Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

Extrakritik

Pro mě překvapení roku.Stará dobrá duchařina s Harrym Potterem v hlavní roli.Anglie na začátku 20. století, opuštěný dům a ponurá vesnice s nevlídnými vesničany .Nečekejte žádné laciné lekačky,ale pořádně hustou atmosféru.Pro každého hororového fanouška povinnost. ()

peetrejr

Žena v čiernom nepatrí medzi tie horory, ktoré sú založené na jumpscareoch. Skôr pracuje na budovaní napätia a to je fakt úžasné. Budovanie napätia nie je ľahké, no tvorcom sa to veľmi podarilo. Jumpscary nie sú strašidelné ale skôr nepríjemné. Pár dní som sa v tme obzeral za seba, či mi náhodu niekto nestojí za chrbtom. Daniel Radcliffe zohral úžasnú prácu a vôbec mi neprekážal - aj keď jeho postava mala veľmi odvážny charakter.  A koniec je fakt bravúrny. Väčšina hororov sa končí dobre, no tu, tu to je skvelé, až smutné. Bravo! ()

Yarwen

Povedený horor z doby staré Anglie, s nepřívětivými domorodci a mystériem z minulosti, které je třeba odhalit. Má to atmosféru, napětí možná mohlo být ještě větší, ale film není nijak podbízivý prvoplánovanými lekačkami - tak to má být. Zasloužené tři hvězdy. (68%) ()

Bejbinka

Měla jsem husí kůži a přimražené nohy k podlaze...ale asi až posledních 20 minut filmu. Pomalu se rozjíždějící až nudné a nic neříkající první 2/3 mě trápily a přemýšlela jsem jen, kdy už něco přijde. Atmosféra ale čišela z obrazovky a Daniel Radcliffe byl přesvědčivý, tak se aspoň bylo na co koukat...toho prožívání ale bylo méně. Poslední třetina už byla obstojně strašidelná, mrazivá a film určitě zachránila. Neurazil mě ani úplný závěr. Jinak pěkné efekty, bezchybná dobová atmosféra, která byla jako opravdová. Ale to "něco" tomu chybělo... ()

Radek.SCH

Po dlouhé době jsem se po půlnoci zase bál, James Watkins by ještě mohl jednou být zajímavý ostrovní režisér, Radcliffe by se taky snad mohl vymanit ze stínu HP a mohli bysme ho (jednou) brát jako britského herce (ale omdlévajících japonských fanynek se už prostě nezbavý). Výborná atmosféra a dobře zvolené prostředí, občas to ale pokulhává. - 60 % ()

Gedes

Mám pocit, že DR bude mít hodně těžké prorazit a o to hůř, jestli bude točit takovéto filmy. Prvních 20 min ušlo, ale pak se děj vlekl jak polární noc nad Antarktidou...strašně mě to nebavilo... napětí skoro žádný(i 95 min bylo moc)... pointa filmu - pokus o překvapení se moc nepovedl... celkově nemůžu hodnotit líp. Celý to bylo takový vybrakovaný... ()

MikeeTheory

Jednoznačně nadprůměrný duchařský horor, kterému musím dát po dlouhém rozhodování plný počet hvězdiček. Proč? Tak sice se jedná o tradiční strašidelnou zápletku, kterou můžeme vidět v každým druhým hororu, ale tady to prostě funguje. Především oceňuji originální scény a silné lekavé momenty, po kterých mi pěkně zamrazilo. Navíc pro Radcliffa je tuto daleko snazší role než Harry Potter. Nemůžu si pomoct, ale jako Harryho jsem ho od pátého dílu moc nemusel. Zkrátka pro mě Radcliffe není žádný velký herec. Zde ale toho tolik nenamluví, a tak se člověk nemusí soustředit přímo na něj, nýbrž na všechny ty bubáky a hlavně na ženu v černém! Má to své chyby, ale v poslední době nemůžu najít nic lepšího v tomto žánru. ()

boul

čekal jsem a dočkal jsem se :-) parádně zpracovaná duchařina, poprvé viděno doma sám a temná mlha a žena v černém mě vtáhla do děje a dlouho jsem neměl takový mráz po zádech. Duchařské filmy mám rád a třeba na Ti druzí to nemá, N. Kidman není Radclliffe, ale podal skvělý výkon a už to není jen malý čaroděj v lenonkách! 80% ()

Filmwoman

Konečně zase film u kterého jsem strachy klopila zrak a zasmála se, když dívky za mnou hrůzou vykřikly :) Moc hezký zážitek. ()

Rockerman

No tak konečně nějaký solidní horůrek! Velmi pěkně natočený duchařský film, který má sice už tradiční dlouhý rozjezd, než se něco začne dít, ale ani ta první polovina není nezajímavá. Ve druhé půlce už občas přišlo i to příjemné mrazení v zádech. Krásná scéna je ta, když kamera sleduje Arthura z venčí, jak se dívá přes okno ven a trvá jen zlomek vteřiny, kdy se mu přes rameno podívá ten přízrak ženy v černém. Krásná husí kůže! Těma přízrakama se však šetří, to co děsí je spíš jen občasné mihnutí postavy kolem nebo hra stínů, či odraz v zrcadle a to je rozhodně plus tohoto filmu. No a ten skvostný závěr! Nazval bych ho takovým "záhrobním happy-endem"! Daniel Radcliffe zde navíc dostal možnost odpoutat se konečně od toho "věčného" Harryho Pottera a dokázat, že umí zahrát i něco jiného. Myslím, že se mu to povedlo. Ještě popřemýšlím, jestli to hodnocení nedám na plný počet, protože po delší době jsem se u hororu nenudil, ale naopak bavil. ()

