Impérium - Mafie v Atlantic City

• USA Boardwalk Empire (více)
USA, (2010–2014), 52 h 34 min (Minutáž: 47–72 min)

Tvůrci:

Terence Winter

Předloha:

Nelson Johnson (kniha)

Steve Buscemi, Dabney Coleman, Paz de la Huerta, Stephen Graham, Kelly Macdonald, Aleksa Palladino, Michael Pitt, Michael Shannon, William Hill (více)

Série(5) / Epizody(56)

Nový americký seriál s originálním názvem Boardwalk Empire, realizovaný v produkci HBO, se odehrává v době prohibice ve dvacátých letech minulého století. Na gangsterské kronice uváděné pod českým názvem Impérium - Mafie vAtlantic City,spolupracoval renomovaný Martin Scorsese. Jeden z nejuznávanějších amerických filmařů se podílel na scénáři i na produkci seriálu a režíroval jeho úvodní epizodu. U příležitosti zářijové premiéry díla na amerických obrazovkách Scorsese prozradil, že o spolupráci s HBO uvažoval už dávno. Mnohé ze seriálů z produkce HBO označil za “inteligentní, promyšlené a brilantně realizované”. Podle Scorseseho znamenají “nové možnosti pro vyprávění příběhů.”
Hlavní postavu pochybného politika Enocha “Nuckyho” Thompsona, inspirovaného skutečnou postavou E.N. Johnsona (1883 - 1968), který byl nekorunovaným vládcem podsvětí Atlantic City, ztvárnil Steve Buscemi. Ten prohlásil, že jde o jednu z nejlepších rolí jeho kariéry. Podle jeho slov byl Johnson “dvojjakou postavou s temnými stránkami, ale i se spoustou humoru a dobrým srdcem”. Seriál oživuje i postavy nechvalně proslulých gangsterů, jakými byli například Lucky Luciano, či Al Capone. Scénář dramatu, inspirovaného stejnojmennou knihou Nelsona Johnsona, napsal Terence Winter, autor slavné mafiánské ságy Rodina Sopránů. (oficiální text distributora)

Recenze uživatele Frajer42 k tomuto seriálu (56)

Král duchů (2013) (S04E05)

Spoilery! Zatím zřejmě nejlepší epizoda této nemastné a neslané série, i když nutno podotknou, že řádně smutná. Opět tvůrci vsadili na stejnou taktiku a popravili postavy, kterým bylo v posledních dílech věnováno více prostoru. Bohužel to odnesl nejsympatičtější a nejštíhlejší z bratrského tria Caponeových. Závěr se nesl v hodně smutném duchu, když se ze scény spakoval Nuckyho dvorní oblékač. Takže snad až na hloupou odbočku k travitelovi Thompsonovi Jr., měl tento díl patřičné grády. Navíc mám takové tušení, že Van Alden v závěru seriálu všechny napráská. Už teď toho ví více než by bylo zdrávo na člověka jeho bývalé pozice. Slabší 4 hvězdy! ()

Polárka (2013) (S04E06)

Spoilery! Milovníci mrdu si zajisté přijdou na své. Konečně dojde na dva dlouho předesílané mrdy. Těžko říct, který z nich byl nechutnější. Oba byli maximálně na poblití. Za mě bych asi volil negra pana Whita s předkusem, se kterým by za války zajisté štrejchl při plazení o minu. Nic zajímavého se v podstatě nestalo. Celkem zajímavou hru double agenta roztočil ten retard, kterému teče mléko po bradě. Tato série opravdu za nic nestojí. ()

William Wilson (2013) (S04E07)

Spoilery! Jeden z nejnudnějších dílu série. Pomalu se řítíme do finiše a jeden by čekal, že se konečně začne něco dít. Mám pocit, že celý seriál sklouzl k několika nechutným vztahům a neřeší se vůbec nic jiného. Takto mě to ale vůbec nebaví! Tvůrci, nebuďte čuráci a udělejte s tím něco! ()

Stará loď ze Sionu (2013) (S04E08)

Spoilery! Celá série se točí kolem opic. Kdo se má na ty zasrané negry pořád dívat? Další hrozně ukecaná epizoda točící se kolem sporu dvou otravných opic. Jediné postavy, které mě v rámci této série baví jsou double agent a Al Capone a nekonečně úžasný Michael Shannon. Všechny scénky, kde nefiguruje ani jeden z nich stojí za hovno, pokud tedy neobsahují akci a jsou čistě dialogové. Budu doufat, že poslední 4 díly budou tradičně našlapané. Zatím je to čirá zoufalost. ()

Sňatky a povolenky k lovu (2013) (S04E09)

