ghatos odpad!

Amatérský počin, ale pobavil jsem se :) :) . Magnusek je jako droga, po jedničce jsem si musel pustit hned dvojku a udělal jsem dobře :) ! 15%. ()

Georgex odpad!

Bída, bída a ještě jednou bída. Již dlouho jsem neviděl něco tak špatného jako právě tento film. Nechápu jak mohli někteří známí herci po přečtení scénáře v takovém filmu hrát. Nejenom, že je to film o nulové výpovědní hodnotě, ale hlavní představitel Tomáš Magnusek je tak špatný herec, že lituji toho označení herec. Příběh je tak hloupý a naivní, že kdyby existovala soutěž o nejhorší příběh, tento film by měl velkou šanci na úspěch. Téma přitom nebylo tak špatné, ukázat jak to chodí na podobných školách by nebylo od věci, ale tímto způsobem? Rozhodně ne. Pochybuji o tom, že v republice existuje škola, kde by to fungovalo podobným způsobem a namlouvat divákovi takové kraviny to je vrchol. Všichni víme, jak se ve městech naši spoluobčané chovají, proto se na to nepotřebuji dívat ještě ve filmu. Navíc tomu filmu stejně neuvěříte, tváří se šíleně nepřirozeně a přehnaně. A vyobrazení schopností policie je ubohé. Jako drama film absolutně nefunguje. Pokud autoři mysleli, že film bude ukrývat humornou stránku tak se šíleně pletli. Za celou dobu, co jsem u filmu vydržel, jsem se ani jednou nezasmál. Pokud někomu pohled na malé spoluobčany jak chrlí jedno vulgární slovo za druhým příjde vtipný, tak mě rozhodně ne. Spíš film nutí k zamyšlení, jestli by nebylo vhodné obnovit v nějaké míře fyzické tresty ve škole. Celkově se jedná o nejhorší film, který jsem za poslední dobu viděl. A jeden z mála filmů, který jsem nedokázal dokoukat do konce. Druhému dílu se vyhnu, co největším obloukem. Proto film hodnotím odpadem. ()

latvar

Na české poměry vcelku zdařilý surový snímek o nevychovaných dětech, které tyranizují učitele ve škole a ostatní obyvatele ve městě. Film ukazuje poměry ve škole, kde k sobě přiřadí "obyčejné" studenty k těm ze zvláštních škol a to samo o sobě nemá dobrý vliv, a tím zkazí i ty slušné žáky. 65% ()

IMPAIRED

Těžko říct jestli vytváří fikci ale spíš bych věřil že ne; dostává props za to že si tohle téma vybral a natočil, i když film jako takovej je příšernej a o hereckých výkonec se tady prostě nedá mluvit. ()

BuryGol

Tohle je přesně typ filmu, u kterýho si řikám "Blbečku, vypni to!" a stejně to dokoukám až do konce a nakonec jsem naštvanej. Na nervy jdoucí neherci, nesympatickej Magnusek ve stylu obtloustlýho mstitele, 20497 sprostejch slov a naprosto nemožnej spád namíchalo koktejl, ze kterýho mi bude blivno ještě dlouho. Ať si pan Magnusek dál vyučuje na škole (jen nevim, kde ve svym mladym věku sebral ty dlouholetý zkušenosti) a už nic podobnýho netočí. Sice je mi jasný, že ten děj a "hlavní hrdinové" nejsou úplně mimo mísu, ale tohle je Amerika ve spreji. Vůbec nechápu, jak se k tomuhle dílu mohli propůjčit relativě známí a kvalitní herci. Pardon, ale na dvojku a trojku už se dívat radši nebudu, taky bych to nemusel rozdejchat. Jedna hvězda za odvahu natočit film o tomhle...řekněme problému. ()

Alisa

Tak za tenhle kousek opravdu smekám. Je to zábavné a realistické, i když kapku přehnané. Já jsem se rozhodně ani chvilku nenudila. Jsem ráda, že se Magnusek nenechal odradit negativními ohlasy a natočil pokračování. Tohle téma si ho totiž zaslouží! ()

FIBO

Bastardi jsou film zaměřený spíše mladší publikum. Nenašel jsem tady drama, ani komedii. Ač se film snaží o obojí, moc se mu to nedaří. Neříkám, že tam nejsou scény, při kterých bych se nezasmál. Synopse sama o sobě je zajímavá a obsahuje téma, o kterém se až tak filmy nedělají, výsledek je ale cosi nemastného neslaného. Dějová linie prakticky žádná neexistuje. Příběh učitele se dá snadno opomenout a zůstávají pouze útržky z mozaiky, každý o nečem jiném ale pořád ve stejném kabátě. Některým pasážím prostě nevěřím, nemyslím, že zrovna takhle by to vypadalo v reálu (podle scénáře ano, avšak to, jak se to ztvárnilo, mě nepřesvědčilo). Nelituju toho, že jsem bastardy viděl, je to takový oddechový film, na druhou stranu, já jsem v něm až na nápad žádné výraznější kvality neshledal. btw: Rytmus jako host vypadal velice trefně :) ()

OughJay

Ve velký míře je ten film fakt hyperbolicky nadsazenej. Pokud si jako poslání vzal Tomáš Magnusek jakýsi varování, jak to tady může jednou dopadnout, tak se mu to šíleně nepovedlo. Kdyby chtěl totiž fakt zahrát na vážnou notu, tak by k tomu musel přizvat trochu serióznější herce (Šťastný a Rytmus měli znamenat co omg?) a napsat ten scénář tak, že ty hlášky z něj pak nezlidověj mezi mládeží... Nečekal jsem od Bastardů, že budou tak naivní. Vzít děti k táboráku nebo jim pozvat do třídy faráře tenhle problém nemůže vyřešit. Dávám aspoň ty 2* za snahu na tuhle situaci trochu upozornit, i když ono se bude muset stát nejdřív něco mnohem horšího, než se tohle téma dostane do sněmovny... Co se týká režie, kamery atd. - přišlo mi to celkem pod úrovní kvalitního filmu. Nedávno jsem měl možnost vidět amatérskej seriál Malviviendo a jestli můžu srovnávat, tak Malviviendo je na tom s obojím o dost líp. Bastardi jsou pro mě jednoznačně jedno z největších českých zklamání roku 2010. ()

Sdoom

Odpad to určitě není, protože když už nic jiného, tak alespoň někdo se nebojí ukázat na problémy, se kterým se české školství potýká. Způsob, kterým to Bastardi dělají, sice není asi nejlepší, ale lepší než nic. Námět si však určitě zasloužil lepší zpracování. Je to přehnané, nerealistické a ani mi nepřišlo vtipné, to co zřejmě vtipné být mělo. Dvě hvězdičky jsou maximem, co můžu dát. ()

Cejny

Hvězda dolů za méně propracovaný scénář, většina dialogů byla opravdu hodně odfláknutá. Dalším mínusem byl hodně průměrný herecký výkon samotného Magnuska. Z takového tématu se rozhodně dalo vytřískat víc, kdyby se to chopil někdo schopnější a kompetentnější. Ale jsem rád, že alespoň někdo se o tuto problematiku zajímá a pokouší se ji přetáhnout na filmové plátno. Kristýna Leichtová má můj obdiv...50 % ()

sedm.1

Bastardi měli poměrně dobrý a odvážný námět pro film,který přes veškeré podrazy,které na něj připravili sami autoři,byl ve výsledku docela úderný a vypověděl hodně nepříjemné pravdy o naší společnosti,ovšem pravdy,která né každému je po chuti a které spousta lidiček nevěří a nebo spíše věřit nechce.Bohužel,jak jsem se ale již zmínil,námět zůstal nakonec jediný,co se zde dá považovat za snesitelné.Ostatní bych nazval hodně velkou křečí a rezignací předvést cokoliv jiného,než jeden velký filmový trapas.Katastrofální režie,špatná kamera a nechutné herectví/neherectví herců/neherců posílá nekompromisně Bastardy na to nejnižší filmařské dno,které je ale v naší zemi v posledních letech poměrně dost zaplněné.Po celou dobu sledování Bastardů jsem měl pocit,že sleduji film studenta filmové školy,který řekl pár kámošům,vzal kameru a šel si natočit filmeček a bylo mu úplně jedno,ovšem zároveň dopředu jasné,že to díky jeho neumu nemůže zkrátka dopadnout dobře.Co naplat,že se tu objeví několik opravdu silných scén,párkrát zafungují emoce a občas dokonce přeběhne i mráz po zádech,když je to celé tak otřesně zpracované.Je fajn,že se našli konečně lidé,kteří se nebojí píchnout do vosího hnízda,jen by to příště chtělo přenechat skutečným profíkům,a pak by mohlo vzniknout skutečně nekompromisní drama,které nezavírá oči před realitou dnešních dnů. ()

insurgentes

Rasyzmus!!! Citiš ma na sto honu smrdzim jako pavian! --- Tento film je součástí národního kulturního dědictví, stejně jako Smetanova Vltava nebo písničky Helenky Vondráčkové. Třikrát Sláva! ()

dita.krizova

Tohle nebylo ani drama ani komedie, tak co to sakra bylo?! Nejlepším z celého filmu pro mě byl začátek s Kristýnou Leichtovou, ovšem pak ji zabili a film šel od pěti k pěti. Chci vrátit 75 minut (5 klidně prominu, ale jenom kvůli Leichtové) mého života! ()

Kejdlo

Bastardi jsou opravdu bastardi. Vyžraný Magnusek jim ale svým neumětelstvím vládne. Jejich hlášky jsou docela trefné a bez problémů vystihují, co si o učitelích žáci doopravdy myslí. A tady klady končí. Bastardi chcou být totiž silné školní drama ale nějak jim to vůbec nejde. Vůbec. A co se technické stránky věci týká, je to sranec, který vypadá jako by ho někdo točil na nejlevnější chytrej telefón. Inu, i režisér co dvacet let nerežíroval si může natočit svůj kinohit. 3/10 ()

MiaMoonlight

Film spoléhající na sílu problematiky - jinak herecky nic moc a to spíše nic než moc. Mě se více než problematika cigánů (tedy, Romů) dotkla hlavní zápletka zbohatlíka, který byl ten správný záporák a asi to nejlepší na celém filmu, protože jako jediný správně fungoval. "Pan" Magnusek snad ani není herec, to jsem jim mohla jít hrát učitelku já a vypadalo by to přirozeněji. Druhá hvězdička je za Rytmuse, konečně čumí v pozadí tak, jako vždy měl. :D ()

Dromed

Rákosku a Igora Hnízda na ně! Filmové zpracování slabší, slovník děcek má zřejmě podtrhovat realičnost. Krimi příběh ušel. ()

danca044

Z tohohle filmu jsem byla v tak velké depresi, že si to neumíte ani představit. Zkoukla jsem ho zatím celkem dvakrát a úplně mi to stačilo. Jestli se po tomhle filmu nebudete bát cikánů, tak vážně nevím. ()

adamulefa

Tak kde začať? Spláchnutý zajac... Fakt? Spláchnutý zajac plus Rytmusova hudba v pozadí. Hmm... Ste si istí Bastardi, že chcete takto začať? OK. V poriadku čo tu máme ďalej... Nejaká scénka zo školy, ukážka problémových detí a ich rodín, blablabla, zo súťaže Miss Roma 2009 aaaaa znásilnenie tej kočky z Comebacku. Potom aby som nezabudol montáž z nejakého getíčka s mládežou, čo stvára zlobu + s ďalším Rytmusom. Hneď musím povedať, že sa tento film začal dosť rozpačito a všetko išlo ako z rýchlika. Všetko sa udialo tak za 5 minút. Nehovoriac o tom, že absolútne nie podľa môjho gusta. Príde mi na rozum asi stovka ľudí čo by po tomto úvode film vypli alebo namosúrení odišli z kina. Ja však film vždy dopozerám nech je akýkoľvek. No, ale späť k deju. Preskočíme o pol roka dopredu, tok udalostí sa spomaľuje a dostávame sa na "smíšenou školu". Tu sa to všetko začína. Nejaká komédia nejaká dráma. No skôr komédia, ale to záleží na tom či vám prídu vulgárne hlášky neplnoletých deciek vtipné. To isté platí o podivnom učiteľskom zbore. Celé je to občas brutálne, občas prehnané, občas pravdivé či otravné. Herecké výkony nie sú nič moc ale priznám, že som sa nenudil (možno keď tak chvíľku pred veľkým finále). Ukončenie mi prišlo celkom príhodné a preto si myslím, že by ste Bastardom mohli dať aspoň nejakú tú šancu. 3* ? 2* ? Neviem. Ťažko hodnotiť. Je to asi tak 2,5 u mňa. Ostáva sa opýtať jedna otázka. Spláchnutý zajac ? To vážne ?! ()

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová