Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

Slasher

Jelikož mým největším oblíbencem byl za Marvel odjakživa Spidey, je mi předně líto, že je momentálně na vedlejší koleji co se filmů týče. Opakuji, že pojetí a vzezření téhle série je mi bližší než té předtím, a tak ač má dvojka chyb hned řadu, pořád za ní stojím, kochám se průlety nad městem a raduji se, že už nemusím trpět ten Maguireho blbečkovský ksichtík. ()

Flipnic

"Fighty" ... "fighty, fighty a fighty ..." To je jedinej důvod, proč na tyhle komixový "mega-cinema-komixový" kousky ještě koukám ... Postavy znám nazpamněť z komixů a videoher, dějově je to pořád to stejný a závěr jasnej od začátku. No zde závěr teda tvůrci totálně dojebali, ale už mi to bylo jedno ... jak naznačuju, dávno jsem rezignoval na děj a postavy tak, jak by měly držet pohromadě v rámci filosofie komixu ... Každopádně "fighty" jsou v této verzi Spidermana absolutně úchvatný a berou dech, temná atmosféra a vizual se mi zamlouval. Spiderman ještě o něco málo u mne trumfnul dvojku Captain America, kterej to řezal taky hodně slušně. Beru to tak ... Asie má kung fu a karate flicky se známejma bijcama, USA komixový digitální trikový řežby. Komixy miluju a akci taky. Takže když zrovna není něco z Asie, rád se zabavím u něčeho takovýho, jako je tento kousek... Film 1*, fighty 3,5*... ()

Jara.Cimrman.jr

Není červenomodrý pavouk jako červenomodrý pavouk. Mě ten Webbův baví mnohem víc než ten Raimiho, ale asi to bude pouze tím výrazně zdařilejším hláškováním v akci. V rodinném životě plném traumat jsou si totiž tito pavouci nápadně podobní a když jejich trýznivé utrpení srovnám s hádkami sousedů odposlechnutými přes otevřené okno, tak v tom nevidím výraznějšího rozdílu. Takže za mne bych příště prosil více akce, více pavučin, více hlášek a méně ztrácení času vnitřní rozpolceností, ať se konečně může Spiderman stát šerifem Nového Jorku a může slavnostně rozpustit NYPD. ()

xxmartinxx

Na úrovni scénáře plné debilit a nedotaženosti, ale jinak především charismatické. A já se nemám potřebu nevrtat ve filmu, který mě baví. Na rozdíl od sterilizovaných marvelovek, které se snaží tvářit chytře, ačkoliv jediné, co umí, je odkazovat na notoricky známé filmy (koukám se na tebe, kapitáne), má tohle opravdu něco v sobě, skvěle to pracuje s herci a razí si to svojí vlastní cestu kašlající na trendy současných komiksů. Nejlepší je to právě coby ozvláštnění a kontrast oproti všem těm hloupým filmům, co přesvědčují hloupé lidi, že jsou chytří, když je ocení (furt na tebe koukám), protože Spider-Man si nehraje na nic jiného než dobrou zábavu, kterou (po většinu bohužel přestřelené stopáže) opravdu je, zábavu. Jen by to chtělo víc prostoru pro záporáky, kteří se v podstatě jen míhají. 3 a 1/2 ()

Skejpr

Technicky (kamerově, střihově, třikově) o něco usazenější a tedy lepší, než jednička. Jinak ale k uzoufání prázdné, nudné, se spoustou zbytečných odboček a zoufale nevyužitými záporáky. Takhle se s příběhem nepracuje. I třetí Spidey od Sama Raimiho, který je obecně považován za přeplácaného je mnohokrát lepší, než tohle... Potěší pár momentů, které jsou jako samostatný výjev impozantní. Jako celek ale těžce dysfunkční.. ()

Dadel

Nejzbytečnější blockbuster letošního roku (a to je co říct, uvážíme-li, že letos má premiéru i 15. díl Transformers). ()

M.a.t.t.

Že Marc Webb zvláda na jednotku vzťahové časti, nie je prekvapením (argumenty, že sa rieši piatykrát to isté neberiem, obzvlášť k začiatkom to patrí), tým je, o koľko opulentnejšie a zábavnejšie sú akčné scény. Je trochu škoda, že scenár sa snaží riešiť príliš veľa zápletiek súčasne a aj napriek štedrej minutáži niektoré pôsobia okresane. Ani Electro nie až tak dôstojný protivník, ako by sa dalo čakať, Harry Osborn v podaní Daneho DeHaana ale v mnohom prekonáva aj Jamesa Franca. Menšie výhrady by sa našli, potenciál stále nie je vyťažený naplno, ale ako ako dynamická oddychovka, naviac podporená výborným Zimmerovým soundtrackom, aj druhý Amazing Spider-man funguje výborne. Zásluhu na tom má samozrejme aj silný záver a prísľub Sinister Six, ktorého sme sa však, bohužiaľ, nedočkali. ()

Morien odpad!

Hm, tak jak jednička slibovala/naznačovala, že by mohlo jít o něco svěžího a třeba i lepšího, až si všichni pěkně zvyknou a vychytají mouchy, tak dvojka se rovnou od začátku rozpadá na milion kousků, nefunguje tam skoro vůbec nic a doopravdy se mi líbily jenom dvě věci: vizáž Electra a "ta" jedna slow-mo sekvence na konci, jenže dvě kytičky jaro neudělají, no. Film nemá doslova žádný dějový oblouk, doslova žádný, a stejně trvá přes dvě hodiny, a jsou to samá jablka a hrušky, a ten foreshadowing je tak strašně strašný, že zkazí jakoukoliv naději na překvapivý či uspokojivý závěr, bože bože, do čehos tu duši dal. Proč Danu DeHaanovi někdo vůbec nabízí hereckou práci je mi taky záhadou, sice si připadám strašně zlá, když to takhle píšu, ale na druhou stranu jsem ho viděla ve dvou blockbusterech a v obou případech bych řekla, že je jedním z hlavních důvodů, proč to byly propadáky. Emma je zase tak silně nalíčená, že mě to úplně vytrhává z kontextu a nutí místo napětí a očekávání myslet na to, že takhle se přece neobleče a nenastylizuje holka, která jede na letiště na bůhvíjak dlouhý mezinárodní let. A i ten Andrew vypadá tak nějak jinak, utrápeně a unuděně zároveň, zkrátka a dobře to vůbec není "ono". ()

ORIN

Když půjdeme do důsledku, tak jde pořád o intimní romanci dvou teenagerů, jimž osud příliš nepřál. Oproti jedničce řeší zásadnější životní rozhodnutí, která mohou ovlivnit nejen jejich budoucí život. V tom byla jednička a je i dvojka nejsilnější. Pak tu máme dvě vedlejší linie, kde v každé z nich jde o nenaplněné přátelství - obě spojuje postava Petera Parkera (Harry Osborn/Zelený Goblin), resp. Spider-Mana (Max Dillon/Electro), přičemž všechny tři linie (a vlastně i Parkerova čtvrtá o jeho rodičích, resp. o otci) se sbíhají v OsCorpu. Celé mi to přijde přehledně odvyprávěné a směrem do třetího dílu solidně vykopnuté, proto se se zdejším docela nízkým hodnocením příliš neztotožňuji. ()

choze

Dvojka srovnala akční deficit jedničky (stejně jako Raimi ve své trilogii), ale záporáci zůstali stejně tragičtí jako minule, IQ scénáře je ještě nižší a z osobní/romantické linie se vytratily životnost a kouzlo, kterými je Webb obdařil poprvé - jak mi byl Garfield svým výkonem v jedničce sympatický, tady skoro vůbec. Ale pár zajímavých scén by se našlo, např. první souboj s Electrem (kdy frankensteinovský záporák formuje svou motivaci během akce a když před ním Spidey zachraní nevinné kolemjdoucí, je to krásný heroický moment) nebo emotivní rozhovor s tetičkou May o Peterově otci. A co se toho ostatními zmiňovaného stalkování týče, je o to znepokojivější/vtipnější, že Garfield při něm vypadá jako mladý Anthony Perkins a obětí jeho stalkování je blondýna. ()

Segrestor

Čert vyletěl z elektřiny, bez klobouku bos. Spiderman natloukl mu nos. Druhý díl, který je vlastně pátý či šestý... ty vado, už to ani nestíhám počítat, kolikrát musí natočit homohrátky toho poštípaného kluka. Druhý díl, kde se velmi zdlouhavě prožvaníme až k osvobozujícím titulkům, díl, kde uvidíme spíďáka několikrát poctivě plakat, vrhnout několik spermoidních vláken po místním kostele a nakonec happy hour s výlítnutejma pojistkama. Jo, málem bych zapomněl, do toho ještě Gobelín, k jehož třem akčním minutám slávy musel jsem já vyslechnout dvě hodiny bezobsažných žvástů o jeho mrtvým fotrovi. A do toho všeho ještě ta užvaněná blonďatá neherečka. To bylo moc i na starýho Segrouše. ()

Psema odpad!

Težko říct, co to bylo. Ale k filmu to teda mělo sakra daleko. Jestli někdo považuje přes 2 hodiny nesmyslnýho a na sebe tupě, bez struktury naházenýho hnoje za film a ještě k tomu dobrou zábavu, tak mu trochu závidím. Já se chtěl u Kafky (a vůbec všech "sofistikovaných" metafor a pomrknutí), nekončícího střídání nálad a hlavně u čehokoliv s lobotomizovaným Garfieldem zabít. Což, pravda, bylo skoro furt. P.S.: Akce je přehledná? Who cares, když je vystavěná na totální demenci toho, co by se po vypáčení obou očí a mozku dalo nazvat "děj". ()

robbiee

[imdb: 7.0/10] | me: Totálne sa stotožňujem s názormi väčšiny userov: krásny vizuál a výborná muzika, no však dejovo prázdne a úplne bez života. Jediný dejovým svetlím bodikom filmu je úplny záver, ktorý ma prekvapil, inak to bol dosť nevýrazny Spider-man. [2,5*] You know what it is I love about being Spider-Man? Everything! ()

somnar

Cywe. Blockbuster, za kterej někdo vyhodil 250 milionů dolarů a úplně zbytečně, protože jediná věc, co to drží nad vodou, je neodolatelný cukrovaní mezi Garfieldem a Stoneovou, který nepotřebuje jedinýho trikaře. Webbovi to fakt stoprocentně oddřeli skvělí herci, bez nich by to bylo jen zaměnitelný superhrdinský hopsání, který rozhodně není zábavný celých 142 minut. To ostatně není ani s těma hercema. Ale přece jsem se častěji bavil a usmíval, než... no, nebavil. 70% ()

TeeAge

|| Scenár: Alex Kurtzman, Roberto Orci, Jeff Pinker | Hudba: Hans Zimmer, The Magnificient Six | Distribúcia: Sony Pictures Releasing | Štúdio: Columbia Pictures, Marvel Entertainment | Rozpočet: 200 miliónov $ | Tržby: 708,050,837 $ || Ahoj, Spidy. Marvel ťa pochoval na veky vekou. Aspoň u mňa určite. Pozitívne momenty sa našli, hlavne vďaka osobám Jamieho Foxxa a Danea DeHaana, ale to je v dvaapolhodinovom komixovom epose pramálo. Nevypracované postavy, nedotiahnutý dej, nevyužitý potenciál audiovizuálnej stránky monštróznych možností. Som zvedavý, do kedy sa nechá Zimmer nahovoriť na účasť v podobných nezmysloch. Každopádne, svoje najlepšie harmónie tomuto kusu určite neprepožičal... :D 42% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

genetique

Deja-vu spred siedmich rokov. Po prekvapivo slušne rozbehnutej prvej časti som čakal viac. Tá síce neočarila žiadnym prevratným pohľadom na vec ako to bolo v prípade novej batmanovskej trilógie, korene a zrod teda Spideyho ostali stále tie typicky comicsové, no potešil záporák, svižné tempo, kvalitná akcia a hlavne upriamenie na postavu samotného Spidermana. Raimiho tretí príspevok do pavučej série už mal akýsi nešťastný telenovelácky nádych, ktorý mi začal rezonovať v hlave už po pár minútach v tomto filme. Upriamenie pozornosti na nešťastnú lásku, ktorej osud nepraje, nech si Webb šetrí na ďalšie nezávislé rom-comy. Nevravím, že by chémia medzi Garfieldom a Emou Stone nefungovala, no v prostredí akčného blockbusteru na takéto výstrelky jednoducho nie je miesto, hlavne ak má film takmer dve a pol hodiny. Garfieldov Spidey však mnohé zachránil, nemyslím tým len opäť celý New York pred zlosynmi, ale hlavne udržal pri živote tento film. Miestami dobré hlášky, akcia mala náboj, zamrzelo znova zbytočné 3D, Electro ako záporák mohol ukázať viac, naštastie mu sekundoval Osbourne Jr. Dúfajme, že scenáristi ďalšieho dielu trošku zapracujú, povolia uzdu fantázie, prípadne uštedria tejto sérii trošku pochmúrnejší feeling, rád by som si totiž konečne pozrel spider-mana a nie spider-boya. 65%. ()

Botič

Marc Webb po sobě tentokrát v pavoučí sítí nechal mnohem soustředěnější a hlavně výraznější otisk, než posledně a konečně se vydal po své vlastní ose. Peter Parker přestává být tím nafoukaným skejťákem od vedle zírajícím do prázdna nad siluetou šumícího velkoměsta a jeho vnitřní boj a obavy dostaly reálné obrysy. Posila týmu, Dane DeHaan pak svým sotva pětiminutovým výstupem coby Green Goblin zastiňuje jak Willema Dafoea, tak Jamese Franca. Ve výsledku je to nakonec právě akční bezduchá figurka Spidermana a Hans Zimmer znásilňující atmosféru s power of dubstep, kdo vynikající pěti hvězdičkové romanci podráží nohy. ()

Arachneuss

Jak překopat nepsaná pravidla pro „marvelovské“ filmy 101... a taky jak na to násilně naroubovat několik desítek minut čistě průměrné slátaniny. Takhle se promrhává obrovský potenciál a v případě Marca Webba i talent. ()

3DD!3

Tak zatím to vypadá na překvapení roku. Bál jsem se hodně, zvlášť po dubstepových trailerech, ale dobrý. Příběhově možná zbytečně natáhnutý a zabíjející sám sebe, ale přece jen lepší než jednička. Podařené hlášky (překvapivě výborný dabing) a dokonalá, opravdu vypiplaná akce korunovaná ikonickým momentem, který kdysi zatřásl komiksovým světem. Odporný Fox jako Elektro je díky svým schopnostem neokoukaný, ale kdokoliv jiný by v té roli byl lepší, kdokoliv. Giamatti se ve filmu moc neohřeje, ale DeHaan si Harryho vychutnává na maximum, Goblin už je do filmu cpaný na sílu a klidně mohli díl počkat. Přesto. Čekal jsem po ukázkách katastrofu a nakonec velice silné 4. S celkovým ladění jsem pořád spokojenější než u Ramiho. Těším se na trojku, našlápnuto mají velice dobře. - Dej mi to, já to vyperu. Posledně jsi všechno zbarvil na modro-červeno. - No já jsem pral... vlajku. ()

Le_Chuck

Luxusná akcia utopená v lamersky neochutenej príbehovej omáčke. Použitelných možno 30 minút aj to iba na plátne. Zlatý Raimi. 50% ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)