Den zrady

The Ides of March

Deň zrady

Drama / Thriller

USA, 2011, 97 min

Politické ťahanice, intrigy a špinavé hry tých, ktorí ťahajú za nitky. Skvelý scenár, pod ktorý sa podpísali ostrieľaní parťáci a ktorí premietli na plátno herci s vyšperkovanými výkonmi. Mal som pocit, že aj posledný komparzista hral akoby mal vo filmu hlavnú rolu. Túto tému, s tak nadupanými hercami a s tak neskutočnou gradáciou deja, by som dokázal pozerať ešte hodinu navyše. A i keď je to miestami trošku prekombinované, tak to bolo vcelku uveriteľné. Samozrejme, že to nie je typická mainstreamovka a som rád, že podobné fajnotky ešte stále vznikajú a že sa pod ne radi podpisujú také zvučné mená. 80%.(19.8.2013)

Kvalitní politické drama s Clooneyho precizní režií. Dobře napsané dialogy a zahrané postavy. Pro příznivce zejména americké politiky a primárek, možná petihvězdičkový snímek. Já jako „antipolitik“ jsem se za 101minut nestihl nudit.(7.2.2012)

Zajímavě rozehrané, ale ve výsledku trochu o ničem.(20.2.2012)