Nosí jména slavných italských renesančních umělců, ovládají zbraně japonských ninjů a zbožňují pizzu. Želvy Ninja jsou obrovským fenoménem, který se zrodil přesně před třiceti lety jako černobílý komiks. Producent těžkotonážních akčních velkofilmů Michael Bay se rozhodl, že právě teď nastal čas, aby tihle specifičtí bojovníci se zlem opustili stránky časopisů a televizní seriál a konečně s plnou parádou vpadli na filmové plátno. Podobně urputně Bay kdysi prosazoval první Transformers, s nimiž vstoupil do elitního klubu nejúspěšnějších filmových ság současnosti. A historie se může opakovat... Město New York zoufale potřebuje hrdiny. Ovládá ho totiž strach a všehoschopný Trhač, jehož pozice vládce podsvětí je zcela neotřesitelná, dokud se v městské kanalizaci vinou nepodařeného genetického experimentu neobjeví čtyři bojovníci v krunýři a s mimořádnými schopnostmi. Tam, kde jsou Michelangelo, Donatello, Leonardo a Raphael, nesmí pochopitelně chybět ani zvědavá reportérka April (Megan Fox). Společně odhalí Trhačovy děsivé plány na rozšíření jeho impéria a rozhodnou se je vlastními výrazně vylepšenými silami překazit. (Cinemart)

cachina

Želvy Ninja letos slaví kulaté narozeniny a pro všechny fanoušky právě přichází do kin ,,dárek" v podobě hraného (alespoň z větší části) filmu. Bohužel se nejedná o dar nikterak vydařený. To šlo poměrně snadno vyvodit hned z několika vodítek. Originální název jasně ukazuje, na kterou cílovou skupinu se snímek zaměřuje. Tomu také odpovídá primitivní dějová zápletka, ještě jednoduší humor, stupidní dialogy a lehce dopředu odhadnutelné zvraty. Pod dílem je v roli producenta podepsán Michael Bay, což se promítlo i do jeho celkové podoby. Film je naplněn dostatkem akce rychlého klipovitého střihu a totální destrukcí všeho možného. Závěrečný boj uprostřed města tak hodně připomíná Transformers. Hlavní hrdinou je ve skutečnosti spíše reportérka v podání nepřesvědčivé Megan Fox, skrze kterou divák dostává veškeré informace a vyskytuje se téměř v každé scéně. Problém je také s ústředním padouchem Trhačem. Ten za celou dobu nesundá neprůhledné brnění, kvůli čemuž nemůže naplno zafungovat jeho zlověstné charisma. O nic lépe na tom nejsou ani Želvy Ninja, jejichž vzhled je velice nevydařený. Film tedy v divákovi vyvolá spíše negativní nebo chladnou odezvu. ()

killjezor

Nemůžu si pomoct, ale od roku 2007, kdy byl vydán film TMNT, jdou želvy nahoru. Poslední serálové zpracování, rok 2012, bylo víc než povedené a ikdyž někomu nemusel sedou ten výtvarný styl, tak po příběhové stránce šlo o výborou věc. Stejně tak je na tom tenhle filmový blockbuster. Předigitalizovaný s ne úplně skvělým příběhem, ale zato s dějem, který má grády a vůbec nepostřehnete, že jste u toho proseděli 101 minut. Nádhera! ()

Ivusha

Megan Fox uz uplne prestala vypadat jako Megan Fox, asi byla taky digitalni... na nepremyslici odpoledne fajn zabava :-) ()

Wally

Koukal jsem na to s našim puberťákem....teda koukal, když viděl, co si pouštím, tak se jen ušklíbl a oči opět sklopil ke svému laptopu...po pár minutách ho však odložil a začal hltat obrazovku televize. Úplně jsem viděl sám se před několika lety, kdy jsem hltal jejich animovanou verzi...nebo se mi hned vybavily ty nechutné žvýkačky ve kterých byly ´bankovky´....no prostě krásná nostalgie a vůbec ne špatná. ()

Seti

Animovaný seriál o Želvách Ninja, který běžel u nás v televizi na počátku 90.tých let, můžu nepokrytě označit za srdcovku mého dětství a každý díl jsem zcela nekriticky žral (k tomu ještě makabrózní úvodní znělka). Byl jsem proto docela zvědav, jak si Želvy poradí s přechodem do moderního věku CGI a musím říci, že celkem solidně. Co se vizuálu týče, tak nelze mutantím teenagerům nic moc vytknout. Přestože jejich schopnosti tvůrci oproti klasice trochu přiboostovali, tak technické zpracování Želváků je povedené. Dalším plusovým bodem je pro mě určitě akce, která je správně napálená přesně v želvím stylu. Co mě však jako fanouška originálu příliš nepotěšilo, je značně pozměněný origin (já prostě chci příběh Hamata Yoshiho a Oroku Sakiho), a některé nepatřičné roubování moderních serepetiček (co měl znamenat ten robotrhač?). Vcelku si ale nové Želvy ten průměr s odřenýma ušima obhájí (asi v tom hraje roli i trochu ta nostalgie, ale je pravda, že jsem se jich bál o hodně víc). ()

