Vzácná starožitnost, která patřila carskému rodu Romanovců zmizí z Moskvy. Agent Secret Service ji získá, ale pronásledovatelé ho smrtelně poraní. James Bond (Roger Moore) díky dražbě okamžitě poznává, kdo ji chce za každou cenu dostat zpět. Dostává se tak do hry kde jde kromě diamantů i o mnohem nebezpečnější věc. Vstupuje do ní totiž šílený generál Orlov (Steven Berkoff). Chce útočit na Německo, ale jeho nadřízení jsou proti. To však neznamená, že by se Orlov vzdal. Bond by mohl získat potřebné informace v nepřístupném sídle ženy s tetováním chobotničky (Maud Adams). Tato žena je ale stejně krásná, jako nebezpečná. (PB Publishing)

Paity

James Bond opět zasahuje, tentokrát ale dost zestárnul a je to hodně znát. Nějak už jakoby ztrácí dech a není to ono. ()

tom.nosek

Roger Moore je už hodně starý... To ale nemění nic na tom, že bych řekl, že to je dosud druhá či třetí nejlepší Moorovka (po Live and Let Die a možná The Spy Who Loved Me). Celkově má tato bondovka takový svěží přístup, od začátku se rojí několik adeptů na záporáky a my nevíme nejen to, který je ten hlavní, ale ani kdo opravdu je a kdo opravdu není tím záporákem. Co filmu škodilo, tak krom věku Rogera Moora ještě šaškovský převlek Bonda, který působil jak taková karikatura sama sebe... ()

F.W.Colqhoun

Roger Moore jako smutný a rozvážně se pohybující klaun ve veselém filmu - brilantní to zkratka 15-tiletého působení v roli špióna, který víc miloval než zabíjel. I když je Chobokundička spíš slepencem scén vystřižených / nerealizovaných v předchozích mooreovkách, fascinace ženských postav hlavním představitelem začíná být s ohledem na Mooreovu fyzickou formu, vatu místo vlasů a kostýmních triků maskujících povadlé tělo naprosto nevěrohodná, jako film to i díky skutečnosti, že jsou bondovky osvobozeny od smyslu, funguje samozřejmě skvěle. Všeobecnou řáchandu ozvláštňují odvážné kaskadérské kousky, prokládáné záběry bolest markýrujícího Moorea a historicky úplně nejvíc over-the-top vtípky jako čerpání pohonných hmot do tryskáče u venkovské benzínové pumpy a skafandr ve tvaru krokodýla. Mezi záporáky září sidekick Gobinda Kabir Bedi a příběh, kombinující pašování diamantů, cirkus, indické lokace s německými, šlape přes obligátní nad-dvou-hodinovou stopáž jako hodinky. V geronto zápasu o lepšího Bondově krizi středního věku o fous vítězí nad konkurenční truc-bondovkou Never Say Never Again. ()

adam9

Pominu-li fakt, že Roger Moore už je sakra starý, což jde sakra poznat, tak se jedná o ničím nijak výjimečný, avšak stále bondovsky kvalitní film. Kristina Wayborn je po Barbaře Bach nejkrásnější bond girl v "Moorovkách". Líbilo se mi více prostoru pro Q, no Moore mě zklamal v tom co umí nejlíp: humor. V Chobotničce ho bylo pramálo. ()

farfalla

13. Indické koření versus Východní Německo. James Bond (Roger Moore) nemá jednoho protivníka, ale musí rozmotat komplot. je do něj zapojeno několik lidí, každý s jinými zájmy. Generál Orlov (Steven Berkoff) chce ukončit mírové rozhovory, Kamal Khan (Louis Jourdan) se chce zbavit všech společníků a získat bohatství a Octopussy (Maud Adams) jenom pašuje šperky. Kamalův pobočník Gobinda (Kabir Bedi, jinak Sandokan) nemá Bonda rád od prvního setkání. Příběh v Indii se jakoby vznáší na růžovém obláčku a zapadá do pohádek tisíc a jedné noci. Po přesunu do Východního Německa spadneme na břicho do bláta. Je příjemné se v závěru opět vznést na obláček. Z folklorem se podíváme na indický trh a do paláců i do evropského cirkusu. ()

Hanys_

13. Bond. Těžko fakt něco vyzdvihovat. Táhne se to jak týden před výplatou, Bond jako lamač kostí a srdcí už je fakt k smíchu (to nikomu nedošlo, že by měli celý tým omladit?) a celkově mi ty zápletky s Moorem všechny splývají do jednoho filmu. Závěr na letadle už byl silně přes čáru. Ale hlášky jsou tady zase dobré "Máte nepříjemný zvyk všechno přežít, pane Bonde." ()

Hanes88

Dějově, hudbou a vůbec celkově kvalitní film, ALE!!! řeknu to takhle - místo R. Moora už měl být někdo jiný. On už na to neměl. Díky tomuhle obsazení výrazně klesá hodnocení. ()

Prochy38

No, tak Bondovky s R. Moorem začínají nabývat na akci a hlavně i kvalitě. Opět jedna z nejlepších! R. Moore nezklamal, byl fajnový. M. Adams byla moc krásná, ale dabérku jsme asi mladší nenašli, co? Akce dobrá, prostředí zajímavé. Skvělý K. Bedi jako záporák. Sandokana nezapřel. Teď to má dobrý spád, tak uvidíme, co vložený Connery. ()

Hadriel

Bohužel Moore už definitivně přišel o jakýkoliv šarm a všechno co dělá je jenom takové plácání játrama. Už je starý, to co předvádí by mu nevěřil ani slepý. Zajímavý námět, naneštěstí tak divně slátané. Na mě až moc trapného humoru (tarzanský řev na lijáně??!!). Zbytečné klaunství (tím nemyslím ty cirkusové klauny, ale celkové ladění do akční komedie..), to pro mě do bondovek nepatří. ()

peetriss

Osobně mám raději Bonda uvolněně zábavného, než Bonda akčně vážného. Chobotnička je doslova napěchována nadhledem a nadsázkou, agent 007 nejde pro vtipnou hlášku daleko, nevyhýbá se dokonce parodickým prvkům (Bond coby Tarzan). Na druhou stranu akční scény působí až přespříliš přepáleně, ale také občas nápaditě. Třináctá bondovka je především uvolňující brain off zábavou, sofistikované špiónské intriky a taktizování nečekejte. 70% ()

Spectre

Ááách jaj...Mooreovi to už moc nejde a svoj pokročilejší vek sa nesnaží ani nijako zakryť. Záporák je síce slizký poriadne, ale celý film je nemastný neslaný. V porovnaní s bondovským priemerom dosť sklamanie. ()

gocatgo

hodně luxusní bondovka, Moore i přes svůj věk zvládá vše na jedničku a i když většina lidí, co tenhle film kritizuje má pravdu, i tak mě ta většina nezlomí. Indická bondovka s nadhledem ()

Mikino00

Fantastická Bondovka, dokonalá esence akce, vtipu a špionáže. Tato poněkud odlehčená, vtipem prostoupená, hláškama nabitá a akčně zajímavá, do konce napínavá, příběhově dobře zvládnutá, exotická a hlavně nápaditá Bondovka, skutečně zaujme převážně svými nápady, tvůrcům se podařilo využít každý okamžik, každou věc na scéně, aby vtipně a originálně divákovi naservírovali nevšední filmový zážitek. ()

Ollie235

Lehce nadprůměrná bondovka, nic víc, ale ani nic míň. Moore sice působí již poněkud staře, ale stále se drží a baví mě. Obyčejný příběh je obohacený zajímavým prostředím a výborným padouchem - gen. Orlovem. Není to nic, co by se vrylo do paměti, ale jako přírůstek do série to beru. Slabší 4. ()

Renfield

Tak nakonec hned dvojitý klaun i s Tarzanem? Proč ne, cirkus je to celé solidní a má i své klady v podobě pomocníků hlavního záporáka. Tím zřejmě bude Kamal Khan, což je škoda, více prostoru pro Orlova by určitě na škodu nebylo. Naštěstí má Kamal zmíněné pomocníky a hlavně Sandokana Kabira Bediho. Úvod a indická část jsou ještě vcelku zajímavé, dokonce mají i velmi slušnou akci, jenže potom přijde cirkus, jenž trvá "do poslední vteřiny". Samotný Bond už by také zasloužil výměnu, ale aspoň mají více prostoru výborní kaskadéři. 55% ()

Brejlil

Už tady měl Moore odejít. Přeci jen věk nezastavíš. Když se k výraznému hendikepu přidá nablbý mišmaš lokací a prostředí cirkusu. Nepovedenost. Snad jen maniakální generál Orlov a některé scény (vlak a závěrečné letadlo) stojí za pozornost. ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch