Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil přesně před třiceti lety jako černobílý komiks. Producent těžkotonážních akčních velkofilmů Michael Bay se rozhodl, že právě teď nastal čas, aby tihle specifičtí bojovníci se zlem opustili stránky časopisů a televizní seriál a konečně s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Podobně urputně Bay kdysi prosazoval první Transformers, s nimiž vstoupil do elitního klubu nejúspěšnějších filmových ság současnosti. A historie se může opakovat... Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho totiž strach a všehoschopný Trhač, jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři bojovníci v krunýři a s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April (Megan Fox). Společně odhalí Trhačovy děsivé plány na rozšíření jeho impéria a rozhodnou se je vlastními výrazně vylepšenými silami překazit. (Cinemart)

URBAN

Je to stylové a cool a děcka z toho budou jistě urvaný, ale mi tomu chybí vtip a prostě čekal jsem o něco více. A ten vtip kerého je něják málo tomu opravdu chybí a to ani nevykompenzuje naprosto úžasné technické zpracování. ( 26.10.14/MAC ) ()

panMartin

Kdo přetrpí slabou první polovinu, tomu se dostane odměny. Akční scény totiž vůbec nejsou špatné, trikům nelze nic moc vytknout, oboje baví a přičtěme k tomu dobře načasované hlášky, proč ne. Šnežnou scénu jsem si náramně vychutnal. Megan je zde opravdu jen na okrasu, o nečem jako herecký výkon může snít dál. Rozhodně čtveřice želv měla na víc. Ale mohlo to bejt i horší. Samozřejmně to má úplně dementní scénář. Předvídatelný od začátku do konce. ()

StanislachKo

Miška Baya som cítil asi len pri jednej scéne. Škoda... Ale inak to bolo ok! Jediný problém vidím v tom, že sme si nejak zvykli, že komixy sa teraz točia viac-menej pre dospelé publikum. A tak nejak automaticky sme rátali s tým, že tomuto nebude ináč. Každopádne mám za to, že štyri nindžovské pubertálne korytnačky majstrovsky ovládajúce kung fu, na najmenších v tomto podaní fungovať budú. Akurát nechápem ako sa tam dostala Whoopi... ()

sir-dave

Rád jsem si připomněl mládí, ale kreslené želvy mám daleko radši. Tohle si užijou spíše mladší ročníky. Až moc digitální. Scény s trhačem působili jako parodie na Transformery. Vtipu bylo taky tak nějak poskromnu, snad jen zadek Foxky a výtahová rap scéna. Aspoň to mělo spád a uteklo to rychle. ()

Lopezka1982

Želvy Ninja jsem měla ráda už jako malá holka, takže jsem potěšena, že vznikl i tento film, který se mi líbil. Ano hlubší myšlenka tam určitě nebyla, ale to ani od akčních filmů neočekávám. Překvapilo mě, že místy byl film i dost vtipný a zasmála jsem se. Želvy Ninja byly dobře udělané, moc se mi líbily. Děj byl předvídatelný a ne tak napínavý, myslím, že na scénáři se dalo více zapracovat a trochu ho vygradovat, ale i tak dávám plný počet hvězd :))) Megan je má oblíbená herečka, tak jsem ráda, že jsem ji zase viděla v nějakém filmu... ()

Gonzi

Super chemie postav je vyvazena velkym poctem wtf zvratu a akce je super jen obcas. Zelvy jsou ale navrzene opravdu suprove a dalsi dil by mohl byt uz dokonaly. ()

Aargh

Tři body a to jen s odřenýma ušima, především kvůli plastové tlamě Megan Fox a jejímu prkennému neherectví. Když digitální želvy předvádějí o třídu lepší herectví než hlavní hrdinka, je něco špatně. ()

chelseaman22

Krásná, jsi krásná, ale definitivně pitomá! Hrát neumíš, vzdušné polibky divákům neposíláš, jen se snažíš hrát na Sherlocka Holmese bez toho, aniž by sis našla svého medika Watsona! Nechť vrať se do reklamní branže, kde se ve spotech budeš producírovat v manžestrákách od Armaniho! Děsivá kamera, nepochopitelný růst želv suchozemských, krysí ninja a odpudivá kamera! 10% ()

Motinski

Akčné scény sa vydarili a celkom ma bavil aj humor. Nato že ide o popcornovku mohlo to dopadnúť oveľa horšie, no myslím že rýchlo na film zabudnem. Občas som ale rád aj za takéto hlúpejšie oddychovky ktoré sa neberú moc vážne. ()

Triple H

Pôvodne som mal myšlienku, že "staré filmy boli lepšie a pôvabnejšie", ale potom som si jednu tu starú klasiku pustil. Nuž a pokiaľ nostalgicky ružové okuliare nechám bokom, nová verzia nie je o nič horšia, ba naopak je objektívne asi lepšia a prepracovanejšia. To neznamená, že film nešlo urobiť omnoho lepšie a Liebesman nemá na to z látky vyžmýkať viac než rutinu. Miestami som sa nudil, vtipy nič moc, digibordelu je veľa, atď. Ale dochádza mi, že už som mimo cieľovú skupinu a stráviť sa film dal. Mať 10 rokov, skáčem po izbe nadšením a zháňam nunchaky. . ()

kinghome

Velký zklamání, sice jsem na to šel jen z nostalgie a kvůli tomu, že to bylo zadarmo, ale čekal jsem akční jízdu plnou vtipu, prostě jako byl seriál, bohužel jsem dostal Megan, která už není ani tak hezká a pořád neumí moc hrát a pár zmutovanejch obřích želv, který byli méně vtipný než jsem čekal, je to škoda, ale abych jen neremcal, tak to uteklo vážně rychle a moc jsem se nenudil, začáteční proslov je zajímaví a skvělý, ale pak to začalo nudit a já začal zívat, pak se konečně objevili želvy a začala alespoň na chvíli akční jízda, která mě hrozně bavila, jenže pak je tu konec a retardovanej proslov, málem jsem se z toho přeslazenýho konce poblil, plus všechno dopadlo přesně tak, jak jsem čekal, a celej konec je hrozně nepovedenej... Mám chuť dát jen 2* a asi to i udělám, protože tohle mě vážně zklamalo, čekal jsem o hodně víc, ještě že před kinem u Billy byl tancující bezďák, ten mě zabavil víc. ()

viperDavid

Přes to že většina lidí nehodnotí film nikterak pozitivně celé kino se smálo, takže známka toho že se želvičky líbili. Umělecky také zajímavě zpracované ale určitě kladně hodnotím právě vtip, trošku akce a neuvěřitelně HOT Megan Fox. I když ta ani nemusí umět hrát, tý stačí se do kamery jen usmát :) ()

FaceMan

Po včerajšiom zhliadnutí musím povedať, že som bol trochu sklamaný. V prvom rade by Megan mala ostať pri transofrmeroch kde jej to šlo lepšie než jej následkiniam. V tomto filme okrem jej skvelého zadku nemala čo ponúknuť. Will sem tam niečo vtipné zo seba dostal ale bolo to s ním jak na húsenkovej dráhe(raz hore raz dole). Jediný kto ma bavil a veril som mu bol William Fichtner. kt. som od Prion Breaku už až tak často nevidel. Dosť o heroch pome k samotným korytnačkám. Spracovanie korytnačiek sa mi páčilo. Ich charaktery ostali také ako si ich pamätám z detstva čo ma milo potešilo. Každopádne som nemohol zabudnúť na ten hrozný začiatok z ktorého sa mi chcelo blejt. Potom dostali korytnačky po "pancieri" a film sa konečne uberal tým správnym smerom. Fighty sa mi veľmi páčili a celé mi to prišlo ako letná popcornovka. Za mňa 3 hviezdy. Ničím neprekvapili ale v celom výsledku ani nenudili. ()

JimmyII

Tenhle film je pěkně divoký želví eintopf. V první řadě je potřeba si uvědomit, že jej natočil režisér naprosto průměrných, šablonovitých a zapomenutelných filmů podle scénáře sic relativně zručných, ale naprosto ambivalentních scenáristů ve vztahu k želví mytologii, a hlavně pod dohledem Michaela Bum Bum Orgasmus Baye. Podle toho Želvy ninja vypadají - místy jsou vtipné a místy trapné, místy solidně akční a místy nepřehledné, s příšerným příběhem ale se zajímavými detaily. Je škoda, že příběh stojí na zpackané April (díky pánové scenáristi a Megan neumím hrát ale mám na botox Fox), který se nijak nevyvíjí, stejně jako její postava, a nespěje k žádnému konci (a proč tam byla Whoopi, ví to někdo?). Jen se někde mezi tím prožene želví uragán, který zaplaťpánbůh docela funguje - Raph je drsňák, Mikey docela vtipný a ti další dva už tak nevyčnívají. Z lidské stránky pak film zachraňuje vtipný Arnett a příjemně sebeironický Fichtner. Shredder je pak jen hora trapného šrotu. Nicméně tenhle film je třeba brát realisticky - je to líčka na peníze, zábava pro dvanáctileté. Za těchto podmínek to jakž takž funguje. Pár poznámek: 1) Nechoďte do zverimexu, pak do drogerie a domů experimentovat, nebude to fungovat! 2) Vymažte Megan z mapy hollywoodského nebe, není hezká a neumí hrát. 3) Proč je to vždycky, bože, hip hop? ()

žvanimírek

Tyhle želvy ninja vlastně vůbec nejsou na 4 hvězdy, Megan Fox je stejně dobrá herečka asi jako já, příběh je mrtvej a ve finále vlastně není ani k vidění moc pořádnej želvích bitek. Nicméně jsem se na tenhle kousek těšil neskutečně dlouho a když to vlítlo na plátno, cejtil jsem se chvílema jak malej a to mě prostě nutí poslat nekompromisní 4 hvězdy. Je to celý jenom o nostalgii a vzpomínkách na dětský léta, kdy jsem na omalovánkách Ninja turtules vypotřeboval nespočet zelenejch pastelek. ()

Johnny.ARN

Vidieť v kine, možno by sa pridal "wow" efekt, ktorý by ale asi rýchlo pominul. Takto mi to prišlo ako hrozne sklamanie. Proste, súboje ťažko uveriteľné, neznesiteľný digitálny smog, dej, ktorý sa opakuje v každom druhom filme, bez nejakej poriadne zápletky alebo prekvapujúceho momentu. Na druhej strane, svižné, miestami vtipné, Megan na ktorú sa apoň dobre pozerá, keď už nič iné. Asi som klasik, ale tieto korytnačky ma neoslovili. 2 z 5 ()

Jizni Tlapa

Želví invaze v jedinečném v digitálním stylu je něco tak mimořádného a pro fanoušky téhle oldschoolovky tak výjimečného, že každý uživatel, ročníku staršího než 81, musí jásat radostí....stejně jako já.... napěchovaný scénář, dotažená choreografie a starý dobrý Mr. Tříska...no nostalgický mutagenový bonbónek.... Eeejpril a Megan Fox není třeba komentovat.. ()

Mrkvič

Rovnou se radši odkážu na pár let staré želvy ninja. Ty byly zajímavé, měly děj, přinesly něco nového a byla to taková verze pro dnes už dospělé diváky, kteří vyrostli na ninja želvách. Tahle srajda z produkce Michaela Baye si nejspíš najde spoustu fandů mezi mladými, ale pro mě je to totálně prázdný. Kdyby ty želvy za něco stály a byly něčím zajímavé (nebyly to pouze nějaké karikatury), tak bych nevnímal v první řadě ty stupidnosti, kterými je film prošpikovaný. ()

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (více)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (více)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (více)