Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

stenly.sz

Pokud chcete vidět horor u kterého se budete bát, zavírat oči, rozsvícet v místnosti atd..,tak je to tenhle. Překvapil mě v mnoha směrech. Má děj a dokonale do sebe všechno zapadá. Ode mě jsi zaslouží 5 hvězdiček a Daniel Radcliffe předvedl, že lidi brzo zapomenou na výkony v Harrym Potterovi a budou se těšit na jeho další filmy.. ()

Calvus77

Tak tohle zamrzelo. Musím říct hned v úvodu, že mám moc rád tu atmosféru konce "dlouhého století". Ta je filmově velmi vděčná. A tenhle film je hlavně o té atmosféře plné spiritismu. Ale to je asi tak vše, bohužel. Atmosféra a lekačky jsou vydařené, ale scénaristicky je to slabé až nudné. Tedy, pro jednou dobrý, ale podruhé už se na to nepodívám, protože kouzlo již pominulo a nic jiného tam není. ()

VVee69

Určite by som to nenazýval horor...Ale napriek tomu tento film vo mne vyvolal pocity aké ma takýto druh filmu presne vyvolať. Napätie, zvedavosť, aj trochu strachu...Veľmi sa mi páči prostredie do akého bol tento film zasadený. Nápadom to nieje nič exkluzívne, ale v budúcnosti si tento film určite pozriem ešte raz. A Radcliffe ukázal, že má nato hrať aj niečo iné ako toho okuliarnatého chlapca. ()

karhy

Prekvapujúco dobrá duchovina. Prostredie, zvuk a detaily v tom filme tvorili základ tajomstva, napínavosti i strachu. Osobne moc horory nepozerám, ale toto ma už od začiatku zaujalo. škoda nedokonalého konca. Chcelo by to impozantnejší záver, ktorý by človeku vyplieštil oči a vyrazil dych. ()

vixina

Možno by pomohlo, keby Woman in Black mala trochu spád. Pretože mám pocit, že tam bolo viac nudy ako napätia (hoci ho tvorilo prítmie s divnými zvukmi). Uznávam, že keď sa zhasli svetlá a zahrali napäté tóny, naplnila ma neistota z toho, čo má prísť - horšie je, že rovnako bezradní o tom, čo nastane boli aj samotní tvorcovia, takže až "to niečo" malo dôjsť, dostalo sa mi len treťotriednej záplaty v scenári. Prečo sa nestavalo na strihu, ale všetko to musel zachraňovať zvuk/hudba, to je mi záhada asi ako rozuzlenie-nerozuzlenie celého filmu. ()

lineker

Ano. Tohle já můžu. Dobře vypadající, kvalitně lekající, atmosferou gradující a přitom v podstatě oddychový snímek, který určitě nemůže urazit. Zlatý lord Voldemort že pane Pottere? ()

Andrej235

Žena v čiernom je určite veľmi pozoruhodný "horror". Treba však poznamenať že termín "horror" nevystihuje podstatu tohto snímku. Základ je totiž v úžasnej mystérii, Klasická daždivá atmosféra ako povedzme vo filme Sleepy Hollow. Zaujímavý príbeh, horrorové momenty (založené zväčša na zvukových efektoch) a kostýmy a masky sú tiež pomerne uveriteľné. Nie som znalec tohto žánru ale podľa mňa sa napínavá atmosféra držala trocha príliš dlho. Nešlo o sériu záhadných javov, ktoré nasledujú bezprostredne po sebe. Išlo skôr o pomalšiu prechádzku medzi dôkazmi ktorá síce istým spôsobom budovala príbeh napriek tomu takáto zdĺhavosť ma odradila od sledovania na niekoľko minút. Ale v celku ide o skutočne dobrý mysteriózny snímok. ()

KiR0

A ejhle, ono to jde natočit horor bez potoků krve a vyhřezlých střev... Krásný film se sice jednodušším dějem, ale rád se k němu vrátím... ()

Vonter

Jak mám Radcliffa docela rád z Pottera tak tady úplně vyhořel. Celý film hraje jako Chuck Norris - nasazený jeden xicht a ani ve většině vypjatých situacích nehne ani brvou. Jinak docela ucházející strašidelná pantomima s místy až moc natahovaným dějem. ()

