Ukradené Vánoce

Tim Burton (povídka)

Pete Kozachik

Danny Elfman

Denise Di Novi, Tim Burton

Děti mají už tak dost zamotané kebulky s transformací Ježíška do Santy a odtud do reality a tak, i když život není peříčko a je třeba zocelovat od útlého věku, bych právě je k této variaci na Vánoce asi neposadila, stačí, že jsem se myšlenkou, jestli by jako dárek nebyla lepší ušmiknutá hlava než vysavač, zaobírala já, nicméně to byla roztomile ulítlá, geniální hudbou podmalovaná, podívaná.(16.11.2005)

Animovaný muzikál je u mě tak trochu předurčen ke skáze, ale Burtonův styl, nápadité ztvárnění originálního pojetí Halloweenu/Vánoc a dobré texty písní svou kvalitu nezapřou. Atmosféra je ucházející i pro odpůrce žánru a film příjemně balancuje mezi pohádkou pro děti a animovaným "hororem" pro dospělé, ovšem své nižší a samozřejmě velice subjektivní hodnocení popřít nemohu, takže promiňte upíři, kdož jste tuto noc vypili nejvíc krve... 5/10(26.12.2007)

Namám, co bych řekl, za mně to napsal už uživatel liquido26. Hodně jsem se nudil, písničky taky nuda, ale udělaný to bylo hezky . . .(3.1.2009)

• mandes

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $60,966,886(12.12.2006)

Překrásný pohádkový horor. Hlavní zbraně: jednoznačně animace a písně. Plus přebytek hororových motivů a odkazů. Slint! Nadmíru příjemná podívaná. Akorát nechápu proč se z toho stal emo fenomén... 9/10 Forgive me, Mr. Claus. I'm afraid I've made a terrible mess of your holiday...(28.9.2007)

• - Postava kostlivce Jacka měla přes 400 hlav, které zachycovaly každou jeho emoci nebo pohyb obličejových částí. (Rollo_Tomasi)

• - The Nightmare Before Christmas se stala prvním loutkovým filmem velkého studia s historicky největším rozpočtem. (Trainspotter)

• - Tim Burton o filmu prohlásil: „Kdybych měl všechny ty loutky ručně animovat já sám, asi už bych teď byl zavřenej v blázinci.“ (Trainspotter)