Další pokračování série Mission Impossible. Superšpión Ethan Hunt (Tom Cruise) opustil aktivní službu, aby se mohl věnovat výcviku nových agentů IMF. Přilákán zpátky do akce svými nadřízenými, Ethan čelí zatím největšímu protivníkovi – sadistickému obchodníkovi se zbraněmi Owenu Davianovi (Philip Seymour Hoffman). Podporován svým týmem (Ving Rhames, Jonathan Rhys Meyers a Maggie Q), se pouští do neuvěřitelného dobrodružství v Římě a v Šanghaji. Jeho misí je zachránit uvězněnou agentku (Keri Russellová) a zastavit Daviana dřív než eliminuje další cíl: Ethanovu manželku Julii (Michelle Monaghanová). (Cinemax)

Tsunami_X

Tohle není nejistý filmový debut, ale nefalšovaná dvouhodinová adrenalinová jízda, která v posledních letech nemá obdoby. Abrams vás hned na začátku chytne za koule, dámy prominou, aby vás na konci nechal totálně odvařené, pravděpodobně s otevřenými ústy, zírat na dojíždějící titulky. V tomhle filmu funguje vše. Od geniálního záporáka až po hláškujícího černocha. Lidem, kteří nevidí, kdy si Abrams dělá prdel a kdy na diváka pomrkává bych doporučoval oční kapky, protože nad slunce jasnější už to asi nikdy více nebude. Zapomeňte na předchozí díly, tohle je oproti nim snímek z jiné dimenze. A pokud někde pracují nadlidé, tak zcela určitě kopou za ILM. ()

Cival

Bourne Supremacy vs. M:I:1 a M:I:2 feat. Alias. Abrams to vzal za správný konec. Hunta polidštil, a i když se mu jej nepodařilo polidštit do důsledků srovnatelných s tíživostí patrnou v Bournově mýtu, posun v psychologii je to znatelně příjemný. Aby živelná akce á la Abrams vyzněla, nemusí nově vystupovat z příběhu, což z M:I:3 činí nejen nejsoudržnější a „nejrychlejší“ film série, ale i dílek nejlepší. Abrams v něm nehledá tolik samolibých zpomalovaček jako Woo, ale realistický prostor naplněný akcí, adrenalinem a pohybem kamery i objektů před ní. K tomu výborné, přitom nevyčnívající triky a nekompromisní záporák... mlask. ()

POMO

Iba jedna akčná scéna je naozaj super (a navyše ju už poznáme z traileru) a chýba i hi-tech náboj, tak typický pre predchádzajúce diely. Tieto handicapy ale zakrýva skvelé vyváženie autentickosti (!) s humorným nadhľadom a hlavne dynamická story, v ktorej sa neustál deje niečo dôležité, poháňané urgentnosťou a emóciami. Ethanov vzťah k jeho novomanželke funguje parádne a keď je v hre jej život, ide o viac ako o záchranu sveta. A scény so super zloduchom Philipom Seymourom Hoffmanom sú o to pôsobivejšie, o čo menej ho vidieť na plátne. Hoffman je samozrejme zo všetkých hercov najlepší, no i Cruise podáva výkon, za ktorý ho nemožno kritizovať. Velmi odlišný, no veľmi dobre funkčný diel série. Popcorňák, ktorý, podobne ako Bourneovky, neurazí intelektuála. Úplne najviac ma potešili krkolomné zábery, začínajúce na Cruisovej tvári a kontinuálne sledujúce jeho následné akrobatické kúsky (skok z mrakodrapu, beh po čínskych strechách). Dôstojná záplata absencie De Palmovej a Wooovej eye-candy akcie. ()

Lima

Komplikované špionážní hrátky ala De Palmova ´jednička´ až na druhé koleji, Abrams předkládá ryze akční podívanou, při které divák s nadhledem v klidu překousne i nechtěně sebeparodickou resuscitační scénu i skutečnost, že citový vztah Hunta ke své manželce Abrams přibližuje skrze za uši tahající dialogy typu: "Miluji tě. Věříš mi? - Věřím ti. - Věř mi. Follow me." a mě, jako obyčejného diváka, bude stěží zajímat, jestli jde jenom o vysmívání se žánrovému klišé (čemuž můžu a nemusím věřit). A tak když pominu z poslední doby nadčasový ´Bourne Supremacy´, podobnou jízdu jsem si na velkém plátně užil snad naposledy před dvanácti lety při de Bontově ´Nebezpečné rychlosti´. Působivý úvod, který představí Seymora Hoffmana jako opravdu lahůdkového nekompromisního záporáka, vystřídá zvolněné nadechnutí k velké nepřetržité akční smršti, která s několika cool dějovými zvraty a velmi malými oddechovými přestávkami skončí až s nástupem závěrečných titulků. Užil jsem si to fakt dost.___PS: Cruise se jeví jako schopný producent a v poslední době i jako čím dál lepší herec, ale tady si zase se svým místy teatrálním projevem vybral slabší chvilku. ()

kleopatra

I když jsem věděla, co a jak bude, stejně mě to zaskočilo. Byla to vážně fantastická jízda a bojim se, že výstižně popsat tu smršť všeho ani dost dobře nejde a tak chválím a děkuji za výtečnou zábavu. Jen ještě kdyby ošklivý a velmi nadaný chlapec Hoffman dostal pro svého zlého víc prostoru a neobtěžovala mě otázka, jestli ten kreativní machr Abrams skutečně točil i konec? :-) ()

• Režisér J. J. Abrams do filmu vložil několik odkazů na svůj další projekt - seriál Lost (Ztraceni). Například v titulcích můžeme vidět poděkování „Hanso Foundation“ (Imaginární firma seriálové postavy) nebo přímo ve filmu logo jiné fiktivní společnosti na budově, kde má Tom Cruise, alias Ethan Hunt, ukradnout "králičí packu". (duklak2)
  • Nejdražší projekt své doby debutujícího filmového režiséra. (duklak2)
  • Ve chvíli, kdy Owen Davian (Philip Seymour Hoffman) sdělí Ethanu Huntovi (Tom Cruise), že aktivoval bombu v jeho hlavě a zbývají čtyři minuty do výbuchu, uteče přesně 4:55 minuty. Agent by tak byl necelou minutu po smrti a tradiční americké „I love you“ už by nikdo neslyšel. (Robbi)