Uprostred dňa sa Los Angeles ocitne pod útokom mimozemských síl. Detektív Mark (Frank Grillo) je jedným z mála, ktorým sa podarí útoku uniknúť. Spolu s malou skupinkou ľudí sa snaží nájsť spôsob, ako protivníka z vesmíru zastaviť. (Marceloo)

okkac

První Skyline nebyl nic moc, ale vyloženě sračka to nebyla. Druhý díl je o dost zábavnější. V podstatě sledujeme stejnou událost očima jiných postav a jestě pak i za děj prvního dílu, který až tak nutný není vidět, snad jen kromě jedné postavy. Na 20 miliónový rozpočet je to celkem epické a film má v podstatě 3 úplně jiné třetiny. První v Los Angeles, druhá na kosmické lodi a třetí v Laosu, kde se do děje v mísí Iko Uwais a Yatan Ruhian. Bohužel fight mezi Grillem a Uwaisem skončí dřív, než se nějak rozjede a Yayan je tu taky trestuhodně nevyužitý kromě konce, kdy mačetou efektivní rozřeže několik emzáků. Dozvíme se více o emzácích a konec je tak trochu ve stylu druhého Independence Day. V rámci výplachu na jeden večer ideální. Objektivně 6/10, neobjetivně o bodík více. Klidně bych si dal trojku. ()

BROKEN_

Ve všech směrech lepší než jednička. Není to vůbec špatný. Dle mého má film i výhodu v obsazení. Větší rozpočet jde cítit, než u jedničky. I když to možná vypadá že sledujeme to stejný co v jedničku, tak to trvá tak 20 minut a potom se příběh posouvá dál. Mimozemšťani jsou celkem zajímavý, ale nechápu proč sakra musejí používat naše.... no víte co. To mě na tom nejvíc štve. Rozhodně chci třetí díl, baví mě to. 3,5 hodnocení. ()

oveckaoa

Film se dá rozdělit na 2 části. Jedna je v Los Angeles kde proběhne mimozemský útok a druhá kdesi v Asii. Zatímco první je hodně povedená tak druhá už je slabší a cca 20 minut se tam nic neděje. Proto taky hodnotím 1 díl výše o jednu hvězdu než tady. Potěší i gore (utrhnutá ruka a noha mozky vytrhnuté z těla a podobně) 60 procent do případného 3 dílu bych klidně šel. Jinak tohle mělo k nám do kin místo trapného Prometheuse. ()

TKKMR

Za vlasy pritiahnuté spojenie sci-fi, hororu a akčného žánru. Na stretnutie Ika Uwaisa s Frankom Grillom sa určite musel tešiť každý, kto má rád filmy s tematikou bojových umení. Ja taktiež, škoda ale, že spomínaní páni nedostali väčší priestor na predvedenie svojich vycibrených štýlov a napokon zostalo len pri pár buchnátoch. ()

bizz_mjc

Dějově i pojetím (typu Cloverfield) klidná jednička byla velmi dobrá a dvojka, byť pokračování je už vyložený scifi akčňák, rovněž. Pravda, premýšlivější #1 mi sedla víc, protože s přibývajícími minutami tvůrci #2 jdou až na únosnou mez a občas něco překryjí další akcí, ale i tak mi velkorysé pojetí BS sedlo, přece jen nešlo o pouhou tupou střílečku nabušenou alieny. Komu se libily Edge of Tomorrow, Pacific Rim nebo třeba Aliens, nebude snad vyloženě zklamán. ()

JohnSmith

Neskutečná sci-fi patlanina, jako když pejsek a kočička pekli dort. Triky a výprava úměrné rozpočtu, redy děs. Akce už byla docela fajn a to je taky jediný důvod, krom toho, že jsem to dokoukal, že dávám 2* ()

iXtr3m3

Síce lepší rozpočet aj obsadenie, ale zato slabší scenár. Škoda, bol to taký mišmaš medzi Amíkmi a Indmi. Kým to bolo len v réžíí Franka Grilla, bolo to dôstojné pokračovanie slušnej jednotky, ale keď prišiel na radu môj obľúbenec Iko Uwais, tak to šlo o triedu nižšie. A záver bol dotlačený doslova nasilu. A keď už tak chceli využiť všetky zručnosti Ika, tak preboha prečo nevyužili viac absolútnu mlátičku Yayana Ruhiana? Oproti nim dvom je totiž Grillo len chlapec z ulice, ktorého by naporcovali aj holými rukami ako suši. ()

Gogo333

Jednička nebyla žádné velkodílo, ale spíše takové malé utrpení s docela slušným WTF koncem. Dvojka na ten konec po cca půl hodině naváže a dál rozvíjí příběh. Celé je to takové utahané a nezáživné, triky taky nejsou žádná hitparáda. Jediný plus vidím v obsazení Iko Uwaise, který to tam trochu akčně pozvedne i když taky moc prostoru předvést se nedostane. Otevřený konec naznačuje, že by filmaři asi chtěli i trojku, pokud bude, tak se ze zvědavosti asi podívám. 40% ()

TERRORDROME

Jednotka bola celkom fajn sci-fi hororík, dvojka je vymleté a rozšupnuté akčné béčko gradujúce až k WTF výšinám. Čert vie prečo to vôbec natočili, ale bola to zábava. Scenár je horčicou natretý škvár omieľajúci každú lacnú scifácku chobotinu a doplnený haluškami ktoré každému kto by chcel vidieť niečo seriózne vypáli do hlavy dieru spoľahlivejšie než emzácky bajonet. O drajv a zmeny prostredia ale nie je núdza, celé je to rozdelené na tri tretiny v úplne odlišných lokáciách. Z vesmíru prichádzajú lovci mozgov a proti nim Frank Grillo a drogový kartel z ázijskej džungle. Akčné scény s bojovými umeniami ( a poctivou dávkou striekajúcej krvi ) sú to najlepšie čo film ponúka, môžete byť dvojmetrový mimozemšťan, ale keď sa na vás vrhne šialený Yayan Ruhian s mačetou je to taká haluz že máte problém. Grillo sa tiež pochytí s Uwaisom ( jeden neverí že do béčkového sci-fi tvorcovia dokázali nahnať práve Uwaisa s Ruhianom ), ale končí to nerozhodne. Spoločný fight na nože hrdinovia vs alieni je vrcholovým momentom filmu. Efekty a masky prekvapivo dobré, dokonca fakt dosť dobré, aj keď občas sa to púšťa aj do vecí na ktoré už sú na hrane. A nielen trikovo, lebo finálový zápas obrieho robota s MechaCthulhuom si každopádne mohli odpustiť. Prehliadka nepodarených scén potom korunuje zručne natočený výplach. ()

mosnak odpad!

Zbytečný film, který využivá menšího úspěchu prvního dílu. Příběhová linie je úplně o ničem. Nic vás nevtáhne do děje. Nikdo z herců vás nezajímá a tudiž není komu fandit - 1% ()

Nethar

Vydržel jsem až do půlky do Iko Uwaise, což beru jako velkolepý výkon. Slátanina, co se ani za béčko snad nemůže pokládat. Edit: Hoho, tak jsem to nakonec postupně dokoukal. Asi si rád ubližuju. Něco je totiž tak špatný, až je to dobrý. Tohle je tak špatný, až je to špatný. Možná mi něco uniká v souvislosti s prvním dílem, ale tohle má špatný příběh, špatné postavy, špatné dialogy, špatný střih, špatné triky, tohle je prostě špatné a nezachrání to ani hmatochvaty Iko Auvajse ani roztrhaný Yayan Ruhian ani modrá světýlka. ()

Bezda202

Asi bych se na to nikdy nepodíval, protože jednička byla naskutečnej shit :D Ale viděl jsem, že tam hrají Grillo a Uwais, tak jsem tomu šanci dal. A nakonec nelituji, je to samozřejmě debilní až na půdu, ale svižně a zábavně natočený, s překvapivě oukey trikama. V rámci béčkový, céčkový tvorby určitě nadprůměr. Někdy jsou takovýhle filmy třeba 3*. ()

Hernycztek

Jedničku jsem zatím neviděl, protože nemá žádné hororové prvky, a proto jsem šel rovnou do pokračování, kde mi měl být tento nedostatek vynahrazen, a stalo se. Beyond Skyline je lehce nadprůměrné hororové sci-fi, které táhne jako vždy poslední dobou skvělý Frank Grillo a bojová hvězda Iko Uwais. Mohlo to mít trochu menší stopáž, protože i když se jde hned po úvodním seznámení s postavami do akce, najde se několik hluchých pasáží, které tam vůbec být nemusely a celkový film mohl být o 20 minut kratší. Mimozemšťani/Vetřelci jsou vzhledově na dostatečné úrovni, ale důvod jejich jednání se zde nedozvíme.. to bylo nejspíš vysvětleno v prvním díle. Skyline přichází pro mě nečekaně s originálním průběhem, kdy se velká část filmu odehrává ve vesmírné lodi, což si pamatuji snad jen z Extraterrestrial. Za zmínku také stojí výborná bojová choreografie právě Ika Uwaise a dalšího herce z Raidu Yayana Ruhiana. Celkový vizuál nevypadá vůbec špatně a tento přírůstek do sci-fi/horor žánru by neměl urazit žádného fanouška. ()

Flopik

Prvú hodinu to je ešte celkom slušné béčko, ktoré na vás chŕli jednu akcia za druhou. Emzáci, únos ľudí, vesmírna loď, kde sú všetky hnusné emzácke veci, za mňa spokojnosť. Po hodine však film neponúkne nič a príbeh je stále to isté. Namiesto lode už ale bojujeme v džungli, a nezachráni to ani príchod Ika. Akcia je natočená pekne, vizuál je tiež fajn ale celé je to hrozne ploché a hlavne nezábavné. Ku koncu sa to už veľmi vlečie a ja som čakal na titulky. Čistý priemer, ale zábavnejšie ako jednotka. ()

Israha

Dvojka lepší jedničky. Obsahově je to na úrovni lepšího SyFy televizního filmu (jak dějovým rozmachem, tak scénáristicky), ale disponuje to férovým skoroáčkovým vizuálem, typově slušným obsazením, slušnou mírou brutality, v podstatě nonstop nášupem akčních scén a neopomíná to tu více, tu méně připomínat, že přesah za hranice žánrové jednohubky nikdy nebyl cílem. Jednička hrála víc na horrorovou notu, tohle je po většinu času akční sci-fi přestřelka a naháněčka, která díky zběsilému tempu střídání lokací a příběhových prvků nemá kdy začít nudit, i když stopáž úplně nejkratší není. Konec nevypadal vůbec beznadějně; trojku, situovanou na domovské planetě emzáků, bych si s chutí dal! ()

FilmWave

Takhle přesně má vypadat prvotřídní c-éčko. Pořád se tam něco děje (Netflix by z toho klidně udělal deset epizod), i když to vůbec nedává smysl, hodně nadprůměrně dobrých triků (emzáku dosyta a loď lepší než v Transformers) a sympatický hlavní bouchač, který to táhne (Frank Grillo je pro mě po "Purge" a "Wheelman" největší akční talent současnosti). Že je to kolosální blbina, je jasné :-) ()