Ospalá díra (TV seriál)

Sleepy Hollow

Fantasy / Thriller / Dobrodružný / Drama / Mysteriózní

USA, 2013 - 2017, 44 h 51 min (Minutáž: 49x43 min)

Tom Mison, Nicole Beharie, Orlando Jones, Katia Winter, John Cho, Nicholas Gonzalez, Clancy Brown, John Noble, Jill Marie Jones, Matt Barr, Amandla Stenberg, Derek Mears, Louis Herthum, Erin Cahill, James Frain, Nestor Serrano, Charles Malik Whitfield, Neil Jackson, Carsten Nørgaard, Matt Medrano, Craig Parker, Phillip DeVona, Matthew Lintz, Claire Bronson, Lars Gerhard, Kathleen York, Carrie Anne Hunt, Alex Livinalli, Jim McKeny, Erica Page, Rochelle Aycoth, Lyndie Greenwood, India Scandrick, Jahnee Wallace, Marti Matulis, Monique Ganderton, Miles Doleac, Surely Alvelo, Katrina Despain, Lance Tafelski, Darla Delgado, Dikran Tulaine, Roxy Olin, Jackson Beals, Daniel Thomas May, Brennan Brown, John Colton, Jayson Warner Smith, Jason Vail, Mark Jeffrey Miller, Deborah Ayorinde, Neko Parham, Diana Lenska, Garrett Kruithof, Craig Stark, Michelle Trachtenberg, Caroline Ford, Eric Mainade, Ashley LeConte Campbell, Deja Dee, Jeremy Palko, Jon Kohler, Brittany Wilkerson, Cody Lowe, Michael Roark, Michael O'Keefe, Charlene Amoia, Jeremy Davies, Judd Lormand, Tyler Chase, Jason Davis, Jimmy Gonzales, Laura Spencer, Victor Garber, Timothy Busfield, Sakina Jaffrey, Michael Rosander, Kimberley Drummond, Marc Farley, Scott Poythress, Francie Swift, Heather Gilliland, Heather Lind, Katie Garfield, Eddie Spears, Michael Harding, Adam Sinclair, Elena Sanchez, Greg Perrow, Jenna Bryant, Cynthia Stevenson, Aunjanue Ellis, Dane Rhodes, Roberto Orci, Alex Kurtzman, Len Wiseman, Raven Metzner, Max Brown, Allie McCulloch, Jaime Murray, Ron Roggé, Johnathon Schaech, Andrea Powell, Tia Robinson, Adrienne Whitney, Sharif Atkins, Steven Weber, Adam Boyer, Shane Callahan, Marc Menchaca, Karen Boles, Nikki Reed, Shannyn Sossamon, C. Thomas Howell, James Chen, Benjamin Keepers, Cullen Moss, Alex Sgambati, Cristian González, Amy Lynn Tuttle, Griff Furst, Janina Gavankar, James Kyson, Rachel Melvin, Justin Kucsulain, Kamar de los Reyes, Edwin Hodge, R. Keith Harris, Charmin Lee, Michael Pemberton, Kaiser Johnson, Rey Hernandez, Corey Maher, John Zachary, Bill Heck
  • kingik

V bláhovém oblouznění, že na tomhle seriálu bude nějakým způsobem participovat Tim Burton, jsem sáhl pořádně vedle, a místo toho narazil na Len Wisemana. Zrazen vlastní debilitou jsem nuceně viděl běžný seriálový standard, jehož slabě nasazený level nevydržel ani těch 45. minut, co trvá jeden díl ze třinácti, a postupně přešel v upachtěnou nezáživnost. Ne, že bych měl nutnost vidět všech 13 dílů, ale po dvou absolvovaných, nemám potřebu vidět už ani minutu této stupidity. Kdyby to, proboha živýho, bylo něčím zajímavé. Přiznám se, že orientace ve zmateném ději dá problém i méně slabomyslnému jedinci, než jsem já, ale abych dva, ano, celé dva díly, viděl úplnou piču o co jde, a proč to je, to už se mně dlouho nestalo. Postupně jsem vypínal soustředění a pozornost byla kamsi odlifrována, a to se nemělo stát. Úplně jsem se totiž ztratil v ději. Postavy nemají charisma. Jako netvrdím, že jsou kokotský nebo tak něco, ale neoslní. Chlápek středověkého vzezření, který by neudělal ostudu v reklamě na kapitána Morgana a afroameričanka, pro kterou jsem sice slabost během těch dvou dílů nepocítil, ale ani mně nijak nevadila. Kamera, triky, výprava, to všechno byl běžný televizní, respektive seriálový standard. Pro někoho možná špičkové, pro mě rozhodně ne. Scénář je zamotaný, ale ne takovým tím způsobem, co by mě bavil nebo jakkoliv z nějakého hlediska zaujal. Odvodil jsem si tedy, že je patrně debilní. Ano, přiznávám, že řídit se mnou, není směrodatné, ale pokud je seriál v kladném hodnocení, tak by měl podle toho vyznívat. Je příšerný. Dlouho jsem nechválil dabing. Pane Jančík a spol., odvedl jste vynikající práci. O tvůrcích tohoto seriálu se to s úspěchem prohlásit nedá. Dál se dívat nehodlám. Těch pár démonů, co je zde k vidění spolu s laciným stylem opatřeným slabou režií, v podstatě ani za to nestojí. Mé hodnocení: 20%(17.11.2014)

Naordinovaná, řízená lineární míchanice sc-fi/fantasy/krimi/thriller, která čerpá s podobně úspěšných seriálů posledních let. Celkovou vizáž pak vidím jako naprostou slepeninu lepších seriálů: Da Vinci's Demons a Sherlock. I tak ale seriál působí dost sympaticky, trošku si zvykám na postavu Ichaboda Crane (Tom Mison) - kopírování Benedicta Cumberbatche jako Sherlocka Holmesa ze seriálu SHERLOCK (2010) je tu hodně okaté. Best of seriál to z mojeho pohledu nebude, ale i tak se na něj nechá koukat a není to žádná nudná patlaninka ;)(30.10.2013)

Zpočátku jsem byla skeptická k americkému pojetí apokalypsy, ale časem jsem propadla kouzlu tohoto seriálu. Chválím netradiční záběry kamery a hlavně Toma Misona, který je jako Ichabod neskutečný sympaťák a už jen on samotný se svým skvostným akcentem je dobrým důvodem, proč se na Sleepy Hollow dívat. Doufejme, že se časem nestane jediným důvodem.(24.9.2013)

Původně jsem vůbec neplánovala na tenhle seriál koukat, ale prvotní ohlasy po pilotu mě trochu navnadili, že bych to možná mohla zkusit. Pilot se mi líbil, z druhého dílu už jsem byla tak trochu rozpačitá, ale když jsem si zvykla na žánr v jakém to bude, tak se na to dá docela dobře dívat. Tvůrci ostatních seriálů by se mohli učit jak vypadá Cliffhanger, protože závěr 1. řady mě teda dostal a rozhodně navnadil, abych se za rok podívala na sérii druhou. 4* a teda musím pochválit scény Ichabod a moderní věci/technika. To bylo opravdu k popukání.(28.1.2014)

• arbitr

Dodíval jsem silou vůle všech 13. dílů, ale jenom proto, že se u toho dobře po náročném dni spalo. Celkově šel příběh od deseti k pěti a ke konci to byl pěknej galimatiáš. Další sezonu už nedám.(6.2.2014)

• - Když ve čtvrté epizodě Ichabod Crane (Tom Mison) ukazuje Abbie (Nicole Beharie) v knize vyobrazení Molocha, jedná se o obraz "The Great Red Dragon and the Woman Clothed in Sun" anglického malíře Williama Blakea. Stejný obraz měl velkou roli ve filmu Červený drak (2002). (p3tris)

• - Seriál se inspiroval povídkou "The Legend of Sleepy Hollow" od amerického spisovatele Washingtona Irwinga. Ta vyšla roku 1820 v povídkové sbírce "The Sketch Book". (Yardak)

• - Ve scéně, kdy se Ichabot Crane (Tom Mison) ve 2. díle 1. série dívá v pokoji na televizi, běží film Zrození planety opic (2011). (Stanley619)