Ospalá díra (TV seriál)

Sleepy Hollow

Fantasy / Thriller / Dobrodružný / Drama / Mysteriózní

USA, 2013 - 2017, 46 h 21 min (Minutáž: 49x43 min)

Tom Mison, Nicole Beharie, Orlando Jones, Katia Winter, John Cho, Nicholas Gonzalez, Clancy Brown, John Noble, Jill Marie Jones, Matt Barr, Amandla Stenberg, Derek Mears, Louis Herthum, Erin Cahill, James Frain, Nestor Serrano, Charles Malik Whitfield, Neil Jackson, Carsten Nørgaard, Matt Medrano, Craig Parker, Phillip DeVona, Matthew Lintz, Claire Bronson, Lars Gerhard, Kathleen York, Carrie Anne Hunt, Alex Livinalli, Jim McKeny, Erica Page, Rochelle Aycoth, Lyndie Greenwood, India Scandrick, Jahnee Wallace, Marti Matulis, Monique Ganderton, Miles Doleac, Surely Alvelo, Katrina Despain, Lance Tafelski, Darla Delgado, Dikran Tulaine, Roxy Olin, Jackson Beals, Daniel Thomas May, Brennan Brown, John Colton, Jayson Warner Smith, Jason Vail, Mark Jeffrey Miller, Deborah Ayorinde, Neko Parham, Diana Lenska, Garrett Kruithof, Craig Stark, Michelle Trachtenberg, Caroline Ford, Eric Mainade, Ashley LeConte Campbell, Deja Dee, Jeremy Palko, Jon Kohler, Brittany Wilkerson, Cody Lowe, Michael Roark, Michael O'Keefe, Charlene Amoia, Jeremy Davies, Judd Lormand, Tyler Chase, Jason Davis, Jimmy Gonzales, Laura Spencer, Victor Garber, Timothy Busfield, Sakina Jaffrey, Michael Rosander, Kimberley Drummond, Marc Farley, Scott Poythress, Francie Swift, Heather Gilliland, Heather Lind, Katie Garfield, Eddie Spears, Michael Harding, Adam Sinclair, Elena Sanchez, Greg Perrow, Jenna Bryant, Cynthia Stevenson, Aunjanue Ellis, Dane Rhodes, Roberto Orci, Alex Kurtzman, Len Wiseman, Raven Metzner, Max Brown, Allie McCulloch, Jaime Murray, Ron Roggé, Johnathon Schaech, Andrea Powell, Tia Robinson, Adrienne Whitney, Sharif Atkins, Steven Weber, Adam Boyer, Shane Callahan, Marc Menchaca, Karen Boles, Nikki Reed, Shannyn Sossamon, C. Thomas Howell, James Chen, Benjamin Keepers, Cullen Moss, Alex Sgambati, Cristian González, Amy Lynn Tuttle, Griff Furst, Janina Gavankar, James Kyson, Rachel Melvin, Justin Kucsulain, Kamar de los Reyes, Edwin Hodge, R. Keith Harris, Charmin Lee, Michael Pemberton, Kaiser Johnson, Rey Hernandez, Corey Maher, John Zachary, Bill Heck, Claire Byrne, Tom Archdeacon, Catherine Dyer, Lawrence Kao, John Curran, Wil Gonzalez, Heather V. Regnier, Lance Gross, Maya Kazan, Nicholas Guest, Jessica Camacho, Autumn Dial, Josh Ventura, Elyse Dufour, Emily Deschanel, David Boreanaz, Bill Irwin, Peter Mensah, Jose Miguel Vasquez, James McDaniel, Charles Aitken, Nea Dune, Mark Ashworth, Kelley Missal, Robbie Kay, Melanie Hardy, Tara Lee, Zach Appelman, Terrence Mann, Alexander Ward

Ačkoliv přenesení Ichaboda Cranea do naší přítomnosti může vypadat děsivě, tak mu to (stejně jako modernímu Sherloku Holmesovi) vůbec neuškodilo - naopak se tím scénáristům naskytla dokonalá příležitost na vytváření vtipných situací, ve kterých je Ichabod konfrontován s pro nás zažitou realitou - a aby se to nezvrhlo v parodii, je jeho postava obohacena o ohromné charisma Toma Milsona, který svůj part zvládá s nonšalantní grácií a taktem. V hereckém obsazení hledejte tak hlavní trumf seriálu, dalšími esy jsou krásně vystihnutá ponurá atmosféra; do sebe zapadající příběh (ačkoliv se to zpočátku může jevit jen jako epizodní záležitost) s promyšlenou mytologií, která se nespoléhá jen na bezhlavého jezdce; velmi vydařené efekty (na seriálové poměry) a v neposlední řadě je tu žolík v podobě sehrané chemie mezi ústředním (netradičním) duem. Seriál si zaslouží šanci, protože k přesvědčení diváka potřebuje více, než úvodní (leč efektní) epizodu, protože se seriál vyplatí až s postupným rozvinutím děje. Však jde přeci o dílo z dílny sehrané scénáristické dvojice, co mají na svědomí Fringe, Alias, Hawaii 5-0 či nové filmové Star Treky...(20.4.2014)

Předně, Tim Mison jako Ichabod Crane je boží. Už od začátku mi byl neskutečně sympatický, pak promluvil tou krásnou královskou angličtinou a bylo to. Ono vůbec Ichabodovo vtipné přizpůsobování současnému světlu je to nejlepší na tomhle seriálu. Zbytek... hmmm, zbytek mohl mít potenciál - vyšetřování nadpřirozených zločinů, kterým se jako červená nit line příběh bezhlavého jezdce a možné příchozí apokalypsy. Jenže tvůrci svoji příležitost promarnili a jejich případy jsou neoriginální, bez šťávy a někdy ani nedávají smysl. A to naštve nejvíc, ten příslib něčeho, co mohlo být skvělé (temně vtipná nadpřirozená fantasy se sympatickou ústřední dvojkou), který ale stal v rukou průměrných tvůrců buřtgulášem bez výrazné chuti. Na ukrácení času dobré, ale nic, co bych musela mít ve svém top výběru.(6.1.2016)

Vydržal som pozerať 9 častí, kedy to začalo ísť so seriálom poriadne dolu vodou a na ďalšie diely už nebola odvaha :)(2.5.2014)

70%(11.11.2014)

Hodně jsem se bál o napojení na burtonovu klasiku, ale to se vcelku povedlo, včetně obsazení ústřední dvojice a hlavního příběhu. Jde o takovou slabší alternativu k Supernatural s taktéž příjemnou syrovostí. 70%(27.3.2015)

• - Seriál se inspiroval povídkou "The Legend of Sleepy Hollow" od amerického spisovatele Washingtona Irwinga. Ta vyšla roku 1820 v povídkové sbírce "The Sketch Book". (Yardak)

• - Ve scéně, kdy se Ichabot Crane (Tom Mison) ve 2. díle 1. série dívá v pokoji na televizi, běží film Zrození planety opic (2011). (Stanley619)

• - Když ve čtvrté epizodě Ichabod Crane (Tom Mison) ukazuje Abbie (Nicole Beharie) v knize vyobrazení Molocha, jedná se o obraz "The Great Red Dragon and the Woman Clothed in Sun" anglického malíře Williama Blakea. Stejný obraz měl velkou roli ve filmu Červený drak (2002). (p3tris)