Freemind

What the Fuqua? Zhruba do poloviny poměrně koukatelný akčňák postupně zabředává do bahna stupidit a ohraných klišé a ke konci se tváří tak pompézně a sebedůležitě, až jsem se neudržel a několikrát vyprskl smíchy. Novému žánru OBI-thrilleru nevěštím příliš světlou budoucnost - klidně mě zastřelte vrtačkou. ()

gogos

Nu proč ne. Charismatický Béda Trávníček v podání Denzela Washingtona válí jako mix Machete s grácií Liama Neesona z Taken. Tydle dědkovský hrdiny žeru. První polovina filmu je naprosto brilantní. Rozjíždí se zkvělá zápletka, Denzel si nás nakloní na svou stranu, Fuqua ukazuje, že akční thriller je jeho krevní skupina a že skvěle rozumí stylovému nasnímání a hudebnímu mixu v podkresu. V druhé půlce se z Washingtona stane nesmrtelný superhero z Bauhausu, který vykosí kompletní ruskou mafii, přidává se na akci a brutalitě, bohužel kvalita filmu s tímto klesá. Film jako celek má suprovou technickou stránku. Z kamery a soundtracku jsem nadšený, Washington je na stará kolena stále borec, snímku nechybí tempo, syrová a nekompromisní akce a občas přítomný uzemňující vtípek. Equalizer by byl při zachování ducha první poloviny filmu naprosto parádním etalonovým thrillerem, ale s přihlédnutím ke klesající kvalitě v druhé polovině si i tak zachová nárok na slušné 4* ()

kaylin

Skvěle zvládnutý akční film, kde exceluje Fuquaova schopnost skvěle scény zrežírovat, ale stejně tak i Denzelova schopnost celý film utáhnout. Je to přesně ten hrdina, kterému chcete fandit. Co mi opravdu vadilo, to bylo zmizení Chloë Grace Moretz ze scény na více jak hodinu. A není to jen proto, že tu holku mám velmi rád, je to i proto, že to ublížilo příběhu. ()

Alementina

Becko, ale dobre udelany a kdyz k tomu pristoupite, ze je to proste akcni becko a nebudete nic resit, tak si to i uzijete :) ... jen teda to brisko Denzela me trochu stvalo, mohl byt vizualne v lepsi kondici :) ()

Makky

Po vzore Liama Neesona alebo Keanu Reevesa má svojho zabijaka v pokročilejšom veku aj Denzel. Jeho rola je veľmi civilná a mne osobne sympatická svojou obyčajnosťou a angažovanosťou vo svojej komunite, ktorou sa vyznačuje. Nie všetci hrdinovia nosia plášte a v tomto prípade to platí doslova. Efektné spomalené zábery sú veľa krát kontraproduktívne, v tomto prípade mi to neprekážalo. Spoločnosť v prítomnosti Denzela čítajúceho Hemingwaya bola moc fajn. ()

DH3Factor

Equalizer je zařízení určené pro ekvalizaci audio signálu. Bohužel jsem nějak nepochopil souvislost mezi názvem a příběhem filmu. Ovšem Denzel Washington (Béda Trávníček z amerického Bauhausu) na zteči proti ruské škodné není hodný úplnému zatracení. Vůbec nejvíc se mi na tom líbila ta vrtačka a tvrdší kytary v pozadí. Stopáž by šla leckde utáhnout a některé scény kouzlí spíše úsměvy než napětí. V konečném hledisku je to však docela povedená střílečka prodchnutá otázkou: "Co, že je to vlastně ten černý terminátor zač?." Nebo přesněji hezky natočený průměr s inteligentním hrdinou. Když o tom přemýšlím, on by se takový řemeslník neštítící se pomoci bližnímu svému někdy opravdu hodil. P.S. Lze volně přejmenovat na Deratizér. ()

gojackill

Ja nevim proz sleduju tenhle zanr. Snad, ze bych doufal v dalsiho Posledniho skauta nebo Smrtonostnou zbran?? Equalizer je uplne jiny v tom, ze naprosto postrada humor a snazi se tvarit k podelani vazne. Na humor ve finale dojde, ale jen na ten nechteny. ()

Rakosnicek77

Denzel Washington v další roli nekompromisního mstitele, jak už ho známe třeba z Muže v ohni. I tady se stalo to, že naštvete li někoho, do koho by jste to nikdy neřekli, tak je odezva nejenom že překvapivá, ale taky leckdy velmi bolestivá. Equalizer je film, ve kterém určitě nehledejte žádný hluboký podtext, vše je až klišovitě jednoduché a předvídatelné, na druhou stranu je to tak oddechově koukatelné, že si film jistě svoji bohatou diváckou základnu rychle našel. Model filmu, on nečekaný mstitel potrestá bezpráví po zásluze, je až příliškrát opakovaný, přesto je to alespoň tady pořád lehce stravitelné a nudit se určitě nikdo nebude. ()

Kaluž

Fuck this shit… plný počet! Denzel Washington opět nasadil masku terminátora a provrtal se k úspěchu. A já mu to žeru i s navijákem! ()

italka63

Chloë je kouzelná dívka a Denzel má stále to svoje charisma oříškových očí, ale tahle zápletka s gangstery na čtyři hvězdy bohužel nějak nestačila. ()

Remedy

Hardcorový Robin Hood pro 21. století, který dokáže v boji s největším šmejdem do puntíku zužitkovat své hluboké znalosti z prostředí hobbymarketu. Ne, že by Equalizer nebyl zábavný či dostatečně krvavý, spíš jde o to, že z něj chvílemi až nestydatě sálá přepálenost a primitivně laciná akce „na efekt“. Míra patetického hrdinství je tady opravdu už přes čáru a mnohem více než akční thriller to chvílemi působí jako lehce nepovedená komiksová adaptace. Slabší 3*. ()

Dr. Hawkeye

Yippiejaja-yippie-yippie-yeah! Likvidátor z hobbymarketu se od ochrany ruské dívky, až po uši v problémech, postupně provraždí skrz ruskou mafii, aby během úžasné "Sám doma v Hornbachu" zlikvidoval i jejich vrchního vraha a nakonec si zaletěl do Moskvy pro samotnou hlavu. Je to přepálené, je to krvavé, ale baví mě to. Denzel Washington je tu za drsáka, jak už dlouho nebyl. ()

slunicko2

Samá klišé. 1)  Po pár týdnech už ani moc nevím, co jsem viděl v tomto filmu a co v nějakém jiném._____ 2)  Nicméně chvíle napětí přítomny byly stejně jako pěkné scény se Supermanem, pardon, McCallem._____ 3)  Ani hlavní záporák Teddy, v roce natáčení filmu, 2013, 47letý Novozélanďan, syn matky irsko-dánského původu a maďarského otce, který žije různě v Evropě i v USA, Marton Csokas nepostrádal jisté charisma._____ 4)  Robert McCall (59letý Denzel Washington), který za svůj pestrý život přečetl již, považte, 92 knih a právě čte další, je zřejmě nechtěnou ironií. Takové penzum knížek jsem absolvoval ještě někdy během základní devítileté školy (Stařec a moře nebo Don Quijote patřily tehdy k povinné četbě) a to jsem se za zvláště sečtělého nikdy nepovažoval. Dnes vystupuje "vášnivý" čtenář v roli intelektuála. Zdá se, že spějeme vesele do doby, kdy za vzdělaného bude považován kdokoli, kdo rozpozná písmenka (viz Absurdistán)._____ 5)  Poselství filmu je jasné. Je to vzkaz Rusku: Amíky není dobré nasrat. ()

PogoJoe

Oldschool akční thriller BPH (=bez přidané hodnoty). Novodobý černý Rambo kosí Rusáky jako na běžícím pásu a co se mi ze začátku celkem líbilo se zvrhlo ke konci v jakési zdlouhavé "hide & seek" ve stínech velkého skladu. (pozn. viděno na CSFD projekci). ()

MATADOR

Svět si žádá hrdiny i ty, kteří nepoužívají žádnou kápi a nemají superschopnosti. Robert McCall sice zabíjí originálně jako MacGyver stavěl své vynálezy, ale to není negativum, ba naopak. Fuqua totiž zdatně dávkuje akci ve snaze budovat postavu a to, jak jí bude divák fandit. Což se mu poměrně daří a zároveň přidává onu syrovost a stylové momenty zpomalení, které některé iritují. Celkově mám pro podobné snímky slabost a jsem rád, že se po letech zase sešel Fuqua s Washingtonem. Stylový remake se vším všudy - kvalitní akce, stylový hrdina, touha pomáhat lidem a hlavně ten soundtrack! ()

Thomassi

Nemůžu si pomoct, ale tento film je po několika letech, přesně po pěti od Nezastavitelného, to nejlepší, v čem se Denzel objevil. Jsou zde malé náznaky dnes už přes deset let starého Muže v ohni, ovšem příběh je poutavý a tak nasáklý adrenalinem, že ty dvě hodiny utečou jako voda. Ano, rozjezd se může zdát pomalejší, ale o to víc si člověk užívá druhou polovinu filmu, která vrcholí nočním nákupem v OBI. Danzel v takových rolích prostě nevypouští ani trochu a jede na plný plyn, zajímavou roli zahrála také Chloe, která nám malinko dospěla od dob Mindy. Celkově vzato, Equalizer je společně s Johnem Wickem to nejlepší, co za poslední dobu v akčním žánru vzniklo. ()

salalala

Velice slušná žánrovka, která malinko vrací zpět do devadesátých let, kdy se podobné filmy, v nichž se toho moc neřešilo a rovnou se zabíjelo, točily docela dost. Fuqua od začátku buduje kolem hlavního hrdiny auru tajemna, což se mu poměrně daří a sledovat jeho konání dost baví. Oproti jiným žánrovkám není tahle úplně stupidní ve smyslu toho, že by hrdinům chyběla motivace - v tomto případě přesně víme, proč McCall dělá, co dělá, i když by nemusel a jeho postava není jednorozměrná, což je moc fajn. A to, že o jeho minulosti nic moc nevíme, jen prohlubuje jeho tajemno, což je působivé. Jednoznačným plusem je Denzel Washington, který válí od první minuty a hodně minimalisticky předvádí svůj vlastní koncert. Jediný pohled mu stačí k tomu, abychom věděli, že i přes pokročilý věk s ním nebude legrace a vskutku není problém mu cokoli věřit. Dokonalého spolu/protihráče má ve slizkém Martonu Csokasovi, jenž si záporáka evidentně užívá a i on evokuje "devadesátky" (včetně chvilkového přehrávání). Jejich společnou scénu u stolu, v níž se jen mluví (!), řadím k absolutním vrcholům. Je jasné, že se u toho nesmí moc přemýšlet, protože některé momenty nejsou úplně logicky "košer". Nejslabším článkem tak zůstává právě Fuqua, který nenastoluje potřebné svižné tempo, ale spíše tak klopýtá k cíli. Akci sice relativně zvládá, jenže je na můj vkus zbytečně tmavá a hůř sestříhaná. Nechybí jí ale brutalita, takže se to částečně stírá. Velikým problémem je stopáž, která je neúměrně dlouhá a sestává z extrémně pomalého začátku, lehce zbytečného moskevského epilogu a vůbec celkově protahovaného konce. Nebýt ale Washingtona, byl by výsledek o dost horší. 70% ()

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera