Jednoznačně nejnadupanější a nejnapínavější díl série.Chyběly mi ovšem některé řemeslné vychytávky, které mě dostaly u Woovy Dvojky... Tady je prostě hlavně akce akce akce, ale ta je zmáknutá na výbornou. Cruise působí dojmem, že se na stará kolena naučil hrát, a Phillip Seymour Hoffman, byt nemá příliš prostoru, je skvělý. V každém případě ale absence nějakého momentu, skutečného vrcholu výrazně vyčnívajícícho nad zbytek je znát.(4.5.2006)

Moja najobľúbenejšia misia. De Palmova jednotka bola výborným špionážnym akčným trilerom, ale dvojka Johna Woo dobre rozbehnutú sériu takmer zabila, aspoň v mojich očiach určite. Našťastie zarobila dosť na to, aby Cruise mohol začať pracovať na trojke. Najskôr z nej vyrazil niekoľkých hercov (Scarlett Johansson, Kennetha Branagha...), potom pár režisérov (Davida Finchera a Joea Carnahana, jeden príliš temný, druhý príliš drsný) a nakoniec na násilím uvoľnenú režisérsku stoličku vysokorozpočtovky dosadil... režijne debutujúceho dovtedy seriálového scenáristu (!). Preto je šokujúce, aký sebavedomý je to film. Je to na jednej strane poctivo filmárske , veľkolepé a tradičné a na druhej je to niečo úplne nové. Cez špičkové akčné scény (masakra konvoja na moste je pôsobivejšia, ako v PRAVDIVÝCH LŽIACH) až po realistické, uveriteľné a ľudské postavy a skvelého ústredného zlosyna, ktorému prepožičal oscarový Philip Seymour Hoffman bravúrny a ukážkový „minimalistický mráz“. Odvážne, drzé, návykové. S ďalšími pozretiami čoraz lepšie. Strhujúce, úžasné, dychberúce. Môj najobľúbenejší diel, plný fantastických momentov, na ktoré sa dá dívať 100x po sebe (hodenie pištole agentke Ferrisovej, vyhrážanie v lietadle, plavba v člne).(30.1.2007)

„A až se prach usadí, udělá naše vlast to, co umí nejlíp. Vše vyčistí. Vybuduje infrastrukturu. Demokracie zvítězí.“ Není nad líbánky v Číně, doporučuje 1 z 10 zdravotních sester s pistolí v ruce a polomrtvým manželem na zemi, aneb jak to tak asi může dopadnout, když Sobotka letí do Šanghaje…Ač je každý díl jakýmsi uzavřeným příběhem, přišlo mi líto, že se vůbec nevysvětlilo zmizení předchozí partnerky a objevení se nové (ale ok, od příště už to očekávat nebudu). Oproti dvojce určitě krok vpřed (vlastně 3). Přibylo humoru na odlehčení (zvláště Luther a Benji solidně hláškují), malinko ubylo absurdní akce (i když třeba u „skluzavky“ či „padáku“ musíte úplně vypnout) a záporák je o dost lstivější a krutější, takže napětí opět nechybí. Přepálený závěr jsem už očekával, takže se bez větších problémů vracím s hodnocením k 4*. „Hele, nechci být neslušný, ale měli jste spolu něco? Ty s Lindsey.“ - „Lindsey byla jako moje mladší sestra!“ - „A s mladší ségrou jsi nikdy nespal, je to tak? No, když se tě na to nezeptám já, tak už nikdo.“(11.11.2018)

Tuhle sérii nijak zvlášť neobdivuji, dvojka mi dokonce způsobila hemeroidy a zánět spojivek, ale protože jsem zoufalec, co sleduje kdejaký komerční průjem aby byl kůl, neunikl mi ani tento díl. Nadšením si kroužím nasliněnýma ukazováčkama po bradavkách a slastně vzdychám! Pan Ambramovič vzal z dvojky toho šaška s paralizovanýma mimickýma svalama, co dokázal pohledem roztavit pancíř a pomocí sirky a paštiky se infiltrovat do Pentagonu, a proměnil jej ve vyděšenou, ubulenou a ufňukanou limonádu. Chybující, lidštější a uvěřitelnější Tomáš pro mě byl prostě přijatelnější. Tlamu mi hlavně zavřela strhující akce a naprosto famózní práce s kamerou a důrazem pro detail. Děj sice stál za píču, ale pustil jsem si kurva akční film, který mi nabídl perfektní adrenalinovou jízdu a tak přidávám hvězdu za to, že jsem si nemusel lámat hlavinku nad efektem motýlích křídel a smyslem života.(19.11.2013)

Bourne Supremacy vs. M:I:1 a M:I:2 feat. Alias. Abrams to vzal za správný konec. Hunta polidštil, a i když se mu jej nepodařilo polidštit do důsledků srovnatelných s tíživostí patrnou v Bournově mýtu, posun v psychologii je to znatelně příjemný. Aby živelná akce á la Abrams vyzněla, nemusí nově vystupovat z příběhu, což z M:I:3 činí nejen nejsoudržnější a „nejrychlejší“ film série, ale i dílek nejlepší. Abrams v něm nehledá tolik samolibých zpomalovaček jako Woo, ale realistický prostor naplněný akcí, adrenalinem a pohybem kamery i objektů před ní. K tomu výborné, přitom nevyčnívající triky a nekompromisní záporák... mlask.(3.5.2006)

• - V jednom rozhovore povedal novinár Simonovi Peggovi (Benji Dunn), že je pravdepodobne príliš veľký pre Veľkú Britániu, a tak ide do Hollywoodu. Herec na to spontánne reagoval vetou: „Nie je to tak, že budem hneď hrať v Mission: Impossible 3, ale v niečom takom." O šesť mesiacov neskôr bol Pegg súčasťou projektu. (drake31)

• - Jednu z hlavních rolí měla dlouho v kapse Carrie-Anne Moss, ale s odchodem režiséra Joe Carnahana a po úpravě scénáře zmizela její postava z filmu. (don corleone)

• - Zbraň, kterou vyndal Ethan Hunt (Tom Cruise) z kufříku při přestřelce na mostě, je Heckler & Koch G36K. (Velorahex)