Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ethan Hunt se právě zasnoubil s Julií, ale jejich oslavu naruší žádost tajné služby, aby se Ethan vydal zachránit agentku Lindsey, kterou učil. Po dlouhé době tak vyráží do terénu. V týmu má Luthera, Declana a Zhen. Akce nejprve vypadá úspěšně, ale Lindsey pak v hlavě vybuchne časovaná nálož. Ethanův tým je kritizován, proto se Ethan rozhodne se svým týmem podniknout neschválenou akci, aby si napravili jméno a pomstili Lindsey.  Lindsey unesl Owen Davian, po kterém jde tajná služba už celé roky. Ethan vymyslí plán na únos Daviana ve Vatikánu. Plán je složitý, ale úspěšný. Davian Ethanovi vyhrožuje, že ho zabije před zraky jeho ženy, ale Ethan si myslí, že se nic pokazit nemůže. Když letadlo i se zadrženým přistane v USA, čeká je přesun auty. V tu chvíli na most, po kterém auta jedou, zaútočí ze vzduchu a Davianovi se podaří uniknout. Ethan okamžitě vyrazí pro Julii, Davian se k ní ale dostal první. Davian chce, aby mu Ethan obstaral zařízení, o kterém jsou informace v kufříku, který mu Ethanův tým sebral ve Vatikánu. Ethan má 48 hodin, aby tzv. Zaječí packu získal... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (856)

Cival 

všechny recenze uživatele

Bourne Supremacy vs. M:I:1 a M:I:2 feat. Alias. Abrams to vzal za správný konec. Hunta polidštil, a i když se mu jej nepodařilo polidštit do důsledků srovnatelných s tíživostí patrnou v Bournově mýtu, posun v psychologii je to znatelně příjemný. Aby živelná akce á la Abrams vyzněla, nemusí nově vystupovat z příběhu, což z M:I:3 činí nejen nejsoudržnější a „nejrychlejší“ film série, ale i dílek nejlepší. Abrams v něm nehledá tolik samolibých zpomalovaček jako Woo, ale realistický prostor naplněný akcí, adrenalinem a pohybem kamery i objektů před ní. K tomu výborné, přitom nevyčnívající triky a nekompromisní záporák... mlask. ()

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Tohle není nejistý filmový debut, ale nefalšovaná dvouhodinová adrenalinová jízda, která v posledních letech nemá obdoby. Abrams vás hned na začátku chytne za koule, dámy prominou, aby vás na konci nechal totálně odvařené, pravděpodobně s otevřenými ústy, zírat na dojíždějící titulky. V tomhle filmu funguje vše. Od geniálního záporáka až po hláškujícího černocha. Lidem, kteří nevidí, kdy si Abrams dělá prdel a kdy na diváka pomrkává bych doporučoval oční kapky, protože nad slunce jasnější už to asi nikdy více nebude. Zapomeňte na předchozí díly, tohle je oproti nim snímek z jiné dimenze. A pokud někde pracují nadlidé, tak zcela určitě kopou za ILM. ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Komplikované špionážní hrátky ala De Palmova ´jednička´ až na druhé koleji, Abrams předkládá ryze akční podívanou, při které divák s nadhledem v klidu překousne i nechtěně sebeparodickou resuscitační scénu i skutečnost, že citový vztah Hunta ke své manželce Abrams přibližuje skrze za uši tahající dialogy typu: "Miluji tě. Věříš mi? - Věřím ti. - Věř mi. Follow me." a mě, jako obyčejného diváka, bude stěží zajímat, jestli jde jenom o vysmívání se žánrovému klišé (čemuž můžu a nemusím věřit). A tak když pominu z poslední doby nadčasový ´Bourne Supremacy´, podobnou jízdu jsem si na velkém plátně užil snad naposledy před dvanácti lety při de Bontově ´Nebezpečné rychlosti´. Působivý úvod, který představí Seymora Hoffmana jako opravdu lahůdkového nekompromisního záporáka, vystřídá zvolněné nadechnutí k velké nepřetržité akční smršti, která s několika cool dějovými zvraty a velmi malými oddechovými přestávkami skončí až s nástupem závěrečných titulků. Užil jsem si to fakt dost.___PS: Cruise se jeví jako schopný producent a v poslední době i jako čím dál lepší herec, ale tady si zase se svým místy teatrálním projevem vybral slabší chvilku. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

I když jsem věděla, co a jak bude, stejně mě to zaskočilo. Byla to vážně fantastická jízda a bojim se, že výstižně popsat tu smršť všeho ani dost dobře nejde a tak chválím a děkuji za výtečnou zábavu. Jen ještě kdyby ošklivý a velmi nadaný chlapec Hoffman dostal pro svého zlého víc prostoru a neobtěžovala mě otázka, jestli ten kreativní machr Abrams skutečně točil i konec? :-) ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Iba jedna akčná scéna je naozaj super (a navyše ju už poznáme z traileru) a chýba i hi-tech náboj, tak typický pre predchádzajúce diely. Tieto handicapy ale zakrýva skvelé vyváženie autentickosti (!) s humorným nadhľadom a hlavne dynamická story, v ktorej sa neustále deje niečo dôležité, poháňané urgentnosťou a emóciami. Ethanov vzťah k jeho novomanželke funguje parádne a keď je v hre jej život, ide o viac ako o záchranu sveta. Scény so super zloduchom Philipom Seymourom Hoffmanom sú o to pôsobivejšie, o čo menej ho vidíme. Odlišný, no dobre funkčný diel série. Popcorňák, ktorý, podobne ako Bourneovky, neurazí intelektuála. Úplne najviac ma potešili krkolomné zábery, začínajúce na Cruisovej tvári a kontinuálne sledujúce jeho následné akrobatické kúsky (skok z mrakodrapu, beh po čínskych strechách). Dôstojná záplata absencie De Palmovej a Wooovej eye-candy akcie z predchádzajúcich dielov. ()

Galerie (51)

Zajímavosti (50)

  • Natáčanie začalo v júli 2005 v meste Rím, ďalej sa natáčalo v Čine, Nemecku, Taliansku, USA a vo Vatikáne. (Greenpeacak)
  • Scéna, ve které je Ethan (Tom Cruise) výbuchem rakety vymrštěn na auto, není generovaná počítačem. Jedná se o práci kaskadérů s lany. (pursuer)
  • Postava zlosyna se jmenuje Owen Davian, což je fórek na manažera herce Hoffmana, který postavu zvárnil. Jeho manažer se jmenuje Davien Littlefield. (don corleone)

Související novinky

Star Trek 3 v rukách debutanta?

Star Trek 3 v rukách debutanta?

10.05.2014

Hollywoodská studia zřídkakdy vkládají sto a více milionů dolarů do rukou někoho, kdo ještě nikdy nenatočil celovečerní film. V poslední době ale dostali takovou důvěru třeba Rupert Sanders (Sněhurka… (více)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (více)

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (více)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (více)

Reklama

Reklama