Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

Nail

Mě se snímek velice líbil, bylo to zasazené do správné doby, atmosféra i lekačky supr a Harry Potter to také zahrál obstojně :-) ()

1Legend1

Konečně jsem viděl Radcliffa v něčem jiném než Harry Potterovi...a povedlo se mu to. Atmosféra úplně ideální, stará Anglie k tomu sedí. Mě, jako fandu duchařských filmů, to nadchlo. Stojí to za to. 90% ()

vendy63

Tak jsem se dočkala,na tenhle horor jsem čekala netrpělivě i proto že jsem byla zvědavá jak ten náš Harry Potter dokáže zatočit s duchařským filmem a musím uznat že se mu to opravdu povedlo. Viděla jsem nespočet duchařských filmu a Žena v černém bude další z mých oblíbených infarktových snímku. ()

Joppo88

J. Watkinson si zvolil pre hlavnú postavu svojho hororového thrilleru herca, ktorého by som nečakal. Zvolil si Harryho Pottera! Úprimne, nevedel som si ho predstaviť inak, ako s okuliarmi a jazvou na čele... Ešte aj úvod filmu naznačoval, že sa pocestuje do Rokfortu. M. Beltrami sa pohral so zvukovou stopou určite pekne dlho a efekt, myslím, stál za to. Čo ma ale sklamalo je nedostatok nápadov a originálnosti. Niektoré scény boli viac ako len čitateľné - stratil sa moment prekvapenia a ten je podľa mňa kľúčovým bodom ku kvalitnému hororu. Priznávam však, že záver bol slušne vygradovaný a neraz stuhla krv v žilách! ()

katmandzoo

Jeden z tých lepších a kvalitnejších hororov za posledné roky. Ani na okamžik Vás tento film nenechá vydýchnuť, pretože na každú scénku plnú napätia nadväzuje hneď ďalšia a ďalšia, ktorá vytvára prostredie typické pre duchárske filmy. Spracované to bolo veľmi dobre, malo to pointu, malo to dej, malo to záver, ktorý bol pre mňa veľmi prekvapivý, no najmä prvky, ktoré by mali tvoriť základ každého poriadneho hororu. Radcliffe svojím výkonom prekvapil, samozrejme v pozitívnom slova zmysle. Ja som teda spokojný a preto dávam 4* ()

Ondr@932

Solidní pěkně natočená klasická duchařina která nemá žádný nový a originální příběh jen ohranou notu. Takže sice lekačky poté v druhé polovině filmu docela dobré ikdyž už jsou skoro v každém duchařském hororu, ale nevadí. A docela mě štvalo, že se film pomalu táhnul. Dobré herecké výkony Daniel Radcliffe! No a když film celkově shrnu tak nic nového pod sluncem. Docela zklamání tohoto režiséra po filmové pecce Jezero smrti! :-( Dávám 6/10 ()

DAPDO

Duchařiny mám moc rád. A pokud mi během filmu několikrát naskočí husí kůže, tak musím hodnotit jedině kladně. ()

zuzzzh

pre ludi co poznaju supernatural je to len bezna rutina a dalo sa to vybavit fakt rychlejsie ako za 95 minut. ale ako prvy horor v zivote to moze byt asi fajn... ()

UniqueNett

Zatím jsem nenašla film, u kterýho bych se potom bála jít na záchod. Ani tenhle snímek ve mně pocit strachu nevyvolal. Ovšem netvrdím, že jsem se párkrát slušně nelekla. Podle mě velmi dobře natočený snímek s mrazivě ponurou atmosférou. Ale přeci jen jednu hvězdu uberu a to za ten kýčovitý konec. ()

Bird_house

Pár leknutí, jinak film zcela o ničem.. V podstatě jsem se celých 95 minut nudil a nemohl se dočkat konce, který je takový paradoxní.. BTW, má to něco společnýho s Muži v černém..:-D? ()

Orina

Velmi koukatelná a strašidelná duchařina. Radcliffe vůbec nebyl špatný, jen škoda, že ostatní herci byli buď děti nebo starší lidé a Radcliffe tam tím pádem působil jako pěst na oko. ()

HappyDeath

Bohužel všechno založeno pouze na prostředí a atmosféře. Sic vyvedeno do dokonalosti, to je pravda, ale v konečném důsledku jsem se cítil ochuzen. Škoda :-( ()

Drakenovec

Atmosféra filmu byla v celku dobrá, ale film se mi moc nelíbil hnedka z několika důvodů. Scénář - spoustu dialogů se mě zdálo být odbytých. Dále tu máme střih - zdálo se mi, že některé scény byly buď tak krátké, že mohli být buď úplně vynechané anebo proložené ještě nějakými efekty, které by diváka více upoutali jeho pozornost. Hudba ušla, ale také to mohlo být i lepší. No, ale abych jenom pořád nekritizoval, tak si dovolím napsat i pár maličkostí, které se mi na druhou stranu líbily. Herec Daniel Radcliffe - jako Harry Potter si ho pamatuje každý, ale jeho výkon i v tomto filmu byl na úrovni. Mě osobně sice do role právníka moc neseděl, ale i přesto - palec nahoru, hlavně v pasážích s opuštěným domem. No a poslední věc, kterou bych chtěl pochválit byly samotné momenty, u kterých se člověk vyleká. Nebylo jich zde sice tolik, kolik by asi fanoušek horrorových filmů mohl očekávat, ale když už se tu nějaký objevil. tak byl dobrý. Některé byly opravdu kvalitně provedené. ()

Jajar

Velmi povedený mysteriózní, duchařský film. Perfektně budovaná atmosféra i funkční lekačky. Příběhově nic originálního, nebo objevného, ale v hororovém žánru je v dnešní době třeba děkovat i za "pouhé" dobré řemeslo. ()

chrispe

Po delší době jsem měla chuť na něco strašidelnýho a jelikož nejsem vyznavač vyhřezlých vnitřností a mučení všeho druhu, tak mi tahle duchařina přišla jako to pravý. Celkový dojem je sice nic moc, ale musím se přiznat, že ve mně párkrát pořádně hrklo a oči jsem přivírala docela svědomitě. Baví mě tyhle hry se stíny, děsím se odrazů v oknech (a vlastně i pohledů z nich do divokých zahrad) a zrcadlech... nechápu, jak si s těmi děsivými hračkami mohlo kdy nějaké dítě hrát. Škoda toho závěru, ráda bych něco víc překvapivýho. Btw: já vím, že by to pak nebylo o ničem, ale dopr... když slyším ve starým prokletým domě kroky a bušení, tak zdrhám! (A! Toho psa si mohli odpustit, člověk jako já se pak nesoustředí pomalu na nic jinýho.) ()

cerbygerby

Horor s Radcliffem?... to jsem musel vidět.. pro mě to zase tak napínavé a mrazivé nebylo, spíše bych řek, že jsem se i trochu nudil, a navíc Daniela pořád vidím jako Harryho..toho se prostě nezbaví... takže nemůžu hodnotit výše jak 3* a 50% ()

Kadas97

Úžasne atmosférický film s perfektnou výpravou a depresívnymi hmlistými močiarmi. Radcliffe je taký nejaký detský a aj keď dostal vážnu rolu nebral som ho nejako moc vážne. Príbeh je ďalším pilierom, na ktorom je tento film postavený. Lady Black a temné scény v jej opustenom sídle stáli naozaj za to a sem tam som riadne sťahoval polky. Hudba je tretím stavebným kameňom, ktorý sa použil na vybudovanie tohto skoro dokonalého atmosférického hororu. Film je svojim spôsobom remeselne dokonalý, ale "Harry Potter" mi nesedí a tak 9 z 10. ()

Philipus

Celkem dobře zpracované. Daniel se odprostil od role Harryho Pottera a ukázal nám, že dokáže hrát i jiným způsobem. Líbí se mi tajemná stránka tohoto filmu, dobrá atmosféra - je tu řada lekavých scén. Myslím, že film se bude líbit. ()

MartX

Celý film drží hlavně úžasná atmosféra a skvělá lokace. Lekačky jsou a fungují dobře, byť spíže díky zvuku, ale i to se počítá. A herecký výkon Redcliffa je fakt dost dobrý, člověk i zapomene, že to není tak dlouho co běhal s hůlkou a křičel expeliarmus ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)