Den zrady

Deň zrady

Drama / Thriller

USA, 2011, 97 min

(a)Politický western.(17.12.2011)

Nejsem zrovna oblíbenec politických dramat, ale Clooney natočil svěží a dynamickou hříčku, kde všechny dobré úmysly ustoupí touze po moci a úspěchu. I díky povedenému hereckému obsazení zůstane v člověku mrazivá pachuť, která nevyšumí ihned po opuštění kinosálu. Za sebe jsem velice rád, že původně zvažovaného L.DiCapria vyměnil R.Gosling!(10.2.2012)

Vedrá špiny, ojebávky, úlisnosti, špinavosti, pretvárka, prázdne reči, mamon a sen o sláve a moci. TO je politika. Všade. Bez rozdielu!(14.1.2013)

Odejít při promítání na toaletu, vyměnit si s partnerem pár tichých slov, hledat pop-corn na dně krabice - to vše znamená nezvratnou informační sebevraždu, kterou by na sebe mohl divák nechtěně přivodit. V této politicko-dramatické smršti se střílí od boku a ostrými náboji v souboji, z něhož může vítezně odejít jen ta největší svině. P.S. Rozhovor Clooneyho a Goslinga v kuchyni sahá na paty předloňskému kostelovému meetingu v Postradatelných!(20.2.2012)

Zajímavě rozehrané, ale ve výsledku trochu o ničem.(20.2.2012)