heyda

Čekal jsem něco co nemá daleko od odpadu - nějakou kravinu bez myšlenky, bez nápadu, bez akce, tak jak to zde všichni popisujete, ale ZAS TAK HROZNÉ TO NEBYLO. V čem se určitě všichni shodneme je totální demence scénáristy, jehož dialogy připomínají dialogy z telenovel a výběr herců byl taky úděsný. O nějakém ději se taky moc nedá mluvit, i když jakousi pointu to mělo. Každopádně jsem byl mile překvapený, jak si poradili tvůrci s triky, s kamerou a celkovou akcí, která mě rozhodně bavila. Třeba ten nálet na tu mimozemskou loď byl naprosto famózní. Stažené ve vysoké kvalitě to jen svištělo. Hlavně mě ale zaujal úplně jiný pohled na útok mimozemšťanů. A to pohled ze skupiny lidí, která vůbec netuší, jen se snaží přežít. Žádná armáda, žádné výzkumné laboratoře, žádné vojenské štáby jak jsme zvyklí ze Dne nezávislosti a jiných filmů s touto tématikou, ale totální nevědomost a bezmocnost. Jelikož je to film plný protikladů, neměl by se pohybovat ani nahoře ani dole, nýbrž hezky ve středu, proto 3 hvězdičky. ()

Flego

Bolo by dobré opýtať sa tvorcov, prečo majú vo svojom filme toľko dier v logike a nepochopiteľných konaní jednotlivcov. Ja som sa ich neopýtal, takže mi to navždy zostane záhadou. Filmu však netreba uprieť snahu o veľký sci-fi spektákl, ale je to zúfalo málo. ()

honajz

No jo, je vidět, že kluci Strausovic nejenom natočili AvP2, ale mají nakoukáno. Viděli Spielbergovu Válku světů (a nejspíš i Jurské parky) a viděli Cloverfield a nějakého toho Shyalamana a District 9 a Transformers... a některé scény si dokonce vypůjčili.... Jako mám rád Erica Balfoura, tak dvě hvězdičky, jinak mi to někdy přišlo až nechtěně směšné (třeba ten výjezd z podzemních garáží nebo bitka na střeše na férovku). Já vím, že to mělo svou "autentičností" vzbuzovat hrůzu, ale prostě se nějak nepovedlo. Už výběrem herců, tím dědou s psíkem, strašně jednoduchým dějem, nesmyslným jednáním postav, neustálým řvaním... Leda by to bylo myšlené jako parodie, ale na to je zase málo "vtipný". Doporučuju zkouknout tenhle film, jak se dělá "autentický" film s mimozemšťanama, aby to mělo šťávu a skoro dokumentaristickou uvěřitelnost - http://www.csfd.cz/film/275265-monsters/ ()

jonyyy

Zklamání roku. Od prvního traileru, který mě nadchl víc, než ve své době (nakonec dokonalý) District 9, jsem čekal film roku. Bohužel bude Skyline pro letošní rok pouze adeptem na přední příčky v kategorii béčko jako hrom roku. Efekty jsou ale dost áčkové a povedené, herci už jsou na tom hůř. Trochu prkenní a scénář je dost nevyužitý. Jak už jsem napsal několikrát. Tohle je přesně jeden z těch filmů, který měli svěřit Emmerichovi s několikrát větším rozpočtem. Už se moc těším na srovnání s Bitvou o LA, která bude o dvě třídy výš. 71% ()

Karamanlis

Invazijné sci-fi ja fakt môžem a hoci v ostatných rokoch sa tento druh scifáreň točil iba zriedkavo, zdá sa, že filmoví tvorcovia a producenti opäť pochopili, čo je dobré a v tomto roku som sa dočkal hneď niekoľkých takýchto žánroviek ako Svetová invázia, Skyline či odľahčený Attack the Block. Ani jeden z menovaných kúskov ma nesklamal a keďže sú tu náznaky, že Hollywood mieni v nakrúcaní takýchto filmov pokračovať (Čierna hodina, Alien Armageddon, Skyline 2, Deň nezávislosti 2,3 atď.), som spokojný... ()

ARI50

Mám rád tyhle typy filmu, když je příběh aspoň trošku dobrý, herci jsou dostateční a mimozemský útok výborný tak není důvod někde hledat větší záminku k nespokojenosti. ()

JASON_X

Dechberoucí zážitek. A podruhé jsem si tuhle lahůdku zvráceně vychutnal ještě lépe než poprvé. Máte rádi brak? Obdivujete třeba perverzně filmy z produkce Asylum? Pak se vám tohle musí líbit. Skyline je taková o hodně levnější a o hodně ujetější verze Independence Day (který byl sám o sobě těžce ujetý). SPOILER: Žádné dlouhé úvody se nekonají - prostě jednoho dne přiletí emzáci a začnou modrým světlem nasávat lidi do svých lodí a všelijakých chapadel a otvorů co vypadají jako ženské genitály. Proč, to se ještě neví, ale určitě to nebude kvůli vzájemným rozhovorům. Parta naprostých trotlů, která je po mejdanu v podkrovním bejváku jedoho z věžáků L.A., se probouzí z kocoviny, kouká vyděšeně z oken a přemýšlí, co bude dělat. A o tom to je. Některé momenty jsou nezapomenutelné, třeba když Jarrod s hasičskou sekerou v rukách bojuje s emzáckou chobotnicí (to mi připomnělo onu slavnou scénu z Birdemicu s ptáky a ramínky). Nebo když Ángel Batista z Dextera spanglicky zahláškuje: "Vaya con Dios, you son of a bitch!" Zkrátka jsem se vydatně poklesle bavil, zábavnost tohohle fláku je totiž obrovská (a většinou pravda nechtěná). Co mě ovšem dostalo nejvíc je konec. Pohledy na mrtvá lidská města v závěru už vypadaly předtitulkově, ale tvůrci se nezalekli a naservírovali nám ještě asi pětiminutový epilog z paluby jedné emzácké lodi, ve kterém se divák konečně dozví, co s námi ti emzáci vlastně dělají. A co? Trhají nám hlavy a žerou (respektive vstřebávají) z nich naše mozky, třeba jako my louskáme vlašské ořechy! Wow. A závěrečná scéna s přetransformovaným Jarrodem dává naději na pokračování v budoucnu. Nemůžu se dočkat! ()

MáŠa

mno mno mno, koukat na přepadení planety ufony je fajn, ale ten příběh divnost. a ta závěrečná pointa? i dont believe it! ()

mm13

Neškodné béčko, pri ktorého sledovaní som bol ale zvedavý, čo bude ďalej. A oplatilo sa! Nepredstaviteľný záver tomu nie iba nasadil korunu, ale tiež pridal minimálne jeden a pol hviezdy do môjho hodnotenia. Neuverí, kto nevidel. ;) ()

oLí

Neviděl bych to jako úplnej průšvih. Ono se zase od tvůrců AvP2 nesmí očekávat sci-fi alá District 9 či Den nezávislosti že. Mimozemštani byli zajímaví, počítačové a zvukové efekty spolu s akcí více než dobré. Druhou stranou mince je zase nezáživný příběh, zbytečná hudba a nulové vzbuzení emocí při soubojích emzáci vs armáda. Na čelo jsem si narozdíl od předešlého filmu bratří Strauseových příliš neťukal a stopáž odsejpala, takže 50% zasloužených, víc ani míň ne. [5/10 prosinec 2010] ()

Morholt

Špatně obsazená nudící blbina, kterou jsem zvládnu za necelou třičtvrtěhodinku. Pár slušnejch efektů to nemohlo zachránit. Spíš naopak zvýraznily tu bídu okolo. 15% ()

Lacike

Bratia Strausovi týmto filmom definitivne potvrdili, ze sice videli vsetky mozne sci-fi klasiky, ale kvalitni reziseri rozhodne nie su. Oproti ich predchadzajucemu pokusu o natocenie filmu, tu predsa len vidim par zlepseni. Akcia sa tentokrat odohrava pocas dna a nekaličí ju bleskurýchli strih. Triky su priemerne a postupne sa neustale zlepsuju. Vzhladom na rozpocet je ich mnozstvo a kvalita obdivuhodna. Su vlastne hlavnou a jedinou devizou filmu. Pretoze nenapadity pribeh (bohuzial jedinym zaujimavym napadom sa vlastne film konci) sme videli uz velakrat a v lepsom prevedeni. Mizerne vedenie hercov spolu s neskutocne hlúpymi dialógmi ma za nasledok, ze je vam takmer ukradnute ako dopadnu. Nastastie postavy su tentokrat obsadene sympatickymi hercami znamymi z roznych serialov, takze aspon trochu ma zaujimalo, ktore postavy preziju. Celkovo sa jedna o celkom zabavnu blbinu na jedno zhliadnutie. Do kina tento film rozhodne nepatri, ale v TV typu SYFY alebo AXN Sci-fi bude udalostou sezony. 5/10. ()

Genero

Musím si povzdechnout, že jsem tímto filmem upřímně zklamán. Podle zdejšího hodnocení a objemu naplivaných jedovatých slin jsem se těšil, že uvidím podobnou nudnou kravinu jako je Vesmírná Oddysea, jen bez valčíku, kulervoucí filozofie a opičáka, budu moci do komentáře vyšvihnout několik krásných, nově nastudovaných vulgarizmů a poté se opět uchýlím do ústraní. Kupodivu to ale zase nebylo tak hrozné a útok Orangutakyklopů a Píčonožců zdárně odsýpal. A že všechny postavy byly debilové? To jediné je pravda a uznávám, že každý rozumně uvažující člověk by se před ufony zavřel ve sklepě a zde by v přítmí ještě naposledy pročítal s dechem tajeným Husserlovu Transcendentální fenomenologii, nebo osahával Brittany Daniel kozy. ()

Terva

Scéna jak filmuje své sousedy je povedená. Po půl hodině sledování jsem jak na trní, mám mrazení a husí kůži. Perfektní zvuk a nádherné kosmické lodě mě nenechají skoro dýchat. CITÁT - Jakmile se podíváš do toho světla, chytne tě to. Jako by tě to ovládalo a kdo by se nechtěl podívat na něco tak krásného ?.......... Hodina filmu je pryč, herci nic moc, neznámé tváře, ( alespoň pro mně ), ale film si drží to počáteční napětí a dramatičnost. Mohu říci, kam se hrabe Bitva : Los Angeles ( Světová invaze ) ve které byla spousta chyb, nejsou pořádně vidět kosmické lodě a nemělo to skoro žádné napětí. CITÁT - Teď jsme to akorát tak nasrali........... Já si tento snímek totálně užíval. Film je akční, napínavý a má perfektní trikové záběry. Teď si trochu rýpnu, ale snímek si může podat ruku z Válkou světů od Spielberga, sice není tak dramatický, ale je prostě dobrý. Tvůrci se tu neserou z nějakýma citama a film je krutý. Bratři Strausové něco podobného už dokázali ve filmu Vetřelci vs. Predátor 2. A zde opět ukazují fakt, jak je lidská rasa opomíjivá a lehce vyhladitelná. Ve scéně okolo 80 minuty to pochopíte. Je to smutný, sci - fi horor a pět hvězd je z mé strany málo. CITÁT - Jarrode ?.......... Tleskám tomuto příběhu. Dlouho jsem neviděl tak dobrý sci - fi horor. Naposled to asi byla Kingova Mlha. ()

MoiJe

Pekne lodicky a priserky. Inak klasicka teenage vyvrazdovacka ujacanych fesand a panikujucich machov, i ked postavy maju 30+. ()

Chermy

Čím víc se blížil den premiéry...(který zdá se distributor v čr vzhledem k ohlasům zrušil :-)...tím víc začaly převládat moje obavy. Není to až zas taková tragédie, ale ani film, který si budete chtít ještě někdy pustit. Určitě si některé momenty zapamatujete, ale za pozornost stojí pouze scéna útoku bezpilotních letadýlek, na mateřskou mimozemskou loď. ()

moviesfan

Nebýt několika málo světlých momentů, těmi myslím především triky, které však nebyly kdovíjaké, tak to mohl být úplný propadák. Takhle to bylo občas zajímavé, ale jen trochu. ()

joehot odpad!

Neskutečná zhovadilost, která by se ujala jen s nějakou tou promilí pod kůží. Akce a vizuál možná fungují, ale po scénáristické stránce to působí jako příběh od žáka prvního stupně, který viděl Hvězdnou pěchotu. ()