Od dob založení Spojené Federace Planet byla základní směrnice zcela jasná - žádná expedice hvězdné flotily se nesmí vměšovat do přirozeného vývoje jiných civilizací, dokud nebudou připraveny na první kontakt - čili dokud neobjeví technologii hypermotoru. Nyní ale Picard dostává rozkazy, které jsou v přímém rozporu s tímto pravidlem. Pokud uposlechne nadřízené, 600 mírumilovných obyvatel planety Ba´ku bude násilně vysídleno ze svých domovů pro údajné dobro miliónů ostatních lidí, kteří pak budou moci využívat účinku Pramene mládí planety Ba´ku. Pokud neuposlechne, riskuje svou loď, svou kariéru i svůj život. Pro Picarda je však volba jasná, postavit se proti celé hvězdné flotile... a vést vzpouru za záchranu Ráje. (oficiální text distributora)

kubas369

7/10. Tahle Star Trek verze sedmy statečných mě vlastně bavila. Má to vlastně nejsilnější myšlenku ze všech filmů s posádkou z nové generace. Jestli je doopravdy správné dávat přednost většině před menšinou. Přesně kuli takovému to přesahu jsem si oblíbil seriál, ale ani v Generaci ani v Prvním kontaktu natož v Nemesis jsem nic podobného nedostal. Nechápejte mě špatně První kontakt je dobrý film, ale spíš díky tomu že je to dobrá atrakce než aby měl nějaký přesah. ()

Tominni

Star Trek IX je takový spíše průměr, který sice neurazí, ale ani příliš nenadchne. 600 osadníků budující si svojí civilizaci po svém vs útočníci, kteří by chtěli možnost nestárnout pro sebe. Hlavní nakonec bude, kdo jakou iluzí překvapí toho druhého. ()

Marg

V tomhle filmu se nefanoušci Star Treku trochu ztrácejí. Navíc je to spíše televizní záležitost, kterou ty nejlepší seriálové díly z Nové Generace rozhodně trumfnou. Škoda. ()

DooFooS

Trochu roztáhlé a filosofující zastavění ve světě Star Treck, které mě nijak zvláště nenadchlo, ale ani nezklamalo. Pro mě se nadprůměrný přírůstek do rodiny filmů na dané téma. ()

Trumper

Základní zápletka je dobrá (trochu připomíná Star Trek VII: Generace), ale zpracování působí místy hrozně amatérsky a televizně. Filmu nepřispěla ani změna společnosti produkující vizuální efekty, které byly svěřeny tehdy (a ostatně i teď) neznámé Blue Sky Studios namísto ověřené ILM, jenž tou dobou pracovala na první epizodě Hvězdných válek.___ Film není špatný, ale pro sérii, která měla od Neobjevené země vzestupnou tendenci, je krokem zpět. Pozitivní jsou snad jen postavy a jejich interní vtípky, které drží hladinu zábavnosti na dostatečné úrovni.___ Jo a poznámka na závěr… Sice nejsem astrofyzik, ale kdy už si konečně tvůrci sci-fi uvědomí, že mlhovina ve vesmíru je „mezihvězdný oblak prachových částic a plynů“ s hustotou menší než vzduch a rozměry v jednotkách světelných let a NE kouřová clona, jako když soused na zahradě pálí pneumatiky. 65+% ()

Metal.God

Devátý díl Star Treku je nejvíce podobný seriálu. Příběh je oddechový a překvapivě velmi zábavný. Myšlenka metafázní radiace je velmi zajímavá, ale je to velká cena za pokrok, kterou bych stejně jako Ba'kové nepodstoupil. Picard je zase o něco málo sympatičtější než v předchozím díle, furt to ale není ono. Posádka naopak oproti minulému dílu zaostává (snad až na Worfa). ()

Bajislaw

Sci-fi variace na Sedm statečných překypuje humorem. Posádka Enterprise D (vlastně E) je stále ve skvělé formě a svou misi si zjevně užívá. Ano, příběh je poněkud přitažený za vlasy a akce a vizuální efekty nejsou dostatečné bombastické na to, aby dali zapomenout na všechny problémy scénáře. (Jak je vůbec možné, že po oslnivém úspěchu Prvního kontaktu nedostali tvůrci na další film pořádný rozpočet?) Přes tyto neduhy je „Vzpoura“ pohledný, napínavý a povznášející film. Mnohým sci-fi se nepodaří dosáhnout takových kvalit a takového dojmu ani za přispění obrovského rozpočtu. ()

Stanmi

Bylo jasně, že po solidním díle Generace a skvělém Prvním kontaktu musí přijít kvalitativní sešup, naštěstí se nejedná o nic tragického a Vzpoura je stále slušný startrekovský film. Posádka Nové generace v tomto snímku musí zachránit obyvatele planety Ba´ku před jejich přesídlením a to proto, že planeta dokáže udržovat své obyvatele ve věčném mládí. Snímek se poněkud odlišuje od svých předchůdců a to především svou odlehčenou atmosférou a nadprůměrnou dávkou humoru, až to připomene legendární Cestu domů. Co však je na snímku slabší jsou záporaci, kteří jsou zde představováni národem Son´a, a i když jejich vůdce Ru´afo má pod maskou tvář (a nos) F. Murrayho Abrahama, tak Star Trek umí nabídnout lepší protivníky. Jinak však snímku samozřejmě dominuje sympatická posádky v čele s kapitánem Picardem. Jonathan Frakes tak podruhé potvrdil, že kromě toho, že je kománderém Rykerem, tak je také zdatným režisérem. Vzpoura sice není tak epická a osudová jako jiné díly, ale svým pohodovým pojetím ma své kouzlo (nejen) pro fanoušky Star Treku. ()

blondboss

Star Trek je proste značka a Frakes sa odhodlal túto značku neustále zlepšovať. Tento Star Trek film je o niečo odlišnejší ako tie predošlé, ale paradoxne mu to vôbec neuberá na váhe, práve naopak. Vidieť posádku kapitána Picarda ako sa vzoprie svojim nadriadeným, je na nezaplatenie, a bolo milé vidieť opäť všetkých pekne pokope. Patrick Stewart opäť nesklamal. A Hudba od Goldsmitha jednoducho nádherná. 75 % ()

Little

Starý dobrý Star Trek se vším všudy. Jonathan Frakes je citlivý režisér a herci (zvláště Stewart a Abraham) podávají velmi dobré výkony. Vše navíc podbarvuje velkolepě malebná hudba Jerryho Goldsmithe. ()

Riker

Opravdu trochu jiný trekkie, ale mistrovsky namixované morální, milostné a citové zápletky do světa TNG. Jonathan Frakes jako dirigent opět nezklamal. Když k tomu přidáme tradiční výborné výkony všech protagonistů nemůžu dát menší hodnocení. (Jako fanda trekkies:-) ) ()

Sentinel

Poněkud "rodinná" zápletka může někoho odradit, ale pořád je to ten Star Trek, jak ho známe. Díky slušnému scénáři film nenudí, přestože je v něm asi nejméně akce ze všech celovečeráků. ()

Trinculo

Tématem Nové Generace je hledání nemsrtelnosti a věčného života. Takový život věčný může mít svojí kladnou i zápornou stránku. V univerzu Star treku vesmír nabízí široké a nevyčerpatelné možnosti, vždy lze dojít tak daleko, až najdete někoho, kdo vám splní vaše nejtajnější přání. Součástí postavy Kapitána Pickarda je nemožnost mít vlastní děti, v prním díle filmové série Nové generace, dojde k tomu, že pro něj zemře poslední naděje jeho rodiny. Ihned je konfrontován s Nexem, v dalším dílu se k němu vrátí jedna z epizod jeho minulého života a to jsou Borgové a příležitost, která by se nabízela v pdobě možnosti na věky uchovat své vědomí, jako vědomáí, které je součástí úlu, i když za tu cenu, že ztratí ego (i když zrovna Pickard získal, velmi speciální pozici v rámci úlu a to mluvčího Locuta - pojmenovaného Borga). Nyní, už jako stárnoucí muž, nalezne samotný pramen mládí. Zvláštní radiaci, která působí, že na této planetě se lidem daří dobře a čas (aspoň ten odměřovaný stárnutím těla) běží mnohem pomaleji. Samozřejmě i tuto situaci zvládne posádka Enterprise víceméně na výbornou. ()