Vzácná starožitnost, která patřila carskému rodu Romanovců zmizí z Moskvy. Agent Secret Service ji získá, ale pronásledovatelé ho smrtelně poraní. James Bond (Roger Moore) díky dražbě okamžitě poznává, kdo ji chce za každou cenu dostat zpět. Dostává se tak do hry kde jde kromě diamantů i o mnohem nebezpečnější věc. Vstupuje do ní totiž šílený generál Orlov (Steven Berkoff). Chce útočit na Německo, ale jeho nadřízení jsou proti. To však neznamená, že by se Orlov vzdal. Bond by mohl získat potřebné informace v nepřístupném sídle ženy s tetováním chobotničky (Maud Adams). Tato žena je ale stejně krásná, jako nebezpečná. (PB Publishing)

x_ander

Trošku přestřelená, ale jinak ničím nevyčnívající bondovka. Indie pěkná (tuk tuk závody povedené) , ale jinak to je tuctovka. ()

elanista1

Zacinam uz pomaly pochybovat ze sa mi niekedy opat vrati chut na Bonda. To uz je tretia bondovka v rade ktora ma nechala chladnym a vobec so mnou nepohla. Zo zaciatku to este ako tak islo, parkrat som sa pousmial, ale takisto ako predosle dve, aj teraz mi uz bol po 60tich minutach dalsi dej ukradnuty. Nesom si isty, ci mi vadi Roger Moore, alebo proste pribudajuce roky vyroby filmu, ale neviem si pomoct. ()

lobo87

Jedna z lepších bondoviek s Mooreom. Indické prostredie nápadité a krásne, zaujímavá hudba a Kabir Bedi... 70% ()

Fíma

Asi nejvtipnější bondovka ze všech. Opravdu jsem se královsky bavil. Samozřejmě, když se vám ČSFD snaží nalhat, že se díváte na: "Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller," tak se vám zdá, že je asi něco v nepořádku, ale komedie je to báječná. ()

martins

Jako humorný film výborné, ale jako Bondovka slabší odvar, Roger Moore, pokračuje jako Bond už v šesté epizodě, poté, co odmítl Thimoty Dalton. Děj se odehrává v Německu a hlavně v Indii, kde jsou nejlepší scény, celý zástup pěkných holek jako v Moonrakerovi, tentokráte v kladné úloze, Maud Adams se po devíti letech vrací jako starší Bondgirl a tentokráte přežije a dvojice padouchů Louis Jourdan a Sandokan Kabir Bedi skvělí, k tomu Steven Berkoff jako generál Orlov, který zde hraje jednoho ze svých padouchů. ()

Stanmi

Ve svém třináctém filmovém dobrodružství se agent 007 James Bond (Roger Moore) vydává po stopách pašeráků starožitností, během pátrání však odhalí také plán na rozpoutání války... Rok 1983 byl mimo jiné zajímavý také tím, že se v kinech objevily hned dva filmy o Jamesi Bondovi. Prvním byla Chobotnička a druhým byl remake snímku Thunderball s názvem Nikdy neříkej nikdy, kde se v roli agenta 007 opět objevil Sean Connery. Ale zpátky k Chobotničce, zde již pošesté ztvárnil roli Jamese Bonda Roger Moore a je fakt, že už zde nevypadá jako mladík, ale na druhou stranu to kompenzuje povedenými hláškami, které pronáší se svým typicky nevinným výrazem ve tváři. Zatímco minulá bondovka Jen pro tvé oči se odehrávala převážně v Evropě, tak zde nám tvůrci nabídli další exotickou zemi a to Indii, takže nesmí chybět překrásné paláce, rušné ulice a také lov na tygra. Na Bonda v tomto díle čekají hned dva záporáci, které si záhráli elegantní Louis Jourdan (který mimo jiné pronese jednou geniální hlášku) a Steven Berkoff (ten si roli padoucha zopakuje třeba ještě v druhém Rambovi či Policajtovi z Beverly Hills) a oba herci byli dobrou volbou. Co se týče bond-girls tak tvůrci, podobně jako ve snímku Muž se zlatou zbraní, vsadili na švédskou krásu, takže si zde zahrála jak Maud Adams (ta se objevila již ve zmíněném Muži se zlatou zbraní), tak Kristina Wayborn. O hudbu se postaral John Barry, který se vrátil do série po menší pauze a jeho styl jde na snímku znát, snad jenom ústřední píseń v podání Rity Coolidge byla poněkud nevyýrazná. Samotný příběh Chobotničky je kvalitativně v porovnání s ostatními bondovkami tak někde uprostřed, zkrátka našly by se lepší, ale i horší příběhy. Chobotnička tak sice není tou nejlepší bondovkou s Rogerem Moorem, ale je to zábavný film, kterému nechybí akce, napětí, humor, zajímavé nápady a krásné ženy. ()

eMeMko

Bond č.13. Třinácté pořadí rozhodně tomuto snímku smůlu nepřineslo. Roger Moore sice od minule neomládl a pozorovat ho při akčních scénách je již trochu komické, nicméně na kvalitě to není znát. Akční scény jsou zde totiž velmi dobře napsané a hlavně kvalitně odehrané kaskadéry. Např. honička po vlaku či Bond na vršku letadla při letu vypadaly naprosto famózně. Exotické prostředí pak pouze dotváří tuto povedenou bondovku téměř k dokonalosti. I zde se však několik much najde, takže finálně hodnotím opět čtyřmi hvězdami. ()

RobinPM100

Nejlepší James Bond film s Roger Moorem v hlavní roli. Film má vše, co očekáváte od kvalitního James Bond filmu. Skvělé lokace, krásné ženy, úchvatné kaskadérské kousky a dobrodružství s nádechem romantiky. Ve vedlejších rolích se blýskne Kabir Bedi, který je českým divákům znám jako legendární Sandokan. ()

blondboss

V poradí už šiesta bondovka s Rogerom Mooreom, ale stále akosi neviem nájsť ten svetlý bod, kedy by som si povedal, že ma niečím Moore skutočne ohúril. Stále je to o tom istom, kedy neustále o vlások unikne smrti, pretiahne každú ženskú, ktorú stretne a popritom si cynicky niečo hudie popod fúz. Príde mi to už ako varenie z vody. Navyše minulé bondovky mali aspoň scény alebo záporákov, ktorí niečím vynikali. V tomto prípade to bolo dosť fádne, aj keď sa Kabir Bedi snažil ako mohol. Navyše aj Bond girl bola jedna z tých menej výrazných. Takže celkovo môžem povedať, že sa jednalo o hádam jeden z najslabších dielov celej Bond série. 60 % ()

Phex

Roger Moore je pro mě nejhorší 007. Ty filmy s ním jsou prostě otřes, úlet vole. Ale tohle tak nějak snese srovnání s některými z prvních connerovských dílů. ()

E.T.Martin

Nejlepší bondovka s Moorem a jedna z mých nejoblíbenějších. Velmi vtipná a plná nadsázky, ale ne tak sebeparodická jako díly s Pierce Brosnanem. Honička v indických ulicích je super, Sandokan samozřejmě taky. ()

kishi_SO

chvalil som Moora, ako perfektneho nahradnika za Conneryho, ale uz by to chcelo staruckeho Bonda vymenit za mladsieho. Odlahceni pripad ohrozenia sveta, ktoremu dokaze zabranit iba jediny muz. Bond! Senior Bond! ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch