poster

Ukradené Vánoce

 • Česko

  Ukradené Vánoce Tima Burtona

 • Česko

  Noční můra před Vánocemi

 • USA

  Nightmare Before Christmas, The

 • Slovensko

  Predvianočná nočná mora

Animovaný / Rodinný / Fantasy / Muzikál / Loutkový

USA, 1993, 76 min

Režie:

Henry Selick

Předloha:

Tim Burton (povídka)

Scénář:

Caroline Thompson

Kamera:

Pete Kozachik

Hudba:

Danny Elfman

Producenti:

Denise Di Novi, Tim Burton
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TheDarKnig
  ****

  tak sem se tyto Vánoce k tomuto Burtonovu klasickému filmu konečně dostal a až na pár drobností toto spojení dvou svátků a následky Jackova poblouznění fungovalo skvěle. Skvělá atmosféra, jak u Halloweenu, tak u Vánoc, podpořená perfektně sedícími písničkami od génia Elfmana (který dokonce zpívá hlavní postavu) a samozřejmě dostatek morbidních vtípků a ironií, jak už je to u Tima zvykem. Selickův styl animace, který mně tak zaujal i u Coraline (která má s tímto filmem dost společného) mně dost baví. Merry Christmas and Happy Halloween. A nejlépe oba dohromady :)(23.12.2010)

 • kleopatra
  ****

  Děti mají už tak dost zamotané kebulky s transformací Ježíška do Santy a odtud do reality a tak, i když život není peříčko a je třeba zocelovat od útlého věku, bych právě je k této variaci na Vánoce asi neposadila, stačí, že jsem se myšlenkou, jestli by jako dárek nebyla lepší ušmiknutá hlava než vysavač, zaobírala já, nicméně to byla roztomile ulítlá, geniální hudbou podmalovaná, podívaná.(16.11.2005)

 • Tuxedo
  *****

  Geniální skloubení hororu a muzikálu. Občas tomu něco chybělo, ale ty písně prostě sami o sobě vyjdou za jasných 5*.(20.4.2005)

 • CheGuevara
  ***

  To, co fungovalo u Mrtvé nevěsty, zde bylo spíše prvoplánové, nezábavné a nijaké. Originální zápletka to jistě byla, ale byl to právě fikční svět Henry Selicka a Tima Burtona, který mi přišel nejvíce ledabylý a nedomyšlený. Ještě ke všemu celý děj zdržovaly nezáživné písničky, které mě ani v tom nejmenším nedokázaly oslovit. Nakonec jsem si to užil aspoň díky tomu prapůvodnímu nápadu a pěkně stylizované animaci. Chyběl tomu propracovaný svět, který mi naopak nabídly Příšerky s.ro., a lepší tah na branku, který mě strhl až v mladší verzi Mrtvé nevěsty.(1.1.2008)

 • viperblade
  *****

  Mrtvá nevěsta se mi líbila více, ale to není důvod nedat tomuto animáku 5 hvězd.(25.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace