Z pozvolného rozjezdu příjemná zábava, ze sympatického vizuálu akční scény, u kterých jsem buď zatajoval dech nebo potichu fandil. A v závěru ten nejširší úsměv. Leo, Mikey, Don a Raph už sice svůj předobraz z před dvaceti let připomínají čím dál méně, ale díky želvímu hláškostroji a trefně obsazenému Arnettovi se to odpouští docela snadno. Vyslovená škoda je potom pozměněný origin Třísky a Trhače a s tím související dějové otazníky a absence jejich vzájemné rivality. Protože kdo ví, kam by potom výsledné hodnocení chtělo šplhat.(20.8.2014)

Takový šup sem, šup tam. Poněkud chaotický a špatně se v tom člověk orientuje. Zpracování mi v tomhle případě nesedlo. Většinou u filmů kritizuju to, když se začátek okecává a trvá dlouhou dobu, než se něco začne dít, ale tady jakoby se naskočilo rounou do rozjetého vlaku. Jako kdyby to už bylo pokračování Želvy Ninja 2. Chybělo mi to objevování, jenže tady se zřejmě počítalo s tím, že Želvy již známe jako své boty, takže se s představováním nebudeme muset zabejvat...(22.12.2014)

Nulová očekávání jsou cenná komodita. Tady jsem nečekal lautr nic, jelikož mám Liebesmana zafixovaného jako člověka, který z průměrných projektů dělá podprůměrné (druhý Souboj Titánů), nebo bezmála příšerné (Světová invaze). A ono to šlo! Přepálená videoherní jednohubka s prvotřídními efekty sice často zadrhává a rozhodně není chytřejší, než průměrná želva (nezmutovaná), nicméně baví relativně vydatně, má funkční mytologii a působí kompaktním dojmem. Nigga želváci nevadili, odfláklí klišé záporáci jo. Upřímně jsem zvědavý, co přinese další díl.(23.3.2015)

// Distribútor: Paramount // Počet premietajúcich kín v USA: 3,980 // Otvárací Víkend v USA: $65,575,105 // Svižné, vtipné, akčné a vizuálne kvalitné ....... 80%(16.8.2014)

• hirnlego

Aby nedošlo k nějaký zbytečný mejlce, bylo by dobrý opravit název na "Jak hluboko do krunýře jdou zarazit Rafaelovy koule?", to to vystihuje mnohem líp (a zrovna ty jeho jsem mívala nejradši, takže nedík dvojnásob). Vtip začal a skončil zhruba s Batmanem, pak to až na pár světlých chvilek spíš bolelo (mongoloidní negr Michelangelo). Ke konci už to byly normální jatka mýho skvěle vytříbenýho vkusu, který zachraňoval jen Fichtner v upnutym černym trikotu (to by vůbec měla bejt povinná výbava každýho pánskýho šatníku). ___ Přistupovala jsem k tomu naprosto bez předsudků, třebaže kluci jsou digitální (já chci maso v kostýmu) a točil to ten pičus nešikovnej Liebesman, ale ani zdaleka to nestačilo. Tak nasrat.(20.8.2014)

• - Korytnačky majú mená slávnych talianskych renesančných umelcov – Leonardo (Leonardo da Vinci), Michelangelo (Michelangelo Buonarroti), Donatello (Donatello, vlastným menom Donato di Niccolò di Betto Bardi) a Raphael (Raphael, známy tiež ako Raffaello Santi). (YoZo8)

• - Pri prvej scénke, kde April (Megan Fox) fotí korytnačky, drží telefón hore nohami. (speedy7929)

• - Megan Fox (April) si počas nakrúcania zlomila malíček. (Laslo)