Žena v černém

• Velká Británie The Woman in Black (více)

Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit. (oficiální text distributora)

Meily

Fantastický film. Ještě teď mám husí kůži. To není žádný trapný americký krvák, nýbrž dobře zpracovaný horor s ponurou a mrazivou atmosférou. Konec je to, co mě na celém filmu překvapilo, však uvidíte sami, kdo se podíváte :) ()

Leira

Tenhle film by měl mít ve sbírce každý milovník hororů, obzvláště těch duchařských. Je sice plný klišovitých scén a nemá moc čím překvapit, ale v žádném případě se člověk nenudí. Napětí je přesně dávkováno tak, aby diváka udrželo v plné pozornosti od začátku do konce. Jediné, co filmu ubírá, je sám Daniel Radcliffe - ani slušivé kotlety z něj neudělaly kýženého pětatřicátníka, pořád je to mladý kluk, který navíc zatím nic neztratil ze své prkennosti, kterou oplýval v Harry Potterovi. Neměla jsem problém se od jeho předešlé role odpoutat (i když ve scéně s vlakem si člověk vzpomene na nástupiště 9 a 3/4), ale měla jsem problém uvěřit mu jeho kamennou tvář. Trocha emocí by neškodila - takový Keanu Reeves v téhle roli - to by byla pecka! I přes to dávám pět hvězdiček, film si to zaslouží - dobře natočený, nastříhaný, kvalitní Beltramiho hudba (výborný výběr skladatele, krásně scény podtrhl), dobré dávkování - já se na Ženu v černém podívám ráda kdykoliv znovu. ()

Etiriss

Docela zajímavý horor z prostředí ponurého anglického venkova s velkým množství lekavých momentů. I když jste připraveni, že zase něco přijde, stejně budete mít co dělat aby vám nevyletěly chipsy z ruky. Před shlédnutím jsem si nedovedla Daniela Radcliffa představit v jiné roli než v Harry Potterovi ( pořád jsem čekala, kdy vytáhne z kapsy kouzelnou hůlku a zakřičí Avada Kedavra!), ale mile mě překvapilo, jak si s touto rolí poradil. Na konci filmu samozřejmě nechybí náhlý zvrat, který nechává prostor jak pro pokračování, tak pro fantazii. ()

Toro8

Priznám sa stavial som sa ktomuto filmu dosť skepticky pretože som myslel že sa nedokážem stotožniť s hlavnou postavou čoby právnika Harryho Pottera. Na moje prekvapenie to Radcliffe zahral slušne i keď mohol by sa miestami tváriť trošku bojazlivejšie. Scény výborne, zvuk taktiež, ľakačky obstáli, a koniec sa mi páčil veľmi. ()

merciann

Již dlouho s mi nestalo ,aby mě mrazilo po celém těle a to se považuji za náročného diváka. Skvěle natočený film,hudba podtrhuje tu syrovost příběhu i atmosféry. Překvapení Daniela. Příběhy ze záhrobí nejsou mým šálkem,ale když se něco povede dokážu ocenit. V dnešní době se s duchařinou roztrhl pytel,tak každý nový film přijímám s velkými rozpaky.U tohoto snímku se konal jen strach a to se tvůrcům povedlo na jedničku ()

silencewater

Strasne se mi liby, kdyz je u hororu atmosfera budovana predevsim divakovou fantazii, i kdyz me pointa nejak zmiry nevivedla, ani jsem z ni nebyla odvarena, krasne to gradovalo, bylo to temne a tajemne a hlavne se to naprosto vymykalo dnesnimu standardu sekani koncetin, rezani motorovymi pilamy a podobne. A takova perlicka- koukala jsem se v noci, po tme a tak jsem se lekla, ze jsem opravdu zajecela a to se mi stalo za cely zivot tak dvakrat mozna trikrat.. ()

KristKrist

Po shlédnutí jsem byla velmi spokojena. Pár filmů tohohle stylu jsem už viděla,některé mě oslnily více,některé méně. Daniela Radcliffa jsem nevnímala jako Harryho Pottera,ale vžila jsem se do jeho role v tomto snímku a musím konstatovat,že zde předvedl dobrý herecký výkon. Stejně si počínali i ostatní herci. ()

Petrikuss

No, co na to říct? Liší se to od klasických hororů a napětí vydrží po celý průběh filmu, který je i dosti naplněný lekačkami, nicméně děj by mohl být více živý. Závěr také nebyl úplně špatný ;) ()

Vend3ta

V poslední době opět velice podařený horror. Velkým plusem pro mě je i hlavní představitel, protože již od Harryho ho mám poměrně v oblibě. Atmosféra filmu přímo vylézá z televize a leze vám na mozek, několikrát jsem se lekl, ale přitom nejde o klasickou lekačku, ale o prvotřídní na psychiku útočící horror. 5* ()

JIRKKA

Už dlouho se mi nestalo, abych mě v kalhotech při sledování nějakého strašidelného filmu. Starý anglický venkov, jeho ponurá atmosféra, tohle mně překvapilo. Výborný Ciarán Hinds a s ním perfektní Daniel Radclife. Jestli ten bude takhle dál pokračovat, tak už nebude muset k Ollivanderovým pro novou hůlku. Nebude jí potřebovat. ()

Randall

Mladý právník přijíždí do vesnice, kde se děly, dějí a dít budou pěkně krvavé záležitosti. Příjezd není zrovna lákavý, všichni vesničtí balíci se jej snaží donutit k odchodu. Když začne být dusno, začnou ho dokonce obviňovat z toho, že si děsivé záležitosti dovolil způsobit svou neochotou ztratit zaměstnání. Přesto až do 67 minuty (počítal jsem to, páč mě to štvalo už od desáté minuty) nenapadne tohoto mladého muže se zeptat, co s ním jako sakra mají za problém. Zřejmě proto, že kdyby tak udělal, nebyl by film. Takže až příště přijedete do nějaké dědiny, kde vás všichni budou nenávidět a odhánět, kde se budou dít strašidelné věci a místní vás z nich budou obviňovat, neptejte se proč. Možná o vás někdy natočí horor. Jinak solidní atmosféra, hudba, líbila se mi i kamera a lekavky. Možná střih bych si občas představoval jinak (zbytečně odlehčoval napětí), ale přesto solidní řemeslné dílo. ()

panter666

Popravdě mě hodně překvapil Redcliffe, páč sem mu to celkem věřil. Ještě kdyby to bylo trochu strašidelný, bohužel ženská v černým, která se občas objeví aby zemřelo další roztomilé dítě mě opravdu nevyděsí. Možná, kdyby byla lépe zvládnutá atmosféra lidí ve vesnici (osobně si myslím, že by Redcliffa sejmuli při první sebevraždě), protože atmosféra v domě byla fajn tajemná. Jinak v poslední době duchařskej horor, který se netýká posednutí ďáblem je fakt ojedinělý. ()

zekon73

Jediné co my ve filmu nesedělo, byl opravdu D.Radcliffe. Na otce velmi mladý kukuč, kdyby hrál staršího bratra, to by mu sedělo více. Jinak vše dokonale provedené, duchařina s lekačkama, to je to co můžu. Doba která je mysteriózními příběhy prošpekovaná, jak ementál, dodává filmu to správné napětí. K tomu hororová štiplavá hudba, doplněná skřeky paní v černém, dodává vše k dokonalosti. ()

MathiasKreuz

Ponurá Anglie na konci 19 st. - to je ten bujón co dodává sílu téhle polévce. Vývar plný ponurosti a strachu. Radcliffe to hezky táhl a v roli mi seděl. (Na rozdíl od jeho syna, který by se spíše hodil na obal Kinder čokolády) Film dokázal upoutat i vylekat a to je hlavní. ()

klukcz

zpracované to bylo opravdu pěkně.a já celou dobu lekal. i když jse to čekal.a přesně tak si to představuju. ()

Ukulilinka

Škoda filmu. Daniel Radcliffe umí hrát dobře, ale role otce je na jeho věk poněkud přehnaná. Přiznám se, že jsem celý film čekala na nějakou nečekanou zápletku a rozuzlení. Najednou přišel konec a film ve mně nezanechal vůbec nic. Největší slabina je asi scénář, hlavní postava mi nepřirostla k srdci a vlastně mi bylo jedno, jak film dopadne. Chválím pár okamžiků, kdy jsem měla husí kůži, například atmosféra v opuštěném době, otrávené děvče. Celkově 2 z 5. ()

bratr_jezek

Kvalitní duchařina se motá kolem přízraku ženy v černém, která přišla o své dítě, a tak si bere děti jiných a terorizuje vesnici tak, že navždy zaseje strach do duší i tváří lidí v ní. Každý soudný člověk by se asi při vjezdu do takové vesnice otočil a jel zpět, ne tak Radcliffe, který odložil propriety Harryho Pottera (a že bu se mu v tomto filmu mnohé hodily) a jako mladý právník hodlá případ závěti a prodeje "strašidelného" domu pořádně prošetřit. Sám po smrti ženy je dost citlivý v oblasti duchařiny ("někdy mám pocit, že tak úplně neodešla"), a tak o lekačky, strašidelné stíny a tajemné vize není nouze. Jediné, co ubírá na efektu, je sám Radcliffe , kterému jsem jeho roli právníka a otce nějak úplně neuvěřil. Také finále ve formě "velmi morbidní odměny" pro něj i jeho syna od ženy v černém vyznívá dost rozpačitě, a tak v hodnocení jedna hvězda nakonec ztratila svůj jas. ()

AntonioG33

atmosféra a scénář hodně slušný jediné čeho jsem se bál byl Radcliffe.Zajímalo mě zda-li dokáže zahrát něco jinýho než Pottera a nezklamal mě.Opravdu zahrál výborně akorát vzhledově na roli otce je mladý ()

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

Legendární britské studio Hammer čeká návrat

02.09.2023

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

Z Harryho a Hermiony Frankenstein a Popelka?

04.03.2013

Z Bradavic do strašidelného baráku

Z Bradavic do strašidelného baráku

12.09.2010

Ani ne za dva týdny zahájí britský režisér James Watkins (proslavil ho drsný survival Jezero smrti) natáčení gotického hororu The Woman in Black. Produkci vzkříšeného studia Hammer Films se povedlo… (více)