Revoluce

USA, (2012–2014), 29 h 33 min (Minutáž: 40–43 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Billy Burke, Tracy Spiridakos, Giancarlo Esposito, Zak Orth, David Lyons, Elizabeth Mitchell, JD Pardo, Stephen Collins, Daniella Alonso, Maureen Sebastian (více)

Série(2) / Epizody(42)

Pätnásť rokov po výpadku elektriny sa snažia ľudia na Zemi prežívať rôznymi spôsobmi. Rodiny žijú pokojným životom v malých spoločenstvách, život je celkovo pomalší a krajší. Nie však bez problémov. Život jednej mladej ženy sa radikálne zmení, keď jej pred vlastnými očami zavraždia otca, ktorý mal údajne prístup k veľkému tajomstvu - prečo došlo k výpadku elektriny na celom svete... Mladučká Charlie (Tracy Spiridakos) je nútená po vražde otca (Tim Guinee) nájsť uneseného brata (Graham Rogers) a dostať ho z rúk kapitána Nevilla (Giancarlo Esposito) a jeho vojakov. Snaží sa o pomoc požiadať svojho strýka (Billy Burke), ktorý však nie je nadšený z toho, že by sa mal zapliesť s vojakmi generála Monroa (David Lyons). Brutálna vražda otca tak spojí dvoch celkom odlišných ľudí a pošle ich na ťažkú cestu, na konci ktorej možno nájdu odpoveď, ako vyviesť svet z tmy… (TV Dajto)

Kryton

Slibný námět, prostor post-apokalyptického světa a tajemno kolem ztracené energie a jméno J.J. Abrams. Jenže opět se tradičně jde někam, protože tam někdo či něco je. Otázek vypluje více a více a ty flashbacky jsou nezajímavé. Hlavně, když člověka, který o tom vše ví ihned zabijou. Klidně to odhalím, protože to odstřelí většinu kouzla seriálu. Abrams už začíná tvrdě narážet. ALCATRAZ šel ke dnu, protože nedokázal předvést nic, akorát průměrnou kriminálku bez odpovědí. To se děje i zde. Po několika dílech se pořád někam jde, řeší se vztahy a rodina (ach jo!), občas se vytáhne nůž nebo meč a je z toho post-apo ZORRO. Místo podkládání světa po výpadku, místo předvedení více "proč a kdo" se více dostává rodinná taškařice na téma "jsem náctiletá rebelka ve světě dospělých". Upřímně začínám seriál odepisovat, protože se opět dostává další zklamání v podobě Terra Nova. Výborné prostředí a po celou dobu se řeší "má mě rád, nemá mě rád". Táhněte už s citama do háje! ()

maddy

Season 1 = just watching (for now 2,5*) Po nadšení z prvej časti ma to čoraz viac prestáva baviť, som zvedavý, či vôbec vydržím dopozerať celú prvú sezónu do konca ..asi nie, mám chuť to po 6. epizóde vzdať úplne ()

SaNcHeZ_cz

Po pilotu: Uff, tak to taky žádná sláva, sakra. Aktuální sezona nabídla hned několik postapokalyptických seriálů, bohužel ani jeden z nich ani z daleka nenaplnil očekávání. přes fakt, že Revolution totiž nabízí sympatického Billy Burkea a Giancarla Esposita, ani jeden z nich nepřínáší do své seriálové role vše. A tak je to v podstatě s celým seriálem. Revolution se snaží být prvotřídní záležitostí, nicméně nabízí hodně plytkou podívanou, které k naplnění obrazu seriozní podívané chybí trochu víc, než se na první pohled může zdát. Slabé, nudné a mizerně obsazené a zahrané. Zklamání na celé čáře. Pořád ale o dost lepší, než kupříkladu konkurenční Defiance. Pořád je to totiž trikově solidní práce a Burke je fajn. Na to abych z toho byl odvařený a chtěl hned vidět další díly to ale není ani zdaleka. ()

Praxis

Pilot lehce nadprůměrný. Ukrutně nesympatické hlavní postavy a nenápadně se začíná vkrádat telenovely alá rodinná pouta. Jak já tohle nenávidim. Myslím, že po pilotním dílu s tím pokračovat asi nechci. 60% ()

gogos

No... co na to říct? Když pominu to, že seriál postrádá veškerou fyzikální logiku a disponuje neskutečnou scénáristickou tupostí v ohledu na vypořádávání se s jednotlivými situacemi, tak to docela jde... Jednotlivé charaktery jsou skvěle vyrýsované, herci sympatičtí, výprava velkolepá a každý díl skvěle vygradován. Revolution mohl být hit, ale 2 naprosto zásadní chyby jej těžce sráží. Škoda toho. I tak se ale musím přiznat, že mě tento blábol hodně pohltil a první polovina premiérové řady mě hodně bavila (i když jsem musel často vypínat mozek a chytat se za hlavu). Uvidíme, co přinese jarní druhá polovina, prozatím dávám hoooodně slabé 4*..... Tak bohužel i druhá polovina první sezony pokračuje v nastolené tuposti a ještě větší scénáristické neohrabanosti... Nezbývá nic jiného, než doufat v hodně brzký konec... Hoooodně slabé 3* ()

Kaluž

Bohužel ani poslední a v jisté míře navnazující díl první sezóny mě nepřesvědčil o tom, že bych měl tuhle televizní naivitku sledovat dále. Základní premisa světa po trvalém výpadku elektrické energie zní celkem dobře, ale hned v úvodních dílech je odsunuta do pozadí a namísto hardcore přežívání moderními vymoženostmi zhýčkaného člověka ve středověké pustině sledujeme skupiny vyšamponovaných modelů, kterým život neandrtálců bez elektřiny nevěříte ani co se za nehet vejde. Tvůrci si měli vzít příklad z protagonistů The Walking Dead, kteří potem, špínou a vůbec strádáním základních hygienických potřeb v postapokalyptickém světě doslova čpí z obrazovky. Jak si kupříkladu ten hezounek (syn kapitána Nevilla) bez elektrického strojku zastřihává ty své úhledné kadeře mi je stále záhadou. Všechny postavy, vyjma toho zarostlého IT geeka, jsou mi krajně nesympatické a v případě Mathesonovic ratolestí dokonce velmi odpudivé. Je smutné, že se dnes k herectví dostane kdejaké kopyto bez talentu. Lokální bojůvky dvou znepřátelených kolonií (Monroe Republic vs Georgia) jsou celkem nezáživné a občas i směšné (fanatičnost generála Monroa je absurdní), mnohem zajímavější by bylo sledovat dění po celých rozkládajících se Spojených státech a geopolitické intriky těch "pravých vůdců". Cliffhanger v závěru finální epizody trošku nastínil směr, který by tomu snad mohl odpovídat. Kouzelné tlačítko ve věži už ale byla taková scenáristická haluz, že jsem to dokoukal vyloženě z nutnosti (a malou mírou zvědavosti, zda jeho stisknutím neexploduje vesmír). Předpokládal jsem, že Revolution bude typický seriál, koledující si o nízkou sledovanost a okamžité zrušení. K mému překvapení se tak nestalo. Na druhou stranu, schematicky velmi podobné Ztracené jsme také přenášeli dlouhých šest sezón, že? ()

slunicko2

Slibný námět, pochybný scénář, přihlouplé dialogy a celkově spíš zklamání. Přesto lituji, že výrobu další řady producenti stopli._____ 1) Neobratná (až tupá) první řada s 10,5 milióny diváků odradila mnohé z nich. Přestože druhou řadu považuji za výrazně lepší po všech stránkách, zklamaní diváci se nevrátili. 7 miliónů diváků už pro produkci další řady zřejmě nepostačovalo._____ 2) Spoiler. Zatímco první řada představuje jeden ze šesti postapokalyptických států na území Severní Ameriky, Monroeovu republiku a odboj vůči ní, druhá řada jde dál. Poukazuje i na příčiny kolapsu, a spolu s novými bezohlednými nepřáteli, Vlastenci, postupně předehrává další, tentokrát ne-lidské protivníky, uměle vzniklou inteligenci nanobotů. Třetí řada byla zamýšlena podle autora scénáře jako jakási dobrodružná výprava za pokladem, která/ý všechno vyřeší. Mně připadají nové stále nebezpečnější a globálnější síly býti velmi zajímavým a povzbuzujícím počinem._____ 3) Zajímavě propracovaným postavám kladných hrdinů se zápornými rysy a naopak a jejich vzájemným vztahům však, bohužel, neodpovídá škobrtavý a místy velmi nerealistický děj, připomínající puberťácké filmové fantasie více než solidní scénáristickou práci. Ostatně množství režisérů a scénáristů mluví samo za sebe._____ 4) Zaujal mě 36letý Australan David Lyons (Sebastian Monroe) s výrazným dabingem 43letého Jakuba Saice. ()

Helo

Nějak se mi nedaří dokoukat ani tu první řadu a to už o něčem svědčí. Jo, většina postav je fajn (hlavně ajťák je týpek) a ta co mi nejvíc lezla nervy, tak brzo zdechla, ale nějak to nemá pořádně co nabídnout, kromě pohledu na Daniellu Alonso. Uvidíme, možná až bude nuda, tak se k tomu vrátím. ()

CageDepp

Ze začátku přijdou postavy celkem nesympatický, ale potom se to zlepší i díky zajmavýmu příběhu. Nejlepší postava je Monroe líbí se mi, jak mu nedělá problém zabijení. ()

Mithrandil

Došel sem až někde k sedmému či osmému dílu ale byla to furt ta stejná písnička a strašná nuda... Nelogicky jednající, nepromyšlené charaktery.. navíc strašně nesympatické.. škoda, velká škoda ** ()

M.i.k.e

potenciál tu rozhodně je,takže strýček J.J. dostane šanci ukázat co v něm je.Nicméně bych celkem uvítal,kdyby se tentokrát nejednalo o další rodinné trampoty,které pak seriál posouvají do místy nesnesitelných vod (jako např.Terra Novu).Bohužel po pilotu to opětovně tak vypadá a všechny ty klišé z toho zatím úplně tečou.Uvidíme co další díly...60%...druhá a s největší pravděpodobností poslední řada skončila a hodnocení zůstává stejně rozporuplné jako při startu.Revolution několikrát ukázalo,že kdyby chtělo,mohl to být velmi dobrý seriál,ale tempo nastavené na konci první,stratu druhé a finále bohužel nedokázalo udržet a dobře půlka druhé řady byla jen jedna velká nuda.Na jednu stranu škoda,že už tvůrci nejspíš nevyužíjí slibně vypadajícího cliffhangeru druhé řady,ale nakonec asi Revolution nikomu dlouho chybět nebude. ()

zbyshek

Nad hereckými výkony, až na hlavní dvě postavy, brečím. Nevěřím ostatním nos mezi očima. Celkově dobrý nápad, ale realizace vázne na bodu mrazu, kamera, střih, dialogy hrůza, děs! Trochu se bojím, aby se to nezvrtlo v nespočet stále se zamotávajících zápletek jako třeba v seriálu Ztraceni. Snad se "Abramsův syndrom" neprojeví, bohužel to vypadá na přesný opak. ()

O´Neill

Pilot: Obrovský potenciál, zatím však dost nevyužitý. Jsou zde ale skvělí herci, dobrá hudba, výborný námět - pokud to scénaristi nezpackají, bude to hit. Zatím 60%. Po těch dílech už uděluji hvězdičky a sice trošku nadsazené čtyři. Seriál má luxusní zápletku, to jsem už řekl, bohužel z toho autoři ale netěží naplno. Zábavné to je, flashbacky jsou luxusní, ale pořád tomu něco chybí...Já jen doufám, že se to co nejdříve rozjede na maximum, potenciál tady totiž je nemalý. ()

cariada

Hodně podobné jako Jericho, byť jiná myšlenka, ale stejný výsledek. Svět, kde neexistuje elektřina je hodně divný, vůbec si neuvědomujeme jak moc jsme na ní závislý. První série mě přišla místy hodně absurdní, když hlavní zápletka byl únos kluka a jeho setra jde najít strejdu, který jí prý pomůže. To sledujeme 10 dílů než ho zachrání a aby ho hned v 11. díle v polovině nechali zastřelit mě přišlo hodně ironický. Druhá série, už je o tom jak zabránit vlastencům v ovládnutí celých USA, ale musí získat Texas.. Nejzajímavější je postava Toma Nevila , který je neskutečně hajzl kam vítr tam plášt. Krásná je Charlie. Do toho dle je tu ještě zápletka s energií, kdy nanoti ožijí a začínají lidi ovládat. Seriál má skvělou myšlenku, ale opět jako další seriály skončil po dvou sériích nedokončený. Velká škoda, chtěl bych vědět, jak to bude dál, ale už se to asi nedozvím, škoda.... ()

Jimmi

Tolko rukojemnickych "dram" v jednom seriali som este nevidel. Necudujem sa ze to zrusili po 2 seriach. Pozerat iba ako podmaz pri upratovani alebo pri praci ()

Lopic

Veril sem tomu stejne jako sem vloni veril Terra Nove. Po par dilech nudy sem nucenej to vzdat stejne jako Terra Novu ()