Vzduch, Oheň, Země, Voda – čtyři živly a jejich vládce, samo Slunce, jsou rozezleny zkušeností, kterou na své pouti pozemským světem učinila Dešťová víla. Lidé už myslí pouze na majetek a peníze. Láska a pomoc bližnímu jim neříkají vůbec nic. Mezi takové patří i nejbohatší hospodář v kraji - sedlák Lakota (M. Donutil). Jeho syn Ondra (J. Gottwald) miluje chudou Květušku (V. Kerekes). Jenomže ta by nepřinesla na statek žádné věno, a tak Lakota nutí Ondru do sňatku s bohatou dědičkou pivovaru. Když se živly vrátí ke Slunci, žádají pro lid tvrdé potrestání. Slunce váhá - i přes chyby je má rádo, ovšem je přehlasováno. V poslední chvíli mu pomůže Dešťová víla (L. Vlasáková). Požádá Slunce, jestli by nemohla lidi potrestat sama a vezme lidem déšť. Kraj sužuje sucho. Lidé nemají co sklízet, obilí neroste, sena jsou skoro spálena. Lakota využije situace a slíbí Ondrovi, že si může vzít Květušku za ženu pod podmínkou, že Květuška zařídí déšť. Ta se pak vydá za Dešťovou vílou a musí splnit tři úkoly. Úkoly to budou těžké, přetěžké a ani po jejich splnění nebude mít Květuška s Ondrou vyhráno. Lakota je nenapravitelný... Ale nebojte, nakonec dobro a láska zvítězí, jak už to v pohádkách bývá... (Česká televize)

pmusic

Tak jsem si jednou o Vánocích řekla, že se podívám na nějakou novou pohádku, kterou ještě neznám. Takovou chybu už příští rok neudělám! :) Raději budu koukat po stopadesáté na S čerty nejsou žerty, protože mě to i snad potisícáté pobaví. Tahle pohádka byla vyloženě přešlap, nepovedlo se tam vůbec nic. Děj, který nemá logiku, nikam nespěje a ještě je doprovázen velmi podprůměrnými hereckými výkony. Kerekes je dobrá možná na sehrátí prsatých milenek, ale rozhodně ne pro úlohy hlavní hrdinky v pohádce, nevěřila jsem jí to ani za mák. Ještě slabší výkon pak předvedl její "mládenec". Tomuto kousku už bohužel nedokázali pomoct ani výborní Donutil se Stašovou. Už nikdy více, děkuji! ()

Heyyy

Většinou bývám schovívavější, pokud jde o pohádku nebo český film (nebo kombinaci). Tady to byl ovšem trochu... průšvih. Vica se mi do role chudé hodné holky vůbec nehodila (když vemu v potaz jaké role mívá jindy), ten její amant, to byl totální průšvih, nesympatickej, příšlo mi, že po ní ani nesmutní, navíc se vrátil domů jako totální loser... a ve výsledku se mi ti dva k sobě ani jako pár nehodili. Děj se docela vlekl, navíc jsem nepochopila, proč Dešťová víla nakonec tu, co jí pomohla trestá tím, že si musí vybrat mezi životem svým nebo Ondry... A ty "zpívánky"? Pomoc! A aby toho nebylo málo, tak konec byl taky trochu odfláknutý. Divím se, kolik známých tváří se v něčem takovém objevilo. ()

Pitryx

Mně tam furt a stále něco drhlo. Mám pocit, že to byl i mizerný zvuk, snad špatně udělaný na postsynchronech. Také mi to přišlo hodně uměle natahované. Ale to jsou jen dvě minusové záležitosti. Jinak tam byla pěkná hudba i exteriéry, ale také sem tam vtípek nahozený jen tak do vzduchu. Moc potěšil pan Nárožný, jinak byli herci v průměru jakoby něčím tísněni. *** A PŮL ()

ostravak30

Pohádka je sice velmi výpravná, dokonce bych řekl, že skoro nejvíc z Českých pohádek, protože nevím, která se natáčela na Islandu nebo minimálně odtamtud převzali záběry, nicméně v ostatních ohledech mírně slabá. Kladně hodnotím ještě triky, ale nelíbila se mi hudba a kromě Miroslava Donutila herci příliš nezářili. Na druhé straně toho prostoru zazářit moc nedostali, p. Donutil měl mnohem víc možností se takzvaně herecky roztáhnout. Jen Jakub Gottwald a Vica Kerekes si dávali tak vášnivé francouzáky, že jsem mu záviděl. Martin Dejdar se pro změnu své role zhostil až tak, že místy dle mě přehrával. Budu se opět opakovat, ale další z řady pohádek, které citelně chybí humor. ()

Joe16210

Moc milá pohádka, kterou mám spojenou především s Vánoci. Povedlo se především obsazení Lenky Vlasákové a Miroslava Donutila, kteří tvoří zajímavé protiklady. Hudba rozhodně krásně celou pohádku dokresluje a zaslouží také pochválit. ()

Plague.

