• Německo

Mission: Impossible 3

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo / Čína, 2006, 126 min

Tak mi přijde, že u Mission Impossibel platí, že do třetice všeho dobrého. První díl byl nudný, druhý zase moc přehnaný a trojka je podle mě nejlepší. Hoffman si na roli záporáka smlsnul. Navíc jsem byl celou dobu opravdu zvědavý co je zaječí packa. Od snímku takového ražení čekám hi-tech a akce, zde je obé, navíc vše zasazeno do obstojného příběhu. I když je i agent Hunt svým způsobem Superman, je film reálnější než většina pozdních bondovek, což mu také přičítám k dobru.(2.1.2008)

Rozpočet $150miliónovTržby USA $134,029,801Tržby Celosvetovo $397,850,012Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,405,213 //počet predaných kusov 67,429Tržby za predaj DVD v USA $49,918,125 //počet predaných kusov 2,891,336║ J.J. Abrams konečne našiel tu správnu vyváženosť pre túto dosť rozpačitú sériu, konečne to má niečo do seba a nie je to len o bezduchej akcii. /videl v kine: 85%/(22.5.2006)

Tohle je další případ neskutečně kvalitního režijního debutu. Abrams se vydal svou vlastní cestou a to se ukázalo býti nejlepším řešením. Akční scény jsou drsnější než v předchozích dílech a všeobecně film vypadá věrohodněji. Cruise když chce, tak dokáže něco uhrát, Monaghan je pěkná kost a Hoffman / Fishburne / Rhames se postarali o dostatek charismatu. Abrams přesně ví, kdy děj zlehčit Rhamesovou hláškou či jiným, divákovi příjemným způsobem. Nejvíce mě pobavila scéna, parodující LOST, a to jak dějem, tak hudbou. Roste nám další velký režisér anebo je to vše pouhá souhra náhod, která Abramsovi hraje do noty? To se uvidí u Star Treku XI. Zatím to vypadá na našlápnutou kariéru.(4.12.2006)

Komplikované špionážní hrátky ala De Palmova ´jednička´ až na druhé koleji, Abrams předkládá ryze akční podívanou, při které divák s nadhledem v klidu překousne i nechtěně sebeparodickou resuscitační scénu i skutečnost, že citový vztah Hunta ke své manželce Abrams přibližuje skrze za uši tahající dialogy typu: "Miluji tě. Věříš mi? - Věřím ti. - Věř mi. Follow me." a mě, jako obyčejného diváka, bude stěží zajímat, jestli jde jenom o vysmívání se žánrovému klišé (čemuž můžu a nemusím věřit). A tak když pominu z poslední doby nadčasový ´Bourne Supremacy´, podobnou jízdu jsem si na velkém plátně užil snad naposledy před dvanácti lety při de Bontově ´Nebezpečné rychlosti´. Působivý úvod, který představí Seymora Hoffmana jako opravdu lahůdkového nekompromisního záporáka, vystřídá zvolněné nadechnutí k velké nepřetržité akční smršti, která s několika cool dějovými zvraty a velmi malými oddechovými přestávkami skončí až s nástupem závěrečných titulků. Užil jsem si to fakt dost.___PS: Cruise se jeví jako schopný producent a v poslední době i jako čím dál lepší herec, ale tady si zase se svým místy teatrálním projevem vybral slabší chvilku.(24.5.2006)

Mission impossible 3 už je konečně realitou a hrdě hledí na své dva předchůdce. Hledí na ně z patra s vážnou tváří, protože pro Ethana Hunta se svět změnil. Ze světa plného špionáže se stal svět plný lásky. Je to obrovská změna, která se dá přirovnat maximálně ke krátkému manželství Jamese Bonda, které oblíbený Blofeld rychle ukončil. Poprvé se do této role v celovečerním filmu dostane můj milovaný obdivovaný a za poslední díl Aliasu i trochu nenáviděný J. J. Abrams. Tohohle člověka jsem začal obdivovat, když se mi do rukou dostala seriálová záležitost jménem Alias, která z Jennifer Garner udělala Jamese Bonda v sukni. Alias hodně ovlivnil dnešní seriály a do televize přinesl pár koncepcí, nápadů a scénáristických kliček, které se hlavně v MI 3 hodně projevují. Proto se stává JJ největším plusem, ale i mínusem celého filmu. Celý film je velmi seriálový. Do seriálové koncepce JJ přidal svou oblíbenou a už maličko ohranou scénaristickou kličku(na začátku filmu vidíte situaci na konci filmu, která se odehraje, poté se děj dostane před ní odvypráví se a nakonci celého filmu zjistíte, že je to vlastně trochu jinak ). Používal to v Aliasu, myslím že i víc než jednou v Lostu a tady je to také. Další co mě zklamalo byli úvodní neuvěřitelně krátké a primitivní titulky. Jako by JJ chyběla potřebná hravost s kterou by vymyslel úvodní titulkovou sekvenci více filmovou a hlavně více promyšlenou. Oblíbenému jazykovému kurzu se ani Tom Cruise nevyhnul a po Jennifer Garner si majitelé dabingu užijí i tuhle hvězdu pěkně česky :) a jde mu to :). Ted k tomu co se JJ povedlo. Tom Cruise tentokrát zapoměl na svou Katie Holmes doma a konečně zase hraje. Možná toho klučinu se slavným úsměvem nenávidíte, ale pro mě zůstává velmi kvalitním hercem. JJ s Tomem posouvají celou postavu Ethana Hunta do realnějších obrysů než byl nesmrtelný Ethan Hunt v minulých dílech. Konečně také Ethan našel důstojného soupeře. Oscarový P. S. Hoffman je zpět v roli úplně jiné než byla role spisovatele homosexuála. Působí velmi skutečně a opravdu vás přesvědčí o tom kým je a to arogantním prodejcem zbraní. Jednoznačně poráží oba dva záporáky z minulých dílů a nasazuje laťku poměrně vysoko pro čtvrtý díl, kterého se doufám dočkáme. Jediná smůla Owena Damiena je konec filmu a jeho duel s Ethanem, který je lehce odfláknutý a zkrácený. JJ má ještě jednu jistotu a to je jeho velmi kvalitní zvládnutí akčních scén. Ozbrojený konvoj s vězněm jede po mostě. Najednou letí rakety, které vyhodí první a poslední auto do vzduchu. V ten okamžik proletí něco jako dálkově řízená stíhačka všem nad hlavami ... John Woo možná v HK byl tvůrce toho nejlepšího z akčních filmů, ale JJ se svou trojkou MI přejíždí jeho dvojku na plné čáře. Ať už je to souboj na mostě nebo duel v prostoru větrných elektráren, tak jako tak kvalita JJ Abramse dotváří tuto akční bombu. Kdo nezná jeho seriály a má rád MI jednoznačně dá 5*. (tak napotřetí stále nechápu, jak je možný udržet to smrtelné tempo, takže plné hodnocení:))(27.10.2006)

• - Lamborghini, které vybouchne, nemá motor. (imro)

• - Scéna, ve které je Ethan (Tom Cruise) výbuchem rakety vymrštěn na auto, není generovaná počítačem. Jedná se o práci kaskadérů s lany. (pursuer)

• - Při honičce na vodě byly k lodím přidělané reproduktory, ze kterých zněla ústřední melodie filmu, aby se herci dostali lépe do své role. (don corleone)