Normální lidé berou svět takový, jaký je. Jiní tento svět mění. Steve Jobs, spoluzakladatel světoznámé počítačové firmy Apple, patří vedle Billa Gatese mezi nejznámější osobnosti moderní historie. Díky jeho vizionářskému způsobu myšlení, schopnosti vyjednávat a díky jeho prozíravým obchodním strategiím vznikla nejen veleúspěšná firma, ale především se změnil způsob, jakým lidé do té doby počítače vnímali. Steve Jobs při vývoji kladl důraz na jednoduchost používání a na design. Americký film režiséra Joshuy Michaela Sterna líčí život Stevea Jobse (Ashton Kutcher) od jeho chudých začátků na vysokoškolské koleji přes založení Applu v garáži rodičovského domu a nucený odchod ze společnosti až po její znovuovládnutí v roce 1997. Geniální vizionář je zde ztvárněn také ze své odvrácené stránky, jako nezodpovědný otec i jako egocentrický, netolerantní a náladový manažer, jenž nesnese sebemenší odpor. Je ovšem nepochybné, že i tyto vlastnosti se podílely na jeho fenomenálních úspěších… (Česká televize)

vinie

Film samotný považuji za více či méně výborný. Dávám ale tři hvězdičky za to, že příběh končí v půlce a nikdo vás na to předem neupozorní. ()

Selixinho

Je skoro povinností pochválit soundtrack k filmu, za který se zasloužil John Debney. Protože ten vám ke konci filmu zvedne chloupky a přinutí vás jen sedět a sledovat celé titulky až do konce. Ashton Kutcher mi výjimečně nevadil, a dokonce mi velmi seděl na tuhle roli. Nevím jak Steve Jobs chodil, ale Ashtonova invalidní chůze se neobjevila poprvé za jeho kariéru. Tím odkazuji na Butterfly Effect (2004). ()

Black-star

Pracopisný snímek o jednom z velikánů. Pracopisný proto že z jeho soukomého života se prakticky nic nedozvíme. Za to je nastíněno úsilí, víra a dřina spojená s vizí a tím jak záleží na odhodlanosti člověka se ji pevně držet obzvlášť ve chvílích kdy vám ostatní hážou tzv. klacky pod nohy. Musím smeknout před Ashtonem, protože jeho oživení Steva Jobse (co se mimiky a pohybů atp. týče) je neuvěřitelně zdařilé. Ale stále je to jen životopisný snímek, takže kasovní trhák z toho nebude, ale jinak celkově vzato celkem zdařilý snímek. ()

CorteX^

Naprosto nechápu, proč má film tak malé hodnocení. Jedná se o naprosto úžasnou jízdu, která začíná v dětských letech, provede vás životem a ukáže všechna důležitá rozhodnutí, díky kterým je Apple dneska tam, kde je...Ashton Kutcher na výbornou :). ()

aLCaP0Ne

Hm dlho som rozmýšľal aké hodnotenie dať Jobsovi v podaní Ashtona. Čakal som predsa len niečo viac podrobnejšie, niečo podobné Pirátom zo SiliconValley. Musím ale uznať, že napriek tomu je to kvalitný film, ktorý ma čo ponúknuť. Aj keď škoda, že celý film su viacmenej len útržky s jeho života. 75% ()

slidealama

Tak nějak nevím, o co se tvůrci snaží. Pokud se chtěli zaměřit na Jobsův osobní život, tak je příběh v mnoha aspektech nedotáhnutý a vývoj postavy možná zůstal někde ve scénáři, ale do filmu se nedostavil, Pokud se ale chtěli zaměřit na jeho kariéru, tak mám pocit, že toho mohli nabídnout mnohem víc. Raději se podívám na dokument o Jobsovi, který mi mnohem lépe přiblíží jeho život. Snímek mohl být daleko zajímavější, ale takto mi přijde poněkud nedodělaný, ()

Kenty

Jeden z nejhorších životopisných filmů, co jsem kdy v životě viděl. Ashton sice dobře zkopíroval Steveho chůzi, ale jinak je to, jako by hrál sám sebe a celý děj postrádá jakoukoliv logiku a spoléhá na totální znalost diváka jeho životem. Není to dostatečně vysvětlující a je to nedotáhnuté dílo. ()

Monroe1991

Zatímco knihu jsem doslova hltal a moc si ji užíval, u filmu jsem se nemohl dočkat závěrečných titulků a konce. Je to škoda, ale tento jOBS do světa díru prostě neudělá. ()

eMatt

Snímek jOBS se na první pohled může zdát jako průměrná documentary podívaná - není tomu ovšem úplně tak. Kutcher, který se jistě dlouho připravoval na roli Jobse, jí zvládl perfektně. (Tedy až na sécny, kdy si ho pod tunou make-upu opravdu nemůžete ztotožnit se starší verzí Steva) A jeho postava je také to, co celý tento film táhne. Pokud přejdu hromadu nesrovnalostí, polopravd a uměle napasovaný vět, vidím vcelku inspirativní snímek o muži, který změnil svět. Jablíčkáři si film určitě užijí, ti co neholdují applu možná uzří smysl života člověka, který Myslel jinak. ()

Pavel82

Chci se přiznat... Kdybyste se mě zeptali před 5. říjnem 2011, kdo je Steve Jobs, neměl bych nejmenší tušení. Po mediální masáži po jeho smrti, zná jeho jméno téměř každý. Bylo fajn dozvědět se něco o zakladateli Applu... Mám ale ten pocit, že to celé skončilo nějak předčasně a to co jsem já (ale věřím, že i spousta z Vás) chtěl vědět nejvíc, jsem se nedozvěděl. Škoda toho nevyužitého potenciálu. Ashtona Kutchera beru jako průměrného (více či méně) komediálního herce, ale tady jsem neměl nejmenší problém mu roli uvěřit. V úvodu jsem se nepřestával ujišťovat, že to nejsou skutečné záběry. Pro mě tedy malý zázrak jen těsně míjející pátou hvězdu. Edit: Po druhém zhlédnutí zkrátka nemůžu jinak nez hvězdu přidat. Všechny ty chyby jsou totiž přebity nadprůměrností některých momentů. ()

Pathrose

Životní výkon Ashtona Kutchera, který si osvojil chůzi, mluvení i vzhled Stevea Jobse. Trochu jsem se bál jak si s životem Stevea filmaři poradí, ale nakonec jsem byl spokojen. Je jasné, že život Jobse obsahuje mnohem více klíčových událostí, které by stálo za to zfilmovat, ať je to nemoc, 'spojení' se s Billem Gatesem a ta 'slavná' prezentace, či představení iPhone. K takovému filmu by posloužila dobře kniha od Waltera Isaacsona. Ale už k filmu, ten i když skáče v čase tak působí poměrně uceleně a nebojí se ukazovat Jobsovy stinné stránky, kterých bylo často mnohem více. Je to těžké, mohl se pokrýt větší časový úsek, ale celkově film stojí za shlédnutí. ()

nwx

To Wozniak byl génius. Né Jobs. Kdyby kterákoliv IT firma naslouchala tomu, co uživatelé chtějí, byla by jako Apple a Jobse by k ničemu nikdo nepotřeboval. Já sám mám k mobilům, počítačům, autům xy připomínek jak co udělat, aby to bylo pro lidi. Upravit to neumím, ale mám nápady. Každá žena v domácnosti vám poví xy tipů, jak vylepšit pračku, ledničku, žehličku. Co ji nejvíc štve, co potřebuje. Problém je jen ten, že firmy na to kašlou. Nechtějí slyšet, potřebují nad sebou despotu, co jim přikáže, kterej jim řekne, že "rohy mají být jemně zakulacené". A to byl Jobs. To, že ho dobrovolně a dlouhodobě akceptovali v Apple, to že s ním neodmítnul Wozniak spolupracovat, to byl zázrak. Jasně, Jobs byl obrovským přínosem pro Apple, ale kdyby Apple a podobné firmy prostě jen naslouchali hlasu lidu, Jobse by nepotřebovali. Jinak film je docela fajn, ale celkem bez emocí. Nejspíš Kutcherova životní role, výš se už nedostane. Zahrál tu roli dobře. Film o životě toho šílence ale mohl být mnohem lepší. ()

Trixinka

Když už točím životopisný film, tak ho natočím celý. Tento skončil v té nejzajímavější části pro mě. Začátky SJ jsou jistě zajímavé, ale víc by měl zajímal vývoj novějších věcí (iPhone, iPad), koupě Pixar, boj Jobse s nemocí atd. ()

0L0V0

Presne taký typ filmu milujem. Bolo to svieže a vyčarilo mi to úsmev na tvári. Je to inšpiratívne, nabite energiou ktorá vás správnym smerom nakopne, motivuje. Zrazu máte chuť ísť a vytvoriť niečo revolučné ako to urobil Steve Jobs. Bavilo ma to viac ako Sociálna sieť a film ma držal celý čas, vôbec som sa nenudil i keď som bol zarazený rýchlim koncom ktorý som čakal trošičku dlhší ako sa Apple vyšvihla medzi najpredávanejšiu značku súčasnosti. Nikdy som sa o Apple nezaujímal ale práve vďaka tomuto filmu mám väčší prehlaď a to poslanie ktoré vo filme bolo si zapíšem niekam. Stále je čo robiť a posúvať svet kupredu! Odporúčam ľudom ktorých bavia životopisné filmy a niečo nove sa dozvedia, taktiež aj takým ktorý hľadajú stratenú motiváciu. Práve tento film vám ju dodá a vy máte chuť niečo robiť. ()

waska

Přečíst si pár komentářů tady a musí vám z toho být na blití... K*rva, jak někdo může napsat, že Jobs byl zmrd???!!! Vlastně jo, chápu to, může to napsat člověk, kterej nikdy nic nedokázal a jen a jen závidí... Taková hezká česká povaha, že?.. No co, film to zase až tak ale dobrý není, chybí tam souvislosti. Už to tady zaznělo, kniha od W. Isaacsona je o hodně hodně lepší. Ale Kutcher se mi v roli docela líbil. ()

Petula009

Po spíše negativních ohlasech z mého okolí a světa filmu jsem se na Jobse dozajista nehrnula. O to větší bylo mé překvapení. Ano, dozajista mu neodpustím vynechané části Jobsova života a některé věci, které možná tak úplně nebyli pravdou. Co mě ale celkem dostalo byl Ashtonův projev. Nečekala jsem, že z tohoto hollywoodského hejska by ještě něco mohlo mít. Jeho výkon určitě nebyl bezchybný a v některých částech, mě tak určitě nepřesvědčoval ale i tak si myslím, že svou roli tahouna filmu odvedl skvěle. ()

Mitisko

Trochu povrchné, ale chápem to ako nedostatok času. Takéto filmy by mali mat 240 a vice minut... Inak velmi zaujmavé, škoda že tam nebola gradácia ktorú Jobs dokázal aj na najmenšom detajle vygrádovať do extremných rozmerov... ()

Gendarme

Americký sen o klukovi z garáže co to dotáhl až na vrchol .... piráti ze Silicon Valley byli lepší ... Jobs jak byl zobrazen ve filmu by Apple nevybudoval ... přišel mi moc jako blázen :-) ()

vikino1

Byl to svět plný podivínů, vizionářů, géniů a těch co na to neměli. Pokud chcete vidět, jak se pár šílencům podařilo z domácí garáže vybudovat jednu z největších firem současnosti za pouhých 30 let, tak si to pusťte. Pro rozšíření obzorů bych doporučil i Pirati ze Silicon Valley, film, kterej popisuje Bila Gatese a jeho krádež nebo spíš kopii McIntosh... ()

Hledá se nový Steve Jobs

Hledá se nový Steve Jobs

04.10.2014

Biografie jOBS s Ashtonem Kutcherem rozhodně nebyla posledním filmem o slavném zakladateli Applu. Ostře sledovaný další pokus chystá Danny Boyle (Milionář z chatrče, Sunshine) a dlouho to vypadalo,… (více)

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

David Fincher natočí „Apple Network“?

David Fincher natočí „Apple Network“?

27.02.2014

Anebo nějak podobně nazvaný životopis. Jak už jste se možná dovtípili z titulku, režisér facebookového dramatu Social Network, jehož portfolio se honosí filmy jako Sedm, Klub rváčů nebo Zodiac, začal… (více)