Vzácná starožitnost, která patřila carskému rodu Romanovců zmizí z Moskvy. Agent Secret Service ji získá, ale pronásledovatelé ho smrtelně poraní. James Bond (Roger Moore) díky dražbě okamžitě poznává, kdo ji chce za každou cenu dostat zpět. Dostává se tak do hry kde jde kromě diamantů i o mnohem nebezpečnější věc. Vstupuje do ní totiž šílený generál Orlov (Steven Berkoff). Chce útočit na Německo, ale jeho nadřízení jsou proti. To však neznamená, že by se Orlov vzdal. Bond by mohl získat potřebné informace v nepřístupném sídle ženy s tetováním chobotničky (Maud Adams). Tato žena je ale stejně krásná, jako nebezpečná. (PB Publishing)

thunnus

Je to ohromná blbost, ale skvěle jsem si u ní odpočinul a taky jsem se pobavil. Zvlášť auto na kolejích působí dost drsně :-) ()

maty39

Octopussy začíná vynikající předtitulkovou akční scénou, která nás navnadí na další akční podívanou ve stylu předchozích bondovek. Ta se však nedostaví. Místo toho tvůrci vsadili na exotické dobrodružství agenta 007 v Indii. Ne že by se nebylo na co dívat. Hned na začátek nás navnadí honičkou v indických ulicích v těch jejich tříkolkách, ale pak se už dočkáme jen útěku bonda před loveckou skupinou se slony a souboje se zabijáky (jeden z nich má pilový kotouč na provázku :-)). Není to špatné, ale že by mě to zrovna bavilo se nedá říct. Samotná Octopussy také není zrovna zajímavá postava a záporáci jsou příliš nevýrazní. Snad až na generála Orlova, který zase dostane zoufale málo prostoru. Průměrný závěr v Německu a závěrečné zúčtování se záporáky (to už působí tak trochu jako parodie) už také příliš dojem nevylepší. Ve výsledku je pro mě Octopussy průměrná bondovka. Kvalitativně nepropadla, ale vydala se směrem, který mi příliš nesedl. ()

Lilloos

Prostě tuctová bondovka, jen ty bondgirl se vyjímečně nepovedly. První až trapně rádoby sexy a druhá příliš vyumělkovaná. ()

bolan

13. INDIA - V sérii Bondovek s Moorem nejde o žádný velký nadstandard, ale definitivně pryč jsou alespoň laciné vtípky typu Zuba a jeho prostoduché prciny a můžeme se s přimhouřenýma očima opět bavit o tom, že JB je špionážní film a né béčková parodie. ()

Ulrich

Tak se mi zdá, že jsem asi jediný, komu připadá Bond na liáně napodobující Tarzana, Bond převlečen za klauna a Bond VYLÉTÁVAJÍCÍ Z KOŇSKÉHO ZADKU (!) přinejmenším podivný. ()

drozdy1

Nejlepší Mooreova bondovka. Zatímco první polovina se trochu táhne a některých částech maličko nudí , druhá polovina nastartuje neskutečně akční nářez. Moore je sice starší a néní už v nejlepší kondici, ale zase nevidím důvod ho hned kritizovat snaží se hrát docela dost dobře ( charisma funguje jak nikdy před tím ) a některé scény ( tam kde za něj nehraje doubler ) zvládá obstojně. Tady se ještě dal , ale ve Vyhlídce na vraždu už být neměl. ()

Bozvav

Velmi dobrá a hlavně výpravná Bondovka, ve které nechybí napětí, akce, krásné ženy ale i humor a super vychytávky. Zvláště výprava se tentokráte opravdu podařila.Stejně jako hudba. Moore je po Conerym můj druhý nejoblíbenější bond. Pak Brosman. Za mne 95% a 5*. ()

vito_corle

Chobotnička-třináctá bondovka a na Moorovi je už vidět, že zestárnul, pořád je to ale starý dobrý Bond, jak ho známe. Tentokrát se film odehrává v exotické Indii a scéna v kasínu, kde se setká Bond s padouchem, je prostě úžasná. Honička je taky dost dobrá a pobaví hlavně milovníky tenisu :). Nezapomenutelná scéna, když se Bond přestrojil za cirkusového klauna. Vrahounská dvojčata vrhači nožů a scéna na střeše vlaku-to je čistá zábava. Jen Bond girl byla tentokrát slabším kusem. 4 hvězdy. ()

SkyCaptain

Tato bondovka má bombastický "předpísničkový" úvod, podle mě nejlepší ze všech, film má zvláštní atmosféru a vynikající humor, Moore v nejlepší formě. ()

strikeman

Musím nesouhlasit s mnoha zdejšími komentáři. V mých očích je Chobotnička jedna z nej bondovek s Moorem (i přes jeho stáří, které, to musím uznat, je poznat). Příjemné exotické prostředí, elegantní záporní hrdinové, vydařený soundtrack, velmi kvalitní akční scény a alespoň pro mne sexy a Bondovi věkově uměřená bondgirl - to jsou přívlastky předposlední bondovky, jejichž antonymní podobu bychom dle mého soudu našli ve velmi slabém předchozím snímku Jen pro tvé oči... ()

Akana

Režisér John Glen se drží receptu, který se mu minule tolik osvědčil, tedy žádné experimenty, jen tradiční bondovské rošády a rekvizity. Tentokrát sice dějová linka trpí mírnou křečí a "přískokovostí", slušnou úroveň se ale podařilo udržet. Navíc účinkování Kabira Bediho je pro naší sandokanskou generaci velkým lákadlem. 70% ()

helloween93

Starší Moore už tu trochu ztrácí dech (on už tu taky není nejmladší), o to víc tu má pohledných slečen. Generál Orlov byl mazanej hajzl a dal Bondovi zabrat. ()

MickeyStuma

13. bondovka se tentokrát převážně odehrává v orientální Indii a tak by byl hřích, kdyby se tu neobjevil přední indický herec Kabir Bedi. A jako posluhovač hlavního padoucha je skvělý. Škoda, že tu nedostal daleko více prostoru. On ten padouch mi skoro jako padouch ani nepřipadal. Přišel mi chvílemi docela normální. Snímek jako takový má však spád, plynulé vyprávění, honičky okořeněné humorem a které si drží rytmus, no a úžasné kasladérské kousky. Zkrátka se to jinak opět povedlo. Jen rapidně ubyli adrenalinové rvačky. Stále starší Roger Moore už tyto věci zkrátka nezvládne a byť je v akčních scénách viditelně stále častěji nahrazován kaskadérem, už to prostě není ono. Asi to měli vynahradit ty již zmíněné kaskadérské scény, jako lezení venku po jedoucím vlaku všude kde se dá, anebo na závěr držení se letadla. A je to dobře. Je alespoň se zatajeným dechem na co se dívat. ()

sadlokan

Nabitá od začátku až do konce.Mám rád anglicky suchýho R.Moorea,i podobně suše trousící dabing V.Brabce.Co rád,jsem nadšen!V roli agenta-tenisty výborný indický tenista Vijaj Amritraj !O Sádlokanovi nemluvě! ()

Nerd4Dreaming

Jedna z mých oblíbených bondovek z mládí. Už tenkrát mě nadchla zmínka o Československu (dokonce 2x !!). Auto na kolejích a Sádlokan jsou taky k nezaplacení. Postarší bond-girl Chobotnička se navíc k Moorovi skvěle hodí. Suma sumár jedna z nejlepších bondovek s Moorem. ()

kkarx

Tenhle díl připomíná komixovou zábavu víc než kterýkoliv jiný. Exotické prostředí, barvité charaktery, spousty vtipu až parodie, režijně skvěle natočené, atmosférické a kvalitní byť místy notně přemrštěné akční scény. Tenhle díl má zapamatovatelnou úvodní leteckou scénu a napínavý konec v cirkusovém prostředí. Jen ten Moore zase o chlup zestárl... ()

Besyn

Hodně solidní Bond se Sandokanem v roli záporáka a dvojčaty,kteří to s nožemi setsakramensky dobře umí. ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch