Pro špionážní filmy mívám slabůstku. Vůbec by mi nevadilo, že většinu už jsem někde viděl, a že mě opravdu vzala jen scéna na mostě. Režisér drží strunu napnutou od začátku až do konce, hi-tech vychytávek, replik a nápadů je ve filmu dost. Co jsem ale vůbec neskousl, je motiv Ethanovy manželky a jejich vztahu. Já nechci dalšího "Bournea", polidšťování, ne v něčem s názvem a tradicí "Mission Impossible". Jako (mikro)žánrový divák se cítím vydírán a zrazen zároveň.(19.10.2006)

Skoro to vypadá, že agent Hunt se svými nemožnými misemi seknul...z vydělaných peněz si může postavit svojí Route 66 a navíc se konečně hodlá usadit...našel si ženu, se kterou se chce oženit a možná i založit rodinu...jenomže od chvíle, kdy jeho pracovnu zasmradí obláček dýmu právě zničené tajné zprávy, je agent Hunt znovu povolán do akce...Třetí mise Toma Cruise je jiná než oba předchozí díly. Po upovídané jedničce a akčně přemotivované dvojce přichází J.J.Abrams a hned na Ethana Hunta vybalí nejtěžší možný úkol - záchranu jeho manželky. Tím vlastně dostává celý příběh nový náboj...kde jinde by měli záporáci využít Huntovy slabiny než v osobě jemu nejbližší??...obrovským kladem filmu je konečně pořádný záporák, oskarový Philip Seymour Hoffman vystřihnul svou roli s puncem prvotřídní kvality a je synonymem bestie...i když se na plátně objevuje střídmě, nahání skutečnou hrůzu...výkony ostatních jsou uspokojivé včetně Toma Cruise, který se do své role pěkně položil a předvedl i nějaký ten emoční výjev...Akční stránka filmu je pojata přehledně, dynamicky, scény s průletem helikoptér větrnou elektrárnou a sekvence na dálnici jsou vrcholy filmu...jestli je pravda to, že se Tom Cruise nenechal zastupovat kaskadéry, nechápu, jaktože teď neleží v rakvi, protože náročnost akčních scén sahá někam do stratosféry...Celkově určitě nejlepší díl trilogie! 150 miliónů dolarů(rozpočet)/397 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(18.10.2006)

Od prvních vteřin nekompromisně nesmlouvavá, v akčních momentech nadživotní se strhující trikovou stránkou a ve správné chvíli vždy parádně odlehčená, thrillerová pecka, která v posledních letech nemá ve špionážním subžánru obdoby (vyjma Bournů, kteří jsou však v úplně jiné lize). Abramsova režie šlape přesně jako švýcarské hodinky, které se nezaseknou ani v komorněji laděných scénách zasnoubeného tajného agenta (návrat domů po neúspěšné akci patří k tomu nejdojímavějšímu) a díky geniálnímu castingu ani v té nejslabší chvilce nesklouzne k teatrálnosti. Oscarový Phillip Seymour Hoffman je chladnokrevný zmrd jako nikdo jiný, Ving Rhames sype suché hlášky jedna radost, Michelle Monaghan hraje víc než jenom „krásku v nesnázích“ a i Tom Cruise je sledovatelný, i když i zde občas zahraje svou obvyklou pózu. Ale i tak je M:I-3 tou nejlepší možnou jednohubkou, která může z vod standardního hollywoodského mainstremu spatřit světlo světa.(2.10.2006)

Bourne Supremacy vs. M:I:1 a M:I:2 feat. Alias. Abrams to vzal za správný konec. Hunta polidštil, a i když se mu jej nepodařilo polidštit do důsledků srovnatelných s tíživostí patrnou v Bournově mýtu, posun v psychologii je to znatelně příjemný. Aby živelná akce á la Abrams vyzněla, nemusí nově vystupovat z příběhu, což z M:I:3 činí nejen nejsoudržnější a „nejrychlejší“ film série, ale i dílek nejlepší. Abrams v něm nehledá tolik samolibých zpomalovaček jako Woo, ale realistický prostor naplněný akcí, adrenalinem a pohybem kamery i objektů před ní. K tomu výborné, přitom nevyčnívající triky a nekompromisní záporák... mlask.(3.5.2006)

Iba jedna akčná scéna je naozaj super (a navyše ju už poznáme z traileru) a chýba i hi-tech náboj, tak typický pre predchádzajúce diely. Tieto handicapy ale zakrýva skvelé vyváženie autentickosti (!) s humorným nadhľadom a hlavne dynamická story, v ktorej sa neustál deje niečo dôležité, poháňané urgentnosťou a emóciami. Ethanov vzťah k jeho novomanželke funguje parádne a keď je v hre jej život, ide o viac ako o záchranu sveta. A scény so super zloduchom Philipom Seymourom Hoffmanom sú o to pôsobivejšie, o čo menej ho vidieť na plátne. Hoffman je samozrejme zo všetkých hercov najlepší, no i Cruise podáva výkon, za ktorý ho nemožno kritizovať. Velmi odlišný, no veľmi dobre funkčný diel série. Popcorňák, ktorý, podobne ako Bourneovky, neurazí intelektuála. Úplne najviac ma potešili krkolomné zábery, začínajúce na Cruisovej tvári a kontinuálne sledujúce jeho následné akrobatické kúsky (skok z mrakodrapu, beh po čínskych strechách). Dôstojná záplata absencie De Palmovej a Wooovej eye-candy akcie.(2.5.2006)