Michelle75

Co bychom občas my rodičové pro své děti neudělali? Občas i nějaký televizní večer s pizzou a količkou se zadaří. A vy se bavíte,když vidíte ten úsměv na dětské tváři a prominete, že Megan a její mimika je trošku jiná,než by daná situace vyžadovala, účes je stále dokonalý a Will Arnett zmražený a toporný. Jediný,kdo trošku hraje je charismatický William Fitchner. Ale co, želvoni jsou fajnoví a hudba se taky dá,šlape to, má to akci i když do hloubky to fakt moc nejde.:) ()

iXtr3m3

Ja viem, že som maximálne subjektívny, ale na tento film som čakal nesmierne dlho. Videl som seriál z 80-tych rokov, videl som pôvodné filmy, z ktorých prvé dva mám stále archivované, takže si nemôžem pomôcť. 80% ()

Han22

Ach jo. Normálně mám depresi. Nechápal jsem celý film - proč jsou želvy digitální nabušenci? Proč je Tříska nesympatická krysa a Trhač mini transformer? Proč jsou akce natočené s milionem střihů ruční kamerou bez výrazného "ty vole" momentu? Proč je příběh tak debilní a nedořešený - co se stalo s vypuštěným virem? Proč většinu děje sledujeme nesympatického Vernona a ještě nesympatičtější April, která nemá s předlohou nic společného? Proč to vypadá tak lacině? Ale nemá to cenu řešit - nejsem cílová skupina, tohle je film pro teenagery a ne pro pamětníky. Otázkou je, co dnešním teenagerům řekne seriál, který největší popularitu zažil v první půlce devadesátých let a proč to radši nenatočili pro lidi, co si to pamatují. Takže vemu pozitiva - příběh není zas tak moc překopaný a hlášky želv jsou opravdu vtipné. Zbytek nemá smysl hodnotit. ()

korndaddy

Člověk by i přimhouřil oko a tu třetí bambuli celkem naládoval.. Vždyť proč ne??? Já se bavil. Sice né jako za starej časů, ale bavil a i usmál. Ale.... To by to nějakej bambám nesměl doprcnout rádoby dojemnejma kydama v závěru a celkovej dojem z filmu nechat vyšumět.... ()

jakeer

Pri tejto snímke som si uvedomil, že nemôžeme každy film brať smrteľne vážne, lebo inak by sme tu mali buď samý odpad, alebo päť hviezdičiek. Možno som bol ovplyvnený faktom, že tento film som videl v celoslovenskej kinopremiére (so všetko sprievodnou show, ktorá k tomu patrí) a ta atmosféra ma okúzlila (doma by som to na TV či PC možno ani nedopozeral). Isto, ak sa chceme baviť o deji, tak by sme sa museli v hodnotení pohybovať v tých najnižších poschodiach, avšak aj vďaka obecenstvu v kine som si rýchlo uvedomil, že cieľovka filmu sú naozaj naši najmenší. Dej je veľmi jednoduchý, so všetkými možnými klišé, ale deťom sa to isto muselo páčiť. Aj dospelí sa mohli pobaviť akciou, výborným technickým spracovaním a veľmi odľahčenou atmosférou (korytnačky boli naozaj vtipné). Intelektuálne som pri sledovaní tohto filmu nepovyrástol, ale tých 101 min. mi utiekllo rýchlo ako voda. ()

Janega

"Hlási sa April O´Neilová z kanálu 6. Stojím pred kinosálou, kde sa práve skončila premiéra filmu Ninja korytnačky. A máme tu prvého diváka. Aké sú Vaše dojmy z filmu?" "Nové Ninja korytnačky sú SUPER!" Nepamätám si, aby niektorý film bol prijímaný s takými predsudkami ako práve nové Ninja korytnačky. Ľudia sú to Ninja korytnačky, čo ste čakali psychologickú drámu? Kto ide na film s predsudkami ten už len z princípu dá nízke hodnotenie. Kto však sa však ide do kina zabaviť a zaspomínať si, dostane to po čom túži. Skvelý korytnačí humor vás pobaví (no až na ten prd, ale budem sa tváriť, že to bol niekto z kinosály), prepracovaná a skvelá akcia vás zas nadchne, i keď miestami je trochu nepriehľadná. Výzor korytnačiek a Trhača je mierne prehnaný. Korytnačky sú až príliš zmutované a v Trhačovom kostýme by sa v skutočnosti človek zadusil, nieto ešte akrobaticky bojoval. V roli April si viem predstaviť aj iné herečky než Megan Fox, no bola celkom v pohode (páči sa mi, že jej žltá bunda odkazuje na žltú kombinézu z animovaného seriálu). Nechápem tie extra negatívne kritiky, pripisujem to naozaj len tej predpojatosti. Nové Ninja korytnačky sa vydarili a teším sa na druhý film, kde dúfam sa dočkám Rocksteadyho a Bebopa, lebo to by znamenalo ešte viac humoru a akcie. Považujem tento film za úspešný štart novej filmovej série. No a ak by bola na konci ešte titulná pieseň z animovaného seriálu, bola by to čerešnička na torte. ()

bloodline

Našťastie sa nejedná o žiadnu novú interpretáciu pravidiel, ale čistokrvný reboot zachovávajúci Ninja Turtles v pôvodnom a zreštaurovanom sarkofágu. Čo viac si môže moje detstvo, odkojené na štvorici zmutovaných renesančných umelcov, priať? Azda len, aby v postprodukcii a strižni do toho menej ziapal ten blonďatý transformernaničhodník Bay. Vzhľadom k tomu, že počet (3D) efektov pomaly hádzal tieň (ktorý Liebesman zas a znova neprekročil) na všetky jeho skladačky, býva niekedy vhodná ľudová pravda menej je viac. Moje hodnotenie vz(d)alo nohy na plecia po kamiónovom Super G a pomaly (ale isto) upadalo do šedého priemeru, ktorý jak živ udupal pretransformovaný švajčiarsky nožík Shredder (Prečo Bay?!)... 3 a 1/2* Mimochodom, väčšina rieši herecký výkon pozadia Megan Fox, ale cameo Whoopi Goldberg mu nakopalo prdel :) ()

divak84

parádní popcornová akce, kterou kazí jen produkt dnešní zkažene doby megan fox. humor sedí, akce je na začatku velmi dobrá , přiběh samozejmě klišé, fitchner je jasně nalajnovaný zloduch už od opening credits.. final fight je trošku joke, dvojka jasně nalajnovaná. chybělo mi více přehlednosti při rvačkách želviček s vojakama, střih je taky místy divnej... ale je radoby vtipnej humor a humor ktery je opravdu spíše infantilní ale zaroven funkční pro daný film. liebesman umí točit hloupou zábavu a želvy ninja jsou toho zařným dukazem. tak jako Diesel nikdy nebude hrát v hlubokomyslném dramatu , liebesman nebude točit nic jinehom že právě tuto látku, takže co sakra čekáte ? paradní kousek... ()

Litvicek

Taková jednorázová akční podívaná. Není to film, na který bych se chtěl kouknout co nejčastěji, nicméně tak jako ostatní díly, želvy mám prostě v lásce už od dětství, kdy jsem na všechny díly + seroš koukal jak malej Jarda a bavil se tím. Tento film prostě představuje starou lásku v novém kabátě. No, k hodnocení. Hodně, hodně akční, místy brutální a nepřerušované adrenalinem nabušené. Vtípky občas fungují ale mohli na tom ještě víc zapracovat. Hudební doprovod dostačující, herci parádní, krom Megan Fox, na kterou bych se mohl dívat celé dny, hlavně na její zadek ale hold herecky už to tolik netáhla, což je škoda ale nehrotím to. Co dál? Děj podle očekávání, občas se mi něco nelíbilo ale neřeším to víc, než je nutné. Prostě na odreagování akční pecička, nic víc není třeba dodávat. ()

Corpsegrinder

Za to znásilnění původních želv jsem měl chuť poslat to do odpadu ale když to člověk bere jako film co s želvíma ninjama nemá nic společnýho tak je to celkem slušná srandička na jedno zkouknutí. Želvy sice vypadaj spíš jak 50 Cent po dvojitý dávce chlorofylu ale slušně hláškujou a nenudí. Souboj Třísky a Shreddera jako by vypadl z Matrixu. Škoda že ten film má blíž k Transformers než k tomu o čem měl doopravdy bejt. Z tohohle by se kult nestal. ()

Želvy Ninja se vrací do akce

Želvy Ninja se vrací do akce

23.03.2015

Loňský reboot Želv Ninja vydělal skoro půl miliardy dolarů. April s tváří Megan Fox (Transformers) se tak samozřejmě vrátí, a s ní i čtyři ústřední zelení hrdinové. Premiéra druhého dílu nás čeká 3.… (více)

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

Zombie vs. Roboti. Protože proto.

10.01.2015

Michael Bay kdysi založil firmu Platinum Dunes, která produkuje především malé horory. Loni ale zrebootovala Želvy Ninja a byl z toho její zatím nejvýdělečnější film, takže není divu, že se vrhá na… (více)

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie

31.08.2014

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

Želvy Ninja se vrátí už za dva roky

11.08.2014

Ve studiu Paramount Pictures si do poslední chvíle nebyli jistí, jestli budou mít nové Želvy Ninja úspěch nebo ne. Zámořští kritici film strhali a ostatní reakce také nejsou zrovna nadšené, o platící… (více)