• Mariin

O trošku lepší než pitomoučký Santiniho jazyk. Dívat se na to dá jen jednou, a to proto, abychom se dověděli, co tam Strach o těch zednářích a Židech nacpe. Jinak pár vyšetřovatelů Dvořák-Geislerová mi lezl na nervy tím svým namachrovaným pseudohumorem a blazeovanou pózou (ani jeden z nich dle mého názoru není dobrý herec, Geislerová mimoto působí jako osoba, v níž není snad nic pozitivního, ženského...). Pan herec je i tady Viktor Preiss, Pavel Kříž se velmi dobře hodí do záporné role, dobrá hudba; jinak vše průměr, a poněkud násilné poučování o záhadách...(19.12.2012)

Mystérium, které se ale vůbec nebere vážně, a možná i proto je vlastně tak nějak věrohodné. Stejně jako v předchozí Ďáblově lsti je svatá trojice protagonistů naprosto bezchybná a já doufám, že se dočkám dalšího a ještě lepšího pokračování ve zcela stejném duchu.(15.3.2015)

• Britrik

Tentokráte musím Jiřího pochválit:) Seriál se mi docela líbí, kéž by Církev stále fungovala tak, jak funguje ve filmu a mnozí pastýři nebyli těmi, kdo "budují synkretické náboženství." Což bohužel jsou a zástěra v šuplíku je dost pravděpodobná. Natočené svižně, vtipně. Nikdy bych neřekl, že Praha plná turistů a kýčovitých reklam skrývá stále tolik kouzelných a tajemných zákoutí. Jen by mne zajímalo, kolik herců nemuselo zednáře hrát. Minimálěn Töpfer se svým vulgárním judaistickým odporem ke křesťanství se asi moc přetvařovat nemusel. Ovšem za ten přihlouplý závěr hvězdu dolu. Není to vina Strachova, ale vina dementní předlohy.(17.9.2012)

Pavel Kříž na Hrad! Hodnocení až po třetím díle.(9.9.2012)

Ve srovnání se svým o tři roky starším bratříčkem méně temné a (možná) ne tak tematicky atraktivní, ale kompaktnější, zábavnější a promyšlenější. Herecky to tentokrát suverénně táhne Jiří Dvořák, přičemž Aňa Geislerová mu sympaticky přihrává na smeč (jejich přestřelky jsou mnohem lepší, než v první sérii), Ivan Trojan tentokrát tolik prostoru nemá. Potěší i hvězdná plejáda herců ve vedlejších rolích (Viktor Preiss, Pavel Kříž, Jiří Langmajer, Pavel Rímský). O žádné veledílo sice opět nejde, ale příjemně mysteriózní detektivka na víkendový večer se taky počítá. 75%.(1.1.2015)