Reklama

Reklama

Godzilla tai Megalon

  • Japonsko ゴジラ対メガロ (více)
Trailer

Obsahy(1)

V tomto díle se Zemi chystá za pomoci svých nestvůr zničit podivná sekta. A když armáda selže, tak jidinou nadějí pro lidstvo se stává Godzilla a robot stvořený lidmi. (Chupacabre)

Videa (1)

Trailer

Recenze (22)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Třináctého dílu se ujal opět režisér Fukuda a i přes mé neskrývavé znechucení se mu tentokrát povedlo kromě nového monstra předvést i nový prvek a to docela solidní porci akčních pasáží, které rozhodně vylepšili celkový kredit tohoto dílu (na to jsem u něj nebyl vůbec připravený). Rozhodně tedy víc než opakovací scény, na které jsem si už tak nějak zvykl. Přesto mne ani tentokrát nepřesvědčil, abych dal nějaké vysoké hodnocení. Záporných podnětů tu totiž bylo opět požehnaně a hlavně mi vadil ten malý spratek. Když jsem navíc zjistil, že se tento film během svého počátku setkal s velice kladnými ohlasy nejen v Japonsku, ale i Americe, šel jsem do kolen. Naštěstí postupem času nadšení opadlo, o čemž nakonec svědčí i momentální hodnocení nejen na IMDB, ale i jiných světových databázích (nepočítám CSFD). Příchod Megalona na scénu přitom vypadal hodně slušně a tenhle brouk s „vrtáky“ a chlustajícími „granáty“ se mi líbil. Především pak u scény s modelovou přehradou. Když to navíc tvůrci okořenili ukázkovou automobilovou honičkou začal jsem nabývat dojmu, že by skutečně mohlo jít o pecku. Jenže pak se zjevil „trapný“ Jet Jaguar a jeho plácačka s Gojirou, zas poslala všechno do kytek. Jo a ten finální souboj trval jen něco přes 20.min (Lima). Slabých 50% ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Značná splácanina -- Fukuda na tripu. Myšlenkově nejblíž asi Atragonu, což byl film, který se jeho předchůdci Hondovi povedl skoro nejméně z těch několika desítek, které jsem viděl. Život typické japonské miliardářské mládeže a roztomilých (ironie) chlapečků. Ještě robot, vypadající jako Power Ranger (dávno před Power Rangers). Recyklace záběrů ze starších Godzil byla neuvěřitelná (všechny destruktivní záběry už někde byly použity, identifikoval jsem s jistotou 6 filmů, ze kterých byly, ale asi jich bylo víc). Btw. pro japonsky nehovořící, ten mladík není profesor, jak mizerný překlad do angličtiny tvrdí. Někdo nerozuměl rozdílu mezi sensei (mistr, učitel) a zde použitému senpai, což je mírně uctivé oslovení mladšího studenta (apod.) směrem ke staršímu. Ale tyhle ztráty v překladu samozřejmě na debilitě (diagnóza, ne nadávka) filmu nic nemění. I když místy vedla až k zábavě. ()

Reklama

Spinosaurus 

všechny recenze uživatele

Fukudo! Ty neřáde(nechci použít hrubé výrazy)!!! Cos to proboha zase spatlal. Jako by ses nepoučil z předchozího dílu,který byl špatný,ale ještě se to sneslo,ale tohle je vážně peklo. Děj je přesná kopie předchozího dílu. Nechybí zde ani řádní padouši(bez kterých se Fukudovi Godzilly neobejdou),kteří jsou naprosto nijací a navíc zde jen zastupují mimozemšťany(cíle mají stejné). Nechybí zde samozřejmě i hrdinská parta,která všechno vyřeší a překazí plány padouchů za pomocí jejich robota,který vypadá jak zmutovaný strážce vesmíru. To nejhorší je ale střídání záběrů z předchozích dílů,které zde dosahuje už úplného vrcholu odpudivosti. Robot-Jet Jaguar tedy doletí na Monster Island a řekne Godzille,že padouši opět chtějí zničit svět a v tom jim pomáhá monstrum Megaro(Megalon). Godzilla tedy skočí do vody a plave na pomoc. Líný režisér si nyní nejspíš položil otázku:"Musím tam dát hodně soubojů a akce,ale jak to udělám,abych toho nemusel moc natáčet?" a vzápětí si odpověděl:"No jasně,dáme tam Gaigana(Gigana),použiju záběry z předchozího dílu a natočim tak minimum!). Co se týče Godzilly,ta mi zde připomínala(jak vizáží tak chováním) nějakou starou babičku,kterou někdo vyrušil z klidu na Monster islandu a proto bojuje rychle,nenápaditě a jakoby to chtěla mít rychle za sebou. Navíc neustále hází zamilované pohledy na Jet Jaguara(při prvním setkání si dokonce podají ruce),což mě také hrozně štvalo. Tento díl ještě obsahuje 2 naprosté kraviny,které jsou i na Godzillu silná káva. První je ta scéna,kdy Megaro odmrští tu bednu přes kopec a když bedna dopadne,vylezou z ní úplně zdraví hlavní hrdinové. Druhá absurdní scéna je ta,jak Godzilla nalétává do Megara,což je opět kopie předchozího dílu,kde to dělal Angilas-akorát to v jeho případě nevypadalo tak blbě. Doufám,že Godzilla se na ty Japonce už příště vykašle.Suma sumárum jedná se o nejhorší díl z celé Showa série(Godzilla's revenge jsem neviděl,ale pochybuji,že je horší než tohle). Jednu hvězdičku dávám ze soucitu,protože tady mě fakt nic nechytlo,ani Godzilla. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Aj keď Godzillovská séria bola časť od časti stále detinskejšia a detinskejšia ( a to hlavne v 70. rokoch ), nemôžem nedať maximum. Je to kus môjho života, na kaiju filmoch som vyrastal ( každú Sobotu alebo Nedeľu som vysedával pri telke a sledoval ich na nemeckých satelitných staniciach ). A preto Godzilla, tvoje zlaté dni sú síce už v nenavrátne, ale aspoň po tebe ostali tieto skvelé a zábavné kúsky. ()

Cedr 

všechny recenze uživatele

Mišmaš spousty plně nevyužitých nápadů. Původně mělo jít o non-Godzilla film v hlavní roli s Jet Jaguar (jakožto vítězný design dětské Toho soutěže) a Godzilla byla naroubována do filmu dodatečně jako marketingová výpomoc. Spousta recyklované stopáže z minulých filmů a nedotaženost sráží jinak velmi slibné myšlenky, a to zejména poutavý úvod u jezera a samotný koncept Seatopie. Destrukce přehrady je taktéž parádní. Z Fukudových Godzill zatím ale nejslabší kousek. ()

Galerie (71)

Zajímavosti (11)

  • Podobně jako jeho předchůdce, Godzilla vs. Gigan (1972), i tento film výrazně spoléhal na využití záběrů vystřižených ze starších dílů série. Byly použity záběry z celkem sedmi různých filmů, některé z nich dosti lajdácky – například ve scéně, kdy Megalon ničí jednotku japonského letectva, která byla vyslána, aby ho zastavila, je zřetelně vidět, že letadla explodují po kontaktu s hákovitou končetinou Gigana (který ve filmu sice vystupuje taky, ale v této chvíli ještě součástí děje nebyl). (Israha)
  • Americká verze filmu je oproti té japonské o tři minuty kratší. Bylo z ní vystřiženo několik relativně násilnějších scén (například pěstní souboje, krvácející obličej nebo pád z útesu). (Israha)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno