• Německo

Mission: Impossible 3

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo / Čína, 2006, 126 min

Pro špionážní filmy mívám slabůstku. Vůbec by mi nevadilo, že většinu už jsem někde viděl, a že mě opravdu vzala jen scéna na mostě. Režisér drží strunu napnutou od začátku až do konce, hi-tech vychytávek, replik a nápadů je ve filmu dost. Co jsem ale vůbec neskousl, je motiv Ethanovy manželky a jejich vztahu. Já nechci dalšího "Bournea", polidšťování, ne v něčem s názvem a tradicí "Mission Impossible". Jako (mikro)žánrový divák se cítím vydírán a zrazen zároveň.(19.10.2006)

Moderní televizní seriály staví na propracovaných postavách, překvapujících zvratech a především na důmyslném zaháčkování diváka. Režisér J.J. Abrams podepsaný pod obrazovkovými hity Alias a Ztraceni stejné zásady uplatňuje u nového filmu o expertovi na nemožné mise v podání Toma Cruise. Abrams z nezničitelného hrdiny udělal cítícího a trpícího člověka a zavrhl klasické střídání akčních a oddechových scén. Kombinací akce, napětí a hluboce emocionálních scén si diváka podmaní už v první scéně a až do konce ho nepustí.(19.8.2008)

• gudaulin

Jeden klad musím tomuhle filmu přiznat. V rámci tří pokračování série o nezničitelném agentovi je to určitě nejlepší díl, jenže mám s celou sérií problém, stejně jako mám problém s převážnou většinou akčních filmů. Je to jednoduše nerealistická pohádka, u které je potřeba vypnout mozek a nezamýšlet se nad řadou logických děr. Narozdíl od série filmů o Jamesi Bondovi jí chybí styl a humorná nadsázka. Třetí díl je sice filmařsky nejvyzrálejší, ale paradoxně mu chybí oproti předchozím dvěma snímkům skutečně důstojný protivník. Philip Seymour Hoffman je sice výborný herec, ale nemá dostatečný prostor a scénář ho dostatečně nedémonizuje a nebýt zrady, hrál by vyloženě trapnou roli rychle pokořeného protivníka. Pokud se má někdo postavit tak geniálnímu neprůstřelnému agentovi jako je Ethan Hunt a americké tajné službě vybavené hi-tech technikou, musí to být opravdu ďábel v lidské podobě, který usiluje nejméně, ale zdůrazňuji nejméně, o ovládnutí světa... Celkový dojem: 45 %.(14.4.2009)

Zajímavé, ale nijak převratné. Abrams to zkusil po svém a zřejmě mu to u diváků vyjde, k čemuž nezbývá než gratulovat. Při bližším ohledání však nelze nevidět kompromisy, kterých se dopustil... Ethan se změnil - příliš mluví a když jedná, nemá to už ten velkolepý říz... Abramsovy dialogy a pečlivě budovaný mikrosvět se možná tváří, že mají hloubku, ale co na tom, když klíčovým scénám chybí důraz? Philip Seymour Hoffman se může stavět na hlavu, Cruise může mluvit česky, ale k ničemu ála průnik do Langley v první díle, se Abrams nepřiblíží ani na vzdálenost dvaceti celuloidových kilometrů... výsledek? Odkoukáno, stráveno a vyloučeno... tenhle film ve vás prostě nezůstane. :)(2.5.2006)

Jednoznačně nejnadupanější a nejnapínavější díl série.Chyběly mi ovšem některé řemeslné vychytávky, které mě dostaly u Woovy Dvojky... Tady je prostě hlavně akce akce akce, ale ta je zmáknutá na výbornou. Cruise působí dojmem, že se na stará kolena naučil hrát, a Phillip Seymour Hoffman, byt nemá příliš prostoru, je skvělý. V každém případě ale absence nějakého momentu, skutečného vrcholu výrazně vyčnívajícícho nad zbytek je znát.(4.5.2006)

• - Ethan Hunt (Tom Cruise)  nosí hodinky značky Casio G-Schock MTG-910D a Theodore Brassel (Laurence Fishburne) nosí TAG Heuer Monaco. (dyfur)

• - Zbraň, kterou vyndal Ethan Hunt (Tom Cruise) z kufříku při přestřelce na mostě, je Heckler & Koch G36K. (Velorahex)

• - Tom Cruise chtěl natáčet také v německém parlamentu, neboť ho okouzlila tamější architektura, nakonec ale nedostal povolení. (don corleone)