Revoluce

USA, (2012–2014), 29 h 33 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Billy Burke, Tracy Spiridakos, Giancarlo Esposito, Zak Orth, David Lyons, Elizabeth Mitchell, JD Pardo, Stephen Collins, Daniella Alonso, Maureen Sebastian (více)

Série(2) / Epizody(42)

Pätnásť rokov po výpadku elektriny sa snažia ľudia na Zemi prežívať rôznymi spôsobmi. Rodiny žijú pokojným životom v malých spoločenstvách, život je celkovo pomalší a krajší. Nie však bez problémov. Život jednej mladej ženy sa radikálne zmení, keď jej pred vlastnými očami zavraždia otca, ktorý mal údajne prístup k veľkému tajomstvu - prečo došlo k výpadku elektriny na celom svete... Mladučká Charlie (Tracy Spiridakos) je nútená po vražde otca (Tim Guinee) nájsť uneseného brata (Graham Rogers) a dostať ho z rúk kapitána Nevilla (Giancarlo Esposito) a jeho vojakov. Snaží sa o pomoc požiadať svojho strýka (Billy Burke), ktorý však nie je nadšený z toho, že by sa mal zapliesť s vojakmi generála Monroa (David Lyons). Brutálna vražda otca tak spojí dvoch celkom odlišných ľudí a pošle ich na ťažkú cestu, na konci ktorej možno nájdu odpoveď, ako vyviesť svet z tmy… (TV Dajto)

Pajky3

Svět bez elektřiny, samozřejmě ve finále není tak úplně bez elektřiny. Otázkou je kdo jí má a kdo jí bude kontrolovat. Moc zajímavý nápad, s příjemnou vizuální stránkou, který však zůstane nevyužit. Problém tkví v tom, že se z toho vyklubalo další rodinné drama jako Terra Nova a Falling Skies. Rodina je opět na prvním místě, což už se mi prostě zajídá. A to postava Milese ze začátku vypadala tak nadějně nekompromisně, stejně jako kapitán Tom Neville. Ostatně právě tyhle dva patří k tomu nejlepšímu co obsazení nabízí. Největší problém mám s rádoby hlavní hrdinkou Charlie, která je prostě divná. Navíc mi přišlo hlavně v druhé polovině řádně přetwistovano, nestíhal jsem ani kdo se koho zrovna snaží zabít. Ty záměry se měnily tak rychle. Sice se na to díky podařenému vizuálu dobře kouká, ale očekávání byla jiná a zůstanu tedy zklamaný z nevyužitého potenciálu. *** Ve druhé sérii jsme přešli od elektřiny k nanotechnologii a také plynule od nenávidění Charlie k nenávidění Rachel. Nepamatuji si, že by mě nějaká postava iritovala tolik jako ona. O první sérii jsem neměl valné mínění, ale o té druhé je to snad ještě horší. Po prvních dvou dílech jsem vážně uvažoval o tom, že to nedokoukám. Nakonec jsem to však přeci jen dokázal, i když jediné pozitivum je právě to, že už další díly nebudou. Škoda, že to nebylo alespoň lépe zakončené. Revolution si rozhodně neposadím vysoko mezi oblíbené seriály. Bude patřit mezi ty zhlédnuté, ke kterým vlastně nevím co říct, protože nechci být jen negativní. ()

Prometheus69

Pilot až na bitky o ničem.... čekal jsem aspoň něco. Ztráta času sledovat to dál.... nic co by mě navnadilo. Nechce se mi to ani hodnotit. Prostě zklamaní, vzhledem k tomu hunbuku buh ví jaká pecka to zase bude se okolo toho strhla.... dost děsnej pruuudus. Někdo se tu možná až příliš inspiroval Last Ass... který mě taktéž moc nechytil. Nemám rád survive záležitosti... nemám rád že to pořád někdo musí cpát do her a filmů.... prostě nemám: ()

sir-dave

První série mě bavila dost, Postapokalyptická Amerika bez proudu a vymožeností rozdělená na několik frakcí v čele s MM Republikou a sekundující partičkou dalších hrdinů, kteří jdou převážnou část od bodu A do bodu B. Začátek všeho je zahalen tajemstvím, které se pozvolným tempem odkrývá. Pointa spočívá v zapnutí elektřiny a boji o moc. Druhá série s Vlastenci už spadala do průměru. Nejlepší postavy Charlie Matheson a Bass Monroe (hodnocení za 1. - 2. sérii - konec) ()

Mr.Ripley

Created by: J. J. Abrams & Eric Kripke ____ Directed by: Jon Favreau ____ Cast: Elizabeth Mitchell ____ Výsledek po čtyřech epizodách: Klišoidní stoka, která po deseti minutách v pilotu ztrácí veškerou originalitu aneb na místo tajemného ostrova či záhadného Alcatrazu dosaďte Zemi bez proudu a lid zmítající se v politickém režimu z 18. století, kdy pára byl pouhý výplod autorů "pokleslé" literatury science fiction. ()

Tommy.D

Jako obvykle: zajímavý námět a pak už všechno špatně. Hraní si na vojáčky + rodinná pouta, místo toho, aby se řešilo třeba, hmm, to všechno kolem? Stejné symptomy jako Terra nova, nemá smysl to sledovat dál. Navíc jako technicky založený člověk nepřekousnu ty tuny nelogičností (fakt nikoho na zemi nenapadlo ani spojit baterku se žárovkou, což by aspoň podle pilotu fungovalo?) ()

Laerry

Další z řady vyuměkovaných představ postapokalyptické budoucnosti, která postrádá skutečný charakter. Revolution sice poskytuje zajímavý pohled na to, jak by si lidstvo poradilo bez elektřiny, ale skutečné provedení myšlenky je málo uvěřitelné. Ale nápad na navrácení se do dob mečů a koní určitě není zcela zcestný, jen by všichni ti herci nesměi vypadat jak z módního časopisu. A právě herecké obsazení je jedním z problémů, který seriál má: ačkoliv (většína) dospělých herců nepostrádá dostatečné charisma a herecký talent, všechno kazí ti puberťáci v čele s blonckou, která má dva tupé výrazy - vyvalené oči s otevtřenou pusou (ten mi neskutečně leze na nervy) a pak zamračený zabíjácký pohled, který je naprosto k smíchu. Takže abych byla schopná seriál sledovat, musím scény s hlavní "hrdinkou" permamentně přeskakovat. ()

venalce

Pilot byl takový všelijaký - klasické postapokalyptické sci-fi s lehkým náznakem klišoidního scénáře. Bohužel, druhý díl potvrdil prvotní obavy, jedno klišé střídá druhé, děj se dá předvídat vteřinu po vteřině, takže kvůli neustálému protáčení očí vidíte víc ze stropu, než ze seriálu. Z Revolution se stává okoukaná scifárna, jakých jsou mraky. Pokud se nestane zázrak, máme tu další zbytečný seriál. Zklamání je ohromné. ()

Aven

Nevzpomínám si, kdy jsem naposled viděl něco tak neuvěřitelně špatného po herecké stránce. Navíc je to celé strašně béčkově udělané, motivace jednání jednotlivých postav je naprosto nelogická a především chování hlavní ženské hrdinky mě neuvěřitelně vytáčelo. Po třetím dílu končím, tohle je ještě horší než Terranova. ()

Avari.73

Nechci říct, že bych byl zklamaný, ale čekal jsem seriál, který nebude jen o tajemství ala Lost, ale bude se řešit i přežití. V tomhle katastrofickém pojetí je pořád gelu na vlasy víc než dost. Vizuál je perfektní, trochu mi připomíná videoherní Last of us. Snad to nedopadne jako nevyužitá Terra Nova. Nechci, aby to vypadalo, že jde o špatný seriál, to rozhodně ne, za podívání stojí, ale zatím to na kultovku typu Lost nevypadá. Více se zaměřit na postavy jako ve Walking dead a je tu skutečná pecka. To by byl skutečný survival. Last of us : http://www.youtube.com/watch?v=GApCMW1F7a0&feature=my_liked_videos&list=LLHuEdx7padXvMMdHRPLnmGA ()

Kosmik 1

Po shlédnutí 1.série Heroes jsem hledal něco podobného ve stejném stylu. Našel jsem Revolution a shlédl pilotní díl a nezbývá mi než doufat, že další pokračování budou stejně tak dobrá jako pilot a dočkám se alespoň stejné kvality (nebo lepší) než Heroes. Zatím to vypadá hodně dobře, ale hodnocení si schovám na později, abych se neukvapil. :) EDIT 31.8.2014: Pilot hodně navnadil, ale zbytek příšerně zklamal. Neuvěřitelně pitomý děj a ještě pitomější chování postav. Ty si vlastně dělaj co chcou bez ladu skladu. Pořád mění své priority a své cíle. Jednou chce ta tohle pak zase támto, s druhým to samé jen v bledě modrém. Nevím nevím, není v tom žádný řád, ani určitý smysl a bohužel ani nějaký velký překvapivý zvrat, který by navnadil na další série (pokud budou). Takže za mě velké zklamání, jako elektrikář jsem čekal víc! Vivat ACbleskDC :D 50% ()

Madlene

...zloun, co přestal vařir perník a dal se k armádě je docela neočekávaný posun...jinak očekávatelná klasika... ()

Hanzisko

Na takové to domácí žvýkání... Na Revolution nic revolučního není, ale kouká se na to celkem pěkně. Teda pokud těch nelogičností není moc za sebou. Hlavní je nepřemýšlet. 45% No a po šestém díle končím a jdu o hvězdu dolů! ()

Elwin1

Škoda. Příběh o 21. století trochu jinak. Jednoho dne přestane jít jakýkoliv přístroj hnaný energií. Cool, skvělý nápad. Bohužel se ho nepovedlo dokončit. Favreau ani Beeeson nebyli schopní dát dohromady takový příběh, který by si tenhle námět zasloužil. No a k hereckým výkonům se vyjadřovat nebudu. Bul*shit! ()

giovanni3

Ukázky seriálu mne nadchly a tak jsem každý týden usedal k TV a čekal co to bude. Od tohoto seriálu bych nečekal, že dokáže udržet 20 dílů v napětí (to třeba nezvládna "Terra Nova" kterou jsem začal sledovat se stejným pocitem očekávání), zvratech a očekávání co bude příště a on to udržel až s nečekanou lehkostí. Sem tam člověk našel hlušší místo, nelogičnost či postavu, která nebyla ideální, ALE celé to působilo věrohodně a kompaktně. Hodně mi pomohly ty "flashbacky" do minulosti, kdy se člověk dozvěděl důležité informace co se v dané době dělo a dokonce i kdy přesně to bylo. Závěr 1.série navíc nastolil tolik otázek a načal tolik dějových linek, že se již těším na 2.sérii. Hodně lidí tu kritizuje herecké výkony, ale k nim se nepřidám. Charlie tu bere každý jako tu s hezkým ksichtíkem, ale ona má nejen hezký ksichtík, ale postupně se v seriálu vypracovává a ukazuje, že hrát umí. Aaron a Danny byli toporní a předvídatelní to je fakt, ale své si odvedli. Hvězdy byli určitě Miles, Monroe a Tom (to byla jízda ty dějové zvraty kolem jeho postavy). No každopádně příjemné překvapení a mohu jen doporučit. 4z5 P.S.: Jak někdo může vůbec hodnotit seriál, když viděl jen 1.díl či dokonce ani ten nedokoukal? Pak tu z toho dělat telenovelu, Rodinná pouta a kdo ví co ještě a od boku tomu dát jen 2* ? Pochopím pokud uvidíte 5-6 dílů a budete se nudit tak prosím hodnoťte, ale za sotva 1 díl? To je výsměch. ()

danca044

Celkem dobrý a neotřelý příběh. Výpadek elektřiny po celém světě tu ještě nebyl. Jen mě někdy občas vytáčí chování některých postav. Například Charlie (Tracy Spiridakos), která podle mě všechno až moc prožívá a vše zveličuje. Oproti tomu Billy Burke je vážně skvělý a roli Milese zvládá skvěle. Některé díly jsou slabší a jiné zase přetékají akčností. Tenhle seriál jistě stojí za shlédnutí. ()

fox171cz

Teď jsem se dodíval na poslední díl. Celkem mi spadla čelist, když jsem se dočetl, že seriál tímto končí. Čekal jsem spíše, že se jednalo o nalákání na novou sérii... Nu abych to nějak shrnul. První série je fakt povedená, neměl bych tomu co vytknout. Ta druhá? Začíná se to pomalu zamotávat a upoutávat stále na jedno místo, což se pochopitelně celkem ohraje a ztrácí kouzlo. Přimichání nanotechnologie do příběhu nebyl úplně špatný nápad. Nicméně bych byl raději kdyby to více sledovalo vyvíjení se lidstva v postapokaliptickém světě, než uvěznování lidí ve vlastní hlavě... Škoda že se nedočkáme konečného rozuzlení. Zůstalo tam hrozně moc věcí jen tak bez vysvětlení. S tím mě už pomalu Amící začínají srát, stále dávají zelenou novým seriálům a ty stavající jen tak seknou a nahodí poker face. Abych se bál začít zase s nějakým novým. ()