Prototyp dokonalého akčňáku 21. století! Králičí pracka je MacGuffinem, který by potřebovala většina současné hollywoodské produkce a zároveň tím, co z M:I 3 činí akční film, jenž dobře zná své diváky. 90% Zajímavé komentáře: Marigold, Visáč, Vitason, castor, Bobek15, Triple H, Cornon(8.5.2006)

J. J. Abrams je fakt zjev. Včera jsem si znovu pustil Mission Impossible Briana De Palmy a nic proti jeho filmu, je velmi dobrej, ale oproti svému o deset let mladšímu pokračování působí M:I 1 jako tříkolka vedle formule. Tempo našláplé od první minuty, akce úderná, rychle sestříhaná, přesto přehledná, prosta zbytečných zpomalených záběrů, dialogy svižné a efekty podařené. Prostě prvotřídní akce. Nechápu, že mi tenhle film tři roky unikal. Výborná alternativa k Bondovi, Bourneovi a snad i Temnému rytíři. Zápletka mohla bejt důmyslnější, protože jejím rozuzlením může být divák lehce zklamán po tom všem co konci předcházelo, ale ani tak není vůbec špatná. Velmi napínavá a brilantně natočená akční pecka. 90%(11.5.2009)

Mám velký problém s tím, když se něco, co je postaveno na VELKÉ nadsázce a nereálně nabušené zábavné akci, a co se nebere příliš vážně (pamatujete na vrtulník svištící si to lehce nedobrovolně pod Kanálem, že?:) Pamatujete si Tomboye s jiskřivými kovbojskými botkami, kterak si ojíždí podrážky v láskyplném objetí se silným jednostopým vozidlem, že?:)) , najednou snaží vytvářet dojem, že tentokrát je to fakt smrtelně vážné a OSOBNÍ (btw pozdravme Daniela Kamenného Ksichta Craiga, který má tentýž "problém";)) Nechápu, co to J. J. Abramse popadlo - jak dokazuje pět akcí našlapaných sezón Alias, zábavnou akci s téměř neprůstřelným hlavním hrdinou dělat umí. Ale ne, on prostě musel natočit kus příhod děsně tajného agenta, ve kterém prokládá pro mě zcela neslučitelné složky absolutně nereálné akce a úchylárny typu miniaturních bomb v mozcích s hlubokými a strašně vypjatými emocionálními "tentokrát už to není legrace, ale skutečný život" scénami s frekvencí hodnou stroboskopu. A to jsou tu ještě scény zcela zbytečné akce pro akci samotnou, ať už jde o free climbing pod vatikánskými krovy nebo běhání po mostě ve stylu "jedna plus jedna, tam a zpět". Tohle se prostě vážně nepovedlo. A ano, je to i tím, že Cruise není z mého pohledu ani zdaleka takový sexuální objekt jako Jenn Garner;) Ale vážně - kde jsou ti, co se posmívali Woově příspěvku do série za jeho klasickou baletní choreografii, za pompézní hlášky pronášené s výrazem operetního padoucha? Mně přijde daleko směšnější "miluju tě a teď už se neptej a vpal mi těch 220 do hlavy":) Jistě, je tu výborný Philip Seymour Hoffman, je tu výborná technická stránka, ale jako celek to na mě absolutně nezabírá. Restek-p a 60%, ale jenom proto, že i u Casina Royale jsem šel docela vysoko.(4.4.2009)

Soundtrack Michael Giacchino: 1. Mission: Impossible Theme*-Composed by Lalo Schifrin (:52) ,2. Factory Rescue (4:14) ,3. Evacuation (2:46) ,4. Helluvacopter Chase (3:12) ,5. Special Agent Lindsey Farris (2:45) ,6. Ethan and Julia (1:23) ,7. “Humpty Dumpty Sat On a Wall” (5:53) ,8. Masking Agent (3:38) ,9. Voice Capture (2:40) ,10. “See You In the Sewer” (1:42) ,11. Davian’s Brought In (2:04) ,12. Bridge Battle (4:10) ,13. Davian Gets the Girl (2:41) ,14. IMF Escape (2:42) ,15. Disguise the Limit (3:21) ,16. Shang Way High (3:37) ,17. The Chutist (1:58) ,18. Hunting for Jules (3:53) ,19. World’s Worst Last 4 Minutes To Live (4:08) ,20. Reparations (3:33) ,21. Schifrin and Variations‡ (3:05) ,(18.5.2011)

Chtělo by se říci: dobrodružný (podle někoho špiónský) thriller o dokonalých agentech, únosech a hledání čehosi. Sice má spoustu nedostatků, ale jsou to jasné 4 hvězdičky. Není však vůči žánru poněkud ponižující, uvažovat, že všechny ty uplatněné nedokonalosti k němu nedomyslitelně patří? Zdá se mi, že ano, takže přes spoustu super vypiplaných akcí a neslábnoucí tempo - a to navzdory leckdy poměrně pomalým a dlouhým záběrům (díky tomu tempu jsem si však ani nestihla klást žádné otázky a skoro mi nedošlo, že dokonale předvídatelný děj prakticky neexistuje) beru v úvahu mizerný scénář, děsnou motivovanost v jednání postav (proč, že se Hunt vracel do akce? co si myslel, když šel sám předat to cosi hlavním zloduchům? apod.). Možná jsem jen nepochopila, že jeho sladkobolné rozhovory se ženou (věř mi, věřím ti, věř mi... Skoro jako To nejste vy, Já ti říkám, to jsem já... z Piti piti pa) vlastně měly být žánrovou ironií... A asi jsem také jen nedocenila pohrávání si s hloubkou ostrosti při svatbě, jo jo, ta hloubka byla vážně cool, jen se sem hodila méně, než když fotíme kytičky s pestíkem... :) Nesedí moc ani struktura filmu sestavená z totálně odlišných částí, lépe či hůře kopírujících řadu podobných filmů (část ve Vatikánu, část na dálnici, část v Šanghaji...). Je příliš náročné chtít, aby i žánrový film přinesl alespoň něco zajímavého, natožpak inovativního?(4.5.2006)

• - Ve chvíli, kdy Owen Davian (Philip Seymour Hoffman) sdělí Ethanu Huntovi (Tom Cruise), že aktivoval bombu v jeho hlavě a zbývají čtyři minuty do výbuchu, uteče přesně 4:55 minuty. Agent by tak byl necelou minutu po smrti a tradiční americké „I love you“ už by nikdo neslyšel. (Robbi)

• - Ethan Hunt (Tom Cruise)  nosí hodinky značky Casio G-Schock MTG-910D a Theodore Brassel (Laurence Fishburne) nosí TAG Heuer Monaco. (dyfur)

• - Původně se uvažovalo s návratem Thandie Newton z druhého dílu filmové série, ale herečka se rozhodla více koncentrovat na svou rodinu. (imro)