Objevte tajemství nejlepších a nejvtipnějších supertajných agentů světa: Skippera, Kowalskiho, Rica a Vojína. Jsou to nejen veselí a povedení ptáčci, jsou i nejvýkonnější úderná jednotka tajných agentů. Jsou připravení kdykoliv a kdekoliv zasáhnout i při sebemenším ohrožení světa. Skipper je odvážným vůdcem, který nikdy nenechá parťáka ve štychu. Kowalski představuje mozek týmu s fotografickou pamětí a dokonalými znalostmi čehokoli. Rico je neřízená střela, bomba se zapáleným doutnákem. A Vojín? Ten je tak trochu podceňovaným nejmladším členem party, ale právě on věří, že společně dokážou i nemožné. A kdo je jejich hlavním protivníkem a největším padouchem? Nebezpečí se objeví v podobě doktora Octaviuse Brinea, výstředního génia a velice úspěšného vědce. Jak už to tak u zlosynů tohoto typu bývá, má za sebou strašlivou tajemnou minulost a hodně nesnáší všechny tučňáky. Navíc je to chobotnice, takže je padouchem opravdu dostatečně slizkým. Boj statečných tučňáků s Octaviusem je nelítostný, krutý a bez pravidel a díky tomu si ho taky všichni zúčastnění náramně užívají. A aby toho nebylo málo, naše špičková jednotka se setká s tajnou organizací Severák. Což je další elitní mezidruhová jednotka zaměřená na pomoc všem tvorům, kteří si sami nepomůžou. A tak naši tučňáci mají co dělat nejen s Octaviusem ale i s konkurenční agentskou partou. (CinemArt)

Jakubik

O těhle postavách který v hlavním celovečeráku lehce dobarvují děj a jsou zábavné platí zřejmě jedno pravidlo. Mají zůstat tím dobarvením děje anebo jet v kolejích samostatných krátkých skečů. Ať už jsou to Tučňáci, Mimoňové nebo Scratch svoje místo mají ve filmu, ale celovečerák opravdu neutáhnou. Sem tam udělají nějakou zábavnou scénku, ale jinak je to nuda bez nějakýho většího nápadu… ()

bararich8

Překvapivě fungující animák s neustálým přívalem hlášek a vtipné akce. Hlavně úvod je boží. Asi je to blbý, ale takhle jsem se u filmu už dlouho nepobavil, 4,5* ()

balcazar

Pri animákoch, kedy sa z vedľajších postáv stávajú hlavné, je veľké riziko. Musíte vymyslieť okrem zápletky aj nové vedľajšie postavy a humor musí byť poriadne prepracovaný, keďže doterajšie vedľajšie postavy ho mali na superúrovni, no v menšom rozsahu. V prípade mnou obľúbených tučniakov zavládlo trochu sklamanie, ani neviem, či práve z nových vedľajších postáv, zápletky alebo humoru, ktorého bolo málo, a možno sa všetko zmiešalo dokopy. Rozhodne však neurazilo! ()

Brinkley

Je mi líto, ale i přes velice slibný počátek s dětským Skipperem, mým oblíbencem Kowalskim, Ricem a Vojínem tento film na seriál bohužel nestačí. Zhruba v prostředku jsem si navíc uvědomila, že se plíživě blítím ku hranicím spánku. Jako doprovod dětských diváků jsem musela oželet Cumberbatchův hlas, nu což..... vynahradím si jej zanedlouho u Šmaka. ()

Black-star

Animák se rozjede neskutečnou rychlostí, až pomalu nestíháte jednotlivé hlášky a gagy. Pak ale místo aby film ještě gradoval (což po tak nabitém začátku asi ani není možné) začne takříkajíc vadnout a vadnout. Nakonec zvadne úplně a ikdyž na začátku jednoznačně útočí na 5 hvězd - postupem času (stopáž - děj - vyústění - přeplácanost - bezradnost ...) spadne na zasloužené 3 hvězdy a celkové hodnocení vyznívá jako = ok - dobrý - celkem koukatelný animák :-) ()

BDMarty007

Od začátku celkem vtipné a podle očekávání, ale zápletka se postupně stávala čím dále více přitaženou za vlasy a nakonec už mě poněkud iritovala. A když i obvyklý až maličko cynický humor začal sklouzávat k patetičnosti klasických rodiných animáků, měl jsem pocit, že se nepodařilo úplně udržet ducha tučňáků. Ten závěr si opravdu mohli odpustit, ale jinak to i tak dosahuje slušného lepšího průměru. ()

s1r1us

Lepší než víc a víc upadající díly Madagaskaru. Bohužel jsem až moc jistě čekal naprostou pecku. Jako fajnovej rodinnej animák s fórkama dobrý, ale že bych se u toho řezal od začátku do konce, to ne. ()

Psichi

V seriálu i v Madagaskaru jsou vtipnější, ale i přesto sem se dobře bavil a několik hlášek je skvělejch. Pozitivní je že pobaví děti a rodiče se taky nebudou úplně nudit. Ve svoji kategorii v poslední době jeden z nejlepších! 70% ()

Franc1s

I když smíchy jsem nebrečel, tak jsem se špica bavil, na to že to je první solo mise tučnáků(bez madagaskaru a seriálu). Vtipný hlášky, akčně naplánované mise, gumovej záporák se svou armádou a tajná jednotka s "různorodými" specialisty :D Bavil jsem se a klidně bych kouknul na pokračování!! 7,5/10 PS.: Objeví se i král Jelimán! ()

Sweat55

Ale jo, celkem povedená oddechovka se super hláškama. Škoda druhýho týmu a až moc dlouhého finále, jinak to ušlo. ()

Rudyamon

Pokud se vám líbil Madagaskar, budou se vám líbit i Tučňáci z Madagaskaru. Jistě je to jakási nadstavba, prostě se využilo to, co mělo už mělo a zaručovalo úspěch, ale povedlo se to naprosto fantasticky. Faktem je, že příběh byl v některých místech až příliš akční, ale celek velice pobavil a potěšil. Hlášky typu Já z toho vrhnu lososa!, Demoliční expert, zdemoloval křeslo jen z čirého potěšeni, zcela bezdůvodně! nebo Nelíbí se mi tvoje moresy automate, ani tvoje ceny! fakt neměly chybu. Super příběh, celá plejáda akcí a srandy. Hodnotím stejně jak Madagaskar 4 hvězdičky - 80%. A navrch jedna z pecek filmu: Šéfe, jak dlouho budeme takhle stát? Dokud nedosáhneme maximální hustoty! ()

ZnalecH

Možná jsem na něj měl velké nároky a možná ne. Každopádně jsem čekal daleko více. Začátek byl pěkný, ale poté už to byla jedna akce za druhou. Přesto množství akcí nedokázalo přebít jednoduchou zápletku a proto z toho nakonec vznikla lehká oddechovka pro rodiče s dětmi (spíše pro ty děti, ale rodiče to přetrpí). ()

Likan7

Naspeedovaná, přebujarelá, hlasitá, dětská až dětinská....srágora bez příběhu! Madagaskar je proti ostatním animákům slabota, ale v porovnání s Tučňáky to je Oscarovka. Nedokážu si představit, že by tenhle film zabavil někoho staršího 13ti let. Celou dobu všichni šíleně křičí, furt někam utíkají jako o život (asi aby zachránili svět, samozřejmě) a vy 90 minut jen koukáte, 45 minut v tom hledáte smysl a zbytek stopáže jen čekáte, až to skončí doufaje, že dítku vedle se to bude líbit (a věřím, že bude). Pokud Vám je ale alespoň 15, a přemýšlíte, že si to pustíte, nepouštějte. ()

rublik05

Animák, který potěší jak dětské publikum, tak i to starší, a to především svým vizuálem, sympatickými postavami a humorem. O ten tady ostatně není nouze, tučňáci sází jednu hlášku za druhou, tak trochu i na úkor příběhu, který není úplně smysluplný. Na druhou stranu komu nevadí přihlouplý animák plný humoru a hlášek, ten bude nadmíru spokojený. Do této kategorie nejspíš spadám i já, byť uznávám, že Tučňáci z Madagaskaru nejsou takovou peckou, jako první Madagaskar, a vlastně i Madagaskar 2: Útěk do Afriky. 7/10. ()