Ospalá díra (TV seriál)

Sleepy Hollow

Fantasy / Thriller / Dobrodružný / Drama / Mysteriózní

USA, 2013, 49x43 min

Brian Tyler

Tom Mison, Nicole Beharie, Orlando Jones, Katia Winter, John Cho, Nicholas Gonzalez, Clancy Brown, John Noble, Jill Marie Jones, Matt Barr, Amandla Stenberg, Derek Mears, Louis Herthum, Erin Cahill, James Frain, Nestor Serrano, Charles Malik Whitfield, Neil Jackson, Carsten Norgaard, Matt Medrano, Craig Parker, Phillip DeVona, Matthew Lintz, Claire Bronson, Lars Gerhard, Kathleen York, Carrie Anne Hunt, Alex Livinalli, Jim McKeny, Erica Page, Rochelle Aycoth, Lyndie Greenwood, India Scandrick, Jahnee Wallace, Marti Matulis, Monique Ganderton, Miles Doleac, Surely Alvelo, Katrina Despain, Lance Tafelski, Darla Delgado, Dikran Tulaine, Roxy Olin, Jackson Beals, Daniel Thomas May, Brennan Brown, John Colton, Jayson Warner Smith, Jason Vail, Mark Jeffrey Miller, Deborah Ayorinde, Neko Parham, Diana Lenska, Garrett Kruithof, Craig Stark, Michelle Trachtenberg, Caroline Ford, Eric Mainade, Ashley LeConte Campbell, Deja Dee, Jeremy Palko, Jon Kohler, Brittany Wilkerson, Cody Lowe, Michael Roark, Michael O'Keefe

Pilot docela svižně prolétává zápletkou a mě se fakt líbil. Uvidíme, co se z toho vyvine. Atmosféra je hutná a opravdu místy strašidelná. Kouzla žeru, takže proč ne? 2. díl mě utvrdil v atmosférickém pocitu z pilota. Seriál se mi ďábelsky líbí. Po třetím díle bych tomu vrazil pět hvězd bez zaváhání. Mytologicky propracované. Samí noví protivníci. Líbiví démoni a hlavně hutná atmosféra. Nice. Šestý díl mě utvrzuje v tom, že tento rok je to nejlepší seriál, alespoň, co se mystiky týče.(20.9.2013)

"To je k zlosti. Nemohu se připojit k aplikaci s mapou. A ovšem zprávy z té vaší sociální sítě chodí neustále Jak můžete mít pět set přátel? Já jich měl jen sedm a čtyři z nich zemřeli. Vskutku dobrý poměr." -Ichabod Crane-(3.2.2015)

Je to zplacanina, ale rozhodne prijemna a s velmi sympatickym hlavnim hrdinou, kterej ma nemene sympatickyho "syna"...(14.10.2014)

Sleepy Hollow je seriál s horrorovějšími a mysteriósnějšími chvilkami, vyprávějící příběhy dvou bojovníků proti zlu, které obklopuje městečko Sleepy Hollow. Ichabot Crane se probere po 250 letech v naší době a hned v pilotu ho nahání bezhlavý jezdec, který jde nekompromisně za svým. V boji mu pomůže členka místního policejního sboru Abbie Mills, která bude Ichabotovi pomáhat po zbytek seriálu. Zezačátku se zdá, že jsou jednotlivé díly pouze epizodické o lovení toho a onoho padoucha, ale po pár dílech se vše spojí a je to pěkně propojené. Seriál má i spoustu flashbacků z dob zakládání Spojených Států a Ichabotova života v té době. Je zde i spousta zajímavých rozuzlení, hororových chvilek, nějaká ta lekačka a parádní atmosféra. 1. série..... I když jsem chtěl dát zezačátku po pár dílech 4* tak se vše propojilo a následovalo do jednoho pěkného příběhu s parádními efekty a skvělými hláškami Ichabota na dnešní dobu. Určitě pěkná první řada 90%. :)(3.6.2014)

• Mrkvič

První díl byl hodně slušný. Tajemný, zajímavý, dobře natočený. Potom jsem vnímal ještě další dva díly, kde už se mi sem tam něco nezdálo. Díly 4 a 5 jsem už prospal, protože mě většinou hned v začátku něčím hodně otrávil. Ta kouzelná naivita některých postav z prvních dílů se vytratila a místo ní to začalo být často velmi hloupé. Navíc problém spousty současných seriálů. musí být hodně dílů, tak začneme něčím suprovým a dalších XX dílů zaplácneme nějakou vatou, aby se jen občas zmínila ta úvodní myšlenka. Škoda. mohla to být super miniserie.(20.1.2015)