Padouch Gru se polepšil, snaží se žít jako spořádaný otec tří adoptovaných holčiček. S doktorem Nefariem rozjel výrobu džemů, které jsou zatím dosti odporné chuti. Jednoho dne si ho povolá na pomoc šéf Antipadoušské ligy. Svět ohrožuje nový terorista, který ukradl látku, která mění cokoliv živého na zabíjející a nezničitelné monstrum. Gruovi se do toho moc nechce, když ale zjistí, že doktor Nefario od něj odchází hledat lepší práci, tak souhlasí. Jenže to nebyl jediný problém, kterému musel čelit. Nejstarší dcera Margo začíná pokukovat po chlapcích, zatímco nejmladší Agnes by k taťkovi ráda sehnala také nějakou tu mamku. A ke všemu se záhadně ztrácejí malí Mimoňové. Gru bude muset zmobilizovat všechny své padoušské schopnosti a spolu s tajnou agentkou Lucy Wildeovou odhalit, co za tím vším vězí. (TV Nova)

Delthrien

Kdyby tam nebyli mimoňi, tak by to snad ani nešlo koukat. Je to podobně nesmyslné, jako madagaskar 3, příběh je prakticky o ničem, ale i tak se člověk nehorázně zasměje. ()

Chloe..

Odpočinková pohádka pro víkendové odpoledne s dětmi, jen mě trochu mrzí, že celý příběh zastiňují jednotlivé epizody s Mimoni, dítě pak není ani schopné říct o čem to celé bylo. ()

Teen.AGE.r

Oproti prvnímu dílu, výrazné zlepšení! Po dějové stránce, ale hlavně co se týče mimoňů! Já jsem se opravdu řezal smíchy! dávám lepší 4* ...79% ()

zekon

Děj nebyl až tak dobrý jako 1 ale mimoni se vyřádili a zachraňovali :) 22 prdů.....eeeeee........4* :-) ()

ledofredo

Po první polovině filmu jsem myslel že to vypnu, dal jsem tomu ještě šanci a ukonce jsem se smál stejně jako u prvního dílu. Příjemný překvapení, pro příjemný večerní pohodový sezení naprosto geniální. ()

Poutnice

hudba skvela, holky super, Gruova "kolegane" drsne vysinuta a mraky mimonskych scen. Mimonove jsou snad vsude a porad - jejich vystupy jsou opet zabavny, clovek se nemuze aspon neusmat, ale...ale jsou tam tak casto a tak dlouho, ze Padouch uz neni o padouchovi, ale o mimonich. Coz je skoda - pribeh bez nich je tak na necelou hodinku, jestli vubec, takze oproti prvnimu dilu ztraci svy kouzlo neokoukanosti. ()

Djflash

Po komerčním úspěchu animovaného počinu Já padouch se tak nějak očekávalo, že po uplynutí určitého časového horizontu by se mohl vyklubat na světlo světla díl druhý, a opravdu se tak stalo. V pokračování se vrací Cru, jenž dal svému starému povolání vale jako táta na plný úvazek a spokojený podnikatel. To však nebude mít dlouhého trvání, a náš hlavní hrdina se bude muset chtě nechtě vrátit do starých kolejí., Chytání zloducha pro sofistikovaně ukrytou antizločineckou agenturu, však nebude to jediné, co bude muset řešit, jako na potvoru se k tomu přimíchá i trocha té lásky. Autoři tak vymysleli přímou a jednoduchou dějovou linii, kterou prošpikovali nejrůznějšími a ve velké míře vtipnými gagy, jenž přirozeně vyplývají z opravdu dostatečného množství rozdílných situací. Tento povedený koncept s výborně nastoleným tempem již od úplného začátku samozřejmě mohutně podporují i samotní mimoňové. Ti si totiž jak je ostatně jejich zvykem z ničeho moc velkou hlavu nedělají a vše berou s nadhledem sobě vlastním. A proto je taky dost pravděpodobné, že se u tohoto 3D animáku nebudou bavit pouze ratolesti, ale i jejich rodiče, což je vždy takový bonus navíc, ve který tvůrci potají doufají. Divák, tu nemá moc příležitosti se nudit pořád se tu něco děje, a to byla velmi dobře zvolena strategie, která se navíc scénáristům podařila udržet ve velmi dobré formě po celou dobu trvání tohoto filmu. Pokud se bude i nadále pokračovat v nastaveném trendu mohli bychom se dočkat další povedené animované série. ()

Kinderr

Dvojka velice povedená dobře, že vsadili na ty malý mimoně a dali je do filmu daleko více nežli v jedničce, určitě se to vyplatilo. Sranda a oddychovka, paráda:-) ()

RoyBatty444

Minions zabezpečujú 80% zábavy napriek tomu je to trochu málo a príbeh je tiež už niekoľko krát prežúvaný aj keď so sviežim závanom otcovstva hlavného ˝zloducha˝. ()

Draconic

I když to může znít divně, tak musím přiznat, že u dvojky jsem se bavil ještě víc než u jedničky. Což u pokračování není podle mě moc obvyklé. Možná proto, že Despicable me 2 má něco, co jedničce chybělo a to: více minionů, více Fart-gunu, zlí minioni, Lucy Wilde, další minioni, Silas Ramsbottom, ještě více zuřivějších zlých minionů, nějaké to lovestory, bezduchá minionská zmrzlinová pitka/žranice, El Macho na žraloku a superobří záplava zlejch minionů :D ()

Lucka07

Příjemná rodinná komedie velmi pěkně zanimovaná. Pár nudných pasáží by se sice našlo, ale zbytek stojí za ****. ()

Alvin

Každá dvojka zkrátka postrádá originalitu prvního dílu, ale Gru a jeho skvadra "žluťáků" mě opět báječně rozesmáli a tenhle film stojí bezpečně na vrcholu mého žebříčku animáků za rok 2013. ()

Allein4

Povedlo se to, občas docela sranda, příběh jakž takž... Ok, já vím, že je to pro děti, ale na druhou stranu jsou i jiné animáče pro děti, které jsou dobré i pro dospělé. Tohle mezi ně patří jen z části. ()

hburda

Tu čtvrtou hvězdičku jsem dal jen ty miniony, jinak to je skoro až špatná pohádka, kde se opakují dokola stejné motivy jako všude. Stejně ale doporučuju jen tak pro zasmání. ()

ragtime

Kto tvrdí, že pokračovania sú slabšie? Gru a jeho rodinka má natoľko silný potenciál, že utiahne s prehľadom aj ďalšie diely a hravosť tvorcov v tomto dieli nemá hraníc. Veľmi, veľmi vtipný film, ku ktorému sa vrátia radi deti aj dospelí. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014