Ukradené Vánoce

Pete Kozachik

Danny Elfman

Denise Di Novi, Tim Burton
  • J*A*S*M

Jee to jsou ale roztomilá strašidýlka, šup tam pět hvězd. Tak tohle vážně ne, přátelé. Strašně mě tenhle animák otravoval a kdyby měl stopáž delší než 76 minut, nejspíš bych jej vypnul. Ale evidentně jsem v menšině.(8.6.2009)

Jsem Jackova nasazovací hlava.(29.12.2003)

Mám moc v oblibě Burtonův styl a jeho osobité pojetí každého filmu. Hodně lidí už má jeho atmosféru a nádech jeho snímku okoukán a čím dál více je nudí a chtějí změny, to já ne! Já bych mohl jeho filmy sledovat nepřetržitě ;-) Mrtvou Nevěstu Tima Burtona už jsem viděl asi před dvěma roky, zato Ukradené Vánoce až nyní. Animace nádherná, zlé bytosti skvělé, stejně jako protikladné „vánoční městečko“ výborně namluvené, spousta originálních detailů a nápadů, temné ponuré barvy. Hustá atmosféra s hororových nádechem je bezchybná, umocňuje prožitek s filmu stejně dobře jako výrazná, s citem sladěná hudba. Jak já vždy na muzikály nadával a nyní mám přesně opačné zážitky, po Sweeney Toddovi a přežití Muzikálu ze střední, mě nadchla i tato hudební pohádka. Naše tuzemské televize by mohly tutu vánoční povídku vysílat pravidelně o svátcích. 9/10*(29.9.2008)

Tim Burton a Danny Elfman jsou jasnou zárukou nečeho pohádkově-temného a přesto krásného. Elfmanova geniální pohádkově hororová hudba podle mě nemá konkurenci ve svém stylu a v tomto filmu opět ukazuje jak dokonale umí skládat hudbu. Poutavý příběh s animovanými postavičkami, které jsou tak hnusné až jsou krásné a srandovní. Halloweenské město plné potvůrek od upírů, přes duchy, kostlivce, čarodějnice až ke zlým dětem. Deprimovaný Jack, který již má dost stereotypu stále se opakujícícho Halloweenu. Pak pozná další svátek a tím jsou Vánoce. Je jimi okouzlena fascinován a nedokáže pochopit, že každý svátek má svůj smysl, svůj význam své důležité místo. Krásné, mrazivé, vtipné a fascinující.(25.1.2005)

Problém animáků, majících něco společného s osobou Tima Burtona, jsou podle mě písničky. Tady například děj v podstatě zdržují (a ačkoliv se mi líbily) být tam nutně nemusely. Takže - jako u Mrtvé nevěsty - 70%.(5.1.2007)