GTS_PUNK

Doug Glatt (Seann William Scott) bol len obyčajným vyhadzovačom v bare až do chvíle, keď na hokejovom zápase nezmlátil hráča hosťovského tímu. Vtedy si ho všimlo vedenie mestského tímu a rozhodlo sa ho angažovať ako "ochrancu" svojich hráčov. V tomto tíme sa však dlho nezdrží, pretože prekvapivo smeruje do vyššej ligy. Tu na neho čakajú ešte väčšie výzvy, pričom tou najväčšou z nich je postaviť sa tvárou v tvár bitkárskej legende ligy, Rossovi "The Bossovi" Rheaovi (Liev Schreiber). Športové filmy majú takmer vždy špecifickú príchuť. O to viac, ak ste športový fanúšik a viete oceniť nielen výkony reálnych športovcov, ale aj takéto typy filmov. V tomto zámorskom snímku z vymyslenej nižšej hokejovej ligy má divák možnosť sledovať zaujímavý a nevídaný štart kariéry jedného nie veľmi šikovného, a vskutku svojského hokejistu. Príbeh je vytýčený od začiatku, takže je jasné k čomu bude nakoniec smerovať. Žiadne plot-twisty či šokujúce dejové zvraty nemožno očakávať, pretože celý príbeh je pomerne jednoduchý a priamočiary, ale ponúka všetky dôležité filmové aspekty. Zaujme, ako príbehom, tak aj postavami, kvalitná je v ňom aj kamera či výprava. A to aj napriek tomu, že je to kvázi jedna veľká "blbosť". Blbosti však prekvapivo niekedy fungujú lepšie ako seriózne záležitosti, a práve tu sa to potvrdzuje. Asi najsilnejšou stránkou celého filmu sú jednotlivé postavy. Okrem tej hlavnej, baví aj hráčska kabína tímu Halifax Highlanders, a to najmä vďaka brankárovi Belchiorovi (Jonathan Cherry) či ruskej bratskej dvojici (George Tchortov a Karl Graboshas). Tí sú solídnou zásobárňou niekoľkých zábavných hlášok. Solídny výkon ponúka aj Alison Pill, ale viac ako herecký výkon poteší skôr len pohľad na ňu. Za zmienku stojí aj krátke cameo bývalého hráča NHL, Georgesa Laraquea. Popri všetkom tom ľade plnom bitiek, je však toto faktorom, ktorý zároveň filmu uberá na kvalite. Bláznivá športová komédia o brutálnej hokejovej lige by sa možno dala spracovať aspoň s trochou väčšej serióznosti, no nedeje sa tak a to je škoda. Goon je priemerná, ale podarená športová komédia práve o tom jednom športe, ktorý v našich končinách (takmer) všetci milujeme. Tradične tvrdý kanadský štýl nižších súťaží tu reprezentuje jednoduchý príbeh s priamočiarym dejom v podaní tých menej známejších hereckých tvárí, ktoré však už majú niečo za sebou. A hoci vtipom, a v podstate ani ničím iným, až tak film neprekypuje, dokáže pobaviť a splniť tak svoj účel. Pobaví snáď aj nehokejových filmových fanúšikov. ()

LordMysti

Tahle komedie mi unikla a jako fanda hokeje jsem se bavil a pořádně. Hodně slušně natočené a bitky byli sice hrozně přehnaný, ale do žánru komedie skvěle zapadli i se všemi těmi cákanci krve :). ()

Nix

Příjemná jednohubka z hokejového prostředí založená hlavně na bitkách, tohle mne bavilo. Stiffler se pochlapil. ()

Likan7

Na první i druhý pohled to je střeštěná komedie, ale má v sobě něco hrozně milýho, sympatickýho a, nevěřím, že to řeknu, i dobře zahranýho. Zdaleka nejpříjemnější překvapení tu je totiž Seann William Scott. Herec, který se před zaškatulkoval do postavy totálního trotla, tu sice hraje trotla, ale takovýho toho milýho kámoše, kterýho by chtěl mít každý. Jeho projev mě fakt překvapil a v nehokejových scénách je to on, kdo film táhne. A vlastně když tak přemýšlím, takový film si ty 4 v klidu zaslouží. ()

dj_kure

Snad poprvé hodnotím film, ne proto, že by byl tak dobrý a zasloužil si 5*, ale proto, že prostě chci :). Hokej je mi ze všech sportů nejbližší a hlavně z toho důvodu hodnotím tak vysoko. Jinak je Goon i tak hodně povedeným filmem a najde se v něm i několik vtipných momentů. SWS je hromotluk jak blázen. Jsem byl fakt hodně vykulenej jaký zvíře ze sebe udělal. Nicméně nálepku Stiflera si strhnul alespoň do premiéry nových prciček, protože jeho hloupého bitkaře s velkým srdcem jsem mu sežral i s navijákem. Pro fanouška hokeje a sportovních filmů je tento film téměř povinností vidět. Ostatním se až tak doporučit nedá a spíš bych je odkázal na Fontánu nebo nějaký jiný (IMHO) nudný, roztahaný patos. 81% ()

Shredder

Velmi prijemne prekvapenie. Necakal som, ze potom co som videl hromadu sportovych americkych filmov, ktore boli na jedno kopyto, by ma zo mna podobny film este mohol vyzmykat niake emocie, ale stalo sa. Z playboya Stiflera sa nam stal bitkar so srdcom so zlata a clovek mu to veri. Niekolko klise, niekolko zabavnych scenok (jedna neskutocne dobra) a uprimne a jednoduche, ale zaroven dojemne finale. Jednu vec som vo filme neocakaval a to piesen Nessun dorma, ktora vsak do filmu zapadla dokonale a skvele predviedla, ako dokaze klasika vytvorit epicku atmosferu lepsie nez niaka mainstreamovka na jedno pouzitie. ()

Miro_CZ

Kupodivu dobrý film. Chvílema až Tarantinovsky krvavej, ale ve finále jsem se u filmu bavil a smál se skoro u každý rvačky i když tento druh humoru nijak nevyhledávám. Pro mě příjemná oddechovka na nudné odpoledne :) ()

JackDullBoy

Slušná zábava, veľmi presvedčivý Scott, priemerný scenár. Zároveň by som rád dodal, že aj keď to celé možno bolo inšpirované skutočnou udalosťou, od reality má tento kúsok veľmi ďaleko a vo viacerých prípadoch je to pomerne pritiahnuté za vlasy. Ale keď nad tým rozmýšľam, práve to je asi na tom filme tak zábavné. ()

stiewe

Nevěřil bych, že S.W. Scott bude excelovat v něčem jiným než jsou Prcičky. Zde se ukazuje jako dobrosrdečný ochránce, který ochrání svůj tým za jakoukoli cenu a musím říct, že jsem mu tato role seděla dokonale. Nebýt opakujících se sekvencí mezi zápasy dal bych nepochybně hodnocení ještě vyšší. V některých scénách jsem se opravdu od srdce zasmál a v dalších se mi zase tajil dech nad sílou okamžiku. Změna Dougova obličeje po nespočtu bitkách je ale opravdu silně patrná a v závěru by již někteří mohli mít problémy vůbec poznat, že se jedná o stejného milého mladíka jako na začátku. I přes lehké přehrávání film Goon ukazuje, že i pozice rváče je v hokejových týmech velice potřebná a hlavně respektována ostatními. Neumí možná dávat moc gólů, nýbrž umí ochránit ty, kteří ty góly dávat umí. ()

Poncho22

Bitky, tvrdé hity a pětiminutové tresty k hokeji prostě patří. Tento film mě naprosto překvapil, v dobrém :-) S.W. Scott udělal zatraceně dobře, když přijal tuhle roli. Sedla mu, jak prdel na hrnec. Podle mého se jedná o jednu z nejlepších sportovních komedií, která kdy spatřila světlo světa. Výborná atmosféra, film rychle odsýpá, dokonce se zde objevuje i příběh lásky :-) a neskutečně vtipné hlášky tento film jen skvěle dokořenily - 90% ()

snek49

Mám rád hokej, ale tohle je totální slátanina. Někdo může tvrdit, že S.W. Scott je v tomto filmu za sympaťáka, ale já bych takového tutana nechtěl potkat v noci v prázdné uličce, nebo vlastně i ve dne, protože je absolutně buransky nevypočítatelný. To ale neznamená, že svou postavu dobře nezahrál, právě naopak. To je ale tak všechno. Celkově je to nuda s VELMI otravným přicmrdávačem Baruchelem. Ty jeho hlášky byly směsicí všemožného privitivismu, jaký se při psaní scénáře snad našel. A celkově je jeho charakter naprosto trapný a nechutný. Zkrátka a dobře, od filmu na podobné téma jsem čekal víc. Jediné plus byla postava Lieva Schreibera, jako zestárlého bitkaře... ()

Lukaso1

Na Goon jsem narazil díky poměrně slušným recenzím a musím souhlasit. Bylo to vtipné, nenudil jsem se a navíc je film inspirovaný skutečností. Pro všechny milovníky hokeje kteří si teď v létě po hokeji zastesknou rozhodně film pro ně. A nejen pro ně, film se líbil i mně a to po večerech rozhodně na hokej nekoukám. ()

mravec

Na sportovní komedii průměr, s jednou hvězdičkou navíc za Alison a to že na konci nebylo dojemné spříznění s rodiči (aspoň doufám že jsem to nepřehlédl..). ()

Adrai

Seann William Scott má slušnou ránu, Liev Schreiber božího kníra, Alison Pill krásný oči, Jay Baruchel nemá vůbec žádnej hereckej talent, Eugene Levy má 2 "adoptivní syny" a .... a ten předposlední zápas je stejně nejlepší :) ()

slavokvasic

Maximálna spokojnosť. Vynikajúca zábava, skvelá postava Glatta, čo znamená aj dobrý výkon S.W.Scotta. Bavila ma každá bitka na lade, postupovanie Glatta z jednoduchého vyhadzovača na obľúbeného bitkára na ľade. Bavil ma aj ten romantický vzťah. Jednoduchý film a dobrý relax. Len treba brať film s nadhľadom. Plné 4* ()