Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

mg6683

Na môj vkus dej graduje strašne pomaly, miestami som mala nudné chvílky, o to dynamickejší je záver, kde sa to podstatné odohráva v priebehu asi 10 minút. Radcliffe mi nevadil - aj keď podvedome som stále čakala na typicky potterovské gestá a hľadala prútik - čo sa týka veku na rolu otca, v danej dobe sa ľudia stávali rodičmi mladí, takže som si na to počas filmu zvykla. Je pravda, že film som pozerala cez deň, možno večer by zanechal lepší dojem. ()

TomThomas

Po dlhej dobe dobra ducharina , pekne prostredie stareho anglickeho vidieka , kamera , aj scenar (koniec je zaujimavo spraveny) , samozrejme urcitym klise sa nevyhol ale lakacky boli dobre spravene. Mne sa to pacilo, a aj v kine bolo dusno :-) . ()

Skoveta

První polovinu filmu jsem se trošku nudila a čekala kdy se tam začne něco dít. díky bohu jsem se dočkala, protože to co se děje v druhé polovině je docela jízda. Skřípání, rány, furt se někde něco hejbe, Daniel Radcliffe chvílema přemejšlel, zda ho zrak neklame, výborná hudba a docela slušné napětí. příznivce happy endu možná konec trochu zklame, ale ani tak se zážitek nezmění. ()

micky99

Neviem povedať či som od tohto filmu niečo očakával, ale dostal som poriadnu dávku strachu akú som už dávno nedostal.Pre mňa super. ()

karmenka

Vyborne a kvalitne nakrutena mysteriozna drama. Dalej to nebudem komentovat, lebo by som skoncila pri podrobnom opise mojej cesty z obyvacky na wc, kedze som mala kvalitne nalozene v gatiach a byt som si vysvietila ako na stadione :) ()

corbi

Už se mi dlouho nestalo, abych se skutečně při hororu bál. Když vám režiser ukáže obludu a vy si řeknete:"No tak tohle je, ale pěkně hnusná potvora." Ale ve skutečnosti se nebojíte. Tady se jedná o skutečně atmosférický horor. Při každém záběru si říkáte:"Tak co teď bude za rohem? Co tam asi an něk vybafne? Co se asi teď stane?" Film vás napíná v jednom kuse, vtáhne vás do děje a jen tak nepustí. Hraje se tu na představivost diváků a to je právě jeho silná stránka. Každý si tam představí něco trochu jiného, a proto to dostane většinu diváků. Když už se něco konkrétního objeví, tak je toho přesně akorát a upřímně. Kdybych si tu nepřečetl, že hlavní postavu hraje herec co hrál Harryho Pottera, tak bych si toho ani nevšiml. Hraje to kluk fakt dobře. U mě horor bez chyby v podstatě. Doporučuji všem, ale dívejte se na to ve tmě ;) 5 hvězd ()

treeny

Dlouho se mě nestalo, abych scény které následujou s tak velkou přesností odhadl do posledního detailu. Až moc se autor tohoto vcelku povedeného hororu snažil lekačkama navnadit diváka, hold příště neee tak okatě jako zde. Děj každopádně celkově pěkně plyne, clověk se trochu poleká a kochá se "krásnou sluneční krajinou". Hoďka a půl uplynula jak nic a dojem z filmu je poněkud lehce nezapamatovatelný. Proto jen 3* a nic víc. ()

REMUS_3

Duchársky príbeh? To možem. Z viktorianského obdobia? Pravdaže. Hlavnou výsadou tohto snímku je atmosféra ktorú vynikajúco dopĺna hudba. (najlepšie prežitá v kine). Príbeh je plitký ale myslím si že pri filme o duchoch príbeh nemusí hrat hlavnú rolu. Všetko je to pekne a temne natočené. Herecké výkony slušné. PS: Z Radcliffa niečo bude :) ()

Joker153

Od tohto horroru nečakajte príbeh ktorý vás dostane na pár dní či týždňov , ide o klasický horror ktorý vidíme v každom druhom filme , no zaujal ma hlavne hereckým výkonom Radcliffa , gratulujem , atmosférou ktorú dopĺňa napínavá hudba , najviac si užijete film ako ináč v kine. Film vás drží v napätí hlave zvukom a klasickými naťahovačkami. Ale pre nevýdatnú atmosféru si film užijete. ()

Yelush

V rámci žánru určite nadštandard, ale celkovo som čakal viac. Atmosféra a spracovanie filmu je na vysokej úrovni a Daniel Radcliffe herecky prekvapuje, aj keď k samotnej postave Arthura mám výhrady. Hlavne mi vadili jeho čudné nerealistické reakcie a správanie v dome, ktoré však pripisujem nie príliš podarenému scenáru. Samotná myšlienka nie je tiež priveľmi originálna, ale ako som už spomenul, dôraz je kladený hlavne na atmosféru Burtonovského typu a spolu s vydareným koncom sa tak tento film určite vidieť oplatí. PS: Asi najlepšia scéna bola vyťahovanie koča z blata. Paráda. ()

BioRaj

Tak především půjdu asi proti proudu , ale mě ve filmu Daniel Radcliffe nepasoval a připadal mě , jakoby si jen odskočil z jiného filmu a ponechal si jinou postavu . Film měl až do konce mírně chaotický scénář , kde divák vlastně nikdy nevěděl co se děje a to včetně strojené omáčky ( součást tohoto žánru ) , která spojovala pasáže , v kterých šlo opravdu do tuhého a to skoro někdy doslova :-) . Všechny lekačky byly dosytosti podporovány zvukem , který vás pomalu srážel ze sedaček . Když se u filmu leknu , tak mám ve zvyku křičet jedno ne zrovna kulantní slovo a to kur… , musím jen dodat, že není zase tolik filmů , kde v tak dlouhých souvislých výkřicích by toto slovo opouštělo mé hlasivky . Co si asi mysleli chudáci sousedi . Jo a abych nezapomněl , tak od filmu jsem dostal co jsem očekával a na co se těšil ( dva panáky slivovice před filmem neuškodí :-) . ()

Carolka

Velmi slabé, utahané, zdlouhavé... K hororu to má dost daleko. Stále jsem čekala, až se to trochu rozjede a začnu se bát - bohužel se tak nestalo. Radcliffe to vůbec nedokázal utáhnout sám.... Zklamání... ()

tunerking

velmi dobrá atmosféra filmu .. nené to ten typický americký horor, anglická atmosféra je supr, jinak nějak nepřekvapí je tam pár lekaček a pár mrazivých scén a dialogů. nečekal jsem, že harry potter bude i v jiném žánru tak dobrý. určitě stojí za shlédnutí ()

charlie.sambora

Spostu lekaček, spoustu napínavých scén, pěkné prostředí, Daniel předvedl, že umí hrát taky někoho jiného než jen Harryho Pottera. Ale musím se přiznat, že jsem občas očekávala, ,kdy se na scéně objeví Herminona, nebo Ron. A Daniel je bez těch kulatých brýlích trošku divný:-) ()

C.A.T.

Jedním slovem NÁDHERA! Konečně nějaký film, který se z mého hlediska dá nazvat hororem. Nádherné prostředí, dost dobrý Radcliffe (absolutně žádná souhra s Harrym Potterem, jak by se možná někteří domnívali), který svou roli zvládl bezvadně a hlavně: strach, nejistota a nervozita. Záběry jsou zde udělány tak "na pěst", že jsem několikrát chtěla kameru popohnat, abych viděla víc, ale než se mi to povedlo...PRÁSK!... přišlo děsivé překvapení v podobě lekaček, na které si sice moc nepotrpím, ale tady jsou udělány tak dobře, že jsem měla co dělat abych se s prominutím nepočůrala. Čekala jsem od tohoto filmu opravdu hodně, ale výsledek byl ještě lepší než moje očekávání. (a to se moc často nestává..) Jasných 5*. ()

Emil69

Výborná hudba ,výborné zpracování,Radcliffe podal excelentní výkon( trochu jsem měl obavu). Pochmurná atmosféra staré anglie mi nejedenkrát nahnala husí kůži a tak to má být..trochu předvídatelné,, překvapivé momenty hrůzy :o),, ale tentokrát mi to nevadilo. Oceňuji ,že se nezdařil klasicky hororový blábol jak je obvyklé, takže 4 x hvězda ()

Deacon59

Nic moc originálního, ale přesto s výbornou atmosférou. V závěru sem měl pořádnou husí kůži. Daniel Radcliffe ač mlád zvládl svou roli výborně. Už se těším na další film Jamese Watkinse. ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)