Vydejte se na oběžnou dráhu s Jamesem Bondem. Roger Moore v hlavní roli britsko-francouzského akčního filmu. Během přepravy je přímo z trupu Boeingu unesen nejnovější britský raketoplán Moonraker. Britská tajná služba proto povolá do akce agenta 007 Jamese Bonda. Ten se vydá napřed do Kalifornie, kde se raketoplány vyrábějí. Majitelem výrobní společnosti je francouzský magnát Hugo Drax, který Bonda vlídně přijme, avšak vzápětí vydá svým lidem pokyn ho zabít. Bond přežije enormní přetížení ve výcvikové centrifuze i pokus o atentát při lovu bažantů. Jeho další kroky směřují do Benátek, kde se vyrábějí skleněné komponenty pro Draxovu firmu. Tam 007 objeví laboratoř, ve které se kompletují kosmické satelity naplněné smrtícím nervovým plynem. Ty následně putují do Ria de Janeiro. James Bond se proto musí vydat na druhou stranu zeměkoule. To ovšem ještě není nic proti tomu, co jej čeká potom. Hugo Drax totiž připravil svérázný plán na způsob Noemovy archy. S několika desítkami vyvolených lidí chce odstartovat na tajnou vesmírnou stanici, nervovým plynem zlikvidovat veškeré lidstvo na Zemi a osídlit planetu „superrasou". A právě na oběžné dráze musí Bond – s pomocí americké agentky CIA Holly Goodheadové – lidstvo zachránit... (Česká televize)

Sawy

Roger Moore je nejhorším představitelem Jamese Bonda. A fakt, že agenta 007 hrál víckrát než kdo jiný, to jen umocňuje, protože marnost jeho dalších a dalších pokusů zkrátka bije do očí. Moonraker se mi líbil o něco málo víc než Muž se zlatou zbraní, protože je pestřejší a více si utahuje ze své evidentní brakovitosti. I tak to ale není příliš důstojná část bondovské série a pokud budu chtít malinko vesmírnou bondovku, jednoznačně sáhnu po Conneryho Žiješ jenom dvakrát. 55 % ()

ScarPoul

Moonraker je veľmi zvláštny film. Počas jeho sledovania som sa nemohol ubrániť porovnávaniu s inými snímkami s tej doby. Hlavne ku koncu je inšpirácia Kubrickovej vesmírnej odyssei a Lucasových hviezdnych vojen badateľná, ALE bol som veľmi prekvapený, že aj napriek tomuto uvedomeniu, pre mňa film nestratil nič na svojej hodnote. Pretože nech sa delo na plátne čokoľvek tak som vždy sledoval Jamesa Bonda, a aj keď porušoval všetky základné fyzické a reálne zákony, ako opäť nenudil a predviedol - aspoň mne osobne - kus poctivého dobrodružstva. Gilbertová posledná Bondovka sa dá ľahko porovnať s jeho predchádzajúcou - Agent, ktorý ma miloval - v ktorom zase hlavný hrdina chce vytvoriť vlastné podvodné mesto - v Moonrakerovi je to vesmírne miesto a aj keď majú tieto dve Bondovky na prví pohľad veľa spoločného, každá je rozdielna. Osobne sa mi to veľmi páčilo. Roger Moore dokázal, že je rovnako dobrý Bond ako Connery a jeho vystupovanie je sebavedomé a hlavne omnoho viacej ironické ako v Conneryho prípade. Plus Richard Kiel ako Jaws bol ako obvykle neprekonateľný. ()

Lacike

James Bond: Star Wars. Tento diel mi pripada ako remake toho minuleho, len je to v kazdom ohlade absurdnejsie. Takze magor, ktory chce vyhladit zem chce znovuvybudovat civilizaciu vo vesmire. A namiesto ruskej agentky sa Bond zblizuje s americkou. Jaws a jeho nekonecne pokusy zabit Bonda tu su znova. Akurat uz pôsobia jak parodia. Absurdny humor v tomto diely prekrocil hranicu unosnosti. Rovnako ako sci-fi prvky v akcii, ktorej vrcholom je paprskometova prestrelka vo vesmire. A to nemyslim ako pochvalu. Aj akcne sceny mimo vesmir su uz prehnane. Vlastne tento diel ma natolko riedku zapletku, ze je len sledom akcnych scen. Po technickej stranke perfektnych ale zaroven strasne prehnanych. Za vsetky spomeniem uvodnu bitku vo vzduchu, pôsobivu bitku s aziatom v muzeu, nahanacku na lodiach v Benatkach a bitku na lanovkach. Z hereckeho obsadenia je tu velka cast z nich z minuleho dielu. Novy je len nevyrazny hlavny zaporak a priemerne pekna a zaujimava bondgirl. Lepsia je len uvodna pesnicka. Dalsi diel sa snad vrati na zem nielen miestom ale aj stylom. 6/10. ()

Terva

CITÁT - Bond. James Bond........... Scénář : Christopher Wood. Kamera : Jean Tournier. Film byl nominován za vizuální efekty na Oscara. Hudba : John Barry - ve filmu zazní - Shirley Bassey - Moonraker http://www.youtube.com/watch?v=c7EUmYnCzCA CHYBA VE FILMU - Asi okolo 30 minuty utíká jedna žena k lesu před dvěma psy. Žena má boty na vysokém podpadku. Když pak běží lesem už má jakési tenisky bílé barvy. CITÁT - Doufám, že vaše přítomnost je náhodná. Nesnáším špehování.......... ()

MrCreosote

Roger Moore má asi úchylku na čluny a lodě, jinak si nedovedu vysvětlit, proč se snad v každé jeho bondovce objevuje honička na řekách a v zálivech. Koncentrace dechberoucích akčních scén je ale vskutku vysoká a většinu času jsem u tohoto stylového následovníka Goldfingera či Žiješ jenom dvakrát vrněl spokojeností. Pak ale přišel start do vesmíru a sympaticky nadsazený Moonraker se začal měnit v čirou demenci pro předškolní děti a fanoušky laserových pistolí. Velká škoda, kdyby Bond zlikvidoval toho tučného vousatého strejdu už na naší planetě, bylo by z toho parádní (nad)pozemské dobrodružství. P.S. Onen ústřední padouch si svůj velkolepý plán na vyhlazení lidstva a vypěstování nové rasy v hlubinách vesmíru nejspíš vypůjčil od Dr. Divnolásky. ()

PanCitron

Jedna z nejobtížněji hodnocených Bondovek zatím. Už pár dnů si lámu hlavu jestli se přiklonit spíše ke třem nebo ke čtyřem hvězdám. Na jednu stranu je tu to dost pochybné vesmírné finále, přesto děj předtím mě vážně bavil a některé scény (především ona úvodní) byly vážně výborné, ačkoliv občas končily opravdu až zbytečně rádoby vtipně. Především co se týče Jawse jednoho z mých nejméně oblíbených henchmenů, jehož jsem nutně znovu vidět nemusel. Moore jako Bond stále skvělý a i nad výběrem Lois Chiles jako bond girl si nemůžu stěžovat ()

corpsy

V roku 1977 jeden sci-fi snímok zmenil nielen svoj žáner, ale aj pohľad na film ako taký. Nebudem ho menovať, všetci predsa vieme. Malo to za následok vzniku množstva podobne ladených filmov, či už väčšej alebo menšej kvality. Tejto mohutnej vlne sa nevyhol ani populárny James Bond a vsadil na spektakulárne dobrodružstvo odohrávajúce sa tým pádom samozrejme aj vo vesmíre. Ohromujúci rozpočet ( na svoju dobu ) dovolil rozbaliť náležité trikové scény, ponúknuť nám tie najkrajšie lokácie a dekorácie takmer všeho druhu. Čo sa týka atmosféry, opäť sa rozhodlo pre odľahčený štýl z dostatkom gagov takmer ako z RUŽOVÉHO PANTERA, ale samozrejme nesmie chýbať aj tradičná veľkolepá akcia. Zaslúžený úspech. Totižto kombinácia bondovky a sci-fi mala u mňa stále väčšie plus, ako klasickejšie bondovské špionážne príbehy. ()

Zeebonk

Při sledování Moonrakeru jsem mnohokrát vzpomínal, jak na začátku sedmdesátých let Roger Moore nakopával prdel partičce negrů fušující do exportu kokainu. Co se tenkrát zkazilo se zde chytře napravuje. Nápaditá akce a neurážející hlášky se střídají až do posledních patnácti minut, kdy na scénu přicházejí neslavně proslulé sci-fi kokotiny, jež podráží nohy celému filmu. Od Live and Let Die je to sice skok k lepšímu, ale v sérii je to stále průměr. Nicméně nám stejně nezbývá, než tomuto filmu poděkovat, jelikož to byl právě on, kdo vnukl tvůrcům myšlenku, že by jim návrat do dob, kdy Bond vraždil ještě s pokerfacem a po krku mu nešli infantilní zabijáci, mohl nasypat do kapes o pár milionů víc a byl to právě on, kdo vyšlapal cestičku takřka každým coulem dokonalé For Your Eyes Only. Nebo taky ne. ()

Qasa

Obsah včetně závěru: Je unesen raketoplán, přepravovaný z USA do Británie. Bond začne pátrat nejprve v jeho výrobním továrním komplexu, kde žije i jeho výrobce. Poté pátrá v Benátkách (honičky na gondolách), kde najde laboratoř s jedem z orchideje. Tu vyveze výše zmíněný majitel ve skleněných kuličkách na utajenou vesmírnou stanici, archu, kam doveze také dvojice geneticky vynikajících lidí, a odtamtud chce její pomocí otrávit lidstvo a založit nový lidský rod. Bond s americkou agentkou se tam však dostanou také a s pomocí amerického vesmírného výsadku zvítězí. Klasický závěrečný sexík se tentokrát děje ve stavu beztíže. ()

ConanVJ

Pro mě asi nejslabší Bond vůbec. Akce zde moc není, Bondgirl slabota. Star Wars bitva ke konci filmu mi také moc nesedla. Celkově je to až moc velká bláznivina. Jediný co mě potěšilo je návrat Jawse. Za mě 60% :) ()

Terminus

Jedenáctá bondovka nechvalně proslula komickou laserovou přestřelkou ve vesmíru, která snad měla Bonda skamarádit s Hvězdnými válkami. Film sice disponuje základním stavebním materiálem pro kvalitní bondovku (honička v benátských vodních kanálech, dostatečně megalomanský záporák, bitka na visuté lanovce), avšak každé z potenciálních lákadel absolutně degraduje jednak ledabylým zasazením do děje, a také do očí bijící mizernou realizací (seskok z řetězů, po nichž Bond a Dr. Goodhead-ová sjíždějí lano). Na scénáři není vedle zmíněných dílčích nápadů zhola NIC - od počáteční krádeže vesmírné lodě (odkud vzali ostatní?), přes nápad s domněle vyhynulou chryzantémou až po spolupráci Bonda a Zuba (Jaws), který ho až do jedné Bondovy narážky chtěl zabít už od minulého dílu (Špion, který mě miloval - též režíroval Lewis Gilbert). Ne, Christophera Wooda - scenáristu filmu - opravdu nezachrání zhola nic. Proti tomuhle scénáři je cedník spolehlivou nádobou na vodu. ()

Krt.Ek

James Bond, agent 007 ve službách jejího veličenstva s povolením zabíjet a kolty proklatě nízko (ne, tak pardon, to byl někdo jiný), nikdy nepatřil k mým idolům, projevilo se to už zde, ovšem ne v plné nahotě jako u "Moonrakera"... Ta lehkost, s niž se dostane ze všech svízeli, suché bonmoty, šarm pro něžné pohlaví... to vše mne zkrátka nechává chladným... Nebýt "Zuba" (pamětihodné stvoření ve službách zla) šel bych s hodnocením pravděpodobně ještě níž... 40% ()

Z0oMb3E

Pri hodnotení tejto časti som dosť na pochybách. V tejto bondovke bolo všetko realita, bondovská realita, komédia, stupidita a nereálnosť. Na jednej strane výborná časť pokiaľ sa drží pri zemi, a na druhej strane komické až trápne putovanie a boje vo vesmíre. Táto časť má o niečo viac agentských hračiek ako predchádzajce, naháňačky na lodiach v benátskych kanáloch tiež ušli. Dokonca súboj s Anakondou sa dal uveriť, no koniec... Jaws sa nám zamiloval a pomohol zachrániť svet. Herci, kulisy, produkcia, prostredie a nádherné ženy tak, ako sme na ne už zvyknutý. No ten záver... Bondovka sa na rebríčku umiestňuje pred Lanzebyho http://www.csfd.cz/film/36337-v-tajne-sluzbe-jejiho-velicenstva/, čiže uzatvára sériu, čo sa tíka môjho rebríčka kvality. ()

MartinezZ

Ach jo, proč se snažili do bondovky cpát pokusy o komické a parodické scény?! Navíc zase zbytečně protahované na dvě hodiny. A vesmír si u Bonda taky mohli odpustit, to už je trochu příliš (aneb v době vesmírných sci-fi velkofilmů od Spielberga a Lucase...). Další zprzněná vážnější parodie na bondovku. ()

pools odpad!

Něco tak podprůměrného se jen tak nevidí. "Herecké výkony", "efekty", "příběh"... Proboha, vždyť v tom roce vyšel Vetřelec! ()

Terter

Tímhle filmem vrcholí éra bondovské sebeparodie. Někomu se to může zdát až příliš za mezí únosnosti, ale tvůrci mohli jít mnohem dál a z Bonda udělat maňasa neschopného vystřelit, takže buďme rádi za tohle. Jinak se jedná o zábavný snímek s dynamickým spádem. Má však jednu vadu. Až příliš se podobá předchozí bondovce (Agent, který mě miloval), jen místo podvodního města je tu orbitální základna. Na druhou stranu opět je tu šílenec toužící vyhladit lidstvo a vyšlechtit si lepší rasu, opět je bondgirl agentkou cizího státu (tentokrát však ne ruskou, ale americkou), máme tu opět Jawse a dokonce i závěrečná scéna, kdy je Bond přichycen in flagranti, je až nepříjemně podobná té z předchozího filmu. Nicméně stále se jedná o dobrou zábavu a jednu z těch lepších bondovek. ()

mysiak

Vynikajúca vesmírna bondovka, ktorá je akčná stále, a dosť dlho sa odohráva vo vesmíre, triky nie sú na zahodenie, je tu "Čelusťák", no proste vynikajúca bondovka opäť... ()

Zemřel herec Michael Lonsdale

Zemřel herec Michael Lonsdale