Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

rikitiki

V předchozím díle byl hrdinovým soupeřem nepovedený ještírek, tady je to modrý opar ve tvaru lidského těla. Takže zase nic, co by vzbuzovalo strach. Děj opět postrádá logiku a postavy se v tom motají, jak nudle v bandasce. Vztahy mezi nimi vůbec nefungují. K smíchu je milostné hašteření mezi Pavoučkem a Gwen, stejně jako z ničeho nic objevený nejlepší Pavoučkův přítel na světě, kterého ovšem 10 let neviděl. Jediným zástupcem humoru je Giamatti jako ruský mafián s invenčním tetováním na čele a v předimenzovaném oblečku plechového nosorožce. ()

Jinny

Pokud přistoupíte na to, že Spider-Man 2 chce být jen vizuální přehlídkou triků roku 2014, a smíříte se s tím, že existuje jen proto, že studio nechtělo přijít o práva na značku, odpustíte i scénář, který tomu odpovídá. Na to, že se jedná o pátý film o Spider-Manovi za posledních dvanáct let, bych čekala trochu víc tvůrčí odvahy a hraní si s postavami, když už jsou noví diváci prvním dílem z téhle série zaháčkovaní. Celkově je film o něco horší než jednička, ale pozvedá ho kvalitní technická stránka. ()

virus10

Snaha o vtipné hlášky by byla, ale ani z poloviny to negunguje tak dobře, jak u filmového Marvelu. Někdy spíš naopak. Zatímco jednička Amazing Spider-Mana pro mě byla po moc brzkém restartu série příjemné překvapení, dvojka lehce zklamala. ()

Roman.Ticka

Duo Garfield+Stone mě bavilo již v jedičce, tak se dalo čekat, že dvojka nezklame. Zpočátku mi lehce zastínalo výhled na obrazovku slovo nuda, ale vmžiku se rozplynulo a tak to už zůstalo. Vypjaté emocionální scény mi dělaly radost, pestrobarevné efekty mě bavily a inteligentní děj vyloženě těšil. I několik "chytrých životních" vět, jako ta poslední od Gwen a po různu od tetičky, tatíčka i samotného pavouka zahřály na duši i těle, což v mrazivém letošním létě přišlo tuze vhod. Tahle marvelovská sólovka je mi zkrátka v celkovém pojetí po chuti a podle toho vypadá mé ryze subjektivní hodnocení. ()

anais

V podstatě stejně nevýrazný film jako první díl. Snad jen ten Electro Jamieho Foxxe je prostě lepší záporák než Rhys Ifans minule, tak to působí trochu víc jako film do kina. Ale Marc Webb prostě nepoužívá filmovou řeč, a točí rutinně, co mu přijde pod ruku bez výraznějšího režijního rukopisu. ()

HellFire odpad!

Ták, máme tu nový díl rebootu Spider-Mana. A čím bychom mohli začít... Nahodíme tam trable pana a paní Parkerových, kteří z nějakého důvodu právě opustili svého Petříka a snaží se někam dostat letadlem. A narveme to toho všechny klišé, jako záchranu na poslední chvíli, záporáka co se objeví vždy v momentě, když už hrdinové skoro dosáhnou svého nebo z ničeho nic omdlivšího pilota, který tak zachrání naše hrdiny. A nesmíme zapomenout na reklamu, chtělo by to vlastní značku v podobě notebooku Vaio (práva na Spider-Mana vlastní Sony). Fakt to nemohlo začít tuctověji. Střih na Spider-Mana v podobě Andrew Garfielda, který se opět představuje jako nevychovanec a příliš drzý teenager. Vývoj osobnosti nulový. Komiksy jsem teda nečetl, ale mám pocit, že takhle se nemá Spider-Man chovat. Za ty jeho hlášky bych mu jednu vrazil. Aspoň, že když už je na obrazovce Spider-Man, začne se dít něco akčního. A v té chvíli jsem se plácl do čela. Paul Giamatti jako plešatý ruský borec, co si to hasí ulicemi New Yorku s náklaďákem a nákladem plutonia snad 100 km v hodině a naráží do všeho co se dá? Není to vůbec divné, plutonium se vozí ulicemi New Yorku pořád. Jo a pro ty, co by náhodou nevěděli, tak film má připravenou nápovědu. Plutonium je prej vysoce výbušné a nebezpečné, řekne jakýsi ženský hlas z útrob bedny. To bude asi vypravěč. Nejlepší část přijde ve chvíli, kdy oba zločinci vzadu otevřou dveře a začnou pálit na 40 policejních aut. Samozřejmě jen pro to, aby je mohl Spider-Man odzbrojit. Tak to totiž bylo napsané ve scénáři. Do prdele, to nikdo zodpovědný nečetl scénář nebo jim to bylo jedno, protože film museli vydat, jinak by přišli o práva? Následující útěk mafiána a Spideyho chytání ampulí s plutoniem už se nehodí ani komentovat. Aby příběh postoupil, představíme si dva hlavní záporáky, užijeme si trochu nezávazného kecání s tetičkou, aby měla taky nějaký prostor a vyřešíme problémový vztah s Gwen. Počkat... byl jsem právě svědky toho, že si Harry Osborne chtěl vymáčknout jebáka a přitom upustil věcičku co mu dal umírající taťka na stůl a rozluštil její tajemství?!!!!!! Nový Spider-Man je perfektní příklad stupidního blockbusteru pro masy, plného klišé a napsaného tak, aby byl každý na správném místě, až to bolí. Opravdu si dnes scénáristé o divácích myslí, že jsou pitomí? Nestačí vám postava Foxxe? Chlápek, co pracuje pro obrovskou společnost a přitom je napsán tak, aby z něho byt ultimátní trouba, existencionální nula, do kterého naráží lidi na ulici a jež je posedlý představou, že něco znamená pro Spider-Mana (kolik je mu let, 10?). Postava, která je tak pitomá, že nezná účinky zásahu elektrickým proudem. Takový člověk ani nemůže existovat! Největší nehoráznost a podraz od tvůrců je ten, že se snažili do lidí vtlouct, jak bude Spider-Man bojovat proti třem záporákům a přitom Goblin je tam jen na oko a ten nosorožec na konci je prostě výsměch. Ten se objeví jen pro to, aby si někdo u Sony mohl odškrtnout kolonku splněno. Nejlepší příklad toho, jak dopadne film, který je tvořen lidmi bez zapálení. A ten konec? Co to sakra... jste právě nechali zabít hlavní postavu, aby to mělo dramatičtější nádech? A ten výsměch s Rhinem? Odpad. () (méně) (více)

AlfaNumerO

Z nějakého důvodu mi zmizel můj předchozí komentář, který aspiroval na nekonečný román, tak ho holt nahradím jiným a ještě delším. Pro ty, co mají peněz nazbyt, běžte do to kina a kupte si ještě k tomu veliký popcorn, který demonstrativně před začátkem filmu hodíte proti plátnu. Pak se můžete v klidu zvednout a odejít. Odejít s pocitem, že jste zbytečně neutratili přes 2 hodiny svého určitě drahocenného času. Ostatní zůstaňte doma a pusťte si třeba Captain America: Návrat prvního Avengera, uděláte líp. Amazing Spider-Man 2 je neskutečně špatný. Pokud si odmyslíte obrovské pozlátko a prachy, které jsou z něj po vizuální stránce hodně vidět, zůstane Vám jenom vesměs nudná (romantická) podívaná plná WTF momentů, kde si říkáte, že tohle snad režisér mohl natočit jedině pro lidi s vadou zraku, pozornosti či nějakou mentální poruchou. Konec hlášení. PS: Jistota v podání hudebního doprovodu Hansem Zimmerem se v několika posledních snímcích vytrácí. Hudební motiv je nevýrazný a poměrně sterilní a ne nepodobný předchozí tvorbě. PPS: vysvětlete někdo Webbovi, že pokud nechá Elektra mizet a zase objevovat, kde se mu zachce a skáče do/ze zásuvek a jiných elektrických zařízení jako čert z krabičky, působí pak trochu nedomyšleně scéna, kde do něj uprostřed elektrárny najede auto a on omdlí. Snažil se u toho režisér aspoň trochu přemýšlet? Tohle by vycucalo z prstu i 5leté dítě. Čekal bych trochu víc od filmu, jehož rozpočet překračuje 200 milionů dolarů (na naše cca 5 miliard). ()

eraserhead666

Tohle se zřejmě muselo stát a ani to není překvapující. Hrozná nuda přebuzená digitálními triky. Naposled jsem se podobně cítil u Batmana a Robina. Něco mi říkalo, že ta povedená jednička byl jen nechtěný efekt. ()

claudel

Tolik oscarových herců u takového filmu? Je to až k podivení a neuvěření. Já jsem nikdy nepochopil, proč se Spider man pořád přeobsazuje, mění se herecká sestava a příběh se opakuje. Ale pravděpodobně je tomu podobně jako třeba u Batmana nebo Supermana. Chemie mezi Andrewem a Emmou funguje na výbornou, Elektro má patřičný efekt, Zelený Goblin přichází do hry možná až příliš pozdě. Příběhově se to dá, takové čisté tři hvězdičky. ()

ARI50

Pecka ještě lepší jako první díl dramatická chvíle je dost smutná a velmi dobře natočená tak jako celý tenhle příběh spokojenost na vysoké úrovni. ()

Will_X

Nebýt parádního vizuálního zpracování a solidního hudebního doprovodu, tak by to u mě asi nedopadlo. Slow motion, 3D paráda. Zbytek spíše průměrný a místy až absurdní. 55% ()

luka4615

Do kina jsem šel s nulovým očekáváním, očekával jsem totiž, že dvojka se ponese ve stejném duchu jako jednička (ze které si už mimochodem přesně nepamatuji ani jednu scénu) totiž že bude unylá, nudná a zbytečná. Ale nyní po projekci musím říct, že jsem se mýlil. Tvůrci filmu se očividně poučili z chyb, které napáchali v jedničce a servírují nám nyní téměř dokonalou, zvukově i graficky krásnou akci. Jediný problém, který na tomto filmu spatřuji a který mi během celého filmu vadil, byla nejednotnost a velmi slabá kostra celého příběhu. Jako kdyby tvůrci spoléhali na to, že si obyčejný divák v záplavě těch barev a zvuků tohoto z mého pohledu těžkého nedostatku nevšimne. Nebýt tohoto, odcházel bych z kina ještě více nadšen. Jamie Foxx postavu podivínského nerda, který se změní v padoucha s vtipným jménem Electro užívá a sekunduje mu v tom i Dane DeHaan jako nový Green Goblin. Film je doslova prošpikovaný vtipnými momenty a scénkami. The Amazing Spider-Man 2 je rozhodně příjemným překvapením. (Viděno v kině CineStar Jihlava) „Everyday I wake up knowing that no matter how many lives I protect, no matter how many people call me a hero, someone even more powerful could change everything.“ ()

MáŠa

Ani jsem se na to moc netěšil, protože z trailerů to vypadalo jako taková digitální přebarvičkovaná pohádka, ale výsledek slušná podívaná. Hlavní záporák by si možná zasloužil víc prostoru pro vykreslení toho, proč mu tak jeblo. ()

L0ra

Doteď jsem si myslel, že nejtrapnější hrdina všech dob je Kapitán Amerika, Amazing Spiderman ho bohužel v trapnosti převálcoval na všech frontách. ()

Morholt

Sice jsem si po jedničce říkal, že pokračování je v tomto případě zbytečné, ale díky Bohu jsem se zmýlil. Po stránce technické není co vytknout a stránka dějová splňuje vše, co od marveláckých blockbusterů očekávám, pokud nepočítám x-menovskou sérii. Herecky to taky sedlo, přičemž Andrew Garfield se stal s konečnou platností lepším Spider-Manem, než byl Tobey Maguire. Zamrzí jen, že Paul Giamatti nedostal trošku víc prostoru. Ruský terorista v jeho podání by si to zasloužil, ale třeba se dočkáme v dalších dílech. A tak jedinou výraznou negativní připomínku mám k romantické lince Petera a Gwen. Těmhle dvoum to spolu prostě neklape a Garfield je neohrabaný až běda. Tak třeba do příště nabere nějaké seladonské zkušenosti. Každopádně jen tak dál. 75% ()

Lucasion

Tak jsem se konečně dostal k Amazing Spidermanovi 2. Celé ty roky na mě čekal a nedokázal mě nadchnout více než na obyčejný průměr. Není špatný, Andrew je vlastně osobitý hláškující Spidey. Problém je v té neuvěřitelné omáčce okolo. Téměř dvě a půl hodiny a já vlastně vůbec nevím, co se v tom filmu stalo. Neuvěřitelně digitální začátek, který má šmrnc. Sequel odpustil od vlastních pohledů houpání na síti, což byl geniální nápad v jedničce. Představil dva záporáky, vlastně tři. Drží si svojí temnou atmosféru, až do konce! A na konci způsobí husí kůži návratem na scénu. Nechybí i velmi povedený Green Goblin a lákadlo na další příběhy. Kterých jsme se bohužel nedočkali. Oproti Raimiho trilogii tady vnímám ten pokles zábavy. Oproti však všem Marvel filmům, je to stále průměrná zábava. Ovšem nic víc, ani nic míň. Je mi vlastně, ale škoda, že Andrew skončil tak brzy. Ten závěr trilogie, by si klidně zasloužil. (65 %) ()

Kamca_

Na jedničku, kterou jsem viděla v kině, to zdaleka nemá. Tohle je film přesně do kin. Koukat se na to doma na pc není takový zážitek. Jsem z toho trochu zklamaná. Čekala jsem víc. Ale pořád je to příběh Spidermana, pro který mám odmala slabost. U takových filmů mi ani nevadí tak dlouhá stopáž, protože se tam pořád něco děje a člověk se u toho nenudí. Tady v tom případě se mi konec moc nelíbil. Očekávala jsem to trochu jiný. Dávám 70% (hlavně díky Andrew Garfiledovi a výbornému soundtracku). ()

ScarPoul

Pravdou je, že to nie je žiadna pecka ako sa z traileru mohlo zdať. Je to prostoduchý blábol o problémoch jedného teenagera, ktoré sú vo väčšine filmu zobrazené takmer s nulovým emocionálnym zainteresovaním. Herecká elita prehráva a Garfield je tentokrát vzorom charakterového herectva. Akčné scény sú výborné a majú nádherný spád a vyvrcholenie - hlavne tá posledná spôsobila naozaj silnú emóciu.( asi jedinú) Film ide inou rovinou ako sa hrnuli jeho predchodcovia, ale Webb ako keby pozabudol, že komiksové filmy stavajú len na stotožnení sa s hrdinom. A to sa tu nekoná. Objektívne je to na tri hviezdy, ale beriem to ako súčasť niečoho väčšieho - spolu s jednotkou. Postupnými krokmi sa tak dostávame tam, kde Raimi skončil. Začína sa tu objavovať množstvo odkazov na Spidermanových neskorších záporákov a je tu aj nejaká Felicia a väčšie prepojenie z pôvodnou komiksovou sériou. To, že motivácie zloduchov sú takmer nulové nemusím spomínať. Majú očividne len dokresliť celú atmosféru, ktorá je ale zase bezchybná. Slabé 4. S tým, že ten názor bude z času na čas kolísať k lepšiemu, alebo horšiemu. Podľa nálady. Z odstupom času, ale musím meniť. Je to naozaj strašne plytká a povrchná zábava, bez akéhokoľvek dospelejšieho prvku. ()

Lacike

Pôvodna trilogia zdegenerovala do neskutocnej sracky az v tretom diely. Nova seria to dokazala uz v druhom diely a pritom klesla do tak velkych sraciek, ze mi uplne znechutila aj prvy diel, ktory sa mi pacil napriek mojim pociatocnym predsudkom kvôli tomu, ze sa restart urobil tak prilis skoro po pôvodnej serii. Dvojka mi pripada ako narychlo urobeny zlepenec z mnohodielneho serialu. Takze tu nie je priestor na to, aby vynikla alebo aspon trochu fungovala akakolvek scena. Vynimkou je snad len pociatocny vztah medzi Peterom a Harrym. Ale v momente ked uz Harry zacne blaznit, tak aj tato linia isla do kopru, pretoze aj tento prerod je prilis uponahlany. Zaporak Rhino tu ma len cameo a Electro je najdebilnejsi zaporak akeho som v akomkolvek komixe videl. Je to regulerny dement. Akcne sceny ma tiez vôbec neohromili. Oproti jednotke su ovela neprehladnejsie a po trikovej stranke je to taký nudny digitalny maglajz, ktory ma nechal uplne apatickym. Najviac som prekvapeny z nefunkcnej romantickej linii, ktora bola tou najlepsou vecou v prvom diely. Celkovo tu civilna linia vôbec nefunguje a hlavny hrdina sa pre mna stal nesympatickou postavou. Nechapem jak to mohli vsetci tvorcovia takto dodrbat vo vsetkych ohladoch. Chybalo malo, aby som tejto sracke nedal odpad. ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)