Od dob založení Spojené Federace Planet byla základní směrnice zcela jasná - žádná expedice hvězdné flotily se nesmí vměšovat do přirozeného vývoje jiných civilizací, dokud nebudou připraveny na první kontakt - čili dokud neobjeví technologii hypermotoru. Nyní ale Picard dostává rozkazy, které jsou v přímém rozporu s tímto pravidlem. Pokud uposlechne nadřízené, 600 mírumilovných obyvatel planety Ba´ku bude násilně vysídleno ze svých domovů pro údajné dobro miliónů ostatních lidí, kteří pak budou moci využívat účinku Pramene mládí planety Ba´ku. Pokud neuposlechne, riskuje svou loď, svou kariéru i svůj život. Pro Picarda je však volba jasná, postavit se proti celé hvězdné flotile... a vést vzpouru za záchranu Ráje. (oficiální text distributora)

Scaevola

Nemohu si pomoci, ale zápletka (stejnak vhodnější spíše pro jediný díl seriálu, než celovečerní film) mi připadla poněkud přehnaná: harmoničnost planety bije do očí, záporní hrdinové jsou pouze naznačeni a jejich nutkání spadne jakoby z nebes (pardon... z atmosféry), rozhodování kapitána Picarda neodpovídá jakékoli logice a ani androidovi to nevadí. Potěšily mne proto pouze typicky startrekovské kulisy, vtípky a náznaky, kterých je na štěstí požehananě. ()

Dacsus

Dlho som sa vyhýbal tejto časti, vďaka dosť negatívnym recenziám - taktiež majúc na vedomí prekliatie nepárnych dielov. Avšak ja hlupák - nenapadlo ma že dôvodom týchto reakcií môže byt dnešná zmrdanosť (väčšinová) ľudstva. Pravdaže, ak niekomu akýmkoľvek spôsobom naznačíte že je v skutočnosti pekný zmrd (aj medzi riadkami), páčiť sa mu to nebude. 90% ()

PeteBuck

Stále celkom slušný Star Trek. Poriadny rozpočet, peniaze asi už tentokrát šli na vytvorenie dedinky Baku, na triky a asi aj na platy predstaviteľov. Dej je celkom dobrý, ale už je vidieť, že trochu zaostáva za svojimi predchodcami. Ale o vtipné hlášky tu nie je núdza, nechýbajú ani akčné scény (či už boj lode Enterprise, alebo prestrelky na planéte Baku). Pokiaľ viem, tak nová generácia mala zmluvu iba na 3 filmy a týmto to malo skončiť. Bol by to celkom pekný odchod, keby... ()

Dvojirakri

Touha po věčném životě a jedna omlazující planeta. Nápad jistě dobrý, výsledky nebyly dobré. Příběh je fajn, režie výborná, hudba skvělá, masky vynikající, ale vadí mi mnoho drobností, některé způsobené i v režii českého znění, a také větší než přiměřené množství humoru. Nechci a nebudu hodnotit jen v kontextu Trekovských filmů, se kterými celkově mám problém, hlavně v rozdílech mezi seriály a filmy. Proto je u mě Insurrection jen průměr. ()

Trebus

Podle mě nejlepší filmový Star trek nové generace. Líbí se mi hlavně celkové pojetí filmu - není o tom, že hrdinná posádka Enterprise zničí veškeré zlo a zachrání celý vesmír před zkázou, ale pojetí je komornější. Jsem fanda Star treku, takže "běžný" filmový divák si z mého hodnocení může odečíst 1 hvězdičku :-) ()

endymion

Jsem asi v očích většiny trekkies odpadlík, protože mne nejvíce oslovila série ST: Voyager a tak i přes nesporné charisma Patricka Stewarta a celkem zajímavý nápad jsem se po většinu času nudil. Na První kontakt nebo Nemesis, kteréžto považuji za vrcholy Next Generation, nemá tenhle komorní film ani náhodou. Na druhou stranu lehce přebíjí většinu toporných béčkových scifáren poslední doby. A buďme upřímní, Vzpoura béčko je. ()

KiJi

Vysídlit nebo vyhladit? Téma nejen 20. století. Narážky na genocidu se zde nezapřou. Avšak tak filosofické a vážné to není. Díky omlazujícímu efektu planety, kde se většina filmu odehrává, postavy tak trochu křepčí, zejména Riker s Dianou (aby ne, když si to Frakes natočil…a také ukáže, že je dobrý hvězdný válečník). Opět se Picard postaví za práva slabších, za vesmírnou spravedlnost a odhalí spiknutí. A to vše v liteře zákonů Federace … anebo ze zamilovanosti k jedné mimozemšťance? To posuďte už sami. Tento Star Trek ale nedosahuje kvalit Prvního kontaktu, i když o akci a vtípky není nouze. ()

mine.slayer

Standartně skvělý Star Trek, posádka Enterprise opět hájí zájmy slabších před těmi co je jen zneužívají pro svojí potěchu. ()

Terminator666

Nic není dokonalé, Federace zrovna tak. Zrovna v tomto díle se nechová o nic lépe než obávaní klingoni. Je zde několik zajímavých zvratů, které výrazně zpestřují děj. Možná by se film dal zpracovat jinak, ale já jsem se i tak bavil. ()

BaseDallas

Aj keď mám Star Trek veľmi rád, neodpustím si k tomuto filmu pár poznámok. Vytvorenie dediny so 600 kolkonistami bolo seriálovo lacné a vôbec nekorešpondovalo so zbytkom dobre prevedeného filmu. Škoda aj premrštených Jean Lucových romantických scén, tie by naozaj lepšie zapasovali do nejakej epizódy TNG. Inak ale Jonathan Frakes odviedol (opäť) solídnu prácu. Oceňujem jeho nápaditý humor (Worfov beďar, porovnanie oholenej tváre s androidovym zadkom), výborný námet, hudbu a dôstojný filmový záver. Každopádne, myšlienky ST sú dostatočne čitateľné, a tak je Insurrection určite nadpriemerom nie len vo svete Star Treku, ale celkovo v sc-fi tvorbe. Pre nezasvetených, ostane iba nudnou romancou, so zopár akčno-vesmírnymi scénam a čudným humoromi. ()

ELDoctorow

Otras. Aj ako 45 minútová epizóda seriálu by to bola hlboko podpriemerná a zabudnutiahodná časť, nie to ešte keď je natiahnutá na hodinu a pol dlhú celovečernú stopáž. Vzbura je k uzúfaniu nudná a nezaujímavá, a to píšem ako fanúšik TNG a celej posádky Enterprise (s výnimkou toho cocksuckera Wesleyho samozrejme). O miere môjho opovrhnutia touto snímkou svedčí aj to, že ako jedinú z TNG série som si ju odmietol kúpiť v špeciálnej dvojdiskovej edícii, aj keď bola v ponuke za smiešnu výpredajovú cenu. Americkí producenti sa z tohto šoku iste dodnes nevedia spamätať. Človek, ktorý rozhodol o tom, že práve tento - zo všetkých možných scenárov - je tak dobrý, aby sa z neho oplatilo urobiť ďalší trekovský kinofilm, by si zaslúžil vraziť do zadku maketu lode Enterprise NCC-1701-D vyrobenú v mierke 1:1. Bez lubrikantov. ()

ondra.p

Jeden z nejlepších Star Treků. Vždycky jsem měl radši Novou generaci a tenhle díl je pro mě jeden z nejoblíbenějších. Zajímavá zápletka, napětí, akce, Enterprise v boji, všechno tu je. Poctivých 85% ()

Segundo

Tento ST film jsem už taky párkrát viděl, ale zanechává ve mně vždy spíše takový matný pocit. Děj mi připadá překombinovaný a těžko se mi v něm orientuje. Nicméně si stále zachovává st kvalitu. ()