poster

Ukradené Vánoce

 • Česko

  Ukradené Vánoce Tima Burtona

 • Česko

  Noční můra před Vánocemi

 • USA

  The Nightmare Before Christmas

 • Slovensko

  Predvianočná nočná mora

 • Velká Británie

  The Nightmare Before Christmas

Animovaný / Rodinný / Fantasy / Muzikál / Loutkový

USA, 1993, 76 min

Režie:

Henry Selick

Předloha:

Tim Burton (povídka)

Kamera:

Pete Kozachik

Hudba:

Danny Elfman

Producenti:

Denise Di Novi, Tim Burton
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • berg.12
  *****

  Když někomu vyprávím, že jeden z nejoriginálnějších filmů co jsem kdy viděl je loutkový muzikál o tom jak se městečko Halloween rozhodne ukrást Vánoce, tak si většinou ťuká prstem na čelo. Do detailů propracovaná animace skvělá muzikálová čísla, písně i texty (Danny Elfmann se tentokrát svou instrumentací a prokomponovaností rovněž vytáhl), lehce hororová atmosféra a Vánoce či Halloween tak jak je určitě neznáte. Pokud je vám blízká temnější a lehce úchylná podívaná made in Burton&Elfmann, neváhejte ani minutu. Rád bych viděl ty reakce rodičů, kteří film bezelstně pustí svým dítkám.(6.6.2005)

 • Fr
  ****

  stalo se to za dávných časů, mnohem dříve, než se zdá. na místě ukrytém v našich snech. příběh se stal v království prázdnin.... kluci a holky, kdy jste se naposledy báli? tento snímek jsem musel zhlédnout 2x krátce po sobě, protože: a) jsem chtěl, b) abych ,,vstřebal" všechny dojmy. jednoduché dialogy, vše podstatné je řečeno písní. chytlavé melodie a texty (..protože není blbeček, vystrojí vánoční stromeček..., uneseme kalouse, zmlátíme ho tyčí..). kostlivec jack má vizi, že vánoce budou plné smíchu a radosti. já byl vesel a rád. jen mě maličko zklamala prostřední pasáž muzikálu, která neudržela tempo se začátkem a koncem. a taky mě mrzí, že to není česky, protože o to (zatím) musejí zůstat ochuzeni mé děti.(6.5.2006)

 • TheMaker
  ***

  Namám, co bych řekl, za mně to napsal už uživatel liquido26. Hodně jsem se nudil, písničky taky nuda, ale udělaný to bylo hezky . . .(3.1.2009)

 • Oskar
  *****

  Tak jsme se konečně dočkali a známe kompletního Tima Burtona. :o) Ukradené Vánoce se mi líbí přesně o hvězdičku víc než Mrtvá nevěsta. Je na nich vidět pozice "nechtěného dítěte", které se o to víc snaží zasloužit si uznání, když se k němu vlastní rodič (Disneyho studio) nezná. Mrtvá nevěsta už byla hýčkanější robátko s příkladnou péčí, proto sice poslušně splnila očekávání, ale (IMHO) je nepředčila jako tento skvost. Každičký detail v druhém plánu, každá sebenepatrnější akce je vypiplaná a originální, monstra v Halloweenu se chovají indiferentně atd. Tak mě napadá, že kostlivec Jack má cosi společného s Edem Woodem - zoufalou snahu vyrovnat se velkému vzoru (Orsonu Wellesovi, resp. Santa Clausovi) a naplnit velkolepou vizi bez příslušného talentu a elementárních znalostí problematiky ("Vydává se vraždit v saních, těžké pytle svírá v dlaních - Satan Kalous!"), zato s nakažlivým entuziasmem. Nejveselejší film, jaký jsem o Vánocích viděl. 100%(3.1.2007)

 • JANARYBA
  **

  Koukám, že nás tento film dělí na dvě části, já jsem v té o hodně menší. Kdoví, co by se s tímto dílkem stalo, kdyby v něm nefiguroval náš oblíbenc TB. Pro mě jeho shlédnutí bylo spíš utrpení, samozřejmě až na skvělé nápady a místy geniální výtvarnou stránku. Ale nicméně nás asi všechny zvednul ze židle...a o to jde(9.5.2008)

 • - Tim Burton o filmu prohlásil: „Kdybych měl všechny ty loutky ručně animovat já sám, asi už bych teď byl zavřenej v blázinci.“ (Trainspotter)

 • - The Nightmare Before Christmas se stala prvním loutkovým filmem velkého studia s historicky největším rozpočtem. (Trainspotter)

 • - Cívka filmu se navíjela rychlostí 70 vteřin /tj. 1680 políček/ za týden. (Trainspotter)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace