Francis (Xavier Dolan) a Marie (Monia Chokri) jsou blízcí přátelé. Jednoho dne se u oběda seznámí s Nicolasem (Niels Schneider), venkovským mladíkem, který právě přijel do města. Jedna katastrofální schůzka následuje druhou. Ať už se odehrají ve skutečnosti nebo jen v představách, žádná nedopadne dobře a Francis i Marie jsou čím dál posedlejší předmětem jejich touhy. Čím víc oba zápolí o přízeň jejich nového kamaráda, tím hlubší trhliny dostává jejich kdysi neotřesitelné přátelství. Imaginární lásky, druhý film Xaviera Dolana je studií zamilovanosti. Sledujeme všechna stádia typického průběhu milostného příběhu, na začátku je seznámení, na konci slzy. Film odhaluje na pozadí jednoduché zápletky celou paletu fází lásky a jejího subjektivního vnímání – rozpoutané vášně, očekávání, smutek, ponížení a nakonec samota. (oficiální text distributora)

jurijuri

Xavier Dolan bol vynikajúci, škoda, že ostatný mu nestíhali. Celkom pekný film, až na zopár vecí dobre prevedený. Nechápem len tomu záberu na olizovanie bradaky. To mi prišlo ako nasilu natlačené, lebo to v takom filme musí byť. ()

P/\/EL

ok, prostě sem váhal, příběh je strašně banální, ale zná to kde, kdo....zlomená srdíčka, tak to na světě holt chodí...bisex., ale no tak, to už přece dávno tabu neni, ikdyž, kdoví, pořád to vlastně někomu příde fuj a tak...i ve vyšší psolečnosti :), ale spíš prostě kdyby tam nebyla ta hudba, byla by to nuda, ale řekněme, že to tak uplně o ničem neni, život víceméně takovej nakonec docela je, ne....filmek pro pro mladý lidičky......teda mě to jako generační výpoveď příde, ale jen určitý části to...protože, kdo si myslí, že de vystihnout všecko v jednom filmu, :), ale tak...jasně...určitě se tam najdou hezký záběry.....taková oddychovka, která si nehraje na nic víc.....režísér je děsne mladej koukám, asi inspirace blízkýho okolí...he, mám menší podezření na autobiografický prvky :), ale tak.....náhodou to nebylo tak špatný, ten film hraje svoji roli :) ..... nedám víc, ikdyž si myslim, že to blbost nebyla, ale nějak uplně se mi to do vkusu netrefilo.....ale... Slarque**** to vystih víc, možná bych měl dát spíš ty ****, ale já nevim, je to fuk........je to dobrá odreagovávačka, možná tam mohlo bejt hudby víc, některý místa sou hluchý....nudnější....ale né až tak nudný......nějak 4ka nebude, znova to vidět nemusim, nemyslim, že mi tam něco ušlo.........ale náhodou si řikám, víc takovejch filmů........ani nejde o queer tématiku, takovejch filmů je docela dost, zápletky sou někdy podobný, váhání...ale jasně pro některý natvrdlý lidi, co myslej ještě postaru...tak........ikdyž ty vlastně by na to nešli...ikdyby náhodou, tak.....by to pronadávali :) :) , jinak jasně řada věcí je vyplněná ničim.....ale aspoň je ten film čistší...... :) ()

Blackie6

Xavier Dolan a jeho filmy mě prostě baví. Skvělá kamera, hudba. O trochu lepší než jeho první snímek, těším se na další. + skvělá óda na cigarety. Cigarettes clearly keep me from going crazy. It keeps me alive until I die. :) ()

Jannine

Film o tom, jak prožívá lásku ke kudrnatému blonďákovi gay a retro dívka. Atmosféra celého filmu dokonalá, příběh už byl slabší. ()

sanavabitch

Námet je príliš klasický a spracovanie ma tiež nepresvedčilo. Aj všetka režijno-kameramanská kvalita použitá pri "Matke", sa do tohto filmu nanešťastie nedostala. Neustále spomaľovanie obrazu bolo otravné už po pol hodine a rovnako rýchlo sa stratil aj jeho efekt. Ocenil som aspoň bizarné kostýmy, ktoré dokonale zapadli do kontextu a celkovej atmosféry. ()

ceemel

Po skvělém startu v J'ai tué ma mère to Dolan rozjíždí naplno. A hraný film je tady jen společným médiem, protože je to zároveň mixáž über-lákavé vizuální onanie, ódy na hipsterství a videoklipu ke skvělému soundtracku. Plus skvělí herci, skvělá kamera = skvělá věc od jen 21letého režiséra/scénáristy/herce v hlavní roli. Napoprvé mě to zoufale zprudilo, napodruhé jsem tomu propadl :) ()

ian97

Tento film ma naprosto šokoval. Síce sa dá zaradiť do skupiny "umeleckých" filmov, ale napriek tomu má jasnú myšlienku, úžasné spracovanie aj geniálnu kameru. Myslím, že aj keď Imaginárne lásky točil vtedy len 21 ročný Dolan, film sa môže vyrovnávať filmom od starých, skúsených režisérov. Niektorých ľudí môže odrádzať obsah, ktorý je trochu nekonvenčný, avšak v tomto filme mi vôbec nevadil. Podľa mňa sú Imaginárne lásky hodné Oscara. ()

diamonde

Tři hvězdy, především za úchvatnou stroboskopickou scénu na Francisových narozeninách a její silné audiovizuální kouzlo. Celkově film myslím promlouvá zejména kamerou, střihem, hudbou a impresemi - jak preoidipovské. Dialogy, příběh a hlavní postavy se nějak ztrácí.. emočně se k nim nelze příliš přiblížit, natož se s některou identifikovat. Pravděpodobně by se dalo uvažovat o Francisové manifestaci nejasnější identity, také o reinscenacích jeho obtíží v oidipské triangulaci, ale, popravdě, vlastně se mi nad tím nechce moc přemýšlet, až tak mne to nezaujalo. Nejsem cílová skupina, nicméně Dolanovi mohu stejně po tvůrčí stránce vyslovit obdiv. Určitě se na tu jeho Matku, kterou prý zabil také podívám. ()

kokoro

Veľmi prázdny film, ktorý má však zopár dobrých (scenáristicky, výberom hercov i kamerou) scén. Napríklad tie, v ktorých ľudia benevoletní pre zvyšok deja rozprávajú o svojich skúsenostiach z láskou. No hlavná trojica je úplne o ničom – nič sa nedeje, žiadny skutočný vývoj, žiadne skutočné emócie. To, čo je pre dobro Dolanovej tvorby charakteristké a žiarilo v J´ai tue ma mére, teda intelektuálna hystéria, tu proste nie je. Je dobré, keď režisér experimentuje, ale tento experiment jednoducho nevyšiel. Postavy sú prázdne, všetko je len na efekt. Ešte záver sa mi páčil. Len však dosvedčil o danej prázdnote. ()

Vinteuil

Přemýšlím o nich už několik dní a sílí ve mně pocit, že těmi scénami přerušovanými zatmívačkami to Dolan nemohl vystihnout přesněji. Protože, ruku na srdce, co zůstává po našich minulých láskách či minulosti lásek současných: hrst(ka) intenzivních flashbacků, které se občas někomu snažíme uspořádat do souvislého příběhu o nás a o světě – tak jako „mluvící hlavy“ v Imaginárních láskách. A výsledek je vždycky nějak šejdrem a našikmo. Dolan to ví a smysl přiznává jen niti upředené z porozumění jednotlivým scénám ze života ústřední trojice (protože většinu z nich jsme všichni v nějaké podobě zažili taky). Souboj v listí, „Že mám něco na plotně“ a apoteóza kouření jako způsobu, jak se udržet pohromadě, když nic kolem pohromadě není. Známe to a na rozdíl od hollywoodských klišé se při tom ani trochu nenudíme. ()