• Německo

Mission: Impossible 3

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo / Čína, 2006, 126 min

J. J. Abrams je fakt zjev. Včera jsem si znovu pustil Mission Impossible Briana De Palmy a nic proti jeho filmu, je velmi dobrej, ale oproti svému o deset let mladšímu pokračování působí M:I 1 jako tříkolka vedle formule. Tempo našláplé od první minuty, akce úderná, rychle sestříhaná, přesto přehledná, prosta zbytečných zpomalených záběrů, dialogy svižné a efekty podařené. Prostě prvotřídní akce. Nechápu, že mi tenhle film tři roky unikal. Výborná alternativa k Bondovi, Bourneovi a snad i Temnému rytíři. Zápletka mohla bejt důmyslnější, protože jejím rozuzlením může být divák lehce zklamán po tom všem co konci předcházelo, ale ani tak není vůbec špatná. Velmi napínavá a brilantně natočená akční pecka. 90%(11.5.2009)

Scénář: Alex Kurtzman, Roberto Orci, J.J. Abrams .. Vládní agent MIF Ethan Hunt se podstatně změnil. Stejně jako se změnil Tom Cruise. Šťastná byla jeho volba na post nového tvůrce projektu, který je pro jeho kariéru stěžejní (když pominu spolupráci se Stevenem Spielbergem) . Poděkujme právě snaze J. J. Abramse, který neposunul sérii M:I jen na jinou kolej, ale vytvořil zcela vlastní a skvěle fungující organismus. Oproti původnímu filmu rozvedl soukromí život tajného agenta. Ten ukazuje svoji lidskou stránku, především svoji snoubenku a nesmírnou zamilovanost (neboť Tom Cruise je v současnosti přesně takový). Těžiště filmu ovšem neleží ani tak v příběhu, protože ten je kombinací mnoha známých motivů o záchraně světa, ale hlavně v dynamičnosti akčních i neakčních sekvencí. Zvláště akční jsou neskutečně povedené. Abramsova režie je v tomto prvku výtečná. V mnoha momentech dokáže skvěle budovat a stupňovat napětí, samotná akce je pak velmi svižná, v rámci možností realistická, navíc místy příjemně odlehčená. Zkrátka, nově daná úroveň série M:I nepostrádá nápad, tvůrčí originalitu, super kompozici mnoha scén a bezchybné technické zpracování, kde zvláště kamera stojí za vyzdvihnutí. Je neskutečně pohyblivá a děj díky ní přehledný. Za zmínku stojí také zvuková kulisa a práce trikařů z ILM. Doporučuji vyhledat kvalitní kino! Poslední prvek, který je potřeba vyzdvihnout jsou postavy, resp. hlavní kladná a záporná - Tom Cruise, prezentující tu první, se vybičoval k obdivuhodnému výkonu, kombinující slušné herectví a náročné adrenalinové kaskadérství. Protipól Phillip Seymour Hoffman je démonický, herecky vyspělý, zkrátka poctivý padouch. Série Mission: Impossible dozrála, utvořila si vlastní tvář, která doufám bude ještě několikrát vylepšena. 85%.(5.5.2006)

J.J. Abrams, režisér seriálů Lost nebo Alias, dostal svojí první velkou filmovou příležitost a zhostil se jí poměrně slušně, myslim. že z toho ani o moc víc dostat nemohl, protože jediný co se dá více méně kritizovat je slabší příběh, ten neni vůbec originální a občas je nedomyšlený a závěr už je opravdu přehnaný a s moc vysmátým happyendem. Jenže jak můžu dát nízký hodnocení, když 70% je prvotřídní akce, je ještě víc promakanější než ve dvou předchozích dílech a triky v ní jsou jedním slovem dokonalý, snad jsem nezaznamenal ani jednu chybičku a přitom Abrams byl v akčních scénách opravdu vynalézavý a snažil se o co nejpůsobivější záběry. A to se bezezbytku podařilo. Možná Film občas působí až moc sestříhaným dojmem, protože nějaký plánování akce nebo něco podobnýho vlastně vůbec neexistuje, rovnou se ze scény vymýšlení jak budou pokračovat, přesuneme na začátek akce a opravdu, v tu chvíli to působí dost sestříhaně, jenže divit se moc nelze, protože vložit všechny záběry by zapříčinilo nesnesitelnou délku, už takhle to mělo 2 hodiny a bylo to tak akorát, delší stopáž by už asi začala silně nudit. Tom Cruise se moc nezměnil a hraje pořád totéž, možná vypadá o něco starší, ale ne o tolik aby to nějak vadilo. Tentokrát má proti sobě asi nejlepšího záporáka v podobě Phillipa Seymoura Hoffmana, podle mě se se svojí vizáží přesně na takovou roli dokonale hodí, klidně bych mu dal i víc prostoru než nakonec dostal, prtože Hoffman už několikrát dokázal, že to je vynikající herec. Možná je moje hodnocení trošku přehnaný, ale kdo má rád svižnou akci se spoustou parádních triků,jako já, tak si určitě taky přijde na své.(5.5.2006)

Prototyp dokonalého akčňáku 21. století! Králičí pracka je MacGuffinem, který by potřebovala většina současné hollywoodské produkce a zároveň tím, co z M:I 3 činí akční film, jenž dobře zná své diváky. 90% Zajímavé komentáře: Marigold, Visáč, Vitason, castor, Bobek15, Triple H, Cornon(8.5.2006)

,,Ethane, kde je králičí packa?“ 1,2,3.. ,,Dobrá pomůžu vám!“ 4,5,6... ,,Přísahám, že vás zabiju!“ 7,8.... ,,Pusťte ji, pomůžu vám!“ 9,10,prásk............... . Hodně mi to už v úvodu připomnělo Lost. Hlavně kamerou a vypjatostí scény. E.Hunt je vynalézavej, vtipnej, veselej.... . Vítej zpátky brácho! ..... . V každým jiným filmu, by bylo od počátku jasný, že T.Cruis nemůže prohrát. Ale tady si nikdo nemůže být jistej ničím. Svěží, rychlá a neotřepaná akce nám ukazuje, že nejen ve špionážní technologii jsme zase o kus dál. Abrams si s námi pohrává, chvíli brnká na emoční, chvili zase na akční strunu. A já tu jeho hru beru všemi pěti!(16.11.2006)

• - Režisér J. J. Abrams do filmu vložil několik odkazů na svůj další projekt - seriál Lost (Ztraceni). Například v titulcích můžeme vidět poděkování „Hanso Foundation“ (Imaginární firma seriálové postavy) nebo přímo ve filmu logo jiné fiktivní společnosti na budově, kde má Tom Cruise, alias Ethan Hunt, ukradnout "králičí packu". (duklak2)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 23. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Postava zlosyna se jmenuje Owen Davian, což je fórek na manažera herce Hoffmana, který postavu zvárnil. Jeho manažer se jmenuje Davien Littlefield. (don corleone)