Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

Chundys

Zbytečně moc dlouhé... Bohužel, kdyby byla kratší stopáž, šel bych s hodnocením asi výše... Každopádně mně ale příběhem překvapuje :-)! ()

drozdy1

Nedávno jsem film viděl podruhé a musím říct, že byl svižnější a odvážnější než jeho předchůdce. Velké mínus je nevyužití celkem zajímavých postav,nemluvně o záporácích. Hodnocení:73%. ()

heihatchi odpad!

Lituji, že jsem se na to dokoukal, měl jsem přestat hned po tom strašném začátku, ale přecik jen jsem si řikal, že už horší to být nemůže. No, posledních 30 minut mě přesvědčilo o opaku. ()

Platom

Přihlouplá teen podívaná o chvílemi nejistém a chvílemi sebevědomím překypujícím klukovi, který je chvíli Peter Parker, pátrající po rodinném tajemství a chvíli zase Spiderman bránící nevinné a bojující s ještě hloupějšími záporáky(to už je co říct, jelikož místy jsem měl pocit, že více hloupý charakter, než je ten Peterův se ve filmu už objevit nemůže). Laciné počítačové triky neohromí, naopak působí rušivým dojmem. Garfield je naprosto příšerný herec... pardon, ale i animovaný Garfield hraje lépe. Co tedy z filmu zbývá? Pokud zrovna nenudí, popřípadě neotravuje, je chvílemi i celkem zábavný. ()

tomashrabek

O niečo málo konzistentnejšie a menej stupídne ako hrôzostrašná jednotka, ale stále strašná blbosť. Tucotvý, zabudnuteľný film, na ktorý si o pár rokov už nikto nespomenie. ()

ASSBURGER

Neviem ako ostatný ale u mňa je tento diel legendárneho hrdinu (spider mana) naozaj slabý než tie prvé... Naozaj som si myslel že to bude mať aspoň hodnotenie na ktoré sa dá pozerať ale sklamalo ma to, a veľmi. Andrew a Tobey to je úplne niečo iné,ešte ako tak som zvládol prvú časť amazing spidermana ktorá bola pomerne lepšia ale táto to už nie.... Je na tom jedna dobrá vec a to tá že bude nový spiderman s iným hercom dúfam že sa im už podarí výrazne lepšie než tento. ()

johnymdoe

Nová série nasledována v jeden večer a nechce se mi hodnotit nudná jednička zvlášť, tak jen tento díl..pro mě na 5* .KDYBY! a je mi jedno, že to někomu zkazím, ale kdo četl komixy ví, neumřela na konci hlavní hrdinka...vskutku zrůdička..něco mezi mimozemšťanem a zfetovaným křečkem. Jenže on ji hlavní hrdina, sakra doprčic, měl rád a tím i já po 5ti hodinách filmu. Stejně jako v jedničce zloduch, kterému člověk svým způsobem přeje, protože je vlastně hodný a slušný, jen to prostě nedá. Hrdina blbeček na skateboardu naštěstí přestane býti blbečkem a zamiluje se do mimozemšťana...sakra! Kelly Family!!! a je veliký sympaťák. Teta a strýc v podobě Fieldové a Sheena...skoro jediní známí herci a výborní, přesně napsaní podle časáků. Scénáristé trošku zkouší změnit zápletky, aby si člověk neříkal to co si stejně říká..Proboha proč to točí po deseti letech znovu! Efekty ve dvojce skvělé, akce nabušené, tak to má vypadat. 90% a 4* za tu zlou škaredou smrtku, co si přišla pro ošklivku Bety. ()

Darren98

Ačkoli je napínavý remake méně úžasný než Raimiho trilogie, se slibnějším pokračováním se jí začíná vyrovnávat. Vedle Spider-Manova ikonického dospělého nahlížení na zodpovědnost se za doprovodu úžasně vypracovaných frakcí hudby odkrývá solidní příběh okolo Harryho a Peterova táty. Takový (zvlášť s vystřiženými scénami a alternativním koncem) obsáhlejší drama thriller pak navíc vylepšují postava Felicity Jones a herecký výkon Andrew Garfielda. ()

Aurus

Za mě je Amazing Spiderman 2 lepší než první díl. Příběh,postavy,hudba a záporáci jsou mnohem lepší ale samozřejmě se to nevirovná Spidermanovi z roku 2002,2004 a 2007. Ale vyrovná se to filmům Spiderman Homecaming a Daleko od domova. Za mě má Amazing Spiderman 2 61% nezaslouženě. Zaslouží si 90%. Za mě 9/10. ()

Leleta

Asi jako většina mých vrstevníků na Spideyho Tobeyho, kterého znám prakticky nazpaměť, samozřejmě nedám dopustit, ale tohle! Jakkoliv může unibrowed Garfield působit prkenně, pubertální fórky Amazing Spider-Manovi prostě sedly. Abych parafrázovala kolegu N.Straubera, minulý, barevnější Spider-Man byl zkrátka hračkářství. Zato tenhle je překvapivější (menší spoiler: velký dík Webbovi, že se nebál zariskovat při scéně ve věži!) a tak nějak civilnější. ()

bagetka007

Uznávám, že moje hodnocení bude ještě více subjektivnější než normálně, jelikož jsem se na to, přiznávám se, dívala v mizerné kvalitě. ale což, to je má chyba, že se mi za to těch 10 eur nebo kolik nechtělo dát. Co se týče filmu - vůbec mě nechytl. Líbil se mi docela Harry Osborn, ale jinak mě ten Andrew moc nebaví (ne že by mě Tobey předtím nějak víc bavil). Hlavní záporák (promiň můj miláčku Jamie) mi přišel docela tragický (nechť je to chápáno dvojsmyslně)... ()

kostej_

Po zbytečné jedničce jsem nevěřil, že se série dokáže vyšvihnout až na nejlepší spidermanovskou adaptaci vůbec. Do závěrečných titulků jsem nechápal, jak je to možné, ale poté, co se přes obrazovku mihla jména Kurtzman a Orci, jsem pochopil. ()

Octane

Amazing Spider-mana 2 jsem si nemohl nechat ujít a tak jsem jeden páteční večer zavítal do kina. Jaký z toho mám zážitky? Film je vizuálně hrozně moc hezkej, technicky namakanej, efekty + slow motion záběry prostě žeru. Peter je vtipnej, vtipnější než v jedničce. Docela mě bavil. Jamie Foxx alias Electro, výbornej záporák. Co mě ale docela štvalo, byly ty nudný dialogy: "Rozejdeme se? Já, se s tebou rozejdu, budeme spolu, patří me k sobě, rozcházím se s tebou". To bylo děsný. Je mi jasný, že prostě nějaká ta romantika tam patří, ale tohle filmu spíš uškodilo. Jo a určitě neodcházejte z kina hned po konci filmu, jak je u Marveli známo, bude na vás během titulků čekat překvapení. ()

Anduril

Z pokračovania o Spidermanovy puberťákovy som bol dosť sklamaný. Super akcie a súboje so záporákmi, v pozadí to dopĺňa špičková hudba, v 3D a dolby zvuku proste nemal chybu. Chybu mal asi iba dej. Pretože bol naozaj precpaný samým klišé, záporáci neboli premakaný (v tomto jednotka mala na vrh), otvorili sa mnohé nové otázky ktoré zostali nezodpovedané (to ma ešte ako tak zaujalo)... Tak plytké úvahy a stále tie isté dilemy opakujúce sa dokola ma začali dosť rýchlo nudiť. Takže k hodnoteniu * za efekty a vizuál, * za hudbu a herecké výkony, * za prekvapivý zvrat ktorý ma proste dostal (nechcem spoilerovať, tak nepíšem nič viac) + herecké výkony (zdali sa mi dosť presvedčivé). Koho bavila jednotka a zaujímajú ho komiksové filmy nebude sklamaný, sklamaní budú diváci ktorý od filmu očakávajú aj nejakú myšlienku. Pekný zážitok prajem. ()

Vakomlok

Akční scény jsou super, bohužel výplně mezi nimi fungují o poznání méně. Peter Parker je mimo kostým na facku a přeměna Harryho Osborna působí hrozně uspěchaně. Klidně mohli vystřihnout jednu ukoktanou konverzaci na téma rozejít se/nerozejít, a když už by měli v ruce nůžky, klidně mohli poslat na zem střižny scénu s letadly skoro na konci. 2 a půl hodiny je prostě zbytečně moc. I když jsem nad hodnocením dlouho váhal, vlastně převládají pozitivní pocity. Garfield je sympaťák a Emma Stone je roztomilá až běda, takže nakonec slušné tři hvězdy. ()

Doomedx

Film byl kvalitou o trochu lepsi nez jednicka. Relativne jeste normalni stopaz filmu a zajimavej konec (ovsem ne nejak zavratnej, preci jen lidi co znaji komix vi zhruba co se stane), ovsem do te doby takove nemastne neslane a krome Rhina, ktery vypadal jak "robot" z Titanfallu (rofl) se mi costume design u villains vcelku libil. Co jsem ovsem nemohl vystat byl 3D IMAX - nejen ze me z toho nejak pofiderne prvnich 30 minut bolely oči, ale také: malo 3d efektu; strasne moc zesilenej zvuk, az me z toho piskalo v levem uchu a nekvalitni, spatne citelne titulky splivajici s pozadim a obcasne rozmazane - i kdyz clovek k takovemu filmu titulky nepotrebuje, jelikoz vetsine dialogu rozumi, je to celkem neprijemne na oči, takze u me uz IMAX nikdy víc, nebo minimalne v nejblizsi dobe ne. ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)