Působivý portrét neurvalého, arogantního podnikatele, který záměrně provokuje pokryteckou společnost... Režisér Miloš Forman byl jednou z vůdčích osobností české nové vlny a jeho tři české dlouhometrážní filmy Černý Petr (1963), Lásky jedné plavovlásky (1965) a Hoří, má panenko (1967) patří dnes do zlatého fondu české i světové kinematografie. Víc v Československu natočit nestačil. Politická realita po sovětské okupaci v roce 1968 ho donutila k emigraci. Jako mnoho filmařů před ním (i po něm) se rozhodl uplatnit tam, kde je to nejtěžší – v Hollywoodu. Na rozdíl od mnoha cizinců se mu to skutečně podařilo. Získal dvakrát Oscara za nejlepší režii (Přelet nad kukaččím hnízdem, Amadeus). Vytvořil si pověst svébytného umělce, který nedělá kompromisy a který přitom dokáže svou uměleckou vizi skloubit s komerčními požadavky amerického filmového byznysu. V roce 1996 natočil snad svůj nejkontroverznější snímek, životopis známého pornomagnáta, nazvaný Lid versus Larry Flynt. Jak už název napovídá, osou příběhu je série soudních procesů, v nichž se Flynt snažil (a nakonec toho dosáhl) o důsledné uplatnění svobody slova, zaručené prvním dodatkem Americké ústavy. Forman vytvořil působivý portrét neurvalého, arogantního podnikatele, který záměrně provokuje pokryteckou společnost. Velkou zásluhu na tom má herecký výkon Woodyho Harrelsona v titulní roli, který byl stejně jako režisér Forman nominován na Oscara. Vynikající herecké kreace předvedli rovněž Edward Norton v úloze Flyntova přepracovaného advokáta Alana Isaacmana a zpěvačka Courtney Loveová jako Flyntova láska Althea. Epizodní postavu soudce si ve filmu zahrál sám Larry Flynt. (Česká televize)

Mol

YOU WILL NEVER BE OLD FAT AND UGLY! I PROMISE YOU! Larry si nebere servítky a všechny kolem má v prdeli. A proč vlastně ne? Když má miliony dolarů a plnou nádrž v tryskáči. Courtney Love už ke konci ani nehrála a byla sama sebou. Koukal jsem, že Larry dnes ještě stále žije a že trpí tak zvanou dysartrií, což je porucha řeči. Jsem si říkal, proč ke konci filmu tak špatně mluvil. ()

andrii

Nestoudný "fintil" výšin, nížin, věrný revuálnosti intimit. Faun s flitry, "s koulema." Plive na váš neklid. Shluk, který bouří pouty. Hon pro pár fint hluku loží. Na slušný kredit sloužících. ()

Decker

Tady se Milos Forman ukazal v tom nejlepsim svetle avsak pro me je jeho nejlepsi film stale neprekonatelny Amadeus. Pribeh je postaveny na skutecne postave Larryho Flynta (ostatne ve filmu opravdu hraje - soudce), ktery coby zacinajici porno magnat zacina vydavat kontroverzni casopis Hustler. Urazi v nem takrka vsechno a vsechny a pred nicim ani nikym si servitky nebere. Samozrejme nasleduji zaloby a soudy a dokonce i atentaty. Woody Harrelson predvadi hereckou vysokou a vyborne mu sekunduje Coutney Love. Forman je proste extra trida a tento film to jen dokazuje. ()

eJacques

...Nevím jestli nechutné nebo geniální... Něco mezi tím, snad proto tak diskutované... Miloš Forman se opět nebál píchnout do amerického vosího hnízda té doby, dnes už překonané... Americký sen v plné parádě, asi bych tam nechtěl žít a snít ho (že si svleču trenky a políbím si zadek a celý New York mě zahrne penězi)... Každopádně výjimečné dílo o výjimečném muži... Bez výjimky... ()

hans500

Výborné soudní drama, perfektní scénář a režie, skvělý výkon Woody Harrelsona a také Edwarda Nortona. Není to nejlepší soudnický filmy, ale přesto si zaslouží 5*. Doporučuji komentář: Fanucci. ()

Triple H

Neviem nakoľko sa Forman držal reality, ale príbeh je to pomerne zaujímavý. Pre látku adekvátny režisér - zo socializmu zdrhnuvší Forman sám vie aké to je obmedzovať niekoho na jeho právach. Flynt bol a je bezpochyby svojskou a zaujímavou figúrou, ktorá zanechá po sebe poriadnu stopu. Harrelsonovi rola sadla ako uliata - je výborný, rovnako ako Norton. Scény s jeho právnikom sa mi páčili najviac - obzvlášť úvodná, ktorá obsahovala myšlienku: "Žijeme v slobodnej krajine. Ale za túto skvelú vec a privilégium musíme aj platiť určitú cenu. A to, že občas musíme tolerovať niečo s čím osobne nesúhlasíme." To sa mi veľmi páči. Rozhodne, ako aj film, stojí za pozornosť. ()

LeoH

Podobně jako pozdější Goya hlavně deklarace Formanových občanských postojů a teprve v druhém plánu příběh. Takže první půlka, připravující půdu pro to podstatné, působí trochu ledabyle nahozeným dojmem a, jak postřehla má žena, chování a jazyk společenské vrstvy točící se kolem obchodování s „prasečinkami“ jsou řádně navoněné. Nakonec ale Forman dokázal skoro nemožné – natočit film s vrcholně nesympatickým hlavním hrdinou zabývajícím se mnoha lidem vrcholně nesympatickou činností a přesvědčivě ukázat, že je důležité, aby i takovíto lidé měli právo dělat to, co dělají. V době premiéry byla naše zkušenost s demokracií pořád poměrně mladá a musím se přiznat, že jsem moc nechápal, oč sakra ve Flyntovi jde; dnes už to vidím jasně. ()

tatanapope

Životopisný film , který sice měl cosi do sebe a pozornost si rozhodně dokázal udržet , ale že by mě nějak nadchnul to zase tvrdit nemůžu . Film pojednává o tom , jak těžké bylo v dané době prosazovat pornografii , ale na druhou stranu přesto , že tenhle fakt by Larrymu asi nikdo nezazlíval , hlavní postavu ztvárnili jako velmi egoistyckého a nesympatického samolibce , co jde přes mrtvoly a to bych viděla jako kámen úrazu celého filmu , protože to , co se snažil prosadit by mu člověk nezazlíval , ale to jak ...Co si budeme vykládat honibrci by v dnešní době bez porna , takového jak ho známe byli asi smutní a tenhle člověk v podstatě odstartoval to cosi , co ho dovedlo až k dnešní podobě .Film byl z mého pohledu velmi průměrný a na začátku mě řekněme až pohoršili s tou nezletilostí Althei , které už na první pohled bylo přinejmenším 40 a to mládí bych jí nevěřila ani z jedním vydloublým okem . To si myslím , že trochu podcenili a vsadím se , že hereček by se snad našlo dost na to , aby to bylo aspoň o chlup věrohodnější . FILMOVÁ VÝZVA 2015 od dr.horrible ()

filmmovier

Výborná záležitost. Úžasná režie, výtečný scénář, výtečné herecké výkony, skvělá hudba, nesmírně luxusní cameo Jana Třísky v atentátnické roli, fascinující dialogy, strhující tempo a zajímavý příběh jednoho časopisu a jeho tvůrce. Prostě životopisné drama, jak má být. Není sice dokonalé, ale je téměř perfektní. Soudní část je správně napínavá, ta mimo soudní zase správně zábavná a zajímavá. Další z mých opravdu hodně oblíbených filmů. Jen by mě zajímalo, jak moc to Courtney Love vlastně hrála. 85%. ()

capák

Po všech stránkách precizní práce Miloše Formana, která je doplněna skvělými hereckými výkony hlavních postav. Především ve druhé polovině filmu Woody Harrelson a Courtney Love skutečně excelují, a i když je tahle část dějově možná o něco slabší a méně zajímavá, oba aktéři to svými výkony vyvažují. Formanův snímek přináší přinejmenším dvě ponaučení. Za prvé, že kdo má peníze, má zároveň v rukách obrovskou moc. A za druhé, že svoboda slova je nedělitelnou součástí každé demokratické společnosti, a i když se někomu nelíbí, co druhý říká, omezováním této svobody nastavíme mantinely celé demokracii, a tedy i svobodě vlastní. Na to nezapomínejme. ()

Sokkk_y

Forman je Forman a on to prostě umí. Po historických dramatech sáhl po poměrně kontroverzním námětu, jehož těžištěm je napadení nedotknutelných dodatků ústavy USA. S poměrně hůře uchopitelným tématem, které navíc odráží reálné události, se Forman vypořádal perfektně. K dokonalosti samozřejmě napomohly herecké výkony hlavních postav - Woodyho Harrelsona a Courtney Love. Takže jak jsem již napsal - Forman to prostě umí. ()

karlik4801

Aspoň jde vidět jak pan Larry Flynt bojoval za naše porno. :D Jde o takové rychlé promítnutí soukromým i veřejným životem. Woody Harrelson dokázal být tak přesvědčivý, že se dá do příběhu vžít. Larry se snaží bojovat za svůj časopis, s tím mu pomáhá jeho žena, která byla ztvárněná také mistrovsky. Od postřelení se začínal Larry měnit, ale stejně nikdy nepřestal bojovat. I přes smrt jeho ženy. Jak je to skvěle zahrané, bylo mi Larryho upřímně líto. ()

Liznic

Kontroverzní? Možná, k filmu jsem se dostal až 15 let po premiéře a byl jsem překvapen lehkostí Formanovi režie. Očekával jsem náročnější drama a výsledek.. drama ano, ale podané takovou příjemnou a nenáročnou formou, přesto velmi kvalitně odehrané, natočené a napsané. Na závěr malé přiznání, já si vždycky myslel, že Flynta tu hraje Matthew McConaughey... ano, zabte mne. Na mou obhajobu, jsou si na sebe velmi podobní! ()

LadyPupu

Kontroverzní téma, kontroverzní film. Love podala životní výkon o Woodym ani nemluvím. Místy možná moc zdlouhavé, proto jen 4 hvězdičky. ()

BS

Snad první Formanův film, který jsem viděl. Díky kontroverznímu tématu mě i dosti zaujal... :) ()

galba

Spousta lidi tento film odsunuje do pozadí Formanovy tvorby, ale pro mě má neuvěřitelné kouzlo filmu, který poukazuje na spoustu věcí bez servítek. Pozitivníje, že vám nikdo nenutí svůj názor, i když Larry je skoro ten typ "zaporňáka", kterému by každý fandil, je to jen na vás. Osobně si myslím že hlavní postavou je hlavně Althea, jelikož ta vypovídá o Larrym daleko víc než on sám... Film je samozřejmě provázen řadou bezchybných hereckých výkonů: Woody Harrelson, Countrey Love, Edward Norton... Co k tomu dodat? Podívejte se a utvořte si svůj názor sami.... ()

Miloš Forman 1932 - 2018

10.05.2017

Další King na plátně

Další King na plátně

10.03.2006

Jen nedávno se svěřil Eli Roth se snahou zfilmovat novelu Stephena Kinga a už tu máme další pokus přenést knižní hororovou atmosferu a chladné emoce z tvůrčí dílny spisovatele na stříbrné plátno.… (více)