Vzácná starožitnost, která patřila carskému rodu Romanovců zmizí z Moskvy. Agent Secret Service ji získá, ale pronásledovatelé ho smrtelně poraní. James Bond (Roger Moore) díky dražbě okamžitě poznává, kdo ji chce za každou cenu dostat zpět. Dostává se tak do hry kde jde kromě diamantů i o mnohem nebezpečnější věc. Vstupuje do ní totiž šílený generál Orlov (Steven Berkoff). Chce útočit na Německo, ale jeho nadřízení jsou proti. To však neznamená, že by se Orlov vzdal. Bond by mohl získat potřebné informace v nepřístupném sídle ženy s tetováním chobotničky (Maud Adams). Tato žena je ale stejně krásná, jako nebezpečná. (PB Publishing)

J-o-k-e-r

Hodně svižná bondovka, pro mě jedna z nejlepších s R. Moorem, na kterém je už trochu vidět, že mu dochází dech a bude třeba obměna. I tak, ale velmi dobrý film, zejména scéna lovu v džungli se mi moc líbila, a nemálo připomněla Sandokana - k čemuž dopomohl i K. Bedi v záporné roli. ()

R1CH1E

Bond dohání to, co už nezvládá jeho představitel Moore fyzičkou, humorem a sarkasmem. A nutno dodat, že úspěšně! ()

Autogram

Bond sa naučil akrobatické kúsky na tryskáči a ako uvidíme na konci, v lietadle nemusí zostať iba na mieste pilota. Akcií je požehnane, jedna impossible vlaková akcia, niekoľko cirkusových, netradičná náháňaćka v indických trojkolkách a posledná letecká je asi najabsurdnejšia v celej histórii bondoviek. Skoro ako v prírodopisnom filme sa predvedú všemožné nebezpečné tropické zvieratá, ale iba v malom cameu. Film je opäť taký bondovský priemer, dá sa na to pozerať, ale v hlave z neho nezostane vôbec nič. –––– Myslím, že pro generála to bude bomba. ()

vyfuk

Tak nějak už jsem si myslel, že nenajdu bondovku s Moorem, na kterou by se dalo koukat. Je to si prokletý, ale naštěstí se konečně našlo něco normálního. Film měl pro mne v celku poutavý záměr, takže se na to vydrželo dívat a kupodivu jsem se i lehce zasmál, což jsem už ani nějak u bondovek s Moorem prostě nečekal. Jsem v celku spokojen. Moje očekávání se ale nyní asi bude navyšovat. Vyhlídka na vraždu bude pro mne rozloučení s Moorem, tak nějak doufám, že to půjde důstojně. ()

ghatos

Generál Orlov - jako bych slyšel generála Putina. O 40 let později se nám vrátil SSSR, jen se to jmenuje jinak 🤷. Celkově zábavné a dlouhé. Bílý sexuální čistotný mazlivý predátor? Ženy by měli být k sobě upřímné, že takové agenty vlastně chtějí 😃. 73%. ()

Pit

Toto sú tie Bondovky na ktoré sa všetci tak radi pozeráme a snívame o tom ako by sme chceli byť v ich koži už len kvôli autám a ženám !!! ()

Styxos

Trochu slabší kousek. Moore, který už roli 007 pořádně nezvládá, alespoň trousí jednu hlášku za druhou, když už mu to nejde s pěstmi a nebo se pro pobavení publika ohákne za klauna. Scénář byl taky slabší, chvílemi to hodně ztrácelo tempo a hodně se to vleklo. Song nic moc. A pořádný záporák mi tu taky chyběl Kdyby mnohem víc využili postavu Kamala, byl by to hajzlík světového formátu. Každopádně ale akční scény super (začátek proklatě cool) a letadlo taky. No, a Maud Adams i na svůj věk vypadala pořád sexy. ()

Liqid

Jedna z lepších bondovek. Geniální nápad na ostrov žen, zajímavé prostředí cirkusu a zabití jednoho sověta - super kombinace. ()

P1tr

Druhá kvalitní Moorovka. V Chobotničce dobře funguje příběh disponující zajímavými a funkčními záporaky, kteří dávají Bondovi celkem zabrat. Funguje také přitažlivost mezi Bondem a Bond Girl a ačkoliv to nikdy nebýval problém v sérii, tentokrát je z filmu cítit hlubší a hmatatelnější pouto osvěžující příběh. Tvůrci se navíc drželi celkem na uzdě a příběh je v rámci této éry přízemní a uvěřitelný a šílené momenty a vychytávky jsou omezeny na nutné minimum. Chobotnička je tedy povedenou Bondovkou, ve které Roger Moore dosáhl skoro na vrchol své špiónské štace. ()

ZkuKol

Na lokace nápaditá bondovka (obzvlášť Indie je vytěžená až do dna a plna nápadů), ale to že je starý Moore neznamená, že mu budu tolerovat Maud Adams. Úvodní píseň je dost slabá a chobotničky až překvapivě hloupé. Přesto spojení s cirkusem a Rogerovi hlášky potěší. Další bondovka, ze které nepoznáte, že už jsou 80. léta, ale poznáte Sandokana a nový sovětský strategický počítač:-) PS: ač Nikdy neříkej nikdy taky není skvost, opět Connery Moorea překonal... ()

PALINO

Už po 13-krát pred nás predstupuje legendárny agent 007 James Bond a 13-ka v tomto prípade rozhodne nie je neštastným číslom, pretože CHOBOTNIČKA patrí podľa môjho názoru k jednej z najlepších bondoviek Rogera Moorea. Ten si už po 6-krát oblieka sako Jamesa Bonda a svoju úlohu si opäť vychutnáva, čo dokazuje napríklad pri dražbe Fabergeho vajca alebo kockovom súboji s Kamal Khanom. Ten spolu so šialeným ruským generálom Orlovom tvoria zaujímavú záporácku dvojku a druhé husle im najviac hrá silácky "Sandokan" Kabir Bedi. Ako býva u bondovskej série zvykom aj tentokrát na nás čaká niekoľko dobrých akčných scén plných kaskadérkych kúskov a z nich najviac vynikajú scény z vlaku a záverečná bitka na lietadle. A fanúšikov neopakovateľného Q určite poteší, že v tejto bondovke dostal viac priestoru a uvidíme ho i v teréne. ()

adam9

Pominu-li fakt, že Roger Moore už je sakra starý, což jde sakra poznat, tak se jedná o ničím nijak výjimečný, avšak stále bondovsky kvalitní film. Kristina Wayborn je po Barbaře Bach nejkrásnější bond girl v "Moorovkách". Líbilo se mi více prostoru pro Q, no Moore mě zklamal v tom co umí nejlíp: humor. V Chobotničce ho bylo pramálo. ()

Han22

Bond č. 13: Tuhle bondovku jsem míval kdysi moc rád, ale teď je to s odřenýma ušima za 4. Chobotnička toho přitom nabízí dost. Exotické indické lokace, kde se odehrává většina filmu, střídá cirkusové prostředí a trocha té studené války. Je tu výborný Berkoff jako fanatický generál Orlov, slušný Louis Jordan jako Kamal Khan a zabiják v podání Kabira "Sandokana" Bediho. Píseň All Time High od u nás neznámé Rity Coolidge je hezká, takový lepší průměr. A finále s honem na atomový vlak je opravdu skvělou akcí, doplněnou ještě dobývaním paláce a soubojem na letadle. Bohužel to moc nefunguje dohromady - co má společného Kamal s Orlovem jsem moc nepochopil, stejně jako pašování klenotů versus atomovka. Navíc exotické lokace jsou fajn, ale nejen díky Kabiru Bedimu s šavlí a bambitkou jsem měl pocit, že první hodinu sledují dalšího Sandokana - jsou tu paláce, veslice, lov se slony v džungli a přišlo mi, že tvůrci si představují život v Indii jak v 17. století. No a díky tomuto nehodícímu se dobrodružnému nádechu jsem se první půlku dost nudil, naštěstí druhá půlka zachraňuje co se dá. Akční film roku 1983. ()

iXtr3m3

Taký priemerný Bond s Rogerom v hlavnej úlohe, Priemerný Bond však znamená vysoko nadpriemerný film ako tak, takže sa nieto čoho obávať. :) ()

Rssa

Tato bondovka není ani tak špionská, jako spíš akčně-komická. Navíc když přičtete zajímavé a exotické lokace tak je to Moorův standart: nepohyblivý starý seladon Bond se suchou hláškou na rtu. Ale to úspěšné svádění každé baby mu prostě už nežeru (to bylo koneckonců uvěřitelné jen u Conneryho a raného Brosnana). 75 % ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch