terordemon

"Moje meno je Max. Môj svet je oheň a krv." ... George Miller sa rozhodol že už dosť bolo infaltilných spievajúcich tučniakov a je načase aby jeho staručká postapokalyptická legenda opäť povstala z prachu. Nech moderné publikom spozná ako sa majú točiť filmy. A ja mu zato bozkávam nohy a budem ho ctiť ako svojho nového boha. Pretože ma totálne odrovnal a uniesol ma do svojho temného brutálneho sveta. Plného absolútnej beznádeje, zkazy, šialenstva, ohňa a krvi. A ja som som dve hodiny nedýchal. Len som kukal s otvorenými ústami a do lona mi padali sliny radosti. Spoločnosť mi robili postavy, ktoré aj napriek tomu že vlastne nič nepovedali a nič sa nedozvedel o ich charakteroch a motiváciách boli sympatické a perfektne napísané. A aj keď sme spolu neprežili v podstate žiadny príbeh, stále sa okolo nás niečo dialo. A aj keď bol všade len piesok všetko bolo krásne detailne spracované a mohli sme sa kochať krásnym vizuálom. Nakoniec nám pripravil záver bez pátosu, v ktorom sa všetko pekne uzavrelo. Počas našej spoločnej zbesilej jazdy nám pumpovala adrenalín do žil absolútne našlapaný soundtrack, ktorý sa k nej hodil ako riť na šerbel. Potom som vraj už musel odísť a tak sa so mnou Max a Furiosa rozlúčili. Objavil som sa znovu v tom našom sedom, nudnom svete a nezostáva mi už nič iné len čakať či náhodou George Miller nebude mať znovu chuť ukázať nám niečo zo svojho sveta. Ďakujem unikátny filmový zážitok. Respect! 99% ()

Mraxis

Šílený Max má špičkově zrežírované, i provedené akční scény. Akce vůbec je neskutečně poutavá a precizní. Jen kvůli ní bych film doporučil. Akční sekvence mnou přímo otřásly a ukovaly mě do křesla. Bez přestávky jsem si vychutnával plynulost kamery, i záběrů. Překrásná akce. Jeden dokonalý záběr za druhým. Film má také velice zajímavé charaktery. Herecky filmu jasně panuje Charlize Theron a její Imperátorka Furiosa. Skvělý a přesvědčivý výkon. Šílený Max v podání Toma Hardyho se tu bohužel moc neprojevuje, spíš občas zamručí. Záporáci jsou nechutní a nenávidění hodní od samého počátku. Dobře zpracované jsou i ostatní vedlejší charaktery. K nim se dají v podstatě přičíst i auta. Protože každé auto je unikátní lovec vozidel. Velice důmyslně vytvořený a brilantně fungující. Auta a všechny jejich detaily jen přispívají a skvěle doplňují atmosféru. Film se nám také může pochlubit nádhernou výpravou. Dokáže vás přenést do svého světa téměř dokonale. Když pominu několik logických nesmyslů a situací ve kterých jsou jisté postavy podezřele nesmrtelné. Tak místo, kde se zasekáváme je příběh a svět ve kterém se příběh odehrává. Problém filmu není, že by měl málo děje. Naopak, děj je solidní a dokazuje, že v jednoduchosti je krása. Nasazuje skvělou akční zápletku. Problém filmu je, že děj je nedotažený. Po celý film vás pronásledují otázky o světe, postavách, motivacích, historii. Film je vytržený z kontextu. Je to jako kdyby jste četli knihu ve které by každá druhá stránka byla vytržená. V průběhu filmu vidíte věci, o kterých prahnete se dozvědět více, ale nikdy se nedozvíte nic o ničem a o nikom. Tahle věc mě hrozně zklamala. Celý zážitek to soustavně kazí. Mohlo to být mnohem víc, mělo to potenciál se dostat do síně slávy. Nedotaženost děje tenhle jinak perfektní filmový zážitek ohromně ničí. 75% s odřenýma ušima. ()

Methew

Dosť temná vízia budúcnosti, v ktorej je skoro každý psychopat, násilník a vrah. Hlavný hrdina zmietaný schizofréniou sa bezcieľne potuluje až ho dopadne svorka magorov, ktorá pripomína skôr nejaký primitívny kmeň. Márne sa im snaží ujsť, skončí ako ich obetný baránok, ktorý však prežije a zvládne toho omnoho viac ako sa na prvý pohľad zdá. Celkom ma prekvapila hlbšia časť filmu, keď sa zjavila tá stará pani so semienkami stromov na obnovu vyschnutej planéty. Do vtedy to pôsobilo dosť vágne a stereotypne, lebo v podstate v tomto filme do vtedy nešlo skoro o nič. Snímok je to pekný, akčné scény sú fajn, dokonca to má dej aj myšlienku. Len do tých dvoch hodín mohli toho dať trochu viac a nie ich natiahnuť na jednu cestu tam a späť + nejaké tie zastávky. ()

kaliakra

Tak tomuto hovorím Cesta tam a zase naspäť! Jackson sa nechytá. Prostý, čistý, priamočiary akčný film zo sveta, premysleného do najposlednejšieho materiálneho, duchovného i filozofického detailu je Millerovým meisterstuckom. Odpúšťam mu aj Prasiatko Babe. ()

Telecitutuci

Tak a je to tady. Šílený Maxůj pokračuje a mě vlhnout kalhotky. Jako FrANDA číslo jedna den předtím žhavím všechny tři díly na své metanem poháněné telce (neplést se sušenkama s příchtí maku). Den D nastal a já beru své groše vydělané třením mé ruky o pánské údy do promítací síně...... Co to ....už je konec? Tak jdu domů a přemýšlím co jsem viděl. Z mého oblíbeného Maxwella se stal naprosto tupý nesympaťák. Poctivé kaskadérské triky zastoupilo tolik oblíbené čarování na kompjůtru a ta jedna hvězda je pouze za skvělého padoucha v podání prstořeza. Tak a hurá na bajk. ()

james11

Proč mi přijde, že šílený Max je tam ze všech vlastně nejvíc normální? Super akční nářez a i když se celý film překvapivě netočí jen kolem Maxe, tak to není určitě zklamání. První půlka je v super tempu a na druhou část se v sice v tempu lehce poleví a finální střet není asi vrchol filmu, protože v první části se začalo fakt tvrdě. Opravdu v celém filmu mi přijde, že jediná velká chyba je právě v jeho gradaci. I tak jsem si ho ale skvěle užil a jiné výhrady asi nemám. ()

Vaudevillain

Najlepší akčný film nového milénia a to nie len kvôli samotnej neuveriteľnej akcii. Ak si niekto myslí že tento film nemá dej alebo nedáva zmysel a stojí len na cool akcii a vizuále tak jednoducho nebol dostatočne pozorný pretože témy totality a otroctva ktoré ho sprevádza, feminizmu a náboženského fanatizmu skutočne nemohli byť viac zreteľné a navyše sú prepojené skutočne originálnym spôsobom, Maximalistický Max ma jednoznačne najviac prekvapil svojou hĺbkou a víziou ktorá vysoko predčí čokoľvek z originálnej trilógie. A to že sa dostávame do veku kedy feminizmus začína byť cool ma ako feministu pochopiteľne teší. ()

flouny8

Těžké zklamání. Původní Max je na úplně jiném levelu a navíc Hardy na Maxe vůbec nepasuje. Opět nemohla chybět milostná vložka, jak je v poslední době špatným zvykem. Tu už snad nacpou i do Vetřelce. ()

S.Fisher

Parádní film :-) Nejlepší roli v celém filmu měl však deathmetal kytarista připevněný na jednom z obrněnců :-) ()

pesbara odpad!

už dlouho jsem neviděl tak marnej a přeceňovnej film plnej zbytečnýho násilí a nesmyslnýho jednání. Ano, je to docela originální, ale to je všechno, jinak jen smutek a pocit zmaru. Divný nevěrohodný postavy chovající se jako blázni, furt se jede a furt se bojuje tím nejnesmyslnějším způsobem co jen kdo dokáže vymyslet. Jestli to má být nějaké podoběnství o boji dobra se zlem, tak jsem zcela nezasažen ()

Martens14

Šílená akční dvouhodinová jízda v ještě šílenější pouštní atmosféře vám nedá vydechnout ani na chvíli, i když vlastně jo, asi na pět minut, kdy stihli filmoví tvůrci představit alespoň hlavní hrdiny tohoto filmu. Jinak v postapokalyptickém světě opravdu řež ve futuristických kárach až do konce. ()

tata22

Pro mne celkem zklamání. Uznávám, že natočeno bylo bravurně, technické detaily na vysoké úrovni, výkony herců slušné. Ncméně scénář, kdy někam všichni jedou a pak zase jedou zpátky mi dost zklamal. nebyla tam špetka invence a ani moc dějových nápadů. Čekal jsem o hodně víc. Je mi líto.... ()

Johny24

Obdivuji George Millera hlavně za ten nápad. Drží se od samého začátku i když první díl mě zklamal, tak zase ten dosavadní poslední mě překvapil. Všechny ty auta jsou reálné což je pecka. Svět se zbláznil a takhle to dopadne. ()

stalkicz

Film, který má skvělé tempo, audiovizual a přehršel originálních nápadů. Film, u kterého nestrhnete oči z plátna a pokud Vám ten styl opravdu sedne tak se přistihnete jak si občas pochrochtáváte blahem s otevřenou pusou. Bohužel přitroublý děj (utečeme, po chvilce to otočíme a jdeme zase zpátky) z toho dělá pouze velmi stylovou bezduchou zábavou. Škoda, pokud by tento film obsahoval zajímavý příběh mohl se stát klasikou. ()

pothead23

Tak tenhle film ma koule!!! Byl jsem na tom ve Funchalu dohromady se trema dalsima lidma (parecek, naka MILFka a ja uchylak z CR) a fakt jsme si to uzili. Sice mi trochu chybel Mel, ale tak ten ksicht se snazil a vlastne nezklamal. Asi si to jeste nekdy pustim :)) ()

Další Šílený Max je v přípravách

Další Šílený Max je v přípravách

02.05.2024

Již za pár týdnů nás v kinech čeká návrat do dynamického světa stvořeného vizionářem Georgem Millerem (Šílený Max). Furiosa: Sága Šíleného Maxe dorazí na plátna 23.5., tedy celých devět let poté, co… (více)

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

01.11.2022

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

Anya Taylor-Joy dotočila prequel Šíleného Maxe

28.10.2022

Pro herečku a hlavní hvězdu chystané Furiosy Anyu Taylor-Joy (Dámský gambit) je hlavní část natáčení hotová. 26letá Američanka z Miami sdílela před pár hodinami fotky na svém instagramovém účtu, ve… (více)