Nevím, proč nemám Ethana Hunta rád... Určitě není problém v hlavním představiteli, neboť Tom Cruise se podle mého dostal konečně do produktivního věku a seká jednu skvělou roli za druhou. Ale na skautíku Huntovi, který je skvělým partnerem, milencem a navíc běhá skutečně vzorově, s ukázkovým vedením těla a držením rukou, je mi prostě cosi odporného. Člověk si až povzdechne: "Podívejte, jak ten Ethan krásně běhá..." Ale to není nejhorší věc na M:I:III, nejhorší věcí na tomhle filmu jsou sekvence jiné než akční. Sekvence rodinné. J. J. Abrams bohužel dokazuje, že jeho doménou jsou seriály a říkám zcela bez přehánění, že z jeho plytkého a přihlouplého pojetí mezilidských vztahů jsem v kině rostl. A Tom Cruise mi připomínal svým hraním spíše svoje časy horší. Je to škoda, protože snaha udělat z panáka Hunta člověka je dobrou cestou, ale podle mého se z něj podařilo udělat panáka zcela jiného druhu. Naštěstí je tu ještě akce a tady Abrams boduje. M:I:III je akčňák ze staré školy, samá exploze, divoká přestřelka a minimum hi-tech režijních řešení. Konzervativně, ale skvěle natočená akčňárna určitě graduje stylovou infiltrací Vatikánu. tady pan režisér ukazuje svojí televizní klipovou školu v plné polní a nelze než říci: dívá se na to nádherně a má to zatracený španung. Další plusovkou je skvostný a chladnokrevný zloduch Philipa Seymoura Hoffmana... Takhle odpudivý a úchylný typ skutečně zalahodí a vytvoří ve filmu silné napětí. Tohle napětí funguje i navzdory tomu, že mi vztah a Ethana a jeho vyvolené Jules lezl poněkud na nervy. Jenže duel vynalézavého agenta a slizkého překupníka je prostě tak napínavý a jeho akční provedení tak adrenalinové, že závěrečná selanka, obsahující snad všechna nejhorší klišé včetně jehovisticky vysmátých zpomalovaček, prostě dojem z cekem dobrého akčního filmu zničit nedokáže. Nicméně je zcela zjevné, že tvůrci chtěli z Hunta udělat velký karakter, což se nepodařilo. Je to prostě malebný kluk z americké učebnice v zatraceně explozivním světě. Mohlo být i lépe, přesto je trojka zřejmě nejlepším dílem série... Silnější ***.(6.5.2006)

"Dali jsme do Vaší hlavy nálož. Je Vám to povědomé?" Mám slabost pro Davienovy "vtípky", Ethanovy přístupy do nepřístupných míst i pro krásu dámského obsazení tohoto snímku. Navíc tady akce sviští svižněji než soustruhy v učilištích a já jsem se skvěle bavil při "italské" hádce v Římě, věšení padoucha z letadla i při odlákání pozornosti metáním baseballových míčků. Možná bych během té zábavy mohl být více napnutý, ale ono je dost těžké bát se o nesmrtelné agenty typu Jamese Bonda, Ethana Hunta nebo Johnnyho Englishe.(1.3.2018)

J.J. Abrams, režisér seriálů Lost nebo Alias, dostal svojí první velkou filmovou příležitost a zhostil se jí poměrně slušně, myslim. že z toho ani o moc víc dostat nemohl, protože jediný co se dá více méně kritizovat je slabší příběh, ten neni vůbec originální a občas je nedomyšlený a závěr už je opravdu přehnaný a s moc vysmátým happyendem. Jenže jak můžu dát nízký hodnocení, když 70% je prvotřídní akce, je ještě víc promakanější než ve dvou předchozích dílech a triky v ní jsou jedním slovem dokonalý, snad jsem nezaznamenal ani jednu chybičku a přitom Abrams byl v akčních scénách opravdu vynalézavý a snažil se o co nejpůsobivější záběry. A to se bezezbytku podařilo. Možná Film občas působí až moc sestříhaným dojmem, protože nějaký plánování akce nebo něco podobnýho vlastně vůbec neexistuje, rovnou se ze scény vymýšlení jak budou pokračovat, přesuneme na začátek akce a opravdu, v tu chvíli to působí dost sestříhaně, jenže divit se moc nelze, protože vložit všechny záběry by zapříčinilo nesnesitelnou délku, už takhle to mělo 2 hodiny a bylo to tak akorát, delší stopáž by už asi začala silně nudit. Tom Cruise se moc nezměnil a hraje pořád totéž, možná vypadá o něco starší, ale ne o tolik aby to nějak vadilo. Tentokrát má proti sobě asi nejlepšího záporáka v podobě Phillipa Seymoura Hoffmana, podle mě se se svojí vizáží přesně na takovou roli dokonale hodí, klidně bych mu dal i víc prostoru než nakonec dostal, prtože Hoffman už několikrát dokázal, že to je vynikající herec. Možná je moje hodnocení trošku přehnaný, ale kdo má rád svižnou akci se spoustou parádních triků,jako já, tak si určitě taky přijde na své.(5.5.2006)

Třetí Nemožnost mě velice mile překvapila. O Cruisovi si myslím, že je výborný herec, ale bohužel až moc často končí v nedotaženinách, jakými byly první dva díly téhle špiónské akce. Teď aspoň konečně skončil v kvalitnějším kousku (i když samozřejmě stále nemusí nic moc hrát). Celé je to vkusnější, lépe zabalené než předchozí dva díly, navýsost dobře obsazené, místy i zahrané (přidávám se k proudu a tleskám Hoffmanovi - kdo by ho neměl rád?!), nový režisér všechno pěkně odvyprávěl a k tomu na jedničku zvládl i akční scény, nechybí ani brilantní nápad smrtelně nebezpečné "zbraně" zvané Králičí packa, kterou může být skoro cokoliv si dokážete představit (tj. v celém filmu se neodzvíte víc, než to, že to všichni hledají). Přesto - na můj vkus pořád moc umělé a megalomanské; velice dobrý film, ale pokud chcete mé doporučení na špičkový špionský thriller, sáhněte po sérii o Jasonu Bournovi. 70%(18.7.2006)

S Mission: Impossible III vyplynulo jednoznačně na povrch, že J.J. Abrams je velice schopný režisér, jen málokdo by čekal, že třetí díl předchozí dva tak hravě spláchne do záchodu. M:I-3 už rozhodně není jen o Cruisovi, jeho nadlidských schopnostech a hromadě šťastných náhod, konečně se dočkáme i pořádné týmové spolupráci a promyšlené akci tak akorát, aby zaujala, ale nepůsobila překombinovaně. M:I-3 je ultimátní akční blockbuster, který má všechno, co by divák od akčního filmu mohl chtít, poskytuje výtečnou zábavu v dynamické atmosféře a přitom nijak nesklouzává k povrchnosti... Koneckonců už jen když porovnáme Thandie Newton a Michelle Monaghan, tak je to jako zálet na jednu noc versus láska na celý život. 9/10(2.6.2008)

• - Ve filmu se objeví italský supersport Lamborghini Gallardo, vyráběné od roku 2003. (JARDAHONDA)

• - Původně se uvažovalo s návratem Thandie Newton z druhého dílu filmové série, ale herečka se rozhodla více koncentrovat na svou rodinu. (imro)

• - Natáčanie začalo v júli 2005 v meste Rím, ďalej sa natáčalo v Čine, Nemecku, Taliansku, USA a vo Vatikáne. (Greenpeacak)