Cruise se vrací už po třetí, na pomoc proti záporákovi (vynikající Philip Seymour Hoffman) si tentokrát přizval několik parťáků (Ving Rhames, Jonathan R. Meyers a Maggie Q) a vybral si svou Huntgirl (Michelle Monaghan).Celé mu to zrežíroval televizní bůh J.J. Abrams a my mu můžeme jen poděkovat za nejlepší M:I...(18.10.2006)

Zatímco rok 2007 si zatím pomyslný vrchol akčního žánru v mých očích navlékl Bruce Willis a jeho Live Free or Die Hard, rok předešlý si top zřejmě trvale reservovala jiná dvojice pokračování – a to další dobrodružství agenta OO7 alias Daniela Craiga a jiného, ovšem stejně udatného, šviháka Ethana Hunta. Jeho nové dobrodružství spolklo několik verzí scénáře, vyměnilo několik režisérů, ale vrátilo nám jej v plné, LEPŠÍ formě. Přesto tvůrci postavili jeho osudy zejména na skutečných pocitech a úzkostech, je to chlapík, co kupodivu, jak fyzicky tak i psychicky trpí. Nejprve mu jeho zákeřný, a nutno podotknout rovnocenný, protivník odpraví sympatickou žačku, pak do vzájemné hry zatáhne Huntovu novou rodinu – snoubenku Julii. Dočkáme se klasických atributů z předchozích dílů (bizarní převleky i na vteřinu propočítaná akce), Cruiseova typického hereckého rejstříku (i když momentky jako rozhádaný italský řidič nebo unavený snoubenec na dně mu příjemně jdou) a i skutečně hloupě sešroubovaných podzápletek (asi jako malá hračička, co se nosní dírkou dostane přímo do mozku a tam nadělá pěknou paseku). Příběh není nikterak světoborný, ale jistou hravost v něm najdeme, režisér a nová hollywoodská krev J. J. Abrams zejména dokáže zkombinovat postavy z masa a kostí se spektakulární akcí. Potěší tak například nejen útok letecké síly na transport na mostě, ale i momenty jako je narychlo uskutečněná svatba. Pro patrioty je pak naservírována i scénka na letišti, kdy se Cruise vydává za jistého Pavla Sobotku a pokouší se o češtinu – a je mu rozumět!! Herecky potěší nejen pořádný záporák aneb překupník s vojenskými technologiemi Philip Seymour Hoffman, ale i Ethanův tým (hou hou hou - Maggie Q, Ving Rhames nebo nevyužitý Jonathan Rhys Meyers) a nakonec i Cruise samotný, který si tvrdou prací vydřel svoje hvězdné výslunní na filmovém Olympu a v současnosti dokáže utáhnout takřka cokoliv!! 85%.(11.9.2007)

,,Ethane, kde je králičí packa?“ 1,2,3.. ,,Dobrá pomůžu vám!“ 4,5,6... ,,Přísahám, že vás zabiju!“ 7,8.... ,,Pusťte ji, pomůžu vám!“ 9,10,prásk............... . Hodně mi to už v úvodu připomnělo Lost. Hlavně kamerou a vypjatostí scény. E.Hunt je vynalézavej, vtipnej, veselej.... . Vítej zpátky brácho! ..... . V každým jiným filmu, by bylo od počátku jasný, že T.Cruis nemůže prohrát. Ale tady si nikdo nemůže být jistej ničím. Svěží, rychlá a neotřepaná akce nám ukazuje, že nejen ve špionážní technologii jsme zase o kus dál. Abrams si s námi pohrává, chvíli brnká na emoční, chvili zase na akční strunu. A já tu jeho hru beru všemi pěti!(16.11.2006)

Tohle není nejistý filmový debut, ale nefalšovaná dvouhodinová adrenalinová jízda, která v posledních letech nemá obdoby. Abrams vás hned na začátku chytne za koule, dámy prominou, aby vás na konci nechal totálně odvařené, pravděpodobně s otevřenými ústy, zírat na dojíždějící titulky. V tomhle filmu funguje vše. Od geniálního záporáka až po hláškujícího černocha. Lidem, kteří nevidí, kdy si Abrams dělá prdel a kdy na diváka pomrkává bych doporučoval oční kapky, protože nad slunce jasnější už to asi nikdy více nebude. Zapomeňte na předchozí díly, tohle je oproti nim snímek z jiné dimenze. A pokud někde pracují nadlidé, tak zcela určitě kopou za ILM.(5.5.2006)

Jednoznačně nejlepší Mission Impossible. V Abramsově režii se hraje týmová hra, plná emocí Ethana Hunta. Po druhém dílu má film super záporáka, kterého si Hoffman naprosto užívá a jeho rozhovor, nebo spíš monolog po zajetí a odvozu v letadle, kdy Huntovi vyhrožuje, nedostanu z hlavy asi hodně dlouho. Akční scény získaly na realismu a jsou úchvatné. Ať je to scéna na mostě (jedna z nejlepších akcí roku) nebo průnik do Vatikánu, prostě paráda každým coulem. Abrams ukázal, že má i na pořádnou filmovou pecku.(1.1.2007)