poster

Mission: Impossible III

 • USA

  Mission: Impossible III

 • Německo

  Mission: Impossible III

 • Slovensko

  Mission: Impossible 3

 • Velká Británie

  Mission: Impossible III

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo / Čína, 2006, 126 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  *****

  S Mission: Impossible III vyplynulo jednoznačně na povrch, že J.J. Abrams je velice schopný režisér, jen málokdo by čekal, že třetí díl předchozí dva tak hravě spláchne do záchodu. M:I-3 už rozhodně není jen o Cruisovi, jeho nadlidských schopnostech a hromadě šťastných náhod, konečně se dočkáme i pořádné týmové spolupráci a promyšlené akci tak akorát, aby zaujala, ale nepůsobila překombinovaně. M:I-3 je ultimátní akční blockbuster, který má všechno, co by divák od akčního filmu mohl chtít, poskytuje výtečnou zábavu v dynamické atmosféře a přitom nijak nesklouzává k povrchnosti... Koneckonců už jen když porovnáme Thandie Newton a Michelle Monaghan, tak je to jako zálet na jednu noc versus láska na celý život. 9/10(2.6.2008)

 • berg.12
  ***

  Pro špionážní filmy mívám slabůstku. Vůbec by mi nevadilo, že většinu už jsem někde viděl, a že mě opravdu vzala jen scéna na mostě. Režisér drží strunu napnutou od začátku až do konce, hi-tech vychytávek, replik a nápadů je ve filmu dost. Co jsem ale vůbec neskousl, je motiv Ethanovy manželky a jejich vztahu. Já nechci dalšího "Bournea", polidšťování, ne v něčem s názvem a tradicí "Mission Impossible". Jako (mikro)žánrový divák se cítím vydírán a zrazen zároveň.(19.10.2006)

 • Dudek
  ****

  Když přišel první Mission: Impossible byla většina diváků potěšena. Ethan Hunt byl prototyp jiného hrdiny než James Bond, přesto že plno hnidopichů tyto dva hrdiny srovnávali je nimi obrovské množství rozdílů. Okouzlil příjemným příběhem, avšak ke konci bohužel zklamal svou přílišnou překombinovaností a zejména vysokým množství zvratů, ze kterých šla mnohým hlava kolem. Každopádně díky vydělaným penězům byl druhý díl jasnou volbou. Přestože se nejednalo o vyloženě špatný film, veliké množství lidí rozhořčil až příliš lineární příběh. Nyní tu máme Mission: Impossible III a režie se ujímá J. J. Abrams, který toho nasliboval až příliš, než aby to všechno mohl splnit. Jak to tedy nakonec dopadlo? Film se rozeběhne okamžitým flashforwarem, který sice působí jako takový malý spoiler, ale zároveň značně popohání film dále. Divák si totiž nemůže být jist, jak zde zobrazená situace dopadne a navíc neustále naráží na situace, o kterých se tam mluvilo. Ihned poté bude učiněna radost zejména všem těm co sledovali již seriál, neboť titulková sekvence se odehrává přesně v jeho duchu, ono vůbec v tomto filmu budete narážet na spoustu odkazů ke všemu co se na něj váže, ale o tom až později. Musím se přiznat, že jsem se ze začátku neuvěřitelně nudil, film si mě ničím nezískal a já se jen modlil, aby se v podobném duchu nesunul až ke konci. Pečlivě jsem sledoval práci filmařů, ale místo slibovaných vychytávek a revoluce v žánru jsem sledoval roztřesenou kameru a mohl číst Abramsův rukopis, který je jasný snad v každém záběru. No každopádně mé modlitby byly vyslyšeny, neboť přišla mise ve Vatikánu, která je opravdu skvělá, vlastně vše co následuje po ní je skvostné. Abrams pouští jednu akci za druhou, avšak vůbec ne na úkor příběhu, vychutnává si scény, ve kterých může připomenout nějakou slavnou část z předchozích dílů – třeba skok ze zdi – a prostě je to nářez. Filmu nepodtrhává nohy ani polidštění děje a pokusy o nabourání divákových emocí, ba právě naopak, působí to tam přinejmenším skvěle, avšak rozhodně nechci říkat, že jsem nenašel nic, co by mě pořádně nenaštvalo. Hlavní záporák je jasný hned a rozhodně je třeba uznat, že v dějinách moderní kinematografie jsem ještě neměl tu čest vidět lepší postavu než je Davian (úchvatný Philip Seymour Hoffman), konečně někdo nekecá, ale jedná, horší je to však s jeho společníkem, který nám zůstává utajen. Právě to slovo utajen je hřebíčkem do rakve. Film se snaží aby diváka ani náhodou nemohlo napadnout kdo to je a používá k tomu již několik let okoukané způsoby, které jsme mohli vidět třeba i v podprůměrném snímku Sám doma 4. Zejména v jedné fázi to působí tak strašně okatě, že jsem byl neuvěřitelně pohoršen tím, jaké dělají tvůrci z diváků debily. Celkově se jedná „jen“ o další Mission: Impossible, což rozhodně není špatný verdikt a pokud to někomu nestačí, pouze čistě konstatuji, že své předchůdce nechává daleko za sebou, jen škoda té obrovské předvídatelnosti. 80% [TOP 19/10 88%](4.5.2006)

 • Shit
  *****

  J.J. Abrams, režisér seriálů Lost nebo Alias, dostal svojí první velkou filmovou příležitost a zhostil se jí poměrně slušně, myslim. že z toho ani o moc víc dostat nemohl, protože jediný co se dá více méně kritizovat je slabší příběh, ten neni vůbec originální a občas je nedomyšlený a závěr už je opravdu přehnaný a s moc vysmátým happyendem. Jenže jak můžu dát nízký hodnocení, když 70% je prvotřídní akce, je ještě víc promakanější než ve dvou předchozích dílech a triky v ní jsou jedním slovem dokonalý, snad jsem nezaznamenal ani jednu chybičku a přitom Abrams byl v akčních scénách opravdu vynalézavý a snažil se o co nejpůsobivější záběry. A to se bezezbytku podařilo. Možná Film občas působí až moc sestříhaným dojmem, protože nějaký plánování akce nebo něco podobnýho vlastně vůbec neexistuje, rovnou se ze scény vymýšlení jak budou pokračovat, přesuneme na začátek akce a opravdu, v tu chvíli to působí dost sestříhaně, jenže divit se moc nelze, protože vložit všechny záběry by zapříčinilo nesnesitelnou délku, už takhle to mělo 2 hodiny a bylo to tak akorát, delší stopáž by už asi začala silně nudit. Tom Cruise se moc nezměnil a hraje pořád totéž, možná vypadá o něco starší, ale ne o tolik aby to nějak vadilo. Tentokrát má proti sobě asi nejlepšího záporáka v podobě Phillipa Seymoura Hoffmana, podle mě se se svojí vizáží přesně na takovou roli dokonale hodí, klidně bych mu dal i víc prostoru než nakonec dostal, prtože Hoffman už několikrát dokázal, že to je vynikající herec. Možná je moje hodnocení trošku přehnaný, ale kdo má rád svižnou akci se spoustou parádních triků,jako já, tak si určitě taky přijde na své.(5.5.2006)

 • Fr
  *****

  ,,Ethane, kde je králičí packa?“ 1,2,3.. ,,Dobrá pomůžu vám!“ 4,5,6... ,,Přísahám, že vás zabiju!“ 7,8.... ,,Pusťte ji, pomůžu vám!“ 9,10,prásk............... . Hodně mi to už v úvodu připomnělo Lost. Hlavně kamerou a vypjatostí scény. E.Hunt je vynalézavej, vtipnej, veselej.... . Vítej zpátky brácho! ..... . V každým jiným filmu, by bylo od počátku jasný, že T.Cruis nemůže prohrát. Ale tady si nikdo nemůže být jistej ničím. Svěží, rychlá a neotřepaná akce nám ukazuje, že nejen ve špionážní technologii jsme zase o kus dál. Abrams si s námi pohrává, chvíli brnká na emoční, chvili zase na akční strunu. A já tu jeho hru beru všemi pěti!(16.11.2006)

 • - J. J. Abrams byl k natáčení pozvaný po té, co byl Cruise nadšený z několika epizod seriálu Alias, který Abrams točil. (don corleone)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 23. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Tom Cruise musel několik scén natočit na jeden pokus. (pursuer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace