Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

johnywalker

Měl jsem k tomuhle filmu napsaný pěkný a výstižný komentář... následně mi spadnul Chrome! :( Do kupy ho zpátky dávat nechci, proto si postačím s tímto rozhořčeným vysvětlením! ()

MickeyStuma

Dvojka již není tak přeplácaná svojí nesmírnou rychlostí jako jednička, ale bohužel na úkor krapet slabšího scénáře. Ono je to vlastně taková obyčejná 'Love Story' Petera Parkera/Spider-Mana a Gwen Stacy (chemie mezi nimi opravdu funguje), okořeněná nějakým tím soubojem. Aby ne, vždyť to od Spidyho taky všichni čekáme. Electro spolu s Harry Osbornem ale na úkor oné velké lásky mají rapidně málo prostoru. A je to škoda. Vysoká úroveň speciálních efektů už snad ani nemůže překvapit. U takových snímků je to již samozřejmost. 3D je ještě zvýrazní a tak je zážitek opět a jak jinak dokonalý. Po vizuální stránce je tedy výsledek přijatelný. Jen ten děj potřeboval ještě trochu vyladit. ()

Qeo

Přeboostovaná vizuální onanie. Ačkoliv se v těchto lahůdkách většinou vyžívám, tohle bylo trochu moc. Zápletka jasná. Prostě Badass nasranej až po uši, všechno nenávidí a chce zničit svět. K tomu pár světýlek, mega monstrozní hudba a spousta rozžhavenejch zásuvek k tomu. Možná sem čekal něco malinkno více. Lepší příběh, složitější propracování postav, mnohem lepší scénář. Přece jenom komiksový filmy, už se posunuli někam jinam a mají více filozofický podtext, než hraní basů na elektrárnu. Sečteno a podtrženo: Uzemnit ! ()

Ydrosten

Po prvním pavoučkovi, jsem byl ochoten zapomenout na starší verzi Spider-Mana od Raimiho z Toby Maguierem ( nebo čert ví jak se ten fakan píše ) a zařadit nové zpracování na jeho místo. To co Amazing Spider-Man hezky narouboval v prvním příběhu, to šlo v druhém příběhu zase hezky do hajzlu. Chtěl bych se zeptat přímo osbně J.Foxxe, co přesně ho donutilo vzít tenhle škvár. Jeho postava byla demntní ještě o poznání víc než postava Rona Perlmana v Pacifik Rim. Co komu udělal ? Čím se provinil ? Blábolící imbecil, který se nechal dobrovolně uvrtat do opravy něčeho, na co zřejmně OsCorp nemá dost lidí a všichni jen čekaly kdy to nemotorné kopyto někam do něčeho spadne. Leze po zábradlí bez jištění a věřte že kdyby tam nespadl sám, tak ho tam milerád zkopnu Já, protože takový výkon ve filmu jsem ještě od J.Foxxe nezažil. On vůbec v tomto filmu Elektro nějak postrádá smysl, protože když se konečně oběví, tak film už stejně končí a tak si jen párkrát zableskne a šupito presto je po jiskřičce. Celý jeho výstup je asi tak na 15 minut celkem - včetně podivné scény v laborce. No a pozor, teď se ještě ( aby toho nebylo málo ) před závěrečnými titulky oběví kolohnát nosorožec, aby divák nebyl náhodou ochuzen o závěrečné drama, protože u elektra vlastně o žádné drama nešlo ( dostal pár facek, pak dostal autem a 5 minut trvající souboj byl u konce ) Pěkně na prdel tady ovšem nedostává jen postava Elektra. On tak Harry je tady jak pěst na oko a POZOR ( !! ) hraje ho ještě navíc kluk kterej vypadá tak na 12 let. Po přemněny na Goblina, bych i dokázal uvěřit tomu že je mu víc, on make-up udělá svoje, ale to neřeší dilema kterému jsem celou dobu čelil. Je tohle, myslím jako celek, opravdu DRUHÝ díl toho výborného Amazing Spider-Mana který mně před 2 lety tak okouzlil ? ~~~~~~~ Takže znovu umisťuji Spider-Mana od PANA Raimiho zpět do své zbírky a u Amazing Spider-Mana si dělám v poznámkách velikánský vykřičník. Amazing Spider-Man 2, si ode mně nezaslouží víc než 2 hvězdy. ()

Hapretor

Pokud jsem dal prvnímu Amazing Spidermanovi dvě hvězdy, tomuhle musím dát jen jednu, a to jen za triky. Dějově je to neskutečně nudné a ta romantická linie je děsně otravná. Do druhé půle filmu jsem myslel, že usnu. Při druhé půli jsem radši psal komentáře na ČSFD. Byla to větší zábava než sledování skákání, cákání pavučin, metání blesků, prázdné kecání a romantické strašně patetické výlevy, ... Další Amazing Spiderman podle mého určitě nebude Amazing. Měli by to radši přejmenovat. ()

Radek.SCH

Zbytečný a nudný jako všichni jeho předchůdci. Máme tu klaďase každým coulem; hezounkou tvářičku, kterou prcá (teda to si musíme domyslet, že..); 2 záporáky (jenom?); přičemž ten blb neumí nic jiného než skákat po střechách a stříkat. Síť. Na což se máme dívat 2 a 1/2 hodiny. Jo jo, nic jinýho to zarostlý pako neumí. Možná kdyby ho Sony pustilo do větší party (říkal tu někdo Spider-man vs. Hulk?) tak by se to mohlo oživit, ale takhle ta série s jednou postavou (a to naprosto nudnou a nic nenabízející) je už dávno mrtvá. Jen se divím, že to tolik lidí ještě nepochopilo. ()

figliar

To, čo chýbalo v Amazing Spider-Man z 2012, chýba aj v tomto filme. A navyše sa pridávajú 2 ďalšie rušivé elementy, a to Dane DeHaan ako Harry Osborn a pre mňa stále nesympatický Jamie Foxx. Akcie je tu síce viac ako v prvom diely, ale aj viac nejasností a dier v scenári. Minúta, ktorá bola venovaná hlavnej zápornej postave z pôvodného Spider-Mana z roku 2002 je vážne smiešna. Neviem čo týmto chceli tvorcovia dosiahnuť, ale na mňa to vôbec nezapôsobilo. A zase tá Gwen a Peter a teta May..... Ak to zhrniem, kvalitou sa len tak tak vyrovnal prvému dielu. ()

GOREGASM

Druhý (pátý ;-) Spiderman je sice více Amazing než nevýrazná jednička (čtyřka), ale bohužel opakovaně tápe na poli vztahů mezi postavami, které jsou napsány v duchu té nejnudnější a absolutně nezajímavé vaty, stejně jako už po sté recyklovaná komiksová šablona, tedy až na ten konec. Bohužel ani sám režisér tuto velkou slabinu nijak netlumí, přitom právě zde by měl být silný v kramflecích, a až na jeden povedený fór s přehazovačkou Jamieho Foxxe tápe i v rovině (h)umoru, o který se jeho Garfieldman neúspěšně pokouší. A jsme u zásadního zlomu, díky němuž novogenerační Spidey díru do světa neudělá. Andy Garfield se na roli superhrdiny nehodí, a přestože v akční složce vymačkává Marc Webb nečekané ze sebe a neuvěřitelné z CGI týmu, absence charismatického hrdiny je frustrující. Akce je pestrá nejen díky elektrizujícímu Elektrovi, ale i díky své důvtipnosti a míře detailu (některé Spideyho slowmotiony bych ihned zarámoval a na stěnu zavěsil). Eye Candy one time experience, nic víc, nic míň. 68% ()

ještěžiju

Ze série Spidermana se stala už jen ubohá parodie sebe sama. Pitomější už to být nemohlo. Nechci tu vyloženě urážet PANA STANA LEEHO, ale zřejmě už je to jen bodrý stařík, který si rád střihne štěk v dalším filmu ze světa komiksů MARVEL. Kvalitu příběhu pravděpodobně nekontroluje absolutně nikdo. Stačila mi už ta hloupost, jak padouch střílí proti Spidermanovi blížícímu se k němu v letu samopalem několik vteřin a nezasáhne ho. Zamyslete se nad tím lidi. Třeba mi to vysvětlíte a napíšete PM, jak je taková věc proveditelná, když v momentě letu a nepoužívání pavučin není možnost se vyhýbat dešti kulek. Děkuji. Jo a Petr se dozví, že vládní agenti označili jeho rodiče za zrádce a hned tomu uvěří? To musí být opravdu blbec! Anebo s rozumem pětiletého. ()

Mary19

S velkou značkou přichází i velká zodpovědnost... Sequelová zbytečnost, která neví, kudy se ubírat dál... 45% ()

demsie

Dávám dvě hvězdy za skutečně perfektní efekty, jinak film postrádá děj, akci i jakoukoliv kreativní vložku ze strany režiséra a scénáristů...slabota! ()

Trešlson

No zas jednou příjemné překvapení... Po tolika srdceryvných hejtech, které jsem si tu přečetl jsem dostal dost pravděpodobně nejlepšího Spidermana. Asi největší přiblížení seriálu na Supermaxu, na kterém jsem vyrůstal. U mě dobrý! ()

JakeG

Méně americké výstelky by spíďovi slušelo, ale akce skvělá a navíc je stále stejně vtipnej. Nebyla to ztráta času. ()

gumbo

Strašně přeházené. Nemá to vůbec filmovou gradaci. Jsou to spíš tak 3 díly seriálu spojené dohromady. Na konci už opravdu chybělo ... to be continued. Přemýšlím co bylo hlavní dějovou linkou a nemohu na to příjít jelikož většina zůstala nevyřešena (rodiče, vztah s tetou, Harry , nosorožec, Gwenino vyšetřování Electra...) nebo se ukázala jako ztráta času (chození s Gwen, nechození s Gwen, chození s Gwen, Gwenina škola, krev pro Harryho, spory v Oscorpu...). U tohohle filmu nikdy nevíte kolik času zbývá do konce, protože děj je absolutně nepřehledný. 50% ()

RedDuck

Po nevýrazném prvním dílu se amazing Spiderman vrátil a mně osobně pozitivně překvapil. Už první scéna s Parkerovými rodiči je perfektní. Nastavená laťka akčních scén se k mému velkému překvapení dále výrazně nesnižuje a to dává základ parádní akční jízdě. Bohužel tu jsou romantické pasáže alias vata....byly pro mě nudné a ještě bych je víc odrbal. Gwen je v tomto díle mnohem zajímavější jako aktivní činitel děje než pasivní idol a zdatně sekundují i zaporáci v čele s představitelem Harryho, kterýmu vlastně, navzdory aroganci, fandíte. Minimálně do finále ve věži. Navíc mně překvapilo, že většina je věrná komiksu a přitom jsou autorsky pojaty na vyšší urovni. ()

BOURQUE

Už som to minule napísal u jedničky - neviem, prečo bolo potrebné (a hlavne) reštartovať Spider-Mana. Keby sa tu jednalo o podobnú vec, čo dokázal Ch. Nolan spraviť z Batmana, tak potom by to bolo v poriadku. Ale takto nie. Celý film je založený na ťažkej PC technike. Samotná dejová línia síce obsahuje svoje silné stránky, ale prakticky zostávajú nevyužité. Garfieldov pavúk je síce dobrý, ale pán Maguire bol niekde úplne inde. Tí, ktorí zaslúžia pochvalu, sú Hans Zimmer a Pharrell Williams Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

char_t

Lepší než předchůdce, hlavně díky zase o chlup dokonalejším efektům - zvlášť Elektro je fakt k sežrání. Ale pořád se vtírá pocit, že každá myšlenka, kterou se film pokouší prezentovat, už tu byla, u Raimiho a lépe. V čele s trapně odfláknutým Green Goblinem. Ale na rozdíl od minulého dílu už nemám pocit absolutní zbytečnosti, tak aspoň něco... ()

Hubis_

Některé triky až moc počítačové, ale jinak povedený film.Škoda,že jsem neviděl ve 3D!Příběh mě příjemně překvapil a i dost zarazil.Konec otevřený, takže nás čeká další pokračování ()

HDeer

Amazing Spiderman 2 si plní svoju funkciu nasledovateľa, zatiaľ čo jakživ nevypĺňa svoju funkciu dôstojného pokračovania ako-tak vydareného prvého dielu. Dosadením rovno dvojice antipatických antagonistov len sotva prináša napätie do plytkého deja, ktorý koluje iba okolo bežných, banálnych problémov nášho milovaného Spideyho. Kým, v prvom dieli sa jeho zoskupenie s Emmou Stone dalo ako tak zniesť, tentokrát pôsobia násilne a neprirodzene, čo snímku ponára ešte hlbšie, než sa prvotne nachádzala. Kiež by nevystrihli ten súboj s nosorožcom na konci. ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)