Dr. Martin Harris s manželkou Liz přijíždí do Berlína na vědeckou konferenci. Po příjezdu do hotelu Martin zjistí, že jeho kufřík zůstal na letišti. Vezme si taxík, ale cestou na letiště mají nehodu, auto skončí v řece. Martin je v bezvědomí, řidička Gina ho vytáhne na břeh, pak ale musí zmizet, protože je v zemi ilegálně. Z kómatu se probudí až za čtyři dny. Hned se vrátí do hotelu, zjišťuje, že ho manželka nezná a je doprovázena neznámým mužem, který se za něj vydává. Martin si není jistý, jestli se po nehodě zbláznil, nebo jestli je obětí nějakého obrovského spiknutí. Úřady, které mu nevěří, ho naprosto ignorují. Pronásledují ho tajemní nájemní vrazi a on je sám, unavený a na útěku. S pomocí nečekaného spojence, řidičky Giny, která ho zachránila, se po hlavě vrhá do řešení záhady. Začíná pochybovat nejen o své příčetnosti a identitě, ale i o tom, jak daleko je schopný zajít, aby odkryl pravdu. (TV Nova)

tufr

Špica.. nemohu si pomoct, ale pro mě 90% . Liam Neeson je už nějakej pátek muj oblíbenec a v tomhle filmu u kterýho sem furt nechápal mě zas dostal!!! Mě se to líbilo!!! Doporučuju.. ()

berusche

Pan a paní Smithovi (bez vtipu) dohromady s Agentem bez minulosti (bez originality), s přestárlou snahou o Bonda, to je už teda hodně velkej odvaz. Neeson je pan herec, ale tady mu bohužel nebylo scénářem přáno. Já bych mu i věřila, ze je biolog, tím taky měl být a tam to taky mělo skončit. Pak se to ovšem stalo snůškou převratů v ději a snahou ohromit dobrým scénářem, který zklamal. Po výborném režisérově kousku z roku 2009 jsem čekala o hodně víc našlápnutou honičku. ()

ilemas

Docela dobrý thriller na který si bohužel po skončení asi nikdy nevzpomenu. Zbytečný film, hloupé rozuzlení. ()

Fíla

Nápad dobrý, provedení horší. Chtělo to kapku víc akce a rozhodně větší fofr. To Liamovi sluší více. : ) ()

maverick10

Jedina zapamatovatelna scena, ktera mi v hlave utkvi je setkani dvou agentu Bruna Ganza a Franka Langelly - z toho mi sel mraz po zadech. To ostatni je ucebnicovy priklad kantorske prace. Ma to v sobe vsechno co by to melo mit, ale presto mate pocit, ze Vas to do urcite miry nudi, pocit jakeho si dejavu. Chybi tomu osobite umelecke koreni, ktere by tomu dalo punc jakesi osobitosti! Takle je to jen nudna ucebnice! ()

easaque

thriller, který není svým tématem příliš originální a s podobnou myšlenkou byl i jiný film, který jsem nedávno viděl - jméno neuvedu, ať nespoileruju ;-). Přesto se mi to zpracování líbilo a když jsem nevěděl o obsahu filmu, tak mě to udržovalo v napětí hodně dlouho. Proto si troufnu dát i ty 4* i když slabší.[ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Beagle

Ano čemukoliv, kde Liam Neeson nakope padouchům zadky (a Diane Kruger dělající mu parťáka je příjemný bonus navíc). S pointou celého příběhu mě ale sénáristé už tolik nepotěšili. ()

M.i.k.e

překvapivě povedená a zábavná záležitost.Další Orphan se sice v Serrově podání nekoná,ale i tak má Unknown slušný spád,napětí i atmosféru a ani tolik nevadí,že ústřední nápad není až takové novum.Možná trošku škoda,že po zásadním zvratu cca ve 3/4 filmu,kdy by měl jít děj do největších otáček,začne naopak trošku ztrácet.Nicméně není to až tak zásadní,aby mi to zkazilo celkový dobrý dojem...70% ()

Antabelus

V průběhu filmu jsem si pomyslně brumlal pod vousy, že nebýt tak jednoduché zápletky, bylo by to i na 5 hvězd. Nicméně přišel překvapivý zvrat, díky němuž se pro mě snímek stal pouhopouhou vykrádačkou Agenta bez minulosti. Náhle mi film přišel podobný nejen pointou, ale také atmosférou a bohužel i charakteristikou postav. Dokonce i některé scény mi najednou přišli dosti povědomé. Velká škoda, zhruba do 3/4 snímku jsem mu fandil a marně věřil, že bude plně využit jeho velký potenciál. ()

rakovnik

Liam Neeson dozrál do herce první kategorie. Jeho výkon dramaticky zvyšuje úroveň filmu. Scénář je sice variace na různá honění se za pravdou, každopádně ve velmi originálním balení. Velmi mě potěšilo několik zvratů ve vývoji děje a konec mě rozhodně uspokojil. Necelé dvě hodiny stopáže pěkně odsýpají, napětí, akce i citů je dostatečné množství. Prostředí Berlína s nádechem vzpomínky na dobu totality, nám tak blízké, dojem jen umocňuje. ()

Hennes

Thriller co mě zaujal. Svižné tempo, dobrý námět s podstatným zvratem v příběhu. Snímek mě udržel v pozornosti a napětí od začátku až do konce. Liam Neeson nezklamal, je to takový přirozený, neumělý akční hrdina. Nájemný vrah co ztratí paměť po tom co se ocitne v bezvědomí a následně kvůli zmatkům ve své identitě narušuje plány své organizace ? Proč ne. Bruno Ganzovi bych z fleku věřil, že pro Stasi dělal. A taky konečně v akčním snímku někdo nestačil deaktivovat tu bombu vteřinu před výbuchem. ()

Joe321

Takových těch klasických sedmdesát procent. Několikrát viděná zápletka s naivními prvky, ale zabalená do ucházejícího hávu. Neeson už má skoro Arnoldovské charisma, že by si s ním nikdo neměl radši nic začínat. Mám ho rád a tady mi to asi vytáhl na ty čtyři. -"I didn't forget everything. I remember how to kiII you, asshoIe." ()

Martin741

Jo, jo aj u mna uz snimok Unknown zaostava za prvym Taken, kde Niam Leeson nemilosrdne likvidoval albansku mafiansku haved a chamrad. Jaume Collet-Serra ako reziser sa vyzna, a hoci sa trochu dlhsie nic nedeje, dialogy su dobre a na urovni a napatie je na urovni. Liam Neeson to pekne taha, takze dalsi pekny film na urovni, ktory sa oplati pozriet : 80 % ()

vydumnica

Unknown som mala veru dlho na zozname filmov, ktoré chcem vidieť. Nadpriemerný a napínavý akčný thriller z prostredia Berlína, kde zmätený a utrápený Liam Neeson pátra po tom, kto a prečo mu ukradol jeho identitu, manželku, život. Taktiež skvelá tu je aj Diane Kruger, povedala by som, že najlepšia. Film mi niečím pripomenul thriller The Fugitive s Harrisonom Fordom, ktorý bol ešte lepší, ale aj Unknown som sledovala so záujmom. ()

Sandstorm

Napínavý paranoidní thriller s překvapivým rozuzlením. Serra příliš neexperimentoval a natočil standardní žánrovku se všemi klady i ohranými klišé. 75% ()

Skleena

Co naplat, Diane Kruger je prostě kost a Liam Neeson zas pan herec. Není to tak dobré jako Taken (96 hodin), ale také to Taken není - a byla by škoda to jakkoliv porovnávat či dávat k sobě - byť se Liam na plátně pěstmi ohánět určitě umí. Jinak mě překvapila nerušící, ale příjemná hudba - i díky ní to tak nějak příjemně odsejpalo a pomalu gradovalo. I když je fakt, že závěrečná fáze, kdy si hrdina "vybaví", že vlastně umí celkem obstojně ubližovat ostatním, kteří se na něj jen křivě podívají, mohla být klidně delší, abychom si užili víc těch, kteří dostanou nějak efektivněji na budku. Na druhou stranu toho zas tak extra málo nebylo a tak mě trochu mrzí ten klasický happyend na nádraží - o čtvrtou hvězdičku neznámý tedy přišel tím idylickým odjezdem uprostřed všech těch kamer a pochůzkářů, kteří na tak velkém veřejném místě musí nutně být. Přeci jen, když se jim tam hrdina sám přiznal a ještě poukázal na video se svou tváří ve spojitosti s bombovým atentátem, opravdu by asi k vycestování ze země nemělo stačit jen pozměněné jméno na pasu... Ale jinak určitě nadprůměr a z mojí strany spokojenost. A o tom to je... :) ()

Rocky88

Námět to byl zajímavý, nicméně provedení je špatné, nudné, předvídatelné. Zhruba ve třech čtvrtinách přijde zvrat, který je povedený a nečekaný, ale ve stejném okamžiku vám dojde, jak to teda nakonec dopadne. Škoda, ale je to promrhaný čas. Jak filmařů, tak diváků. ()

O´Neill

Neeson opět dokazuje jak neskutečný borec je, a zatraceně rád jej řadím mezi mé oblíbené herce. UNKNOWN se může chlubit zejména perfektní atmosférou, především v první hodince, pak se to již přehoupne spíše k akčnosti, dobrou zápletkou, vynikajícími herci, zatraceně nabouchaným soundtrackem, a celkově tím nápadem. John Ottmansi s námi až do konce hraje, a teprve až v posledních 10ti minutách zjistíme, "vo co vlastně go". Film má téměř dvě hodiny, uteče však jak voda, a hltáte skoro každý moment. Pár slabších momentů se najde, ale ty světlé rozhodně převládají. Krásných a nefalšovaných 80%. ()

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

Best of 2011 dle vybraných uživatelů

31.12.2011

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

„Neznámí“ tvůrci směřují do první ligy

16.07.2011

Přestože se thriller Neznámý dočkal spíše vlažných recenzí, při 30-milionovém rozpočtu vydělal sympatických 130 milionů a jeho tvůrci mají o hollywoodskou budoucnost postaráno. Nepřekvapí to hlavně u… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak

10.02.2011

V obležení krásných mladých blondýnek

V obležení krásných mladých blondýnek

27.10.2009

...se ocitne hyperaktivní Liam Neeson v thrilleru produkční společnosti Dark Castle a studia Warner Bros. Unknown White Male. Pro producenta Joela Silvera film natočí Jaume Collet-Serra, který po… (více)