Působivý portrét neurvalého, arogantního podnikatele, který záměrně provokuje pokryteckou společnost... Režisér Miloš Forman byl jednou z vůdčích osobností české nové vlny a jeho tři české dlouhometrážní filmy Černý Petr (1963), Lásky jedné plavovlásky (1965) a Hoří, má panenko (1967) patří dnes do zlatého fondu české i světové kinematografie. Víc v Československu natočit nestačil. Politická realita po sovětské okupaci v roce 1968 ho donutila k emigraci. Jako mnoho filmařů před ním (i po něm) se rozhodl uplatnit tam, kde je to nejtěžší – v Hollywoodu. Na rozdíl od mnoha cizinců se mu to skutečně podařilo. Získal dvakrát Oscara za nejlepší režii (Přelet nad kukaččím hnízdem, Amadeus). Vytvořil si pověst svébytného umělce, který nedělá kompromisy a který přitom dokáže svou uměleckou vizi skloubit s komerčními požadavky amerického filmového byznysu. V roce 1996 natočil snad svůj nejkontroverznější snímek, životopis známého pornomagnáta, nazvaný Lid versus Larry Flynt. Jak už název napovídá, osou příběhu je série soudních procesů, v nichž se Flynt snažil (a nakonec toho dosáhl) o důsledné uplatnění svobody slova, zaručené prvním dodatkem Americké ústavy. Forman vytvořil působivý portrét neurvalého, arogantního podnikatele, který záměrně provokuje pokryteckou společnost. Velkou zásluhu na tom má herecký výkon Woodyho Harrelsona v titulní roli, který byl stejně jako režisér Forman nominován na Oscara. Vynikající herecké kreace předvedli rovněž Edward Norton v úloze Flyntova přepracovaného advokáta Alana Isaacmana a zpěvačka Courtney Loveová jako Flyntova láska Althea. Epizodní postavu soudce si ve filmu zahrál sám Larry Flynt. (Česká televize)

lennyd

Biografické filmy většinou moc nemusím, protože se jejich autoři vyžívají v naprosto nesnesitelné délce vyplněné náhledy do naprosto zbytečných maličkostí zobrazované osoby, které diváka dokáží totálně umlátit. Naštěstí Larryho Flynta dostal do rukou Pan Režisér (velká písmena zde opravdu nejsou náhodou) Miloš Forman, a rázem je celý film o něčem jiném. Zbytečnosti jsou vynechány, a v oněch dvou hodinách se o životě Larryho Flynta dozvíme opravdu vše podstatné. Lví podíl na tom má i brilantní výkon Woodyho Harrelsona (řekl bych možná jedna z jeho nejlepších rolí) i Edward Norton (většinou strhává pozornost na sebe, ale tady byl trochu Harrelsonem zastíněn). Naopak Courtney Love jsem nikdy nemusel, a ani v tomto filmu mne nepřesvědčila (jojo děvenko, herectví není jen o tom roztáhnout někde nohy). Jo a jen snad k závěrečné řeči Edwarda Nortona - Svoboda jednotlivce končí tam, kde začíná svoboda druhého... ()

elanius

(93/2013) / Postupom času som si velmi obľúbil túto Formanovku, ktorá by som prirovnal k Man on the Moon. Pomalým, kľudným priebehom, super hereckým výkonom v hlavnej roli. Na plný počet to ale nebude, možno je to nakoniec aj tým, že film som od začiatku pozerával s otrasným českým dabingom a tak som si na to postupne zvykol, že originál zvuk som ešte ani nepočul. Herecky nad všetkými jednoznačne vyčnieva Woody, ktorému nestíha ani relatívne dobrá Courtney. Perfektné bolo vidieť samotného Flynta v roli sudcu. (8/10). ()

Pavlínka9

Film s pro mě dvěma nejnepřitažlivejma hercema - Harrelson a Love, kdy to zahráli výborně, ale byli oba tak neskutečně oplzlý, nechutný (nemyslím sexuálně, s tím problém nemám :D :D ) , ale prostě zahráno na jedničku, ale sympatie u mě Love vždy totálně ztratí, když ten film vidím :D Je to bravurní, neskutečně kontroverzní, určitým způsobem, jak tu bylo řečeno - Jak jinak natočit biografický snímek o kontroverzní osobě než-li kontroverzně a s (ne)vkusem? - s tím zcela souhlasím :) Ale jak se ten chlap mohl chovat jako naštvanej fracek a vydělávat takové prachy? Divím se, že to ti soudci s ním zvládli...Je to poučné, hodně úsměvné, ukázka "svobody" člověka a zajímavý pohled na začátek kariéry :) "S milionářem jsem ještě nepíchala" :D ()

sahe

Já myslim, že se to Formanovi povedlo...Ten příběh si přímo říkal o zfilmování a on se toho ujal docela dobře... :-) a Courtney Love se asi v tom vyžila ;-) ()

Danny F.

Nejzajímavější film co jsem kdy viděl. Hustá atmosféra a skvělé herecké výkony na úrovni. Dobrý příběh. 60% ()

sskrblik

Hlásil svobodu na základě toho, že se choval jako dobytek a taky si tím do jisté míry pokazil nejenom svůj život. Sex, zmrzačení, drogy ho připravili o normální život. Popravdě nevím proč, ale byl jsem rád, když ve filmu za svoje chování dostal náležité potrestání, sice hájil svobodu slova, ale za cenu nemravného chování. Jinak zajímavý film, který určitě stojí za povšimnutí. ()

Brain-D

Dokonalá režie Miloše Formana, který nás obeznámil život kontroverzního Larry Flynta. Larry Flynt vytvořil Hustler, zbohatl na něm a chtěl do něj dát co ho napadlo. Díky tomu byl Flynt na soudu jako doma a snažil se protlačit svá rozhodnutí. Další film na téma: Jak to chodí v Hollywoodu. ()

JohnSmith

Boj propagátora pornografie za svobodu projevu. Není to nic extra, nepovažuju za moc zajímavé vyprávět příběh tohoto člověka, i když jeho boj je opravdu tvrdošijný. ()

VanTom

Vydavatelské působení a životní mezníky Larryho Flynta bere scénář celkem hopem, aby se rychle dostal k tomu, co Formana hlavně zajímá: soudní pře o svobodu slova v prudérní, pokrytecké Americe. Ani v těch se ale nedostává času na něco víc, než zapálené deklamace a aplikaci důležitých myšlenek na vulgární, pokleslé pornografické prase, které z nich samo dělá nesnesitelný cirkus s pološíleným principálem v čele a svou vyšinutostí brání divákově identifikaci. Snad právě o to šlo, přiznat práva a svobodu (třebas i s odporem) někomu, koho nechápeme a nesympatizujeme s ním. 7/10 ()

hroubek

Na tento film jsem se hodně moc těšil už od té doby, kdy jsem viděl lehce kontroverzní plakát. Trvalo mi několik let, než jsem se k filmu dostal. Film je hodně kvalitní a bavil mě. Nicméně je pravdou, že mi tam něco chybělo, abych z filmu byl nadšený. Miloš Forman odvedl výbornou práci. Je to dobře natočené a herci předvádí přesné výkony. První půlka je parádní - od skvělého úvodu, přes první soudy po velmi sexy Courney Love. Po postřelení Flynna tom, ale pro mě ztratilo lehce tempo. Já vím, že herci hrají skvěle, že takhle ty postavy mají napsané, ale místy mi přišlo že Harrelson přehrává a tlačí moc na pilu. Naštěstí tu je pak výborný závěr u soudu, který si Norton ukradne pro sebe. Lid versus Larry Flynt je dobrý a kvalitní film a mě mrzí, že mě nesedl, tak jak jsem čekal. ()

Autogram

Veľmi pútavý film po všetkých stránkach, ktorý ostane v pamäti aj po rokoch. Gangsterská atmosféra so stupňovaním deja a príchodom stále nových situácií, až sa nechce veriť, že všetko bolo podľa skutočnosti. Pri Formanovi by som sa ani veľmi nečudoval, keby aj pri životopisnom filme nebolo. Režisér dokázal vykresliť v podstate hnusný charakter hlavnej postavy tak, že musí byť nakoniec každému divákovi sympatický. Okrem neho rola výborne sadla aj Courtney Love, ktorá ani veľmi nemusela hrať, má takýto životný štýl v krvi. ()

vyfuk

Pan Forman v celé své kráse trochu jinak. Ukazuje nám příběh muže, který má rád sex, časáky a tak se stane průkopníkem a vizionářem toho všeho dohromady. Forman trošku neútočí na vážné téma jako dřív a je vidět, že jeho počin je uvolněnější. Skoro jako kdyby to natočil každý jiný režisér. Tenhle film prostě ukazuje Formana i tak, že u jeho filmů jen nemusíte být maximálně soustředěný a pořád koukat na film. Jsem za to rád, sice mne to asi za chvíli zklame v podobě vážnějších a nechápavějších děl, ale i tak u tohoto díla musím konstatovat spokojenost. ()

Pipes

Zajímavý děj filmu, na kterém se mi nejvíce líbil výkon Woodyho Harrelsona, který svou roli zahrál opravdu skvěle. ()

BuryGol

Facka všem puritánům, pánbíčkářům a moralistům. Kdo si nikdy nepročítal pornočasák, nekoukal na porno nebo se u něj nevyhonil tak ať zvedne ruku. Ha..nikde nic! Dneska už je to jiný, ale v tý době to asi bylo fakt drsný. A Larry jako správně cáklej člověk nakonec dosáhnul svýho. Bohužel za cenu svý životní lásky. Když pominu, že tam nebylo ukázaný kde se paní Flyntová nakazila a proč měl Larry pak vadu řeči, byl to prostě bomba film. ()

giovanni3

Kvalitní Formanův film o životě Larryho Flynta a vůbec jeho časopisu Hustler. Bohužel stopáž filmu je dosti dlouhá a to hlavně od postřelení do úmrtí Athei, kde byla šílenost Flynta ža příliš často opakována. Křesťanské období Flynta a Hustleru mne opravdu nebavilo. Osobně jsem se hlavně zaměřil na samotnou snahu o svobodu slova a nejlepší scéna filmu byla: ,, Co je obscéní? Sex a nahá těla nebo vražda? Vražda je trestná, sex ne, ale vraždu lze zobrazovat a sex ne,, (není to přesné, ale pointa tam je). Velmi kvalitní výkon předvedl hlavně Edward Norton a Woody Harrelson. Courtney Love se ani nemusela snažit a hrála takřka sebe sama tudíž bych její výkon až tak nezveličoval. 4z5 ()

Miloš Forman 1932 - 2018

10.05.2017

Další King na plátně

Další King na plátně

10.03.2006

Jen nedávno se svěřil Eli Roth se snahou zfilmovat novelu Stephena Kinga a už tu máme další pokus přenést knižní hororovou atmosferu a chladné emoce z tvůrčí dílny spisovatele na stříbrné plátno.… (více)