Kdo ovládá trh s ropou, může ovládnout svět. Ale nemůže ovládnout Jamese Bonda. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. Nejlepší britský tajný agent James Bond zařídí, aby se tři miliony liber vrátily do rukou právoplatného majitele, ropného magnáta Roberta Kinga. Peníze, které prošly rukama teroristů, jsou však napuštěny výbušninou, která Kinga zabije. Bond proto dostane za úkol chránit magnátovu dceru Elektru, jež po otci převzala stavbu nového ropovodu ve střední Asii. Stavba je trnem v oku konkurenčním ropným firmám. Elektru navíc nedávno unesl obávaný a brutální terorista Renard. Mladé ženě se však podařilo zabít několik hlídačů a utéct. Agent 007 teď následuje Elektru do Ázerbajdžánu, kde se střetne s několika zabijáky na motorových padácích. Kvůli informacím o Renardovi se znovu setká se svým dávným nepřítelem, bývalým agentem KGB Valentinem Žukovským, který nyní čile podniká v kasinech a ve výrobě kaviáru. Od něj už vede přímá cesta na ruskou atomovou základnu v Kazachstánu. Bond zde poprvé stane tváří v tvář Renardovi, jenž právě provádí dobře zorganizovanou krádež plutonia z vyřazené rakety. James Bond přežije souboj s Renardem jen díky svým výjimečným schopnostem a díky odtažité jaderné vědkyni Christmas Jonesové. Zároveň pojme podezření, že Renard a Elektra Kingová ve skutečnosti spolupracují... (Česká televize)

mistvan odpad!

Když jsem zapnul televizi, tak jsem si myslel, že zas začíná nějaká béčková německá detektivka, pak jsem ale s hrůzou uzřel Pierce Brosnana a došly mi úděsné souvislosti. Ona to není béčková detektivka, ale jeden z velkých trháků konce minulého desetiletí, to bylo jako zlý sen! Ještě navíc se tam objevila ta umělá a nevzhledná Denise Richards, kterou nejspíš domluvení novináři neustále vydávají za krasavici. Takže zmagoření tvůrci ji nasadili do role Bond girl, to už bylo opravdu jako špatný vtip. No a ten děj, raději nekomentovat, i na bondovku velký úpadek. Ať se nikdo na mě nezlobí, ale ze ten rozpočet bych očekával něco trochu povedenějšího, takže vzhledem k nevyužitým možnostem tvůrců je to pro mě odpad. ()

Oskeruše

M Jude Denchové mně vždycky připomínala ledovou královnu. Chladnou, sebevědomou, s očima barvy ledovcového jezera. Žena, která ručí za klidný spánek poddaných Jejího Veličenstva, snad ani jinak působit nemůže. Přesto ji tentokrát okolnosti donutí city nejen odhalit, ale nakonec jim i podlehnout. Ještě, že je tu agent 007, který na nevinnost příliš nevěří. Ostatně, má své zkušenosti. Bondův protivník se snad úplně poprvé v dějinách tohoto „špionského eposu“ nesnaží ovládnout svět pro sebe, ale pro milovanou ženu. Příjemná změna, když psychopat v divákovi vykřeše jiskřičku porozumění nebo dokonce soucitu. Takže – kdo je tady vlastně padouchem číslo jedna? O skvělou akci je opět postaráno (jízda ropovodem musí být mnohem lepší než na bobové dráze nebo na toboganu – nedalo by se to nějak komerčně využít?) a ani bondgirls nezklamou. Poznámka na okraj: Bílý kocour vzkazuje všem pochybovačům: Zapomeňte na předsudky! Proč by jaderná fyzička se specializací na zneškodňování bomb nemohla být sexy? ()

MRPitivier

Devatenáctý díl této velkolepé série mi osobně k srdci přirostl nejvíce ze všech filmů s Piercem Brosnanem. Režisér Michael Apted nás doslova vhodí do víru dění! V nedotknutelném sídle MI6 je spáchán atentát na přítele 'M' Sira Roberta Kinga a James Bond se snaží dopadnout útočníka v srdci Londýna. A to velice stylově, na ultramoderním rychlostním člunu! 007 se vydává do Azerbajdžánu za dcerou zemřelého Kinga Elektrou, kterou se snaží uchránit v další skvělé akční scéně na sjezdovce. Akci umocňují důmyslné hračky oddělení Q. Motiv a příběh je dokonale zamotaný a ani samotná 'M' neví na čem je... Bond si udělá akční intermezzo v bývalém sovětském dole ležící v Kazachstánu, kde se setká s Bondgirl a zároveň se svým budoucím nepřítelem Renardem, kterého skvěle hraje Robert Carlyle. Mimochodem tento záporák je úžasně vymyšlený, nemá co ztratit, protože má v mozku kulku, která ho postupně zabíjí. Během tohoto intermezza je mimochodem ukradena hlavice s plutoniem. Po návratu do Baku 007 navštíví svého 'dobrého' známého z Ruska, Valentina Zukovskyho, ke kterému chová jisté své 'sympatie', například ho vykoupe ve vlastní kaviáru, poté mu zničí výrobnu na kaviár, ale velice rád by od něj chtěl 'službičku'. Akce plná humoru, proč ne?! Po příjezdu 'M' do Azerbajdžánu nastává pro diváka, který tento díl nikdy neviděl, velké překvapení. Zvrat v ději provede Electra Kingová, která vše naaranžovala tak, aby se zbavila svého otce, Jamese Bonda, zajala 'M' a za pomocí svého bývalého únosce alias milence Renarda má v plánu zničit hlavní tepnu ropovodů a tankerů z Asie do Evropy Istanbul. Agent jejího veličenstva s Bondgirl vyvázne ze smrtelné pasti, osvobodí 'M' a proklouzne do ukradené ruské ponorky pod vedením Renarda, který chce přehřát jádro. James Bond samozřejmě ve velkolepém finále zachrání Istanbul! Tento film střídá akci s vtipem, výborné obsazení a kvalitní příběh se zápletkou udělají z tohoto snímku můj nejoblíbenější s Piercem Brosnanem. ()

kyLuke

Pro příští bondovku bych doporučoval méně humoru Jamese Bonda a lepší děj.Pro mě je to ale stejně skoro nejlepší bondovka Pierce Brosnana a s přehledem lepší než následující bond.Ale Sophie Marceau je zde také moc. ()

TommyDiamond

James Bond s pořadovým číslem devatenáct. Další skvělá bondovka plná akce, zajímavého příběhu a krásných žen. Jestli se nemýlím, tak je to snad poprvé, kdy je hlavním padouchem žena. Pierce Brosnan i tentokrát drží laťku hodně vysoko. Denisa Richards je úžasná jako bondgirl. Pro Desmonda Llewelyna (vynálezce Q) je to poslední bondovka. Na svém vrubu má šestnáct bondovek a určitě bude moc chybět. Celkově 80% ()

departed

Bondovka s nejhezčíma (v tomhle případě nejšukéznějšíma) bond girls. Castingové oddělení se v tomto případě trefilo řádně do noty. Na druhou stranu, scénáristické oddělení to poněkud přestřelilo. I na klasickou bondovskou zápletku začne příběh s přibývajícími minutami působit gulášoidně, což je škoda, protože matroš byl solidní. ()

viviak

Vyborne herecke obsadenie, to je prva vec, ktora tento film robi dobrym. Elegentna Sophie(v role záporačky je strasne sexy), sympaticka a este nepreplastikovana Denise, a Cyrlyle ako čerešnička na torte. Pierce klasicky výborný. Uvod tejto bondovky bol velmi dobre spracovany, mam rad, ked rovno vhupneme do deja. Samotny dej je o poznanie zaujimavejsi ako v poslednom filme. Hláškovania sice bolo trochu menej, ale ked už bolo, tak stalo za to. Pierce je proste borec :o) Dalsia vec, ktora ma milo prekvapila, bolo to, že dej nebol az taky predvídateľný. Efekty sa mi velmi pačili, a boli snad aj ocosi lepsie zas ako v poslednom filme s nim. Old style auto a jeho rozpilenie-no smiech :o) a hláška "plutonicky vztah" bola v danom kontexte, asi to najzabavnejsie ;-) 90% bez okolkov. ()

Godhaj

,,Something you destroyed. My fishing boat. From my retirement.“ Opět vynikající bondovka s opravdu dobrým a promyšleným příběhem a charaktery. Bondgirl je tentokrát trochu víc v pozadí, ale je sympatická a pěkně se na ni dívá. Jednoznačně nejlepší je ale záporák Carlyle, který je opravdu démonický. K Sophie Marceau ani nic dodávat nemůžu, ta je úžasná, ať hraje kladnou či zápornou postavu. Na rozdíl od jiných bondovek, v této mě bavil příběh až do konce a to včetně závěrečné scény. Ještě nesmím opomenout vyzdvihnout dobré úvodní titulky s písní, která k bondovce padne jako ulitá. ()

papadoce

Tak vysoké hodnotenie dávam len kvôli Sophie. Mimochodom kto napísal dialógy medzi Brosnanom a Richards bol fakticky prvoplánový kretén. Škoda, potenciál vzhľadom na hlavného hajzlíka a prekrásnu bondgirl zostal maximálne nevyužitý, najmä po skvelom "zajtrajšku" to chcelo plnohodnotného nástupcu. ()

Knor

Tak ani tato bondovka s Brosnan nezklamala. Je to zábavný a akční tak akorát. Sofina Marceau i Deniska Richards jsou tady ještě kočky jak hrom a i když se mi zdá tahle brosnanovka slabší než Zlaté Oko a Zítřek nikdy neumírá pořád je to hodně slušná špionská zábava. Skvělej nástup Johna Cleese. ()

Najt

Bond č. 19. Ouuu další nářez v podání Jamese Brosnana Bonda. Nemůžu si pomoci, ale mě se všechny Brosnanovky líbí víc než Connerovky a Brosnan je pro mě s Connerym na prvním místě. Ale Brosnanovky jdou lepší jak Conerovky, ale to je tím, že tam je 30 let evoluce. Nicméně v pořadí třetí Pierce a opět fantastický díl. Parádní akce, dobrý příběh, skvela hudba, luxusně natočené. Tento díl byl napínavý a dokonce temný a zvláštní. Jediné co mě vadilo byl scénář, ale opět porovnávám film s ČD a neviděl jsem v originále. Bond hračky skvělý, bond girl perfektní, škoda, že Denise nedostala víc prostoru a bond hudba taky dobrá. Pierce Brosnan má famózní triple. 95 Golden Eye, 97 Tomorrow never dies, 99 The world is not enough. Všechny tři se u mě řadí mezi nejlepších cca 6 bondovek. ()

maeb

Jediná bondovka s Brosnanem, proti které opravdu nemám námitek. Dost možná jedna z nejlepších bondovek vůbec. Scénář je chytrý, režie solidní, Pierce Brosnan je elegantní a stylový, Sophie Marceau nádherná, Robert Carlyle naprosto jedinečný... Jediným mínusem je tedy Denise Richards, která je opravdu neskutečně, ale neskutečně dřevěná. Ale zase lze ocenit, že ji na plátně zas tak dlouho nezdrželi - prostě udělá pár postojů, ukáže vnady a pryč - pubertální výrosci si užili a ostatní to překousnou. Celkový dojem z filmu pak zůstane jednoznačně kladný. ()

herrbierer

Pro mě je tohle spolu se Zlatým okem to nejlepší, co se mezi brosnanovskými bondovkami urodilo. Skvělá zápletka, ve které zase jednou pro změnu nejde o zničení světa, a spousta napínavé akce. Herecké obsazení je tu navíc silnější než kdy jindy - Robert Carlyle je jako padouch Renard přímo geniální, Sophie Marceau věříte každé slovo a navíc se mi líbila víc než Denise Richards a Robbie Coltrane je tu vtipný jako vždycky. Michael Apted odvedl skvělou práci. ()

thornhill

Po skvelom "zajtrajšku" prichádza pokles, posledné dve Brosnanovky začínajú nudiť. Postava Sophie Marceau je jedna z najhorších v bondovkách ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Kdy se vrátí James Bond?

Kdy se vrátí James Bond?

25.07.2017

Produkční společnost MGM začala po Spectre přehodnocovat budoucnost Jamese Bonda. Místo rychlého pokračování přišly 2 roky čekání, během nichž se objevily drby o odchodu Daniela Craiga, návratu… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze