Děj snímku Popelka sleduje osudy mladé Elky (Lily James), jejíž otec, kupec, se po smrti její matky znovu ožení. Elka má svého tatínka velice ráda, a tak se snaží ke své nové maceše (Cate Blanchett) a jejím dvěma dcerám Anastázii (Holliday Grainger) a Drizele (Sophie McShera) chovat vstřícně, a dělá všechno proto, aby se ve svém novém domově cítily dobře. Když ale Elčin otec nečekaně zemře, Elka zjistí, že je vydána na milost své nové žárlivé a kruté rodiny. Zanedlouho se z ní stane obyčejná služka, věčně umouněná od popela, které ostatní posměšně říkají Popelka. Navzdory krutostem, kterým je nucena čelit, ale Elka neztrácí naději a je rozhodnuta řídit se posledním přáním své matky, aby vždy byla „odvážná a laskavá". Nehodlá propadnout zoufalství, ani pohrdat těmi, kteří s ní jednají špatně. A pak je tu ještě jistý pohledný cizinec, se kterým se setkala v lesích. Elka, která nemá nejmenší tušení, že se ve skutečnosti jedná o prince, a nikoliv o pouhého učedníka ze zámku, má pocit, že konečně potkala spřízněnou duši. Záhy nato se zdá, že by se na ni konečně mohlo usmát štěstí. Všechny dívky z širokého okolí jsou totiž sezvány do královského paláce na bál a Elka se těší, že by se tam mohla znovu setkat s okouzlujícím Kitem (Richard Madden). Macecha jí však návštěvu bálu zakáže a zlomyslně jí roztrhá šaty. Jako ve všech správných pohádkách je však pomoc nablízku a objevuje se kouzelná víla kmotřička (Helena Bonham-Carter), která – proměnou dýně a několika myšek – Popelčin život navždy změní. (Falcon)

Nataniel73

Musím pripustiť, že po počiatočných rozpakoch sa mi nová adaptácia popolušky páčila stále viac a viac a ku koncu už takmer bez výhrad. Sympatická a zároveň strašne naivná hlavná hrdinka, úlistná macocha s príšernými dcérami a do toho milé zvieratká. Princ taktiež sympaťák a kráľovstvo nablýskané tak, že sa vyrovná všetkým palácom Ľudvíka II. Bavorského dohromady. Vizuálne strhujúce, dejovo odsýpajúce, len tie dialógy mohli byť viac na úrovni. Režisér sa však striktne držal predlohy, čo mu nemožno vyčítať. Za najlepšie pasáže rozprávky považujem premenu popolušky v princeznú a naopak. Tam sa páni z trikových efektov pohrali vskutku parádne. Našťastie popoluška neskĺzla do primitívnej taškařice v štýle najnovšej Krásky a zviera a aj napriek pár trápnym scénkam si udržala slušnú úroveň od začiatku až dokonca. Len neviem pochopiť, čo tam robil ten černoch? Nič v zlom, ale do rozprávky sa to nehodí. 75% ()

slavikzbojni

Žiaľ nikto nenakrútil klasickú Popolušku takto dobre ako Kennth Branagh= a farebne s dobrými hercami pre tento žáner. Najviac očarujúca- okouzlující- je scéna valčíka- Šostakovičov Valčík č. 2- čo je zhodou okolností aj moja obľúbená skladba...dávam *****Inak treba vyzdvihnúť hereckú kvalitu Cate Blachettovej- jej macocha je perfektná- skutočne vzbudí v divách antipatiu na prvý pohľad---- ()

Jovansee

Tahle verze Popelky, patří mezi moje favority. Přes všechny cliché, je neskutečně dojemná. Skvěle obsazená, uchvatné entrée Cate Blanchett ♡ Hudba zaručila, že jsem převážně brečela nebo neustále lapala po dechu. Za nádherné kostýmy, bych dala klidně více jak 5* ()

tulen

Opulentní, barevné, přeplácané, počítačové, hudba otravná a bez nápadu. Ale jinak to ujde. Jo a zajímalo by mne, jestli když cernosky reziser natoci africkou pohádku, bude tam taky dneska  muset strčit aspoň jednoho bělocha ? ()

66pepo66

Nerozumiem tomu, že som sa k tomu dostal náhodne až po toľkých rokoch. Vlastne som ani netušil, že Popoluška už svoj filmový remake má za sebou. Musím priznať, že toto sa minzariś z celej tej Disney hranej podoby páčilo spolu s Aladdinom zatiaľ najviac. V tesnom závese Lion King a až potom to ostatne. Kenneth opäť vynikajúca réžia s hudobný sprievod dokonalý. Herecké obsadenie na jednotku. Čistá nostalgia, ktorá ma v sebe svieži nádych. 5* ()

Ammit

Z toho CGI mě bolí oči a Popelka si na ples dorazí v sice krásně modrých šatech, ale s lemem sukně tak ucouraným a špinavým, že je to ostuda. Ále jinak, průměr. ()

Tlap

Skvela vyprava, pohadkova / fantasy atmosfera, dekolty :). Povedene prevedeni kreslene klasiky. Film neztaci cas zbytecnostmi a clovek se nenudi. Vyborny soundtrack. I ten cesky dabing usel az na trochu zmekcile podani prince. ()

tompolicky

Asi nejlepší filmové zpracování této klasiky. Disney studio opět předvedlo proč patří mezi nejlepší tvůrce, ne-li nejlepší vůbec. Dílo je pojato místy trochu netradičně, pěkně až dojemně. Radost se dívat na překrásné kostýmy, velkolepou výpravu, vychytané scény. Uším lahodila skvěle vybraná, vždy dobře použitá a dokonale namíchaná hudba. Herci skvěle vybráni věřil jsem jim vše. Podívaná určitě nadchne naše děti, avšak potěší i dospělé. Ano, v tomto zpracování jsou v první půli hned tři úmrtí, do filmu však skvěle zapadla (dá-li se tohle říct o smrti ) a i ona se svojí mírou podílela na netradičnosti příběhu. Na tomto se pak podílela další řada střípků a střípečků zpracování. Jeden z mála filmů kde můj zadkoměřič v kině zůstal na nule. Pro ty co nevědí co je zadkoměřič, nechť navštíví moji profilovou stránku. Ve zkratce je doba za kterou mě začne bolet zadek v kině. Čím je film zajímavější tím déle začne zadek bolet :o) Určitě doporučuji shlédnutí všem, kdo má rád příběh o Popelce. ()

Pennsylvania

Nejvíce mi Cinderella připomíná Pacific Rim pro dívky. Oba filmy vynikají okouzlující výpravou a naprostou absencí cynismu, což je v době, kdy se i herci generují na počítači (poslední díl Hobita) a polovina rozpočtů se utratí za marketing a produkci plyšových medvídků s logem filmu na břiše, naprosto unikátní. Herecké výkony jsou obstojné, scénář a režie také dobré. Príběh ničím nepřekvapí, ale to je spíše dobře než špatně. Emoční jádro filmu nechybí a vřele tento film doporučuji. Zatím největší překvapení roku 7/10 ()

TheLannister

Awwww...tak tahle byla překrásná.Miluji pohádky a tahle byla naprosto úchvatná.Velkolepé.Nemám slov.Nikdy jsem si nemyslel,že by elfové,kteří tak vesele v každém filmu opovrhují lidmi,by mohli být tak zákeřní.Ano mluvím o paní Galadriel,která...uctivá poklona...macechu,jenž je mrcha až do morku kosti,zahrála báječně.Nuže to je první Oscar.:) Poté je tu Pop...Elka...,bože to jméno je fakt příšerné.Avšak k věci,herečka byla vybraná báječně o tom není pochyb a byla vážně krásná :).Dále princ.Teda z Krále Severu na prince..pff..ubožák.Hmm..no nic.Robb Stark,jak vidno,od Rudé svatby jen kvete a nutno podotknout,že se vrací s očíma modřejšíma než kdy předtím.Richard Madden se holt narodil k tomu,aby si nějakého toho prince zahrál.No a zbytek,neméně skvělých hereckých výkonů,si také zaslouží nějakou tu ceničku.Celé to,hlavně postavené na úžasných efektech a famózních kostýmech,šlape jako skvěle promazaný stroj a přeji spoustu cen jen za ty opravdu nádherné kostýmy.Ikdyž možná by to bylo o něco famóznějši,kdyby přece jen zahrály ty Deště Kastemeru.Avšak o tom,si mohu nechat jen zdát.A film doporučuji všem,bez ohledu na pohlaví,či věku.BTW..ve Fairylandu prodávají skvělé pushapky(viz. dekolt Carterové)./kinoverze - 100%/ ()

Oxytocin

S moderními efekty zpracovaná Popelka v řadě scén opravdu dojme. Pro děti to spíše není. Už samotné tři úmrtí ve filmu, ve stylu pohádky, je až dost..., ale dojemnost a romantika se nezapře. ()

JRSB

Po shlédnutí musím konstatovat, že režisér Branagh je dobrý. Ale bohužel z Cate Blanchett nevydoloval všechno a jen to plynulo na povrchu. Hlavní dvojice nic moc. Obě nevlastní sestry byly jen zesměšňovány. Kostýmy nádherné, zejména Cate měla nejlepší. Hlavně ty klobouky. ()

Evziiik

Po dlouhé době skutečně pohádkový příběh, kde ani zlo není tak moc zlé a všechno je tak krásně naivní a milé, to už se dnes moc často nevidí. K tomu špetka vtipu a Popelčina zpěvu a ty kostýmy... nádhera! Popelčiny šaty jsou opravdu ty nejpohádkovější, co jsem kdy viděla. Příjemným zpestřením byl pan ještěrka, to jsem se fakt nasmála. Doporučuji jít do kina nejen kvůli dětem. Na své si přijdou i dospělí, kteří mají rádi opravu pohádkové pohádky v decentním moderním kabátku. ()

tennessie

Klasické zpracování Popelky. A mě se moc líbilo. Žádné novoty, žádné experimenty a vůbec to nebylo na škodu. Dočekáte se kouzelné víly s čarovnou hůlkou, dáně, která se promění v kočár, myšek, co se promění v bílé vraníky, zlé macechy a jejich dvou rozmazlených dcer a v neposlední řadě ušlechtilého prince a laskavé, krásné Popelky a jejího ztraceného střevíčku. Pohádka, jak má být :-) ()

jan152

Můj žebříček Popelek: 6* Šafránková 5* kreslená z roku 1950 (Gus Gus) 3*-4* různé další, včetně ruské verze 2* tahleta, Divadelní spolek ochotníků v Želivi by to zvládl obdobně ()

panmrkvicka

Nejedno dívčino srdéčko zaplesalo... nejedno oko zůstalo suché.. Byla to pohádka, která nadchla, rozesmutnila i pobavila a hlavně, hlavně oslnila. Abych to však uvedla na pravou míru, doporučuji všem skeptikům raději sedět doma na prdeli a přemýšlet o marnosti lásky, neboť pokud stále věříte na takové ty ,,nemoderní nesmysly" jako láska, odvaha a laskavost, pravděpodobně začnete snít o šťastných koncích a příliš upnutých mužských kalhotách (převážně ženy, na které jde ,,jaro"), které vás přinutí věřit v to, že pohádky vážně existují... :-D ()

Kacenaa211

Tyto novodobé zpracování pohádek se mi hrozne líbi, ale nikdy me nenadchly jako tohle. Nejspíš je to tom, že v tehle pohádce byla zachována takova ta klasika a tradicnost a přitom v ni bylo něco nového a oživujícího. Čekala jsem kycovitost v podobě preplacanosti, sladkého blbeho prince, hrozných preslazenych šatu atd., ale princ si me okamžite získal. K ději, no tak to jsem čekala, že budu odcházet s pocitem, že je to průměrný film, ale kino jsem opouštěla a málem jsem brečela. Nakonec k tem satum. Nikdy bych neřekla, že bych prohlásila něco jako; ty chci na ples, ale s trochu menší sukní. Poslední, co zminim, budou herci a jejich výkony. Myslím si, že princ a Popelka byli vybráni dobře. Ale ja se vyjádřím hlavně k Heleně. I když se tam objevila asi jenom na 3 minuty, stejne si me získala. Závěrem myslím si, že se nikdo nebude divit, když dam 5*. ()

Popelka se dočká krvavého zpracování

Popelka se dočká krvavého zpracování

23.05.2023

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Nová hraná Sněhurka našla představitelku