Vzduch, Oheň, Země, Voda – čtyři živly a jejich vládce, samo Slunce, jsou rozezleny zkušeností, kterou na své pouti pozemským světem učinila Dešťová víla. Lidé už myslí pouze na majetek a peníze. Láska a pomoc bližnímu jim neříkají vůbec nic. Mezi takové patří i nejbohatší hospodář v kraji - sedlák Lakota (M. Donutil). Jeho syn Ondra (J. Gottwald) miluje chudou Květušku (V. Kerekes). Jenomže ta by nepřinesla na statek žádné věno, a tak Lakota nutí Ondru do sňatku s bohatou dědičkou pivovaru. Když se živly vrátí ke Slunci, žádají pro lid tvrdé potrestání. Slunce váhá - i přes chyby je má rádo, ovšem je přehlasováno. V poslední chvíli mu pomůže Dešťová víla (L. Vlasáková). Požádá Slunce, jestli by nemohla lidi potrestat sama a vezme lidem déšť. Kraj sužuje sucho. Lidé nemají co sklízet, obilí neroste, sena jsou skoro spálena. Lakota využije situace a slíbí Ondrovi, že si může vzít Květušku za ženu pod podmínkou, že Květuška zařídí déšť. Ta se pak vydá za Dešťovou vílou a musí splnit tři úkoly. Úkoly to budou těžké, přetěžké a ani po jejich splnění nebude mít Květuška s Ondrou vyhráno. Lakota je nenapravitelný... Ale nebojte, nakonec dobro a láska zvítězí, jak už to v pohádkách bývá... (Česká televize)

zdenny

Když chci, aby měla pohádka vyšší kvalitu (a tím i sledovanost), angažuji kvalitní a známé herce, o kterých vím, že přilákají diváky. Problém ale nastává, když je scénář opravdu chabý. Jenže to tvůrci zjistí zřejmě, až uvidí hodnocení na csfd. Potom si řeknou: do prdele, ani ten Donutil nepomohl. Tady tato skutečnost nabourává mé úvodní tvrzení na mém profilu, a to, že kvalita filmu závisí na kvalitních hereckých výkonech. Jenže bohužel - když je sprasený scénář, nepomůže ani Donutil. Ale na podporu mého motta musím říct, že většina hereckých výkonů byla pod psa. ()

fabecc1222

Ok, řekněme si na rovinu, že je to spíše na 2*, ale Vica to svojí krásou vytáhne na 3*. Stejně to celé stojí a padá na ní, a na jejím vzhledu, kdy se divák může neustále kochat... ♥♥♥ Co musím vytknout z druhé stránky, tak to je naprosto příšerný vizuál, hlavně provedení nebeského světa a postav v něm (Dejdar obzvlášt). Aspoň je tu pár dobrých vtipů (Labuda a jeho grimasy), příběh jinak je dost průměrný, a nijak neuchvátí. ()

Kali4

Mnoho dobrého, ano, ale ten hlavní mužský hrdina jednoduše nebyl žádný hrdina a... ouha, ten scénář! Největší slabina současných pohádek, které se snaží zápletkami a motivy přiblížit ostrovtipné generaci 70. let – zpívá se, laškuje, hraje se slovy, vymýšlejí se nadpřirozené motivy všeho druhu, ale samotná zápletka je chatrná jako domeček ze sirek. Pocit promarněné příležitosti je mnohem tíživější než například v případě Pekla s princeznou, neboť Dešťová víla překvapivě nabízí nadstandardní technickou stránku a celkově velmi trefné a sympatické herecké obsazení. Dvojice Stašová/Donutil opět skvělá, Nárožného jsem sice před časem hodil přes palubu, ale tentokrát se po delší odmlce pochlapil, Éva krásná, smyslná a v mnoha směrech skutečně přirozená a Lenka Vlasáková pouze potvrdila vedoucí postavení mezi dnešní střední generací hereček. ()

EvaM

Tak tuhle pohádku jsem nepochopila. Připadalo mě to jako přísloví " pro dobrotu na žebrotu". Potrestaná byla jen ta hodná, která poskytla přístřeší. Pohádka neměla spád, byla utahaná a nezajímavá. ()

vyfuk

V této době je těžké pohádku vytvořit, jelikož už není ve světě pohádek co vymýšlet, ale zde se musí trochu smeknout klobouk. I přesto je příběh ne moc dokonalý a proto dám je ty 3 hvězdy. ()

Ravi

Je to přesně takový ten tip české pohádky, u níž máte dojem, že kostýmy herců jsou moc čisté, dialogy moc naleštěné, příběh nemá spád, ani vyvrcholení, chuďas je moc chudý a chytrý na to, aby byl chuďas, boháč moc bohatý a hloupý, a vůbec všichni svoje role tak přehrávají hraním, kostýmem i textem, až to pěkné vůbec není. Já nevím čím to je, ale prostě na mě české pohádky v poslední době tak působí a nemůžu a nechci si je užít. Zkrátka moc mě to mrzí, ale z povrchnosti se hezký zážitek udělat nedá a dokud budou filmy točit, psát a hrát jen potomci slavných, bude u nás nouze o nové zážitky. Ne, že by to nedělali dobře, ale všichni to dělají stejně a nefunguje to! 30% = 1/5 ()

PollyJean

někdo tu v komentáři píše, že se tahle pohádka bere příliš vážně. To je přesné. My Češi nesneseme vážné pohádky, kde by opravdu o něco šlo, něco bylo v sázce; musí to být pořádná řachanda. Nebo aspoň laskavě žertovné. Nebo aspoň miloučké a romantické. Hlavně nic opravdového. Tím nechci říct, že by právě Dešťová víla měla být jiná, ale aspoň se občas snaží jít hlouběji než jen po příběhu on + ona. Ovšem nakonec dost zvláštně: "zlo" v postavě Lakoty zůstává zcela nedotčené, nakonec naopak vyhrává (zlatější nevěstu); zatímco "dobro" si to pěkně odnese - za dobrý skutek je Květuška potrestána tím, že jediná může a musí pro celou vesnici získat vodu (splnit tři úkoly), odměnou jí bude, že si bude moci vzít statkářova syna, kterého miluje a který, když Květuška sejde z mysli, nechává se klidně ocicmávat pivovarskou dcerkou, kterou mu vybrali rodiče. Nic proti Kerekes(ové), ale do pohádky se moc nehodí. Její ztvárnění Květušky připomíná (chováním, ale třeba i chůzí) spíš znuděnou puberťačku, jejíž postava se navíc v klíčový okamžik ani není schopna rozhodnout. Ještěže výhrůžky živlů o nutné oběti se nakonec ukážou naprosto lichými. Exteriéry jsou opravdu působivé, ztvárnění živlů poněkud na hraně (Oheň dělá obličeje a mává ručičkama, Slunce se dobrácky usmívá a Vítr se nejčastěji jakože démonicky směje), i když to že mají život na zemi jako televizi... no proč ne, myslím, že se u toho dost často (když ovšem zapomenou na svou výchovnou funkci) můžou dost dobře bavit. ()

KASUGI

Nová svlékací posila českého filmu v roli něžné cudné dívky? Nevěřil jsem ji ani slovo. Pohádka má v jádru dobrý námět a oproti většině současných pohádek svůj příběhový start a cíl, ale logika jí chybí. Nepochopil jsem také, proč Květušce nikdo nepoděkuje, prostě tak nějak začlo pršet a tak nějak si Ondro teda tu Květušku za ženu vem. ()

jefff

Tahle pohádka má především výbornou hereckou sestavu, která baví i vůči průměrnému scénáři a fádní režii. Občas pohádka pobaví, občas vůbec nefunguje. Myslím, že tvůrci měli velké ambice, které se úplně nepovedlo naplnit. ()

giovanni3

Povedená pohádka se solidními efekty sil Země (až na Slunce co vypadalo jako z Teletubbies) i atypickým bojem za lásku. Zároveň chválím i herecké obsazení v čele s krásnou a milou Vicou Kerekes. jednoduše dobrá pohádka s nádhernými exteriéry a 3z5. ()

MaMitti

Jedna z lepších nových pohádek letošních Vánoc. Rozhodně na tom má zásluhu Hapkova hudba, ale celkově se mi ta pohádka jeví sympaticky. Je pravdou, že scénář není brilantní, ale odpouštím, asi i z toho důvodu, že po těch pohádkách, co jsem letos viděla v televizi jako nové, je tato takovou snad náplastí... ()

štísko

Kulisy pěkné. Hudba se mi líbila. Několik pěkných hereckých výkonů. Ale dál pro mne nic zajímavého. Chybělo mezi tím kvalitní pojítko. A stačilo tak málo. Vynechat některé neskutečně stupidní scény. Zástup nebešťanů přes ujišťování dešťové vili, že jsou odproštěni od lidských citů, přece jen nějaké city projevil. No dejme tomu, ale Labuda s unylým úsměvem a tím zářicím kokrhelem na hlavě spíše připomínal idiota, než slunečního panovníka. Ďešťová víla v přestrojení žebračky vypadala se svým rádoby tajuplným úsměvem, také více jako slabomyslná osoba, než nebeský delegát s posláním přezkoušet lidstvo. Příliš mnoho patosu. Chyběla přirozenost. Samá křeč. ()

vitekpe

Nastartovalo to dobre, po pulhodine to ale zaclo byt nejake unavne. Natocene je to ale hezky, o tom zadna. Vica je tady krasna, stara garda hraje bezvadne, mlada se tak nejak snazi... Velky problem je zvuk, resp. podivne postsynchrony nebo buhvi co, zkratka neco v tomhle smeru je spatne. Proc ma Stasova nalepenej nos jsem nepochopil. Celkove shrnuti - skoda promarnene prilezitosti, rekl bych... ()

Lisabellla odpad!

To je tak hloupá a ošklivá pohádka, že je mi až líto, že v ní hraje taková kočka, jako je Vica. Absolutně jsem neodhadla, pro koho byla tato pohádka natočena. ()

Han22

Zvláštní pohádka s otočením rolí, kde jde do světa odvážná dívka, aby bojovala za svou lásku i vodu pro vesnici. Je tu krásná příroda, folkové ladění a opravdu povedené zpracování ztělesnění živlů. A plejáda skvělých herců v čele k nepoznání změněným Donutilem. Na druhou stranu je to depresivní, živly jsou pořádní zmetci, ta vesnice a vše kolem vůbec nevypadá jak z pohádky ale spíše jako ze současnosti, kde se prohání lidi v mírně retro oblečení. A taky mě štval ten nemožně pasivní hrdina, který se málem nechá dotlačit do svatby, tady to obrácení rolí prostě bylo až trapné. A Vica Kerekes v hlavní roli... no nevím, není špatná, ale takhle si hodné, poctivé děvče z pohádky opravdu nepředstavuju, spíše vypadá jak ošklivá šlapka. Celkově opravdu průměr za 3*. ()

Teg

Rozhodně příjemné překvapení. K silným stránkám této poeticky laděné pohádky patří bezesporu skvělá výprava a hudba. K těm slabším bohužel mezery v příběhu a absence jaksi ... duše. Od začátku mi to přišlo tak trochu strojené. Výborné herecké výkony některých postav a celkem sympatický a vtipný konec vykopl moje hodnocení na horší 4. Tohle je vážně trochu jiná liga než Troška. ()

Perry-

Úžasně vtipná pohádka... ovšem z té druhé strany, kdy se člověk směje tomu, jak je to blbé. Triky vypadají příšerně, dialogy debilní... námět možná fajn, ale zbytek peklo ()

eagle-eye

Váhám mezi 2-3, ale za těch pár povedených momentů, které měli na starosti herečtí matadoři v čele s Nárožným, se uchyluji ke třem a to i z toho důvodu, že nad českou pohádkou se nemůže dokola lámat hůl... Třeba představitel hlavní role snad ani nemohl být profi herec, jedinou podmínkou bylo asi to, že musí umět jezdit na koni... Škoda, kdyby podmínkou bylo umět hrát fotbal, mohl by jej hrát Franta Rajtoral z Plzně. K těm třem hvězdám nutno k dobru připočíst i šmrnc Lenky Vlasákové a koukatelné rivalky, exotickou Kerekešovou a Krejčíkovou z Ulice... ()

Paity

Dešťová víla je další z řady pohádek, které vznikly, aby zaplnily kina, ale nepovedlo se jim to. Plitký příběh s nesympatickými hlavními protagonisty. ()