Ukradené Vánoce

Caroline Thompson

Pete Kozachik

Danny Elfman

Denise Di Novi, Tim Burton

Nightmare Before Christmas je nesmrtelná podívaná, bez které by Vánoce nebyly Vánocemi. Takhle neuvěřitelně morbidní humor a přitom krásné pohádkové vzezření umí skloubit vážně jen Burton. A scéna & písnička "What's this" ? Jednoznačně nejlepší!(4.3.2011)

Na poprvé mírné zklamání. Občas až zbytečně morbidní, a prapodivně groteskní, a přitom nikterak strhující, prostě JEN zajímavá. Vyzdvihnout musím ovšem animaci, která na některých místech budila dojem živého člověka navléknutého v pytli. Písničky byly takové normální. Podtrženo sečteno - Mrtvá nevěsta se mi líbila mnohem víc.(23.9.2007)

This is Halloween, this is Halloween... Danny Elfman a Henry Selick jsou machři.(25.12.2005)

stalo se to za dávných časů, mnohem dříve, než se zdá. na místě ukrytém v našich snech. příběh se stal v království prázdnin.... kluci a holky, kdy jste se naposledy báli? tento snímek jsem musel zhlédnout 2x krátce po sobě, protože: a) jsem chtěl, b) abych ,,vstřebal" všechny dojmy. jednoduché dialogy, vše podstatné je řečeno písní. chytlavé melodie a texty (..protože není blbeček, vystrojí vánoční stromeček..., uneseme kalouse, zmlátíme ho tyčí..). kostlivec jack má vizi, že vánoce budou plné smíchu a radosti. já byl vesel a rád. jen mě maličko zklamala prostřední pasáž muzikálu, která neudržela tempo se začátkem a koncem. a taky mě mrzí, že to není česky, protože o to (zatím) musejí zůstat ochuzeni mé děti.(6.5.2006)

Oscar 1 nominace: Vizuální efekty(9.4.2004)