• Německo

Mission: Impossible 3

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo / Čína, 2006, 126 min

Už dlouho jsem nenarazil na tak napínavý a nepředvídaltelný akční thriller (Pavla Sobotku jsem tam opravdu nečekal:). Ne že by se některé věci čekat nedali, ale Abrams od nich odvádí pozornost víc než dokonale a drží vás v neustálém napětí. Příjemné je taky zlidštění a chybování Ethana Hunta, který je sice pořád stejný frajer jako dřív, ale prostě má smůlu a ne všechno mu vychází (docházení nábojů v klíčových momentech mluví za vše). Dalším skvělým posunem je tým. Konečně vidíme v akci všechny členy a ne jen Hunta. Tentokrát se na ně spoléhá a plně s nimi spolupracuje, na což jsem si z předchozích částí dost odvykl. Hoffman je navíc fantastický záporák, naprosto nekopromisní a hlavně uvěřitelný. Cruise odvádí více méně svůj standart a zbytek party rovněž. Nejlepší díl z dosavadní série Mission: Impossible (a dost možná i poslední).(22.9.2006)

Tak tohle je rozhodne nejlepsi dil Mission Impossible. Prvni dil mel skvelou krimi cast a druhej mel skvelou akcni cast, ale tady je vse skvele vyvazeny. Co se tyce akce, o kterou tu jde predevsim, tak ta je naprosto dokonala, pekelne svizna, napinava, hodne realisticka (vetsinou) a neni zadna nacancana, ale hezky spinava a je tu zhruba 100 minut z celkove stopaze filmu. Jedinej problem je kamera, ktera je nekdy az moc zbesila a moc zblizka, takze se akce stane neprehlednou. Akci mam rad, takze to je pro me plus, ale na druhou stranu, zamrzi fakt, ze oproti jinejm dilum MI, se tu moc neplanuje, ale Cruise jako silenec beha z akce do akce. Udelal bych nejakej kompromis. V prvnim dilu bylo planovani moc a tady je ho malo, chtelo by to neco mezi. Pribeh je naprosto klasickej, podobnejch pribehu jsou tisice, ale aspon se tvurci pokusily o nejake zvraty, coz je plus. Jediny, co me nastvalo, bylo, ze se nedozvime, co za zbran to vlasne Cruise ukrad, ale podle me to nevedeli ani tvurci. Herci jsou dobry, Cruise se na tohle dokonale hodi a prislo mi, ze byl i trosku namakanejsi a Seymour Hoffman byl jako zaporak dost dobrej. Prislo mi, ze se Abrahams chtel vyhnout klise tehle filmu, ze se hlavnimu hrdinovy vse hned podari, coz se mu povedlo, ale trochu to prehnal, protoze co jde, to se posere a nekdy je toho uz trochu moc. Jasnejch 5*, ale porad je to jen letni blockbuster, ale skvele povedenej, coz se taky pocita.(6.5.2006)

Když jsem film viděl poprvé, nelíbil se mi vůbec. Ale napodruhé už Abramsovi jeho vždy realistický styl žeru. On dokáže, aby vypadala realisticky i ta největší hovadina. V tomhle filmu jsou stejné nesmysly jako v předchozích dílech, ale podáno je to tak lišácky, že bych se dušoval, že všechno, co se tu děje, je i možné. Oceňuju to.(11.12.2009)

Mám velký problém s tím, když se něco, co je postaveno na VELKÉ nadsázce a nereálně nabušené zábavné akci, a co se nebere příliš vážně (pamatujete na vrtulník svištící si to lehce nedobrovolně pod Kanálem, že?:) Pamatujete si Tomboye s jiskřivými kovbojskými botkami, kterak si ojíždí podrážky v láskyplném objetí se silným jednostopým vozidlem, že?:)) , najednou snaží vytvářet dojem, že tentokrát je to fakt smrtelně vážné a OSOBNÍ (btw pozdravme Daniela Kamenného Ksichta Craiga, který má tentýž "problém";)) Nechápu, co to J. J. Abramse popadlo - jak dokazuje pět akcí našlapaných sezón Alias, zábavnou akci s téměř neprůstřelným hlavním hrdinou dělat umí. Ale ne, on prostě musel natočit kus příhod děsně tajného agenta, ve kterém prokládá pro mě zcela neslučitelné složky absolutně nereálné akce a úchylárny typu miniaturních bomb v mozcích s hlubokými a strašně vypjatými emocionálními "tentokrát už to není legrace, ale skutečný život" scénami s frekvencí hodnou stroboskopu. A to jsou tu ještě scény zcela zbytečné akce pro akci samotnou, ať už jde o free climbing pod vatikánskými krovy nebo běhání po mostě ve stylu "jedna plus jedna, tam a zpět". Tohle se prostě vážně nepovedlo. A ano, je to i tím, že Cruise není z mého pohledu ani zdaleka takový sexuální objekt jako Jenn Garner;) Ale vážně - kde jsou ti, co se posmívali Woově příspěvku do série za jeho klasickou baletní choreografii, za pompézní hlášky pronášené s výrazem operetního padoucha? Mně přijde daleko směšnější "miluju tě a teď už se neptej a vpal mi těch 220 do hlavy":) Jistě, je tu výborný Philip Seymour Hoffman, je tu výborná technická stránka, ale jako celek to na mě absolutně nezabírá. Restek-p a 60%, ale jenom proto, že i u Casina Royale jsem šel docela vysoko.(4.4.2009)

Greengrass vs. Abrams! Dve trilógie, ktoré sú symbolom špionážnych akčných filmov a ak mám pravdu povedať, keby túto sériu J.J. režíroval od začiatku, Bourne sa môže schovať. Ukážkové akcie, načasovanie, strih, kamera a hlavne porcia napätia, popri ktorej si réžo trúfol aj na milenecko-romanticko-dramatickú zápletku, ktorá sadla ako riť na šerbel. Bez pocitu nudy a s vychutnávajúcim pocitom výkonu Toma Cruisova a Michelle Molaghan musím dať plné! 100%.(15.10.2006)

• - Ve filmu se objeví italský supersport Lamborghini Gallardo, vyráběné od roku 2003. (JARDAHONDA)

• - Když se nátačelo ve městě Richmond ve státě Virginia, tak bylo všude po městě vylepeno, že na místě probíhá natáčení filmu "Heyday". Štáb se tak vyhnul zbytečné pozornosti obyvatel a turistů. (don corleone)

• - Keri Russell a Jonathan Rhys Meyers si spolu zahrali aj o rok neskôr, vo filme Cesta do New Yorku (2007). (Ranewen)