Vzácná starožitnost, která patřila carskému rodu Romanovců zmizí z Moskvy. Agent Secret Service ji získá, ale pronásledovatelé ho smrtelně poraní. James Bond (Roger Moore) díky dražbě okamžitě poznává, kdo ji chce za každou cenu dostat zpět. Dostává se tak do hry kde jde kromě diamantů i o mnohem nebezpečnější věc. Vstupuje do ní totiž šílený generál Orlov (Steven Berkoff). Chce útočit na Německo, ale jeho nadřízení jsou proti. To však neznamená, že by se Orlov vzdal. Bond by mohl získat potřebné informace v nepřístupném sídle ženy s tetováním chobotničky (Maud Adams). Tato žena je ale stejně krásná, jako nebezpečná. (PB Publishing)

Najt

Bond č.13 aneb létající Bond. Začátek v miniletadylkem byl luxusní. Tady opět příběh jinak negradoval, ani nebyl nijak výrazný, ale neskutečný Roger to zase zahrál parádně a akcni scény se fakt povedly. Takže tenhle díl mě opravdu bavil. Co k tomu napsat od Špiona to jsou vydařené bondovky jedna za druhou. Bond hudba tentokrát vynikající, bond girl známe už z může ze zlatou zbraní a bond hračky se tentokrát moc nevyvedly, ale pokud budeme počítat skládací letadlo a pero tak i tak super. ()

HEED

Čím více mladší bondovka, tím více je tam akce a speciálních bondovských vychytávek. Roger Moore a Sean Connery jsou nejlepší agenti na Bondovky. ()

helrohir

Táto moorovka ma bavila. Dokonca je po "Agent, ktorý ma miloval" podľa môjho názoru druhá najlepšia bondovka s Mooreom. K môjmu nadšeniu prispieva najmä réžia Johna Glena. Už v predchádzajúcej bondovke je vidieť jeho veľký prínos najmä v rámci akčných scén a tu len potvrdzuje, že to nebolo dielom náhody. Je pravda, že scenár je trošku zmätočný, ale až tak mi to nevadilo. Ďalším plusom je účasť legendárneho Kabira Bediho, hoci je škoda, že mu tvorcovia nedali viac priestoru. Moore by ale už mohol skončiť, lebo je fakt pristarý a Tarzanovu scénku spolu s krotením divého tigra si tiež mohli odpustiť. ()

kubilov

"Musím si zajít do cirkusu v Karl-Marx-Stadtu." Indická estetika mě vůbec nebavila, cirkusy nemám rád a celkově je Octupussy nejhorší Mooreovou bondovkou a dost možná tou nejhorší vůbec. Hrozně moc věcí mě na tom vadí a máloco mě potěšilo (snad jen krokodýlí ponorka). Moore už viditelně nezvládá. Dost slabé 3* ()

Patches1984

Příběh sice slabší a Moore už při všech těch eskapádách zrovna dvakrát věrohodně nevypadá, ale i tak se mi to nakonec líbilo. Možná to bude tím, že film nemá moc hluchých míst a pořád se něco děje. Jen bych pro příště ocenil, kdyby si režisér opdpustil některé vyloženě násilné pokusy o vtip (a lá Tarzanův řev, když se Bond houpe na liáně). 8/10 ()

subic

Sandokan a carská ruská vejce, 5 připravených tankových divizí na hranicích Československa. V tomto dílu Q trochu více zasahuje přímo v akci, no jen trochu. A dál mi ty Mooreovky splývají. 007 už má digi s barevným LCD z tekutých krystalů (ještě to není LED) a na koni umí dohnat i letadlo. Nově je taky tak nějak přecirkusováno, dokonce cirkusový vlak převáží jadernou bombu a cirkusové ženy se perou hlava nehlava. Děj nás zavede do Indie a do východního Německa. A zase se potápíme do podprůměru, celkově jde o druhou nejhorší Mooreovku. 52% ()

0verseer

Bondovka č. 13: Roger, Roger, mal si snáď nejaké nepísané pravidlo, že vždy po pozerateľnej bondovke musí byť ďalšia totálna kravina?! Budem sa opakovať, ale napíšem to predsa len znova. S tým, že Moore bol viac vtipný ako akčný Bond sa dokážem stotožniť, má to však svoje ALE. Všetko má svoje hranice a keď sa z Bonda stane klaun (a to tak že doslova), niečo s 007 nie je v poriadku... Zaujímavé exotické prostredie Indie, nezaujímavá obstarožným dojmom pôsobiaca bondgirl (aj keď v Mooreovom veku som nejaké dvadsiatky očakávať nemohol) a zlatý klinec na úplny záver. Ako záporák (presnejšie poskok) samotný Sandokan! Mimochodom asi najslabší bondovský záporák (spolu s poskokom Sandokanom) naprieč tými 50 rokmi, čo sa bondovky točia. Na záverečnej bitke so ženským oddielom som sa len smial. Nie, že by to bolo vtipné, ale bolo tak blbé, že sa na tom nedalo nesmiať... Zlatý Connery a jeho bondovky... ()

ostravak30

Jak to, že předchozí díl nebyl posledním v sérii Rogera Moora? Vždyť zde je na něm vidět více než jasně, že není nejmladší. Hlavně v rysech jeho tváře. Co se týče samotného filmu, indické prostředí sice bylo fajn, působilo exoticky, ale také trochu jako z nějaké nekonečné telenovely. Chyběly pořádné akční scény. Jistě, honička v ulicích byla osvěžující. Ale jinak nic moc. Nadchla mě ale bitka na letadle, která vypadala skvěle a ani nebylo moc vidět, že při záběrech na Rogera má za sebou jen plátno. Co se mi ale moc nepáčilo bylo jednak zapojení žen jako akčních bojujících Xen v závěru. Dále také agent 007 jako klaun. Navíc to ani producenti neměli propracované. Moore vběhl do klaunského obydlí, za minutu vyběhl a nejenže byl oblečen jako klaun, on se i namaloval? To stihl velmi rychle. Jinak jeho skok z auta, jedoucího po kolejích, na vlak a bitka na vlaku, přesunování se pomocí střechy a oken jedoucích vagónů, vůbec nevypadaly špatně. Ale již při běhu v pralese jsem měl pocit, že se každou chvíli zhroutí, padne na kolena a bude zhluboka dýchat. Zkrátka, na tenhle snímek již měl být vybrán jiný James Bond, film až na pár výjimek ušel, podle mě ze všech natočených Bondů je nicméně podprůměrný. Dost nemile mě překvapilo, že následující dvě bondovky si opět rozdělili stárnoucí strejdové Sean Connery a Roger Moore, ač se v jednom případě jednalo o nefikl bondovku. Jako by snad v tehdejší době nebyli žádní mladí, svěží akční hrdinové. ()

maoc

Tohle už ani není bondovka, ale spíše komediální (sebe)parodie. Možná proto se mi to moc líbilo. Dobře jsem se pobavil a neměl problém vypnout mozek. Bez toho by mne určitě nasíraly minimálně scény, kdy Bond střihem vyvázl z ošemetné situace. Bylo jich rozhodně více než 5 a to už je na facku. ()

mosem

Nelze ji označit za nezajímavou. Ale některé trikové scény jako by byly natáčeny od 10-15 let dříve. Tehdy by mohly zaujmout, zde pouze přetrpět. Některé jsou uvěřitelné ještě míň než scény akční - zkrocení tygra, určité scény na letadle...Věk agenta bych jako problém neviděl, on sám nějak nepřehrává, ani se nezesměšňuje "mládnutím". Pokud by ale byl příběh natáčen někde jinde než v Indii, možná bych dal o hvězdičku míň. Ale takto prostředí nahrazuje některé slabší momenty. A závěrem jsem si nemohl nepovzdychnout - 007 je pro mne Connery. ()

savatage

Skvělý Roger Moore je zpět jako Bond - James Bond. Tahle role mu sedla na tělo. Akční scény a kaskadérské výkony se řadí mezi absolutní špičku Hollywoodských velkofilmů, ale to měly všechny filmy s Jamesem Bondem. ()

PlayEasy

Moorovka, která nás v každém směru překvapila. Ať už to byla salva skvělých hlášek, pro Moora tradičních, krásná Chobotnička (nemyslíme to zvíře v aquáriu:), napínavá akce počínaje již smrtí 009 v Berlíně a konče v cirkuse a ve (nebo spíš nad) vlak(u/em) a tropická Indie. Byla sice trošku zkreslená, protože kdybyste se dnes podívali k Ganze, tak žádný pěkný pohled neuvidíte, ale líbila se nám. Třináctka je (prý) smolné číslo, ale 007 si dokázal poradit skvěle (jako se vším) a dokázal, že opak je pravdou. 75% ()

Tominni

Solidní bondovka, u které jsem se nakonec bavil. Nebylo tak úplně zásluhou samotného Rogera Moora, kterému už tak nějak chybělo tempo, ale situace typu tankování letadla na benzínce, chlápek s jojem jako cirkulárkou, samotné holky od chobotničky, jízda po zábradlí - to vše celkem bavilo. Sice chobotnička patří k těm méně známým bondovkám, ale určitě není nejslabší. ()

Pete

Moore #6 Bondovka může být jen tak dobrá, jak kvalitní je hlavní padouch. Kamal Chán, teplej Ind (pardon, afghánský princ), co si malinko šlapal na jazyk, nepouštěl zrovna hrůzu. Museli ho doplnit šíleným ruským generálem Orlovem. ()

Danulinda

Jsem rád, že i v tomto dílu se šetří zbytečně přehnanou a častou střelbou a katastrofickými scénami, jelikož děj skutečně nepotřebuje rozumného diváka nijak lacině přitahovat (jak je tomu dnes u většiny akčních slátanin zvykem), protože zde je zápletka příběhu už sama o sobě naprosto vynikající. ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch