Ospalá díra (TV seriál)

Sleepy Hollow

Fantasy / Thriller / Dobrodružný / Drama / Mysteriózní

USA, 2013, 49x43 min

Tom Mison, Nicole Beharie, Orlando Jones, Katia Winter, John Cho, Nicholas Gonzalez, Clancy Brown, John Noble, Jill Marie Jones, Matt Barr, Amandla Stenberg, Derek Mears, Louis Herthum, Erin Cahill, James Frain, Nestor Serrano, Charles Malik Whitfield, Neil Jackson, Carsten Norgaard, Matt Medrano, Craig Parker, Phillip DeVona, Matthew Lintz, Claire Bronson, Lars Gerhard, Kathleen York, Carrie Anne Hunt, Alex Livinalli, Jim McKeny, Erica Page, Rochelle Aycoth, Lyndie Greenwood, India Scandrick, Jahnee Wallace, Marti Matulis, Monique Ganderton, Miles Doleac, Surely Alvelo, Katrina Despain, Lance Tafelski, Darla Delgado, Dikran Tulaine, Roxy Olin, Jackson Beals, Daniel Thomas May, Brennan Brown, John Colton, Jayson Warner Smith, Jason Vail, Mark Jeffrey Miller, Deborah Ayorinde, Neko Parham, Diana Lenska, Garrett Kruithof, Craig Stark, Michelle Trachtenberg, Caroline Ford, Eric Mainade, Ashley LeConte Campbell, Deja Dee, Jeremy Palko, Jon Kohler, Brittany Wilkerson, Cody Lowe, Michael Roark, Michael O'Keefe, Charlene Amoia, Jeremy Davies

Zajímavý seriál o této legendě. Herci jsou docela sympatičtí. Policistka Abigail Mills a bývalý voják z americké války za nezávislost Ichabood Crane bojují proti bezhlavému jezdci, aby zabránili konci světa. Není to žádná sranda probudit se po 232 letech. Otázek je pořád spoustu. "Otroctví bylo zrušeno?" :D V každém dílu se objevuje nový protivník. Ale hlavní je Moloch. Dost tam překrucují americké dějiny. Ichabood se snaží vysvobodit svou zakletou ženu Katrinu z očistce. Pomáhá jim i Abigailnina sestra Jane, nadřízený kapitán Frank Irwing a místn í sběrač pokladů. Ve 2. sérii v boji s Molochem pokračují. Objevuje se nový protivník, Henry Parish a přidává se k nim i Ichaboodova žena Katrina. Spoiler: Molocha se jim podaří zastavit, ale Henry to nezvdává. Nakonec přijde i zrada jednoho z členů. Končí to docela uzavřeně. Další série je tu a sní i noví záporáci. Nakonec se jim opět povede všechny porazit, ale ne bez obětí...(18.9.2013)

Pilot docela svižně prolétává zápletkou a mě se fakt líbil. Uvidíme, co se z toho vyvine. Atmosféra je hutná a opravdu místy strašidelná. Kouzla žeru, takže proč ne? 2. díl mě utvrdil v atmosférickém pocitu z pilota. Seriál se mi ďábelsky líbí. Po třetím díle bych tomu vrazil pět hvězd bez zaváhání. Mytologicky propracované. Samí noví protivníci. Líbiví démoni a hlavně hutná atmosféra. Nice. Šestý díl mě utvrzuje v tom, že tento rok je to nejlepší seriál, alespoň, co se mystiky týče.(20.9.2013)

• evilmind

Příliš tupé i na mě, a že snesu hodně. Kromě občasných vtípků na téma střetu postavy z občanské války s moderní technikou/realitou, které jsou ovšem opravdu velice střídmě dávkované (asi jich autoři prostě nevymysleli dost) tu není nic, co by mi zabránilo skoro u každé episody usnout. Přitom sympatický cast i docela ok zápletka/mystika, ale bohužel jinak by ten scénáře mohl být v encyklopedii jako krásný příklad u hesla "lazy writing" - předvídatelné, patetické, nudné.(1.5.2014)

• klerik

Pilot pôsobí príliš štandardne. Pár zaujímavých záberov kamery nestačí. Očakával som, že aspoň úvodný diel bude natočený viac štýlovo...(5.11.2014)

První díl super, druhý taktéž velmi dobrý, postupem času však stagnace. Škoda. Ichabod je vážně sympaťák.(10.11.2014)