Zkrat

• USA Haywire (více)

Mallory Kane je tajnou vládní agentkou, která pracuje v těch nejnebezpečnějších a nejšpinavějších koutech světa a její mise nejsou vždy tak úplně legální. Po úspěšném osvobození jednoho čínského novináře jí někdo z kolegů podrazí a chce její smrt. Stane se terčem zabijáků, kteří znají každý její krok, a aby přežila, musí dopadnou ty, jenž ji zradili. Díky svému vojenskému výcviku vymyslí dokonalou – a nebezpečnou – léčku. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

angel74

Z akčních filmů, ve kterých hlavní ženská postava všem přítomným chlapům pořádně nakope zadek, co jsem zatím měla možnost vidět, mě thriller Zkrat zaujal ze všech nejméně, takže skoro vůbec. Dodívala jsem se víceméně kvůli slušnému hereckému obsazení, ale děj mi byl už po pár minutách vlastně úplně šumák. (40%) ()

klida

Artovej akční film? Asi jo. Carano je prkenná jenom trošku, ale vůbec mi to nevadilo. Znovu po nějakym čase mi sledování filmu přineslo takovou tu čístou, nefalšovanou radost nejspíš i kvůli na kopání mladé ženy do hlavy nepřipravenému publiku Filmového semináře UK. Už se těším, až se kouknu znova, i přesto že tomu trochu schází šťáva a švih. Dobrá čtyřka. PS: Bacha na srnky! ()

bartias

Kdyby si dali více záležet na scénáři a konspiracích, mohl to být takový pěkný dámský Bourne. To ale režisér Steven Soderbergh neřeší. Je fascinovaný zápasnicí Ginou Carano a jejím vražedným MMA stylem. Hraje si s kamerou a se záběry a honičku v autech klidně točí z vnitřku jednoho z nich. Akční scény jsou živelné a nepůsobí dojmem pečlivé choreografie, pronásledování po střechách Dublinu se skoro vyrovná bournovské akci v Maroku, i když má jiné tempo. Škoda, že děj je méně čitelný a vlastně až do úplného konce není jasné, o co PŘESNĚ tady jde. ()

sir-dave

Nechápu, Soderbergh si pozval zase zástup zvučných jmen a zase to zkazil. Neřekl bych, že mezi podobné filmy patří Mission Impossible nebo Nepřítel státu. Žánrově sice akční thriller, ve skutečnosti všehovšudy 3 bojové akční scény a podobnost více s artovým Američanem nebo Hannou. ()

tom88

Trocha kruté hodnotenie pre tento film. Je to veľmi slušný thriller od solídneho režiséra. Sodenbergh nie je žiaden amatér a vo filme to je cítiť. Navyše je tu kvalitné herecké obsadenie. Dej nie je zlý a stopáž je dosť prijateľná, takže sa nikto nemôže nudiť. 68% ()

Radiq

Velké velké velké překvapení, mám chuť dát pět! Realistická akce, žádné přehnané bitky/přestřelky, předimenzované nesmyslné výbuchy, jen chytrá akce. A děj nám taky postupně odhaluje další zákruty a prvotní příčiny toho, co se tam děje. Ale nejvíc se mi tam líbilo použití hudby. Použití skvělé hudby (holt jde vidět, že David Holmes má už něco za sebou...)! A to tak skvěle použité, že namísto blbé hudby nebo zbytečnejch dramatickejch tónů nám hraje pohodová elektronika a bez nějakejch keců doprovází děj, často jde ruku v ruce s akcí a je chytlavá (není u mě zvykem si shánět soundtrack). Ze začátku jsem tomu moc nevěřil a čekal jsem béčko, ale Gina Carano byla uvěřitelná, nepřátelé chytří (a ani poskoci nebyli jednoduše zabitelní) a pak tady taky máme hromadu skvělejch herců (v čele s charismatickým Fassbenderem, ale dokonce i takovej stereotyp jako Tatum tady je dobrej). No a ta Banderasova hláška na konci, chch, super! ()

Doudis19

Tuctový až nezáživný akčňák s pestrou režií a hvězdným obsazením. Jediné čím tenhle maximálně otřelý snímek vybočuje je již zmíněné obsazení a skvěle naturalisticky znázorněné bojové scény. Což není moc od režiséra Dannyho Parťáků nebo Erin Brockovich. Jednohubka, která občas baví, ale daleko častěji pouze nudí. ()

Vecko99

Dostat do filmu takové množství hvězd a bojovnici Ginu Carano a přitom natočit film bez děje, to chce umění. Aspoň, že tam bylo pár dobrých akčních scén, i když potenciál tohoto sníku využit zdaleka nebyl. ()

Qitek

Nuda k usnutí jak malovaná. Soderbergh je odtažitý režisér a jednoduše nedokáže vtáhnout i v akčních vodách. ()

ivan_drago

Co se obsazení týče hvězdný film, který je natočen ve velmi pomalém tempu, které dokresluje divná hudba... Ale zdaleka nejvíc mně vadila ta mužatka v hlavní roli... Něco tak nesympatického už jsem dlouho neviděl... Příběh je klasika o zradě a pomstě, vše už tisíckrát viděno... Atmosféra filmu mi přišla jako v oparu, taková ranní kocovina, prostě nic příjemného... A ani těch pár akčnějších sekvencí filmu na tempu nepřidá... Navíc je na nich vidět, že byli po nasnímání zrychleny... To je až amatérské... ()

ecceHOMMO

Mnohé veľké hviezdy v povrchnej a nudnej snímke. Akcia nemala patričný náboj ani vzrušenie ( a viac nudila ako pobavila). Akurát dáke tie naháňačky zdvíhali latku vyššie. ()

Johnny.ARN

Gina Carano. Na to, že je majsterka bojových umení a MMA bojovníčka, vyzerá až neuveriteľne žensky. A sexi. Teším sa na jej ďalšie filmy. Táto hlavná úloha jej sekla. Dúfam, že prerazí podobne ako Adkins a budeme ešte o nej počuť. Ako sa vraví, Sodebergh je pán. Opäť natočil niečo, čo nezapadá do bežného rámca akčného thrileru. Začiatok trošku zmetený, ale potom sa to rozbehne a už to diváka nepustí. Skvelý McGregor, zarastený Banderas a samozrejme fantastický Fassbender. A keď sa k tomu všetkému pridá charizmatický Douglas a skvelá choreografia v bojoch, veľmi silne pozerateľný film. A samozrejme skvelá zimná naháňačka. Škoda jednoduchšieho scenára a podľa mňa zle zostrihanej scény na pláži. Teším sa na Ginu v RaZ 6 a dúfam, že Haywire bude mať aj dvojku. 3 z 5 ()

LiborGondek

Je opravdu zajímavé, co zde vzniklo za kočkopsa. Je to film dobrého režiséra - z nejlepších musím jmenovat alespoň všechny díly Ocean´s 11. Je to film se zajímavým scénářem i nadprůměrným obsazením, žádné nízkorozpočtové céčko. Bohužel je to také film nezkutečně nudný, promarněný a vzhledem k nevyužitému potencionálu ohromit diváka i pěkně zmršený. Místo toho, abych si sedl na prdel a ohromeně žasl nad mistrovským dílem, jsem usínal a to vážně není dobré. ()

Honzíno

Pokus o artovskej a zároveň cool akčňák úplně nevyšel. Soderbergh spadnul malinko dolů, zejména po skvělé Nákaze. Vymodlené tři hvězdy pro mě zachraňuje spousta známých tváří, zajímavě pojaté souboje a již tradičně u Soderbergha skvělá hudba a zvuková stopa. ()

terunka003

Akční, agentské, zabijácké, všichni proti všem × nedotažené, hodně stylů dohromady, nudné, nesympatické. Na to, jaká zvučná jména se objevovala v titulkách byl film naprosto béčkový, zbytečný a kdyby se nenatočil, nikdo by o nic nepřišel. Děj byl takový nijaký. Agentka, zpackaná akce, někdo jí chtěl zlikvidovat, tak se dala na útěk, aby si je na konci všeho podala. Hlavní představitelka mi přišla nesympatická ba přímo obyčejná, občas trochu přehrávala. Uměla teda snad úplně vše, jako všechny tyhle postavy. Několikrát za děj jsem se sama sebe ptala, kdo vlastně proti komu jde a proč. Škoda zvučných jmen a nafouknutosti. Kdyby se snažili za minimální rozpočet a udělali to precizněji, bez větších zápletek, udělali to prostě jednodušší, možná by to bylo o něčem jiném. Prostě takový filmový „zkrat“. ..hmm, a co dál..? ()

ywo666

Soderbergh to totálne posral. K čomu sú hviezdy keď sú nevyužité. Vlastne sa jedná o nízkorozpočtový film. Však okrem známych ksichtov tam nič nemalo väčšiu cenu. S tými farbami a pre mňa shitnou kamerou nech sa strčí do riti. Toľko zbytočných ničnehovoriacich scén. To mohli skrátiť o 15 minút a videli by sme to isté. Akcia je slušná, ale je jej málo Gina mohla predviesť aj lepšie kopy. Dal by som len dve za to, že Soderbergh posral čo mohol na tomto snímku. A scénarista si tiež môže dať facku. Dobre debilný príbeh. Ohromne premárnený potenciál. Dávam tri hviezdičky len preto, že sa jedná debut Giny Carano. A aj u nej som zistil, že je pekná len pod silnou vrstvou make-upu. Mohla aspoň kozy ukázať. 50% s tým že v schopnejších rukách to mohlo byť 85%. To znamená Soderbergh a Dobbs samy vlastnými silami ubrali filmu 35%. ()

Gina Carano jako anděl pomsty

Gina Carano jako anděl pomsty

21.07.2013

A to doslova. Drsná holka z MMA („mixed martial arts") se úspěšně přesunula na plátna kin díky Zkratu a letošnímu Rychle a zběsile 6. Další role? Anděl. Ale takový, který z vás svým mečem a sadou… (více)

Drsné holky pro Expendables v sukních

Drsné holky pro Expendables v sukních

09.10.2012

Zpočátku zněly plány studia Lionsgate natočit jakési „ženské Expendables“ jen jako součást kampaně před uvedením druhé mise legendárních vysloužilců. Všechno ale nasvědčuje tomu, že se filmu opravdu… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

Posily: Machete 2, Iron Man 3, Mad Max 4, Fast Six

25.04.2012

Dnes tu pro máme pořádnou dávku akce, tak se nezdržujme: Robert Rodriguez je odvážný muž. Chce totiž do role hlavního záporáka v Machete Kills obsadil Mela Gibsona. Podle posledních zpráv je všechno… (více)