Zkrat

• USA Haywire (více)

Mallory Kane je tajnou vládní agentkou, která pracuje v těch nejnebezpečnějších a nejšpinavějších koutech světa a její mise nejsou vždy tak úplně legální. Po úspěšném osvobození jednoho čínského novináře jí někdo z kolegů podrazí a chce její smrt. Stane se terčem zabijáků, kteří znají každý její krok, a aby přežila, musí dopadnou ty, jenž ji zradili. Díky svému vojenskému výcviku vymyslí dokonalou – a nebezpečnou – léčku. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

DonHUS

Hrozně prázdnej film. Soderbergh vzal agentskou žánrovku, vykastroval ji, ale nepřidal žádné vlastní nápady. Takže z děje ohlodaného na kost je zajímavých tak 20 minut (dvě tři bitky, automobilová honička, útěk). Zbytek je nuda, kde jen spousta skoro-cameo rolí odříkává průměrné věty v dlouhých záběrech. Bez napětí, chladné, nezábavné, špatné. ()

elanius

(94/2012, BluRay1080p) / Ťažko túto sterilitu hodnotiť. Ani moc netuším čo bol zámer tohto filmu. Neni to ani béčkové, ani áčkové. Ani rýchle, ani úplne pomalé. Finálny verdikt by ale asi musel byť nedoporučiť. Dávam neutrálnych 5/10 a 3/5. ()

noriaki

Buď chtěl Soderbergh dokázat že natočit brakový akčňák není nic těžkého, nebo už se svojí posedlostí nekonvenčností zašel do slepé uličky. Haywire je bezpochyby netradiční film. Béčková zápletka, laciná hudba a záběry za které by se stydělo snad i Asylum, doplňuje výborná kompozice scén, perfektní smysl pro detail a chytrá výstavba děje. Režisér jde přímo proti proudu dnešní módy epileptického střihu a snímá bitky staticky, jen na pár záběrů. Film tak získává artový nádech a díky odtažité kameře i jistou studenou nezúčastněnost. Bohužel tím trpí atmosféra, protože i přes skvělou choreografii soubojů jsem na tradiční nával adrenalinu jenom marně čekal. ()

Trustme

Díky režiséru Soderberghovi je hledán vyšší význam a poselství v tomto docela obyčejném "akčním thrilleru". Naštěstí pro plaché zádumčivé teoretiky z klubů náročnějšího diváka, kteří se tak nachytali na jméno svého režiséra a zřejmě snad poprvé vklouzli do tajů "pokleslého" žánru, jim podává Soderbergh tento experiment velmi zjemna a akce je jen taková měkká, voňavá a absorbující nečistoty. Počínání hlavní hrdinky je až komicky k neuvěření a nelze jej omluvit ani režisérským přístupem jít v tomhle žánru jinou cestou. Pěstní, nožní souboje Mallory s jejími muži měly možná vypadat, tak nějak, jak by se rvala trénovaná žena-agentka, ale to, co předvádí Gina Carano je asi tak na úrovni nadopované manekýnky v choreografii Hulka Hogana. Říká se, že ženy vydrží mnohem víc než muži, snad proto ustála všechny ty souboje, rány do nosu, pády z výšek. Takže ani jako reálnější dramatický thriller Haywire nefunguje. Ženských hrdinek je ve světě dobrého akčního filmu, jak prolité krve ve filmech od Pixaru, ale nechť žánr té pravé akce točí způsobilí, osvědčení tvůrci a ženy nechť dělají ve filmech to, co opravdu umí a co je v jejich podání uvěřitelné a zajímavé. Tento komentář je věnován nemnohým slavným statečným ženám filmového plátna - Ellen Ripley, Nikitě, Beatrix Kiddo a Trinity. ()

Nyck

Chyběl tomu spád, atmosféra, tempo, směr a přesto za tři hvězdy. Tak si představte, že by žádný z těch elementů nechyběl. Mohl to být výborný film. Gina Carano a celkově kvalitní herecké obsazení to zachraňují. ()

Terzeus

Nechutne spracovaný zlepenec, ktorý ani po prvej hodine nepôsobí usporiadane. To by ešte nevadilo ale zvládnutie väčšiny scén je na žalostivej úrovni, obmena na čiernobiele filtre tomu vôbec nesekne, polovica kecov je nudná a... akcia je jeden z dvoch skutočne výborných plusov filmu vďaka spracovaniu vo forme pästných súbojov. Ten druhý plus je skvelá scéna úniku z Dublinu... Inak ale nie je nič, čo by extrémne potešilo. Postavy sú nevyvážené, u hlavnej hrdinky mi bolo jedno čo sa s ňou stane a navyše hral azda s výnimkou Fassbendera a McGregora asi nikto. Hudba dosť nudná a ani by som nevedel, že to niekto režíroval ak by nebolo spomínanej scény v Dubline a celkom decentne zvládnutej scény na malom letisku. Ako to teda zhrnúť... je to nuda, ktorá zaujme snáď len toho, kto v živote nevidel nejaký lepší akčný film. ()

JohnSmith

Trochu nechápu, jak Soderbergh ukecává hvězdy. Je sice fakt, že Douglas, Banderas, McGregor a Tatum nejsou zrovna na roztrhání a hodí se jim cokoli. U Fassbendera je tomu naopak. Takže lákadlo by měl. V jeho podání jsem akční film neviděl, tak mě to samotného zajímalo, jak si poradí. A ouha. Tohle evidentně není jeho šálek kávy. Akční scény jsou natočeny hodně špatně, kdyby byl lepší choreograf a hlavně střihač, určitě by to vypadalo líp. Nějaký zpomalený záběr by taky neuškodil a zase tam, kde jsou by být nemusely. No prostě bída Stevene. ()

hroubek

Tak tohle mě vůbec nesedlo.Ani nevím co jsem měl čekat.Filmů o tom, jak někdo zrádi špióna nebo agenta bylo natočeno spoustu a častokrát mnohem lépe.Ale málo, který se mohl pochlubit obsazení, jako Zkrat.Po celou dobu jsem měl pocit, jakoby Soderbergh nevěděl, jak správně hýbat s postavami.Samotná zápletka mě přišla hloupá.Na druhou stranu film vyvažuje parádní obsazení, které není využito a Gina Carano a její souboje.Střih a přechody do černobílých sekvencí byly občas zbytečné.Samozřejmě, když od filmu nebude čekat nic jiného než akční film, u kterého můžete vypnout tak nebudete zklamaný. ()

VanTom

Podivně vlažný a nevzrušivý akční film, který se naštěstí po uspávacím úvodu přeci jen trochu rozjede, jak se začne rozplétat zmatená zápletka. Profesionální zápasnice Gina Carano jako hlavní hrdinka raději jen mlčí a pobaveně kouká, kam se to omylem dostala, ale tím její neherecké schopnosti vyniknou o to víc; zvlášť, když je obklopena takovým hvězdným obsazením ve všech vedlejších rolích. Navíc akčních scén není mnoho a chybí jim dynamika i napětí, takže její skutečné bojové schopnosti nemají možnost vyniknout. Slabší 3. ()

Unnamed

Nebyl to sice nejlepší film roku, ale že by byl zase až tak špatný, to říci vážně nemohu. Bylo to realistické, syrové, bezkompromisní a hlavně s výborným střihem (vědět při akčních scénách, co se vlastně děje, bývá v současnosti něco jako zázrak). Příběh sice žádný extra originální zázrak, ale určitě to bylo koukatelné. 4* ()

Timak

Gina je sice celkem kus pěkný baby, ale nebavilo mě to. Bylo to utahaný, nudný, Fassbender byl slizký a bohužel, to nejzajímavější a moment překvapení, byl už v upoutávce. Přitom prvních 8 minut to bylo vážně super ... ()

pursulus

Jak se řekne sračka slušně a v rozvedené větě.¬         Bezduchý napětíplný příběh s trapně neuveřitelnou ženskou hrdinkou je Soderberghův posun za devět roků od natočení Lemovy Solaris a intelektuelní řeči zdejších uživatelů Matty či JFL na tom nemění nic. Vím, že se umění posouvá tímto směrem a vím také, že intelektuálové byli ti poslední, kdo ve vývoji kdy něco znamenali, protože vždycky uměli jen žvanit a oslavovat to bez hodnoty pro budoucnost.¬                 Případné opoznámkování: uživ. Cival, 11. 3. 2012. ()

Taio

Čakal som pitominu, ktorá avšak potešila. Síce si to Gina Carano u mňa maximálne posrala, nie herecky, ale zabila toho koho nemala, mrnda jedna. Soderbergh opäť si nabral do filmu celý hollywood a nebolo to také strašné naštastie. Pripominalo mi to veľmi Dannyho číslá ale to je len plus, tie boli fakt dobré. Inak veľmi vyrovnané výkony, nikto nevyčnieval, niekedy Fassyno bol veľmi vidieť... Inak po technike je to veľmi pekné. Na koniec veľmí krásne "SHIT" potešilo! ()

Guzo

V podstatě jediným kladem je Gina Carano v hlavní roli, možná ještě režie některých akčních scén, ale co filmu hlavně chybí je pořádný děj. Hlavu a patu to prostě nemá a nechápu, že to někomu nedošlo už při čtení scénáře. Kdo, co, proč.. Odpovědi sice po kouskách přicházejí, ale nejsou ani normálně dořešené, ani otevřené - ať si to divák domyslí. 4/10 ()

Gina Carano jako anděl pomsty

Gina Carano jako anděl pomsty

21.07.2013

A to doslova. Drsná holka z MMA („mixed martial arts") se úspěšně přesunula na plátna kin díky Zkratu a letošnímu Rychle a zběsile 6. Další role? Anděl. Ale takový, který z vás svým mečem a sadou… (více)

Drsné holky pro Expendables v sukních

Drsné holky pro Expendables v sukních

09.10.2012

Zpočátku zněly plány studia Lionsgate natočit jakési „ženské Expendables“ jen jako součást kampaně před uvedením druhé mise legendárních vysloužilců. Všechno ale nasvědčuje tomu, že se filmu opravdu… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

25.04.2012

Dnes tu pro máme pořádnou dávku akce, tak se nezdržujme: Robert Rodriguez je odvážný muž. Chce totiž do role hlavního záporáka v Machete Kills obsadil Mela Gibsona. Podle posledních zpráv je všechno… (více)