Jste-li dítě nebo dětina, který navíc na Želvách Ninja vyrostl, myslím, že s tímhle filmem žádný velký problém mít nebudete. Já sice k Želvám nikdy přehnanou náklonností netrpěl (ale coby děcko jsem samozřejmě figurku jedné měl a na seriál se díval), ovšem nechal jsem se nalákat vidinou oddechové záležitosti, při níž se snad pobavím a budu mít na co se dívat. Splnilo se mi to hlavně díky svižným akčním scénám a sympatické Megan Fox (mnohem přirozenější než v Transformers). Jenže humor se nekonal - a když, tak cílil na diváky o dvacet a více let mladší. Titulní želvy se trikařům od ILM povedly a působily myslím tak uvěřitelně, jak jen to u dvoumetrových humanoidních plazů jde, Tříska dopadl hůře. Škoda také, že velmi dobrý soundtrack Briana Tylera nevynikl tak, jak by zasloužil - například při souboji Třísky a Trhače, což je jedna z nejlepších skladeb alba, byl slyšet jen vzdáleně a zvukové efekty ho hravě přehlušily.(25.8.2014)

• Jara.Cimrman.jr

"Oba jsme už dospělí, oba dobře vypadáme, ty možná líp, to můžeme probrat, ale jde o to, že si nemusíme vymejšlet, abysme mohli bejt spolu." No jo, někteří chlapi zkrátka na pohádky o bojovných želvách nevěří, ale já bych reportérce April O'Neilové věřil snad i tu autech, co se mění v roboty. Krásné ženy se zkrátka mají poslouchat, protože za to jednak může být odměna a taky se může stát, že mají pravdu. Vraťme se však ke vztyčeným plazům s krunýřem. Ti mě bavili jen při pobroukávání ve výtahu, protože jejich hlášky byly na želvy poměrně suché, šavlovačky s předem daným výsledkem mne trošku nudí a z tradičních závěrečných keců o rodině se spontánně osypávám.(21.3.2016)

Ninja Transformers Turtles. Devadesátá léta formovala moje mládí/dospívání. Obojživelní ochránci New Yorku Michelangelo a spol. byli toho času docela zjevením. Tvůrci jsou ohleduplní i k těm divákům, kteří o nich „nikdy“ neslyšeli, takže se zmíní o genetické laboratoři a vyrůstání ve stokách. Vzápětí začne poměrně solidní oddechovka, u které není radno moc zapínat mozek. Pokud přetrpíme momenty, kdy chce necharismatický a ňoumovitý kameraman sbalit luxusní Megan Fox, máme docela vyhráno. Michael Bay je cítit na sto honů, emoce vyprchávají velmi rychle, Whoopi Goldberg je úplně mimo. Naopak je tu třeba scéna předlouhého zasněženého srázu, ze kterého se řítí kamion, želví bouráci a bezejmenní protivníci nebo finále, kde všechno po bayovsku vybuchuje, bortí se a lítá vzduchem. A o to nám vlastně v tomhle případě jde!!(29.11.2014)

Takový šup sem, šup tam. Poněkud chaotický a špatně se v tom člověk orientuje. Zpracování mi v tomhle případě nesedlo. Většinou u filmů kritizuju to, když se začátek okecává a trvá dlouhou dobu, než se něco začne dít, ale tady jakoby se naskočilo rounou do rozjetého vlaku. Jako kdyby to už bylo pokračování Želvy Ninja 2. Chybělo mi to objevování, jenže tady se zřejmě počítalo s tím, že Želvy již známe jako své boty, takže se s představováním nebudeme muset zabejvat...(22.12.2014)

Ja som spokojný, dokonca aj s Megan Fox. Je to presne taká blbosť, aká to vždy bola, ale tentoraz zhmotnená s pomocou megalomana Baya a za tomu odpovedajúci peniaz, takže rozhodne žiadna lacnota. Akože zrovna Bergman to fakt nie je, ale ja som na nindža turtleskách vyrastal (bol som Donatello) a môžem spokojne skonštatovať, že dobré, 70 %. samozrejme je tam plno logických nezmyslov, ale to asi nikto normálny v takomto filme riešiť nebude :-) P.S. - Dvojka je svojím spôsobom ešte o čosi vydarenejšia, nakoľko sú v nej veci, ktoré sa do jednotky nevopchali (Krang, Technodrom, Casey...).(28.12.2016)

• - Herecké trio Megan Fox (April O'Neil), Will Arnett (Vernon Fenwick) a Johnny Knoxville (Leonardo) sa priznalo, že pri rozhodovaní o ich účinkovaní v tomto filme zohrali veľkú rolu ich deti - veľkí fanúšikovia Ninja korytnačiek. (MikaelSVK)

• - Ve filmu se původně měl objevit nejen Afroameričan-Bebop-prase a Árijec-Rocksteady-nosorožec, ale i mozek Krang z Dimenze X. Bulharský 3D umělec Tsvetomir Georgiev vytvořil dokonce návrhy dle původního seriálu (od r. 1987). (Zdroj: comicbookmovie.com) (JORDY)

• - Okrem New Yorku, kde prebiehala väčšina natáčania, navštívil filmový štáb aj štáty Alabama a Kalifornia. (MikaelSVK)