Spoilery! Tak konečně se i v této sérii objevil opravdu vymazlený díl, který navázal na bývalou slávu. Ubylo mrdu a místo toho se tvůrci ukázali s trochou té akce. Michael Shannon zde ukázal, proč ho miluji. Konečně mu ujely nervy a pořádně zaúřadoval. Ani se mi nechce věřit, že se na něj snad poprvé pousmálo štěstí. Kromě toho mezi opicemi eskaluje napětí, židák je bez peněz, což je věc nevídaná a půlměsíček je na roztrhání. Dokonce byl požádán o ruku, jako správný muž. A jelikož žena stojí peníze, tak se nám schyluje k moc hezké spolupráci. Snad vůbec poprvé v této sérii se upřímně těším na další díl. ()

White Horse Pike (2013) (S04E10)

Spoilery! Moc se mi líbila vyřčená myšlenka, že všechny lidské problémy pocházejí z neschopnosti sedět doma. Více než solidní díl. Divák se dozví, jak snadné je být dotlačen k obchodu s narkotiky. Hodně našlapaný díl, co se týče posunu v ději na všech frontách. V Chicagu je jen otázkou času, než Al převezme byznys, který je evidentně orientovaný na prasnice - tedy Al je orientovaný na prasnice. Byznys je v pohodě. ()

Přístav milosti (2013) (S04E11)

Spoilery! Na předposlední díl čtvrté série to bylo tedy řádně slabé. Většina dílu je o pobytu černého pana Bílého na negří farmě jeho prudérního starého kámoše. Celý díl se tedy táhne v rytmu všech těch stařeckých mouder, což pochopitelně stojí za hovno. Nechápu, dle čeho tvůrci rozdělují postavám čas. Vůbec mě nebaví život kolem Nuckyho ex a ani kolem Jimmyho ex sexuální partnerky a maminky v jednom balení. S paní Darmody už se snad budeme střetávat méně. Závěr tohoto dílu měl přeci jen koule. ()

Blues na rozloučenou (2013) (S04E12)

Spoilery! Závěr série jak se sluší a patří. Na scéně se trošku zametalo. Postavy, které už neměly co nabídnout, už nic nenabídnou. Hodně mě zaskočilo, že půlměsíčkovi selhala snad poprvé muška a teď je z něj mrtvý půlměsíček. Akce v Chicagu byla hodně kůl. Al je definitivně u moci, takže bych si přál pátou sérii právě o něm. Je neskutečně kůl, což jsem už psal a spolu s Michaelem Shannonem tvoří úžasnou dvojici. Dokonalá pozvánka na poslední řadu. ()

Zlaté dny pro chlapce a děvčata (2014) (S05E01)

Spoilery! Poslední díl předchozí série a tento díl dělí 6 let. Za takovou dobu se uděje spousta změn i v mnohem bezpečnějších společnostech. Tím spíše mezi páni pohybujícími se za hranou zákona. Pár postav, které jsem velmi favorizoval potkala za kamerou smrt. Tak nějak celkově se omladilo vedení mafiánských gangů. Velmi mě překvapilo, že se na věčnost odebral například Joe Masseria. Nucky tak zůstává snad posledním staříkem mezi bandou dravého mládí. Potěšilo mě, že si pan White konečně našel své místo na negřích galejích. Celkem mu to tam slušelo. Jako úvodní díl, který musí diváci zkrátka přetrpět, to celkem ušlo.Nezbývá než doufat, že se Nucky brzy vrátí z debilní a nudné Kuby a rozjede se v Atlantic City pořádná akce, na kterou jsem byl zvyklý. Ke všemu mi zde hrozně scházel Al Capone a Michael Shannon. ()

Dobrý posluchač (2014) (S05E02)

Spoilery! V této sérii mě ze všeho nejvíc serou neustálé Nuckyho falshbacky do dětství, které jsou určitě předzvěstí jeho brzkého skonání, jako tomu bylo v tomto seriálu už několikrát. Tento díl se opět táhl ve víru seznamování s tím, co se za 6 let změnilo. Manželům Van Aldenovým přestalo klapat idylické manželství a Michael Shannon se moc hezky vybarvil. Přestože byl tento díl opět ukacaný, tak se mi z nějakého důvodu celkem zamlouval. To bude asi tím, že byl prostřednictvím řezače uch vyslán vzkaz a schyluje se k válce generací. Slabé 4 hvězdy. ()

Co řekl Ježíš (2014) (S05E03)

Spoilery! Opět další díl, který mě úplně neočaroval. Nejlepší pasáží bylo zřejmě negří přepadení. Jen to na mě působilo krajně nevěrohodně. Když se pánové dlouho dobu koukali pouze na černé zadky a najednou se před nimi ocitne pohledná školačka, tak bych si tipoval, že minimálně jeden z negrů bude jednat pudově. Závratně by jim toto rozhodnutí zkrátilo cestu k sejfu a divákům několik dlouhých minut keců. Lucky Luciano se začíná projevovat jako pořádně ostrej mstíč. Absolutně jsem za celou dobu seriálu nepřišel na chuť dějové lince, ve které se objevuje Nuckyho ex. Její postava mi přijde děsně otravná a již mnohokrát mi zabránila k udělení maximálního hodnocení. Tento díl bych opět viděl na pěknější 3 *. ()

Kolik? (2014) (S05E04)

Spoilery! Zhruba první polovinu tohoto dílu opanovávala nuda. Ovšem od druhé poloviny seriál naznačil, že by až do konce mohl mít koule. Z Ala se stává ještě větší psychopat, což tentokrát odneslo spodní prádlo Van Aldena. Dost se mi zamlouval i závěr, ve kterém to odnesla špekatá hospodská a Nuckyho ex je tak o krok blíže tomu, že by po dlouhém sexuálním půstu brzy mohla opět žmoulat klobásku. Nezbývá než doufat, že další díl naváže kvalitou přesně tam, kde tento skončil. ()

Norský král (2014) (S05E05)

Spoilery! Zřejmě nejvtipnější díl celého seriálu. Sledovat Ala zápasícího se sraním je skutečně zážitek na celý život. Stejně tak byla parádní večeře u Muelerových, kdo to mezi partnery pořádně vře. Michael už zřejmě nedokáže uspokojovat svoji permanentně nadrženou choť, a ta začíná být kromě permanentní nadrženosti i permanentně nasraná, a tak jsou doma nasraní dva. Neskutečně mi v této sérii pijí krev nudné flashbacky. Raději bych se obešel bez vysvětlení Nuckyho minulosti, než být každý díl takto nelítostivě týrán. ()

Ďábel, kterého znáš (2014) (S05E06)

Spoilery! Souhlasím se zdejším spolukomentátorem. Klidně bych si dovedl představit celovečerák s duem Nelson & Eli v hlavních rolí. Spolu jim to strašně seklo. Dlouho jsem se tak nenasmál. Těžko se mi hodnotí díl, kde na jedné straně konečně chcípl jeden extrémně otravný barevný a na straně druhé nejzajímavější postava celého seriálu. Tvůrci rozjeli pořádnou čistku. Opravuji svůj komentář z předchozího dílu - tohle byl nejvtipnější díl. Výjimečně mě bavil i Nucky na sexuálních námluvách. Těším se na velkolepé finále. ()

Dítě bez přátel (2014) (S05E07)

Spoilery! Tak člověk se těší na kulervoucí finále a místo toho mu páni tvůrci nadělí další dvě třetiny stopáže o hovně, které jsou ke všemu plné otravných vzpomínek. Z mnoha dílů návratů do mladí vyplynula jediná zajímavá věc, a to potvrzení toho, že pokud někdo vypadá a chová se jako pedofil, tak pedofil nejspíš bude. Předávka rukojmí v závěru měla pořádné koule. Bohužel je díl prošpikován nudou. Dobře, že to zavčas tvůrci utnuli, mám takový pocit, že již nebylo z čeho vařit. ()

Eldorádo (2014) (S05E08)

Spoilery! Tak konečně došlo na smrt Nuckyho, která byla předesílána celou tuhle sérii. Další díl, kde se půl stopáže vzpomíná, a tím pádem se děje totální hovno. Tvůrci závěr posrali ve velkém stylu, a tak vzpomínky na tento seriál brzy vyšumí do ztracena. Překvapuje mě zdejší hodnocení. Jeden z nejnudnější dílů této série. Za zmínku stojí vyloženě jen závěrečná pomsta v mafiánském stylu. ()

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

Arkham Asylum nabírá režiséra Ďábla

27.10.2022

Jen den po jmenování Jamese Gunna a Petera Safrana do rolí šéfů nově přejmenované divize DC Studios studia Warner Bros. tu máme také novinku ohledně dalšího chystaného spin-offu Batmana. Seriál… (více)

Sylvester Stallone míří do televize

07.09.2021

Kdo si zahraje Vránu?

Kdo si zahraje Vránu?

17.03.2015

Legendární comics Jamese O'Barra byl zfilmován už v roce 1994 a nezůstalo jen u toho. Následovaly tři pokračování a seriál, nelze však říct, že by z nich byl někdo nadšený. Vrána teď ale dostane… (více)