Od prvních vteřin nekompromisně nesmlouvavá, v akčních momentech nadživotní se strhující trikovou stránkou a ve správné chvíli vždy parádně odlehčená, thrillerová pecka, která v posledních letech nemá ve špionážním subžánru obdoby (vyjma Bournů, kteří jsou však v úplně jiné lize). Abramsova režie šlape přesně jako švýcarské hodinky, které se nezaseknou ani v komorněji laděných scénách zasnoubeného tajného agenta (návrat domů po neúspěšné akci patří k tomu nejdojímavějšímu) a díky geniálnímu castingu ani v té nejslabší chvilce nesklouzne k teatrálnosti. Oscarový Phillip Seymour Hoffman je chladnokrevný zmrd jako nikdo jiný, Ving Rhames sype suché hlášky jedna radost, Michelle Monaghan hraje víc než jenom „krásku v nesnázích“ a i Tom Cruise je sledovatelný, i když i zde občas zahraje svou obvyklou pózu. Ale i tak je M:I-3 tou nejlepší možnou jednohubkou, která může z vod standardního hollywoodského mainstremu spatřit světlo světa.(2.10.2006)

Chtělo by se říci: dobrodružný (podle někoho špiónský) thriller o dokonalých agentech, únosech a hledání čehosi. Sice má spoustu nedostatků, ale jsou to jasné 4 hvězdičky. Není však vůči žánru poněkud ponižující, uvažovat, že všechny ty uplatněné nedokonalosti k němu nedomyslitelně patří? Zdá se mi, že ano, takže přes spoustu super vypiplaných akcí a neslábnoucí tempo - a to navzdory leckdy poměrně pomalým a dlouhým záběrům (díky tomu tempu jsem si však ani nestihla klást žádné otázky a skoro mi nedošlo, že dokonale předvídatelný děj prakticky neexistuje) beru v úvahu mizerný scénář, děsnou motivovanost v jednání postav (proč, že se Hunt vracel do akce? co si myslel, když šel sám předat to cosi hlavním zloduchům? apod.). Možná jsem jen nepochopila, že jeho sladkobolné rozhovory se ženou (věř mi, věřím ti, věř mi... Skoro jako To nejste vy, Já ti říkám, to jsem já... z Piti piti pa) vlastně měly být žánrovou ironií... A asi jsem také jen nedocenila pohrávání si s hloubkou ostrosti při svatbě, jo jo, ta hloubka byla vážně cool, jen se sem hodila méně, než když fotíme kytičky s pestíkem... :) Nesedí moc ani struktura filmu sestavená z totálně odlišných částí, lépe či hůře kopírujících řadu podobných filmů (část ve Vatikánu, část na dálnici, část v Šanghaji...). Je příliš náročné chtít, aby i žánrový film přinesl alespoň něco zajímavého, natožpak inovativního?(4.5.2006)

Jednoznačně nejnadupanější a nejnapínavější díl série.Chyběly mi ovšem některé řemeslné vychytávky, které mě dostaly u Woovy Dvojky... Tady je prostě hlavně akce akce akce, ale ta je zmáknutá na výbornou. Cruise působí dojmem, že se na stará kolena naučil hrát, a Phillip Seymour Hoffman, byt nemá příliš prostoru, je skvělý. V každém případě ale absence nějakého momentu, skutečného vrcholu výrazně vyčnívajícícho nad zbytek je znát.(4.5.2006)

Když jsem film viděl poprvé, nelíbil se mi vůbec. Ale napodruhé už Abramsovi jeho vždy realistický styl žeru. On dokáže, aby vypadala realisticky i ta největší hovadina. V tomhle filmu jsou stejné nesmysly jako v předchozích dílech, ale podáno je to tak lišácky, že bych se dušoval, že všechno, co se tu děje, je i možné. Oceňuju to.(11.12.2009)

Pro špionážní filmy mívám slabůstku. Vůbec by mi nevadilo, že většinu už jsem někde viděl, a že mě opravdu vzala jen scéna na mostě. Režisér drží strunu napnutou od začátku až do konce, hi-tech vychytávek, replik a nápadů je ve filmu dost. Co jsem ale vůbec neskousl, je motiv Ethanovy manželky a jejich vztahu. Já nechci dalšího "Bournea", polidšťování, ne v něčem s názvem a tradicí "Mission Impossible". Jako (mikro)žánrový divák se cítím vydírán a zrazen zároveň.(19.10.2006)

• - Interiér domu Ethana Hunta byl navržen podle domu J. J. Abramse. (don corleone)

• - Když se nátačelo ve městě Richmond ve státě Virginia, tak bylo všude po městě vylepeno, že na místě probíhá natáčení filmu "Heyday". Štáb se tak vyhnul zbytečné pozornosti obyvatel a turistů. (don corleone)

• - Přestože J. J. Abrams měl zkušenosti s tvorbou seriálů, je to jeho první celovečerní film. (duklak2)