Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

Slarque

Ubohý Spider-Man! Kolegové z Avengers si rozebrali všechny slušnější protivníky a na Pavoučka zbyl jen chudinka Elektronek, zřejmě naštvaný, že mu Spidey nepopřál k narozeninám. To už i z neduživého Harryho Osborna jde větší strach. Scénář zřejmě napsal nějaký automat, triky dnes už přes dvě hodiny dlouhý film nezachrání, akční scény jsou fajn, ale nejlepší z nich je hned na začátku, a tedy ještě bez Spider-Mana. Takže zbývá pochválit pány hudebníky, kteří tu jediní předvedli nějakou invenci a koule. Zvyšuji díky nim hodnocení na 50%. ()

Rocky62

Očekával jsem, že se tvůrci poučí z nedostatků, jakými byla přeplněna původní trilogie. Nikoliv. Druhý díl je stejně velkolepý, plný cool scén a v rámci žánru poměrně atraktivní, ovšem ve výsledku obsahově nicneříkající a překypující klasickým klišé a patosem. Znovu nám režisér naservíroval trapné moralizování o smyslu života, rodinných hodnotách a podobných hovnech, což je možná to, co mě na filmu sralo ze všeho nejvíc. Formálně vyladěné a o něco sympatičtější, než o dekádu starší verze, nicméně je to stále stejná písnička a nutno říct, že už značně oposlouchaná. 45% ()

Bachy

Jako musel jsem se na sebe hned podívat do zrcadla. Byl jsem to já a vcelku se mi líbil druhý, poměrně odlehčený, Spider-man. Když já mám tu mytologii okolo Petera Parkera a jeho enemies opravdu rád. Jako mrňous jsem s pavoukem proskákal pár počítačových her a mlátil jsem ty škorpiony, ještěry a Venoma. A pak uznávám, asi mi stačí málo. Kdyby to někdo chtěl vidět kvůli filmovým kvalitám, tak já říkám: "Jo, podle mě to není špatné a vcelku to funguje. Lehce bezmozčí oddechovka a ty obludy tam jsou." Kdyby se někdo chtěl pobavit filmařskou demencí, tak taky vzhůru k tlačítku play. Můj oblíbenec Giamatti asi svou postavu ze Spideyho nebude jmenovat ve výčtu nejlepších rolí, které kdy dostal. Výbuch smíchu hned nadvakrát. ()

Claw

"Fighty"... "fighty, fighty a fighty..." To je jediný důvod, proč na tyhle komiksové kousky koukám... Postavy znám nazpaměť z komiksů a videoher, dějově je to pořád to stejné a závěr jasný od začátku. No zde závěr teda tvůrci totálně dojebali, ale už mi to bylo jedno... jak naznačuju, dávno jsem rezignoval na děj a postavy tak, jak by měly držet pohromadě v rámci filosofie komiksu... Každopádně "fighty" jsou v této verzi Spidermana absolutně úchvatné a berou dech, temná atmosféra a vizuál se mi zamlouval. Spiderman ještě o něco málo u mě trumfnul dvojku Captain America, který to řezal taky hodně slušně. Beru to tak... Asie má kung fu a karate flicky se známými bijci, USA komiksový digitální trikový řežby. Komiksy miluju a akci taky. Takže když zrovna není něco z Asie, rád se zabavím u něčeho takového, jako je tento kousek... Film 1*, fighty 3,5*... /75%/ ()

SeBig

Přesně co jsem čekal. Dát do jednoho filmu víc jak dva poměrně důležité záporáky je prostě chyba a často to film neunese. Naplácaný vše na konec, hudba celkem dobrá, akce nic moc (hlavně kvůli často opakujicí se scéně, kdy spiderman chytne auto, které má spadnout na lidi), příběh je dobrý, Foxx to zahrál celkem fajn a z Rhina udělali ubohého vedlejšáka, který je spíš pro smích. Mě tenhle Spidey asi nikdy nepřiroste k srdci. ()

Larrysbride

Co se týče Alexe Kurtzmana a Roberta Orciho, patřím mezi jejich největší fanoušky, ovšem tohle byla rána pod pás... Spíďa hláškovat umí, postava Maxe / Electra je též napsaná dobře, ovšem i tak má tento restart POŘÁDNĚ na čem zamakat... Spider-Man se stal neskutečnou nudou, co by se ráda stala zábavnou akční podívanou se špetkou romantiky pro dámské osazenstvo, avšak (s odřenýma ušima a nosem) daří se jí jen co se vtipků týče. Hvězdičku navíc za neskutečně charismatického Dana DeHaana a odkaz na Batkid! ()

Chrustyn

Oproti prvnímu "Amazing Spider-Manovi", výrazně dospělejší, lépe zahrané, akčnější a celkově lépe udělané i ozvučené. Vedle Raimiho Spidermana 2, nejlepší zpracování pavoučího muže, kterému neubližuje ani velkolepá délka. Hans Zimmer opět boduje, když do filmu přidává rytmy dubstepu. ()

hammer_head

Novější, přeplácanější a pubertálnější než. první díl. U prvního dílu jsem nečekal nic a dostal takřka vše. U druhého dílu platí přísloví "někdy méně znamená více". Člověk by čekal dospělejší a reálnější příběh jako u Nolanova Batmana, ale je tomu spíše naopak. Pokud vynechám slabý děj, přeplácanost (co se týče počtu záporných postav), body strhávám především za spidyho pubertálnost, která je vyloženě nesnesitelná. ()

classic

Neviem,či sa nejedná o zbytočný reštart pavúčieho muža,ktorého predtým režíroval skúsený Sam Raimi,Marc Webb ako náhrada s komplet novým ansámblom s Andrew Garfieldom a Emma Stone,ktorí si lepšie počínali v jednotke Marca Webba z roku 2012,kde v pokračovaní sú nudní bez iskri,kde snímok zachraňuje Jamie Foxx ako Max Dillon ako Outsider,potom Electro,chlapík,ktorý po jednej nehode v Oscorpe bude čoskoro extrémne nabitý energiou,s ktorou to preženie a bude nebezpečným pre celý New York...K tomu tu máme ešte mladého Harryho Osborna/Green Goblina,ktorý chce Petra Parkera/Spider-mana uštvať k smrti... Okrem týchto dvoch „pánov” a peknej,ale otrávenej z tejto roly Gwen Stacy,t.j Emma Stone za hriech určite stojí,Andrew Garfield nie je vo svojej koži,tak aspoň že vizuálna stránka filmu za to stojí,kde scény s Electrom sú na spríjemnenie určitej nudy a otrávnosti,ktorá nejako po celý čas visí na vlásku. Potenciál tu je,ale Webb je príliš ovplyvniteľný originálom,aby sa pokúsil dať tomuto úplne nový rozmer,neriešiť Raimiho,ale urobiť to takým štýlom,aby som nemal pocit,že toto už niekde bolo?Takto pomaly začína Spidey chátrať... Prípadná trojka,ktorá sa na čas zdrží by sa mala spamätať,tak ako Webb,tak aj Garfield... ()

korbitch22

Garfield dospěl a s ním i příběh, díky bohu.Jednička mě vůbec nesedla a nedokázal jsem vstřebat ten pubertální humor a navíc mizerného záporáka.Proto jsem od dvojky nečekal vůbec nic a ono to je možná největší překvapení roku.V první řadě se opět zmíním na úvod o vizuální stránce, která v tomhle filmu letos patří k tomu nejlepšímu, co bylo ve velkých akčních produkcích k vidění.Film mě překvapil svojí dramatičností, na které hodně zapracoval a přidal na vážnosti, což vám dokáže dost šokující konec, i když Spider-Man si nevodpustí hlášku nikdy a co jsem sem čuměl, do scénáře to až teď sedlo jak prdel na hrnec.Garfield je o protí tomu pedofilnímu strýčkovy z Raimiho série fakt borec a hlavně jak řikám, pomohlo to, že dospěl.Hlavní záporák spičkový, za prvé výtečně zahraný Foxxem, za druhé prostě valí elektriku a to já žral jako svině už u Viktora Von Dooma ve fantastický čtyrce.Překvapuje mě tak nízký hodnocení zdejší elity, která dokáže i takové sračky jako byl druhý Thor procentuálně vyšvihnout nad tuhle svěží a úplně pohodovou show, kterou jsem si k velkému překvapení užil na jedničku a těšim se na trojku jako prase.Letní zábava se vším všudy, která má bavit a přesně to dělá a co je důležitější, ve vážných scénách prostě funguje a nemáte chuť zabít všechny v sále a pak odjed do USA vystřílet celý filmový štáb, jako u posledních Transformers, za mě jasných 80% a milé překvapení. ()

Ghoulman

Ačkoliv ani druhý díl Amazing Spidermana nesahá Raimiho původní trilogii ani po kotníky (a to ani slabšímu třetímu dílu), přesto si zde pár věcí (doslova dvě věci) zaslouží pochvalnou zmínku. Mdlá příběhová linka zůstává, ale nápaditost poněkud vzrostla – jednak v oblasti scenáristické (odvážný příběhový zvrat na konci, který asi málokdo čekal) a také po stránce stylistické – ten nápad vývoje Electrových útoků proti Spidermanovi, které z počátečních hluků získávají stále více podobu konkrétních hudebních tónů, je dle mého k nezaplacení. Je to takový skrytý komentář k moderní elektronické hudbě, jež využívá intenzivního hluku a nárazových změn v hlasitosti k až elektrizujícímu účinku na posluchače. I z tohoto důvodu jsem si každý střet s postavou Electra dosyta užil. Avšak stále je více co kritizovat, než chválit. Věčná škoda je nevyužitého potenciálu postav – především to zamrzí u postavy Harryho, která měla tak šťavnatý vývoj v původní trilogii (a tím pádem i tristní nevyužití velmi talentovaného DeHaana). A tahle výtka patří pro všechny postavy bez výjimky, jak vedlejší tak hlavní. Právě v (ne)pořádné charakterové výstavbě Amazing Spiderman selhává na celé čáře – tvůrci nejsou vůbec schopni vytvořit životné a živočišné postavy, jejichž interakce se tím pádem stávají také naprosto banálními a nezáživnými. Jak můžete se zájmem sledovat například souboj dvou postav, když vám ani na jedné z nich nijak výrazně nezáleží? Můžete obdivovat způsob natočení konfliktu, ale stačí to k úplnému diváckému zážitku? Ve výstavbě charakterů si znovu vezmu ke srovnání příklad původní spidermanovské trilogie, kterou osobně považuji za jeden z vrcholů komiksového filmu. Raimi dokázal jednak v Maquierovi nalézt ideálního hlavního hrdinu, se kterým se každý z nás může do určité míry sžít (protože je to civilní, obyčejný kluk, spíše neúspěšný v životě, než úspěšný (jako většina lidí) a který má své slabosti a chyby, vnitřní démony, nenaplněné ambice (ach ta Marry Jane), etc.). Co na tom, že Garfield má být také takový obyčejný outsiderovský nešika, když mu to ani na vteřinu nevěříte – celkem přesně (a vtipně) ho vystihl jeden recenzent – Peter Parker je mladý, přitažlivý, přátelský, oblíbený, inteligentní a sportovně nadaný loser... Jenže v tom je první zásadní kámen úrazu - hrdina nikdy nesmí začínat jako dokonalá postava, musí si své hrdinství zasloužit, vybojovat - stejně jako svůj status – buď začíná zle a vypracuje se nebo začne překvapivě dobře a pak za svoje štěstí zaplatí a znovu musí stoupat ode dna (tuto legendu o pádech a vzestupech skvěle začlenil do svého moderního batmanovského opusu Christopher Nolan). Protože jednoduše a lehce – když nemáte pády a stoupání, nemáte vývoj charakteru – když nemáte vývoj charakteru, nemáte možnost vytvořit vícevrstevnatou postavu – a když nemáte možnost vytvořit vrstevnatou postavu, nemůžete od diváků očekávat, že se s postavou sžijí, protože taková postava je až příliš okatě pouhým jednorozměrným konstruktem. Vždyť i takoví borci jako Schwarzenegger měli ve svých filmech momenty absolutních pádů a následného vzkříšení (viz Barbar Conan nebo Predátor), proč by je neměl mít Spiderman? A aby toho nebylo málo, Amazing Spidermana nezachraňují ani vedlejší postavy – Raimi například používal všemožné paralely a vztahové linky, vzájemné motivace a ovlivňování jednotlivých protagonistů, výrazné vztahové trojúhelníky (a v třetím díle i celkem prazvláštní kolika-úhelník? Šestíúhelník?), v nichž se občas hlavní hrdina zachová jako idiot a padouši mají nezřídka kdy naopak světlé momenty a mnohdy dokonce ušlechtilé motivace ke svému „zlounství“. A také mají svá traumata, tragédie a bolesti, což z nich znovu dělá opravdu životné charaktery. Takže ani nad nimi nemůže divák prostě mávnout rukou, zajímají ho, soucítí s nimi. Dokonce i když odchází do věčných lovišť je vám jich v jejich porážce líto, ačkoliv stále fandíte Parkerovi. Tomu já říkám vypravěčské umění, které na jednu stranu dává záporákům civilní rozměr, ale na druhou stranu neporušuje mýtus o hrdinovi (tzn. příliš nerelativizuje co je dobro a co zlo). Tahle vrstevnatost zde zcela schází a to i u postavy, která má nejlépe našlápnuto na nějaký vývoj a rozměr (Electro). Podle mě úplně zbytečný reboot série, o čemž nakonec vypovídá i to, že nebyl natočen třetí díl. () (méně) (více)

Scalpelexis

Žel, pokračování je naprostou tragedií. Abych pravdu řekl, ja si ten film vůbec nepamatuju, jak jsem usínal, děsivá nuda. Garfield je průměrný a zdaleka jeho koktání není tak šarmantní jako v podání například La Beoufa, Stone Ok, ale hlavně Jamie Foxx - scénář mu nakázal, co ma hrát a byl chudák až nechtěně komický. O Harrym Osbornovi ani nemluvě. Hudba je dobrá, triky taky (nečekaný), ale kurnik..nějaká story a nějaké herecké výkony prosím. Vůbec nechci vidět další pokračování; bez pěkně drsného dopingu to bude podobným kurzem na odpad. ()

mcb

Velký posun. Zatímco první díl jen povinně (a tudíž i neobjevně) převyprávěl Spider-Manův origin, dvojka se už zcela odpoutává z řetězu a kromě vršení záporáků nabízí hlavně návrat k poetice infantilních a přímočarých komiksů a seriálů z devadesátých let. Po Raimiho trilogii je toto nové pojetí Spider-Mana jediné logické, protože vytahuje jeho hlavní komiksové přednosti jako frackovitost, přepálenost a dějovou přehuštěnost. Webb k tomu navíc přimíchává svou typickou teenagerskou romanci, která konečně vystavuje hrdiny zásadním dilematům a rozhodnutím, zatímco záporáky načrtává s až dětinskou jednorozměrností (viz Electro), což je prvek v konkurenčních komiksovkách docela nevídaný, a navrch přidává totálně videoherní akci, která jakoby vypadla z těch nejlepších in-game filmečků. Chápu, že někoho můžete toto pojetí pro (hodně) mladší publikum spíše odrazovat, ale mě se zdá, že Spider-Man konečně našel svůj správný, tedy fanouškovský, směr, který vydatně vyhovuje své cílové skupině a zároveň se odlišuje od adaptací ostatních studií (X-Men/marvelovky/Muž z oceli). ()

rollman1

No, po technické stránce je Spider-Man výborný, ikdyž už jsem si říkal jestli koukám na film nebo na Cutscénu z nějaké hry, ale pořád i přes velkou míru digitalizace se na to dalo koukat. To je ale vše, co se mi na něm líbilo. První mínus je určitě vícero zlosynů, protože za zmínku stojí jen Electro, který je zahrán a ztvárněn výborně, ale co se týče Green goblina nebo Rhina, to byla zbytečnost na druhou. Goblin, tentokráte bez masky nemá dost prostoru a nic moc neukáže a celkově postava Harryho není dobře usazená v ději, jelikož v prvním díle jsme ho jaksik neviděli. Takže tam byl nasazen prostě pro efekt. Rhino má menší sóo, které nestojí za nic, ale aspoň je to sranda. No celkově je prostě Spider-man 2 horší než jeho předchůdce a pořád jede ve stínu Raimiho trilogie, ikdyž nechce. S akci si očividně někdo pohrál, ale to na kvalitní filmový zážitek nestačí. ()

heyda

Technicky pěkně provedené, Emma Stone je sexy, ale jinak další naprosto zbytečný díl Spider-mana. Ani se nedivím, že neměl úspěch a trojka se kvůli tomu odsouvá o pár let později. Neurazí, nenadchne. 55% ()

Stanislaus

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 16.4.2014) Mnoho uživatelů si zde stěžuje, že byl film nudný, bez nápadu, stále ta stará známá pohádka. Nicméně mně osobně se druhý/pátý snímek o "pavoučím muži" líbil a v kině jsem dostal všechno, co jsem potřeboval. V rámci audiovizuální stránky jde o zdařilý kousek, efekty byly pěkně udělané a působivé, a to vše bylo podbarvenou působivou Zimmerovou hudbou. Příběh byl jednoduchý, ale já jsem to ostatně očekával. U filmu jsem se jak zasmál, tak rozesmutnil a kochal jsem se nad akčními sekvencemi. V polovině jsem si říkal, že dám jenom tři hvězdy, ale posledních dvacet minut mě donutilo vše přehodnotit. Zkrátka typický popcornový snímek, který zklame zejména ty, kteří od něj příliš mnoho očekávali - já byl ovšem spokojený. ()

Pejpr

Jsem příjemně překvapen. Garfield se mi líbil, holky drtily klukům ruce, pobavil jsem se a díky csfd zadarmo, co víc si přát? Více promítání v Plzni prosím! ()

VášaVF

Jako velký fanda Spider-mana musím trochu přimhouřit oko. Vůbec jsem nepochopil, proč se v poslední době točí v Hollywoodu tak dlouhé filmy. 142 minut je prostě moc, a aby se čas vyplnil, tak Spider-man bude muset bojovat s Elektro (mimochodem pan Jamie Foxx naprosto úžasnej), mladým Osbornem a na závěr s jednorožcem Rhinem. Proč? Nebylo by přínosnější zaměřit se na souboj s Elektrem a se stopáží cca 90 minut? Ale 3D vcelku vydařené a suma sumárum stojí film za návštěvu kina. ()

BMW12

Jedničku jsem hodnotil dobře, i když kopírovala Raimiho Spider-Mana, ale toto pokračování se mi až tolik nelíbilo. Dokonce jsem po půl hodině uvažoval, že to vypnu. Nudilo mě to, ale pak začali být ty akční scény a už se na to dalo dívat. Ale vůbec mě nebavili ty rozchody a návraty Petera a Gwen. A hrozně mi vadil Andrew Garfield, on se prostě na Spider-Mana nehodí, to byla špatná volba. Naopak volba záporáků byla skvělá, jak Jamie Foxx tak i Dane DeHaan předvedli skvělé výkony. ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)