hororwatch

Děsivá šeď filtru kamery, děsivá vesnice, děsivý dům a podivný vesničané, jejich děti záhadně umírají. Základy tu jsou na docela dobré úrovni. Herci ze sebe vydávají to nejlepší, byť mi připadá, že Daniel furt hraje strašně křečovitě a mimika mu toho zatim moc nedovoluje, ale pro tento film to postačilo, vzhledem k tomu, že normálně se měl tvářit jen prvních asi 10 minut. Ale teď k tomu hlavnímu a to horror. Jako ten dům sám o sobě spolu s hudbou apod. byl příkladný, ale něco mi tam scházelo. Připadal mi tak přeplácanej nábytkem a dýchla životem, že to ta šedivá kamera nezachraňovala. Jakmile se tam začaly dít podivné věci, tak se to dalo přehlídnout, pač na to šli pánové s kamerou velice šikovně a snažili se vytřískat z napětí maximum. Nepodařilo se jim to sice tak, jako panu Westovi, ale ušlo to. Takže z toho nakonec byla příjemná mrazivka, co mi občas navodila husinu. Divné mi zde přišlo zpracování jednoho z největších klišé a to je : ,,Tak co s tím zlým duchem uděláme?'' , přičemž tady se nekoná žádné dlouhé rozmýšlení, při kterém musí umřít kamión lidí. Tady přijde k Danovi jeho starý přítel a poví mu, jak se věci mají s tím domem, načež Dan hned jede k domu s myšlenkou uspokojit ducha vylovením toho kluka z bažiny. Je to, jako by jsme u slohu přeskočili od úvodu k závěru, což by ve škole znamenalo špatnou známku, tady mi to přišlo jako takový neutrální nápad. Bohužel to jak si tam Dan pak hrál s těma jeho hračkama už mi přišlo zbytečný a docela hloupý. Konec. Konce už začínají být v dnešní době už tak 6:4 ve prospěch dobrých, což ještě před rokem a něco nebylo. V tomhle případě se jednalo o obojaký konec. Dobrá volba. celkově na dnešní dobu docela povedený filmek z daných žánrů. ()

Rázlik

Příběh trochu zvláštní a jednoduchý. Možná tím jak jsem se bál, jsem ho nedokázal pořádně vstřebat, protože jako horor to bylo zpracováno na jedničku! Myslím si, že si od nich dám zas na chvíli pokoj!!! ()

owwidius

Hmm, take zmiesane pocity mam. Ked to beriem cisto len ako adrenalinovu strasidelnu jazdu, tak za 5 brmbolcov! Paradne zvuky a skvele lakacky, no normalne som si to uzival ako mi zimomriavky naskakuju. A aj ked som vedel ze nieco pride, nedalo sa nezlaknut sa :-) Takze v tomto ohlade fakt bomba. Lenze bohuzial story je len cisty priemer. Prechadzka po dome z izby do izby, typek nieco vidi - ide tam - zlakne sa. Potom nieco pocuje v druhej izbe - ide tam - zlakne sa. A takto dokola. Je to mrte predvidatelne, aj pribeh a aj konecne rozuzlenie a fakt ze nicim inym to z radu ostatnych podobnych hororovych filmikov nevytrca. Co je velka skoda, lebo aj remeselne je to sikovne natocene. Takze treba to brat ako cisto zimomriavkovu zabavu a pustit si to niekedy v noci a bat sa :-) 7/10 ale za tie skvele zimomriavky musim dat 4... [#40/2012, kino#20] ()

Rokle

Daniel Radcliffe v duchařině, které nechybí hutná atmosféra, ale je paradoxně silnější v jednotlivých momentech. Finále se dá odhadnout předem, tedy pokud máte nakoukány podobné žánrovky z poslední doby. ()

agassi68

Kulisy a ľakačky boli OK. Scenár prázdny ako výkon Radcliffa spôsobil zaspávanie v prvej polovici. Do priemeru to radím kvôli sledovaniu v noci na domácom kine.. ()

Raziel_cz

Radcliffa bylo pro Pottera škoda (nebo aspoň většinu Potterů). Co se pak samotného filmu týče, ještě teď (12 hodin po zhlédnutí) se klepu, což je zajímavý pocit, protože se mnou většina žánrových snímků zrovna dvakrát nehne. První dvě třetiny plné lekaček jsou úžasné, po přehoupnutí se přes 60 minut stopáže se horor mění spíš v teror, ale i tak funguje dokonale. Jsem docela zvědavý na dvojku, i když si osobně myslím, že bude poněkud zbytečná a navíc moc podobná Těm druhým. ()

Zajdo

Horror, ktorý predčil v strachu moje očakávania. Radcliffe ma prekvapil a ukázal, že je kvalitný herec. Skvelá kamera a zvuk tvorili hrôzostrašnú atmosféru. Pre mňa jeden z najlepších horrorov aké som videl. ()

Fawkes

Jako horor perfektní, jen jsem čekal zajímavější zápletku na konci. Co se týče Dana Radcliffe vůbec nemám problém s jeho hereckým výkonem, svou roli zahrál na to všechno dobře, jen jsem stejně jako ostatní toho názoru, že pro role právník-otec má ještě se svým věkem čas. Celkově film, ale účel splnil a to, že jsem v noci nemohl v klidu usnout. :) (60%) ()

mala_kea

Příjemně mrazivá atmosféra je narušena několika lekavými scénami, někdy až moc násilně a založené hlavně na zvukovém než vizuálním efektu. Navíc ve chvíli, kdy nejsou až tak nutné k pozvednutí atmosféry. Happyend bez happyendu mě trochu rozčaroval. Takže suma sumárum by to bylo za tři a půl a je úplně jedno, jestli tam hraje Potter nebo někdo uplně obyčejný. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)