Vizuálně velmi příjemné dílo, v první pulhodině dokonce dobře rozjetá pohádka, ale pak příběh přestane dávat smysl, stane se z něj slátanina nápadů, které prostě dohromady nefungují. A Jakub Gottwald hraje jako komparzista. ()

kenny79

Takový průser tato pohádka není. Hlavním hrdinům to tady nesluší, tak jak by se na pohádku hodilo, ale zase to zachraňuje Donutil a Nárožný. a Dejdar jako pán ohně ?? to mi přišlo takové komické, mám ho furt spojeného s Ozzákem. ()

natalanka

Já Vám nevím co s tím. Ale ty nové pohádky nemají šmrnc, nemají vtip, jsou jakési unylé, netáhnou.... Čím to je? Kde se stala chyba soudruzi? Květuška se mucká s Ondrou úplně bez skrupulí, (kde je pohádkovost?) , sedlák a pivař si tam jaksi zmateně pobíhají sem a tam a tam a sem......Já Asi fakt stárnu. Ale tohle nee.....k takové pohádce Vás to nenutí se vracet. ( Kamera a krásno to jo, to tam je, ale ten děj kulhá fakt jako žirafa bez tří noh ) :-(( ()

kolacky

No KONEČNĚ! Po docela slušném pokusu (Micimutr) a trapném pokusu s knedlíkovitým princem (Tajemství staré bambitky), který nezachránil ani Ondra Vetchý v loupežnickém, se na obrazovkách pět minut po dvanácté (27.12.) objevila POHÁDKA. Němcová šmrncnutá Krásou nesmírnou a Pohádkami z daleka i zblízka, s příjemnými postavami, HEZKOU hlavní hrdinkou a sympatickým mladíkem. Nehledíc na skvostného pana Zindulku, úročícího ze všech starých popletených lidiček, kteří jsou jak opravdoví, a nádhernou hudbu Mistra Hapky. A kdo hledá v pohádkách logiku, je s prominutím osel. A vtip? Hledejte vtip v Andersenovi nebo Oscaru Wildovi, lidi. Nebo si pusťte komedii, ne pohádku. Pohádka je pohádka je pohádka, to nevíte? ()

SB

Námět není špatný, technicky je vše velice vydařené, Island je výborným nápadem, čas jednotlivým částem je nevyvážený (spaní Ondry bylo dost dlouhé a prázdné), hudba je chvílemi zbytečně pompézní, trochu patosu by místy taky neškodilo ubrat, ale ty (ne)logické konstrukce jsou moc. Leda by to byl záměr autorů, že ten slušný dostane vždycky všechno vyžrat, Vítr je debil, bohové jedí (zde jogurt či co to bylo) a statkář hajzlem zůstane. ()

Muff

Mně se - asi narozdíl od většiny místních - pohádka líbila. A to nejen kvůli (ne)skutečně krásné a výborně hrající Vice Kerekes (s velmi pěkným dabingem) a skvěle zapadající Lence Vlasákové. Místy pochmurný příběh je prokládán humornými okamžiky, jak se na českou pohádku sluší, neokoukaní herci v hlavních rolích podtrhují něco nového, Donutil nedělá blbečka a role mu parádně sedne. Samozřejmě nádherné exteriéry a slušné nenásilné triky. A pokud byl brácha nespokojen s logickým nonsensem (spoiler), kdy ten nahoře vlastně ztrestá jedinou slušnou duší z vesnice, místo lumpů, pak nesouhlasím, protože ona dostala možnost výběru a zvolila čestně a nesobecky, a to obvykle (i v reálu) nese břímě komplikací a vlastních obětí. Trochu Ježíš z krásném dívčím obalu, trpíc za druhé vykupujíc jejich viny...(konec spoileru). V záplavě hloupých, rádobyvtipných nebo ukřičených (jako)pohádek posledních let je to velmi příjemné osvěžení. ()

route60

Deštˇová víla je taková nepohádková pohádka spíše varováni ale i tak se divák nenudí a krása lokací je výborná, herecké obsazení je výborné hlavně malá role pana Nárožného je skvělá, tato pohádka není nejlepší ale hlavně není uječená. ()

FojtikDesign

Na český počin to nebyla taková hrůza jak jsem očekával :-) Po těch Troškových kýčech milé povzbuzení, že česká pohádka není uplně mrtvá... Vica Kerekes sice nebyla tak sexy jako v "Muži v naději", ale i tak jsem na ní rád koukal :-D Škoda, že některé části působily tak nějak uměle nataženě, jakoby chyběla stopáž a někde bylo potřeba nahnat čas... ()

jendamaty

Divím se, že má tato pohádka tak vysoké hodnocení. Je smutné, že výpravností se plýtvá na takto děravý, nesmyslný scénář. Postavy jednají iracionálně, jestli měla být víla nejednoznačná, je spíše otravná, taky poučení žádné, nepřijde by, že by obyvatelé vísky prošli nějakou proměnou a jediná, kdo musela trpět byla ta hodná... super no. ()

ZHODNOTITEL

Vizuální efekty byly tragické. Na filmu je vidět, že nebyl zaopatřen velkým rozpočtem a celé je to spíše komornějšího rázu. Jako televizní film bych to bral, ale že to muselo jít i do kin, to mě překvapilo. Příběh jiného rázu, než na jaký jsme zvyklý, ale proč ne. Zbytečné ale už podle mě byla ta severská drsná krajina. ()

Alden_Larson

Není to zrovna originální pohádka, ale úplně k zahození taky není. Děj i posatvy byly celkem zajímavé, herecké výkony byly dobré i prezentace byla slušná. Hudba byla fajn, ale nazpívané písně se mi tam moc nehodily. Počítačové efekty byly většinou slušné, pár z nich ale vypadalo mizerně. 6/10 ()