-krusty-

EHF: Mixtura všech možných hororových klišé...vše smícháno v jednom časově únosném hororu. Nádherné scenérie anglického venkova, mlhy, opuštěné hřbitovy, moře - požírající za přílivu jedinou příjezdovou cestu ke starému opuštěnému domu, nevrlí domorodci a nic netušící cizinec... Když k tomu připočtu zjevující se dámu v černých šatech, mrtvé děti a děsivé zvuky starého domu - husí kůže po celém těle je zaručena! Bravo...povedlo se oživit ducha starých horových klasik. Spousta temných scén, jedna lekačka za druhou, morbidní situace...vše hovoří pro tento film! Daniel Radcliffe mi sice ještě stále nepřipadne jako hotový herec, ale stigmatu kouzelníka z Bradavic se snaží zbavit celkem obstojně. Ale roli právníka a otce mu moc nevěřím :-) Každopádně povedený film s parádně hustou atmosférou tajuplné Anglie... V logice děje jsem sice spatřoval občas lehké nejasnosti, ale film dám jistě ještě jednou...a bude dobře :-) A propós, konec je dost fajn...ze života! ()

raiha

Dějově poměrně strohé. Scénáristicky nic nového. Klasický duchařský příběh - tajemná atmosféra, duchové, temné prostředí, všechno dohromady působí napjatost od začátku do konce, avšak jak jsem již uvedla, děj a zápletka pokulhávají. Radcliffe se nepochybně vymaňuje z postavy Harryho Potera, působí sice na otce zhruba pětiletého dítěte příliš mladě, avšak svou roli ztvárňuje přesvědčivě. ()

Vilda

Po dlouhé době opět jeden kvalitní film a navíc z mého oblíbeného žánru duchařského. Během filmu jsem jen jednou pomyslel na to že by se Harrymu hodila hůlka. :-) Redcliffe předvedl úžasný výkon a hlavně když byl prakticky sám na scéně. Opravdu super napjatá atmosféra filmu která stále graduje a navíc u pár scén je to napětí i citelné na vlastním těle. Doporučuji určitě ke schlédnutí. ()

sour666

Konečne po dlhom čase dobrý horor. Zaujímavý príbeh zo super atmosférou a výborným výkonom Daniela Radcliffa. Zvukovo a obrazovo výborne poskladaný filmový zážitok. 85% ()

marketcsfd

super duchařina - aneb jak si málem zadělat na slušný mokrý malér když po tomhle jdete krmit dítě v noci :D mě to dostalo - malinko mi vadil daniel (ještě to není chlap s velkym CH ) - byl pro toho krásnýho kluka spíš starším brachou. ()

JerryPilsen

Velmi žánrová lekačka,která zaujme hlavně působivým zvukovým zpracováním.Radcliffe nic moc,pořád jenom valí oči.Scénář také nenabízí nic nového,navrch však dokonale vyplouvá postupně houstnoucí napětí. ()

Louskacek90

Po shlédnutí traileru jsem byl nadšen a natěšen. Po filmu už to taková sláva sice není, ale přesto je zde několik bodů, které mě příjemně překvapili a musím je zmínit. Jedním z nich je hudba filmu a zvuk celkově. Na zvuku stojí jak atmosféra celého filmu, tak i stěžejní "lekavé" scény, které dělají horor hororem. Druhým bodem je herecký výkon Daniela Radcliffea. U Ženy v černém, točené prakticky ve stejnou dobu jako poslední HP, jsem s Radcliffem žádný problém, co se týče důvěry v jeho roli, neměl. -Neměl jsem problém uvěřit jeho postavě věk ani životní příběh. A podle mého se tak z velké části stalo díky dobrému hereckému výkonu Radcliffea. S touto rolí se popasoval dobře a je viděl, že herecky vyspívá (snad to bude pokračovat i nadále..). Ač role Harryho Pottera nebyla vůbec jednoduchá- ba naopak- spíš nevděčná, on s ní rostl a zlepšoval se. A v Ženě v černém je prostě dobrej. Třetím a závěrečným bodem je to, že člověk má u tohoto filmu čtvrtinu času husí kůži a leze mu mráz po zádech. Pro mě 78%. Hawk ()

Lucky Eda

Příjemný duch film o pomstě,která nebere ohled...zajímavý konec na to,že tu babiznu uspokojil no prostě si mě viděl máš smůlu ()

onevoice

Duchárske filmy mám veľmi rád a tento sa zaradí určite medzi moje obľúbené. Radcliffe síce ako otec mi pripadal fakt trochu mlado ale celkovo sa tejto úlohy zhostil dobre. Dobre zvládnuté efekty pri ktorých behal mráz po chrbte. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)