Stephen Meyers (Ryan Gosling) je mladý idealista, který je skvělý v komunikaci s lidmi, je druhým mužem ve vedení prezidentské kampaně guvernéra Mika Morrise. Kromě toho opravdu věří tomu, co dělá.. Uprostřed primárek v Ohiu požádá vedoucí kampaně Morrisova protivníka Meyerse o schůzku a nabídne mu práci. Má pomoct v kampani pro třetího muže, senátora ze severní Karolíny. Do hry vstupuje i mladá praktikantka. Stephen je asi příliš důvěřivý a zákulisní intriky jsou mu cizí. Stane se obětí kariéry, anebo zvítězí ctnost? (JOJ Cinema)

OughJay

Nemám rád politický dramata a už vůbec ne když jde o demokraty nebo republikány. Proč to tady fungovalo? Protože Gosling... Skoro bych řek, že je tu politika až na druhym místě. Dlouho jsem neviděl tak dobře zahrát změnu osobnosti, jak to předved tady on z loajálního straníka, kterej věřil v to, co dělal, v zatrpklýho a pomstychtivýho sráče, kterej kráčí přes mrtvoly. Clooney už pak svojí přesnou filmařinou jen vyzdvihnul Goslingův výkon, přidal bezchybnej svůj, roztomilou tvářičku Evan Rachel Wood a snímek, kterej si zaslouží pozornost, byl na světě. Tom Duffy: "All the reporters love you. Even the reporters that hate you still love you." ()

Maynard.

Politickej filmek s dvěma fešákama. Jeden - Clooney, kterej zraje jako víno a druhej, o kterým se jednou bude říkat, že stejně jako Clooney zraje jako víno :o). To zrání se bohužel ale projevuje jen co se týče herectví. Režiserská taktovka mu zatím moc nesedí. Památkáři a ani tenhle film není kdovíjak promakanej. Vono taky z toho nešlo o mocvíc vytáhnout. Tady to sou samý intriky, samý tajnosti a předvolební taktika. Jestli se takovejhle šit děje u voleb v emerice, tak rači ani nechci vědět, co dělaj ti naši pitomci a zloději tady u nás v ČR. Líbil se mi konec, kdy budoucí prezident mluví o tom, jak se nemá krást a jak je čest na 1. místě a při tom se na něj dívá Ryan, kterej s ním parádně vyjebal. ()

sedm.1

Já se filmům s politickou tématikou vždy vyhýbal jako svalstvo mému tělu, tedy velice úspěšně, ovšem poslední dobou jsem to s několika takovými snímky přeci ale jen zkusil, na rozdíl od svalstva s mým tělem, a musím překvapivě konstatovat, že jsem byl ve většině případech vážně vyloženě potěšen, jako například naposledy u Miss Sloane, snímku, který mi vyrazil dech a totálně posadil na prdel, fakt bomba. A já jsem nyní moc rád, že i další takový film, kterému jsem dal tu šanci, tedy právě Den zrady, mohu též zařadit mezi skutečně ty nejlepší podívané, týkající se politiky, konkrétně v tomto případě zákulisí volební kampaně a lidech stojících za ní. Ústřední zápletka je tedy na danou tématiku poměrně přímočařejší, čímž ovšem nechci tvrdit, že její sledování je jednoduché, samotný příběh je totiž zatraceně chytrý, propracovaný a poměrně náročný na diváckou pozornost, jde ale spíš o to, že její zpracování je opravdu perfektně přehledné a zbytečně nekomplikované. A právě díky tomu je pak ve výsledku i daleko více údernější, přesvědčivější, emočně velmi silný a mající vážně působivé grády. Za velké plus považuji i naprostou neodhadnutelnost odvíjejícího se děje, takže tu dostane slovo i pár skvělých a nečekaných zvratů a velká spokojenost u mě panuje i s pointou, která má v sobě zatraceně hodně smutné pravdy a přesvědčivosti. Jinak má Den zrady i výtečný spád, herecké osazenstvo tu kompletně doslova válí na maximum, dialogy mají šťávu a chytrost, dramatické okamžiky fungují jak napínavě, tak až mrazivě realisticky, já tu prostě nemám fakt co vytknout, jde zkrátka o skvělou, inteligentní, přesvědčivou podívanou, ze které jsem byl upřímně nadšen. ()

herr_carter

Čím lepší lobbing je, tím spíš může na samotný olymp dokráčet i naprosté hovado, jehož hříchy a průsery zůstanou šikovně skryty. Anebo taky ne. Vcelku povedená politická pletichařina, které ubližuje konečná fáze, kdy se všechny upeče moc narychlo. Nejsvětlejším bodem filmu klasicky Gosling, jež dokáže předvést vrcholové herectví bez špetky mimiky..................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

DavidS.

Pozadí amerických voleb mě zajímá zhruba stejně jako následnictví kmenové rady někde v buši, ale charisma Goslinga, Clooneyho, Hoffmana a GIamattiho spolu se scénářem o jednom pochybení a vybroušené dialogy dělají z The Ides Of March výživné politické konverzační drama...Režie neokázale precizní...A samotný název - "Březnové idy" vystihující a plný odkazů... ()

Seti

A na závěr roku nám George Clooney připravil trochu té politické šlehačky, po které by se spoustě lidem mohlo udělat řádně nevolno. Máme tu ideály zastávané Paulem Zarou, jež byly sice úctyhodné, ovšem politika se většinou bohužel dělá způsobem, pro který se ve finále rozhodl Stephen Meyers. Závěrečná třetina, zobrazující vskutku zásadní "ideovou transformaci", je strhující, o což se stará nejen opět skvělý Gosling (letos vážně vydařený rok), ale především samotný Clooney v režisérské sesli. Film, jenž není určitě pro každého, ovšem pro příznivce politických dramat povinnost. ()

Mistickzz

Nenechajte sa zmiasť hodnotením. Veľa aspektov na tomto filme je dobrých(hudba, herci, scenár), no ide len o politickú kvákanicu, ktorá mi proste nedovolí dať viac ako tri hviezdy. A to neberiem do úvahy, že som si pri tomto filme kvalitne podriemal, možno by to bolo za štyri. 65% ()

Madluska

George Clooney se nám snaží ukázat, jak se každý, kdo se zaplete do politiky, nepěkně umaže exkrementy, jimiž toto intrikánské prostředí přetéká. Takový závěr by se dal vztáhnout na politiku jako takovou, Clooney na režisérské stoličce se ale zaměřil na Ameriku a souboje před prezidentskými volbami, což můj divácký požitek dost limitovalo, neb jsem se trochu ztrácela. Přesto je radost sledovat perfektně vybrané herce, poslouchat Desplatovu hudbu a přemýšlet nad tím, co všechno člověk dovede udělat, aby si zachránil kůži. V jistém ohledu mi snímek kladoucí důraz vytvoření správného dojmu připomněl Děkujeme, že kouříte, protože "na důstojnosti záleží!" ()

Nemik96

Velmi povedené politické drama ze zajímavou zápletkou , tohle se Clooneymu opravdu povedlo jak režie tak herecký výkon opravdu na výbornou. Skvělé zvolene herecké obsazení hlavně Gosling ze svým kameným výrazem masového vraha stejně jako ve filmu Driver exceloval. Nedavno jsem kritizoval Paula Giamattiho za jeho slabý výkon v komedii WIN WIN tady i přesto že neměl tolik prostoru na place to bylo mnohem lepší. Když přidám slušný hudební doprovod Alexandra Dexplata dává mi to velmi pěknné 4****. ()

Indy

Clooneyho tretí režisérsky počin ma milo prekvapil, jeho predchádzajúce dva filmy, pod ktorými je podpísaný ako režisér, ma totiž veľmi nepresvedčili. Tentokrát zabodoval a okrem slušného hereckého výkonu je podpísaný aj pod scenárom. Ryan Gosling možno nepatrí medzi mojich obľúbených hercov, ale talent sa mu uprieť nedá a tu to zase raz dokazuje. Ústrednej dvojke sekunduje poltucet známych hercov, z ktorých najviac zaujal Philip Seymour Hoffman a jeho preslov na tému lojalita. Film výborne ukazuje zákulisie politického boja a tiež to, ako ako sú ľudia (nielen politici) schopní zahodiť za hlavu svoje zásady, otázky morálky a etiky, len preto, aby kariérne postúpili. 7/10 ()

charlie_ando

Nemyslel jsem si, že kandidáta do "top ten" roku 2012 uvidím tak brzo, ale stalo se. Tenhle film si Georg Clooney napsal, zrežíroval a samozřejmě si v něm zahrál jednu z hlavních postav. K sobě si přizval další pány herce Philipa Seymoura Hoffmana, Paula Giamattiho a Ryana Goslinga. Všechno se překvapivě točí kolem demokratických prezidentský primárek. Mladý tiskový mluvčí Stephen Meyers pozná, že čas malin nezralých a mladistvých ideálu leží v křeči na kraji prašné cesty a že teď nastal čas dělat "reálnou" špinavou politiku. Tohle je film o politice, intrikách, loajalitě, pomstě a ztracených ideálech, protože pro úspěch se musí udělat vše "můžete vést válku, krást, zabíjet, podvádět, ale nesmíte svést praktikantku...". Konverzační drama má rychlý spád a někdy je kadence dialogů přímo vražedná. Když děj občas zvolní je to jen proto, aby diváka ještě víc vtáhl do napjaté atmosféry. Ryan Gosling jako v Drivu znovu dokazuje, že nemusí mluvit, aby ho bylo plné plátno. Milé překvapení této zimy a velká spokojenost. ()

Benedygtus

Trochu zklamany z konce, avsak pro nekoho prave ten muze byt tim nejlepsim na celem filmu. Prijemni herci i zpracovani(celkovy beh filmu, kamera, dialogy), bal jsem se nudy, ktere jsem se nastesti nedockal a vlastne pravdou je, ze jsem se bavil vic nez u kdejakeho akcniho filmu. P.S.: nectete oficialni text distributora... ()

serger

V první polovině dost velká nuda, potom se to naštěstí o něco zlepší... ale ani tak nic moc. Možná bych to vnímal jinak, kdybych měl aspoň nějaký vztah k americkým volbám. A nevím, kdo vybíral hlas pro dabing Clooneyho, ale vůbec mi k němu tady neseděl, když už se na film podívat, tak doporučuji v originále. ()

bruceman7

Už se ani nedivím, že Goslingovova hvězda tak stoupá. Je stejně charismatický, jako sám Clooney. Zajímavý film o špíně politiky a "jak se to vlastně dělá". 8/10 ()

klukluka

Je to moje chyba, že jsem na to vůbec koukal, nemám totiž rád tenhle žánr. Vedou se tady řeči, který člověk nepotřebuje k ničemu jinýmu, než k porozumění sledovaného filmového příběhu, pročež mi mozek musí fachat na 150 procent, abych to pobral. Nakonec je ale důležitej jen fakt, že guvernér neudržel ptáka v kalhotách a všechno ostatní je tady navíc. ()

CarlosX

Přímý pohled do nitra amerických prezidentských primárek - intriky, špinavosti, faleš. Nic víc, nic míň. Gosling s Cloonym sice odvedli svůj herecký standard, ale tentokrát mi ani to nestačilo. Příliš ploché, myšlenkově docela prázdné a lehce předvídatelné. Hodinu po filmu už jsem ani nevěděl na co, že jsem se to vlastně díval. A to je dost špatně! ()

Hanys_

Hodně zajímavé. Možná jsem čekal větší sviňárny, nicméně takovéhle politické šachy ve filmu vysloveně miluju, takže Ides of March mě v nejmenším nezklamal...Clooneyho prezidentský kandidát je hodně přesvědčivý, i přesto ale největší nadšení patří Goslingovi, který si pro sebe loni ukradl každý film, ve kterém se objevil.8/10 ()

showxman

Kariérismus a pragmatismus vs loajalita v uhlazeném kabátě a s dobrým segalovským (rozuměj nemimickým) Goslingem. Avšak až příliš prvoplánové. ()

Oscar 2012 - výsledky

24.01.2012

Fincher nakopne televizního Spaceyho

Fincher nakopne televizního Spaceyho

07.03.2011

Jsou kámoši už od „sedmičky“. Kevin produkoval The Social Network a David Fincher teď na oplátku pomůže rozběhnout televizní seriál House of Cards, ve kterém si Spacey zahraje hlavní roli. Přesně tak… (více)